Preporuka za pvc stolariju?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

shandrprcSA
Posts: 9789
Joined: 23/02/2013 08:16

#26 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by shandrprcSA »

Ramzess Veliki wrote: 22/07/2022 15:12 Meni je balkon ustaklio "Sarix" d.o.o. (Buca Potok) prije nekih petnaestak godina, PVC profili, i sad su kao novi, nikakve promjene u boji, a balkon je veci dio dana na udaru sunca. :thumbup:
ugradio ja prije vise od 10 godina, smece samo takvo
Piaty
Posts: 5591
Joined: 01/12/2020 00:58

#27 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by Piaty »

-Chesterfield- wrote: 22/07/2022 15:02
Piaty wrote: 19/07/2022 22:18

Kako tolika razlika izmedju Saplasta j AD-a?

Jesu li ti njemački okovi?
Ne znam da li si naručio? Nije nešto povoljan ovaj AD Logistic. Ako hoćeš mogu ti poslati broj mobitela od ovih gdje sam ja naručio, pa traži ponudu.

Ako nisi planirao odmah ugraditi žaluzine traži da ti ugrade, odnosno planiraju naknadno postavljanje. U tom slučaju se sa strane štoka prozora ugradi po 1,5 ili 2 cm proširenje da bi se prozor mogao otvarati do kraja odnosno devedeset stepeni.
Saplast sam vec kontaktirao ali jos nista nije odluceno.

Moze telefon od tih drugih i mozes mi samo reci koja su firma?

Hvala
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5535
Joined: 04/08/2020 19:22

#28 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by -Chesterfield- »

Piaty wrote: 22/07/2022 16:13
-Chesterfield- wrote: 22/07/2022 15:02

Ne znam da li si naručio? Nije nešto povoljan ovaj AD Logistic. Ako hoćeš mogu ti poslati broj mobitela od ovih gdje sam ja naručio, pa traži ponudu.

Ako nisi planirao odmah ugraditi žaluzine traži da ti ugrade, odnosno planiraju naknadno postavljanje. U tom slučaju se sa strane štoka prozora ugradi po 1,5 ili 2 cm proširenje da bi se prozor mogao otvarati do kraja odnosno devedeset stepeni.
Saplast sam vec kontaktirao ali jos nista nije odluceno.

Moze telefon od tih drugih i mozes mi samo reci koja su firma?

Hvala
https://www.prograd.ba/prozori/

061826450

https://duomont.ba/

062210915

Ja sam naručio od ovih prvih i čekam isporuku.
Duomont je bio sličan sa cijenom, ali su bili škrti sa informacijama. Kada sam tražio da mi napiše koja su stakla - nije mi odgovorio.
Piaty
Posts: 5591
Joined: 01/12/2020 00:58

#29 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by Piaty »

-Chesterfield- wrote: 22/07/2022 18:27
Piaty wrote: 22/07/2022 16:13

Saplast sam vec kontaktirao ali jos nista nije odluceno.

Moze telefon od tih drugih i mozes mi samo reci koja su firma?

Hvala
https://www.prograd.ba/prozori/

061826450

https://duomont.ba/

062210915

Ja sam naručio od ovih prvih i čekam isporuku.
Duomont je bio sličan sa cijenom, ali su bili škrti sa informacijama. Kada sam tražio da mi napiše koja su stakla - nije mi odgovorio.
:thumbup:
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5535
Joined: 04/08/2020 19:22

#30 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by -Chesterfield- »

@Piaty
Maloprije mi je čovjek poslao ponovo ponudu jer mi je jučer javio da im nisu stigli neki dijelovi a vezano za staklo (razmak između stakla)
Image
Dogovor je bio 14 mm razmak između stakla.
Ja im rekao da sačekaju i tražio ponudu od ovih Ad Logistic.
Evo ti dvije ponude pa usporedi.

Moj ti je savjet da tražiš sve napismeno jer dosta firmi iz nekog razloga ne želi da pošalje detaljnije informacije...

Image

Image

Uglavnom, odlučio da rade ovi iz Prograda, jer nemam više živaca oko ovog se zezati.
Piaty
Posts: 5591
Joined: 01/12/2020 00:58

#31 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by Piaty »

-Chesterfield- wrote: 22/07/2022 20:54 @Piaty
Maloprije mi je čovjek poslao ponovo ponudu jer mi je jučer javio da im nisu stigli neki dijelovi a vezano za staklo (razmak između stakla)
Image
Dogovor je bio 14 mm razmak između stakla.
Ja im rekao da sačekaju i tražio ponudu od ovih Ad Logistic.
Evo ti dvije ponude pa usporedi.

Moj ti je savjet da tražiš sve napismeno jer dosta firmi iz nekog razloga ne želi da pošalje detaljnije informacije...

Image

Image
Ja sam nov i poprilično "zelen" glede PVC stolatije općenito i pitanje razmaka između stakala mi je čak novo. Ono što me najviše zanimalo je cijena i proizvođač, vrsta okova, dihtjnzi, garancija, broj slojeva i slično tome.

A napismeno, naravno. Nisam znao da neko pravi problem zbog toga. Sa mnom je to o.k.

Btw. kod mene su četvorica na čekanju :)

Hvala na slikama. Skoro u bobu isto. Koliko ja kužim, ko hoće kvalitet, ovaj Saplast je number 1. Samo je i skuplji.

*umjesto Saplasta sam htio napisati BBI
Last edited by Piaty on 22/07/2022 21:09, edited 1 time in total.
User avatar
P.Starck
Posts: 1139
Joined: 14/07/2010 22:46

#32 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by P.Starck »

Qler wrote: 18/07/2022 08:15 Ja sam sad uzeo PVC prozore, trazio ponude od Saplast, Elox, Ugarak, Trocal, i na preporuku vise ljudi ove AD Logistic iz Mostara koje sam na kraju uzeo.

Pocetna ponuda Saplasta je bila 8000KM, AD Logistic 5800 (izaslo na kraju sa detaljnim mjerenjima, klupicama cca 6300) Ali uzeo sam 82mm 7 komora, tri stakla, alu roletne i komarnike na svaki prozor jedno krilo... 3 dvokrilna prozora i jedan trokrilni. VEKA su okovi, i sve prakticno isto kao Saplast..

A kredit preko UniCredit i ERBD, pa ce biti i nekog povrata sredstava :)
Ne postoje Veka okovi. Veka radi PVC profile.
User avatar
P.Starck
Posts: 1139
Joined: 14/07/2010 22:46

#33 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by P.Starck »

Piaty wrote: 22/07/2022 21:03
-Chesterfield- wrote: 22/07/2022 20:54 @Piaty
Maloprije mi je čovjek poslao ponovo ponudu jer mi je jučer javio da im nisu stigli neki dijelovi a vezano za staklo (razmak između stakla)
Image
Dogovor je bio 14 mm razmak između stakla.
Ja im rekao da sačekaju i tražio ponudu od ovih Ad Logistic.
Evo ti dvije ponude pa usporedi.

Moj ti je savjet da tražiš sve napismeno jer dosta firmi iz nekog razloga ne želi da pošalje detaljnije informacije...

Image

Image
Ja sam nov i poprilično "zelen" glede PVC stolatije općenito i pitanje razmaka između stakala mi je čak novo. Ono što me najviše zanimalo je cijena i proizvođač, vrsta okova, dihtjnzi, garancija, broj slojeva i slično tome.

A napismeno, naravno. Nisam znao da neko pravi problem zbog toga. Sa mnom je to o.k.

Btw. kod mene su četvorica na čekanju :)

Hvala na slikama. Skoro u bobu isto. Koliko ja kužim, ko hoće kvalitet, ovaj Saplast je number 1. Samo je i skuplji.

*umjesto Saplasta sam htio napisati BBI
Sa 18 mm razmakom bi imao 0.5 W stakla, što je premium. Ne košta ništa ništa više nego 14 mm.
User avatar
Qler
Posts: 23551
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#34 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by Qler »

P.Starck wrote: 22/07/2022 21:07
Qler wrote: 18/07/2022 08:15 Ja sam sad uzeo PVC prozore, trazio ponude od Saplast, Elox, Ugarak, Trocal, i na preporuku vise ljudi ove AD Logistic iz Mostara koje sam na kraju uzeo.

Pocetna ponuda Saplasta je bila 8000KM, AD Logistic 5800 (izaslo na kraju sa detaljnim mjerenjima, klupicama cca 6300) Ali uzeo sam 82mm 7 komora, tri stakla, alu roletne i komarnike na svaki prozor jedno krilo... 3 dvokrilna prozora i jedan trokrilni. VEKA su okovi, i sve prakticno isto kao Saplast..

A kredit preko UniCredit i ERBD, pa ce biti i nekog povrata sredstava :)
Ne postoje Veka okovi. Veka radi PVC profile.

Ma jebaji ga, znam da su iste stvari navedene, evo čekam sad, rekli su 20 do 25 radnih dana, jer im je sad i godišnji kolektivni. Meni se I ne žuri za sad, samo da prije septembra postavim.
User avatar
Qler
Posts: 23551
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#35 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by Qler »

Image

Evo ponude, kasnije su došli uzeli tačne mjere pa je došlo još malo skuplje, zato nisam slikao cijenu :) jer nije tačna svakako 😊
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5535
Joined: 04/08/2020 19:22

#36 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by -Chesterfield- »

Piaty wrote: 22/07/2022 21:03
Ja sam nov i poprilično "zelen" glede PVC stolatije općenito i pitanje razmaka između stakala mi je čak novo. Ono što me najviše zanimalo je cijena i proizvođač, vrsta okova, dihtjnzi, garancija, broj slojeva i slično tome.

A napismeno, naravno. Nisam znao da neko pravi problem zbog toga. Sa mnom je to o.k.

Btw. kod mene su četvorica na čekanju :)

Hvala na slikama. Skoro u bobu isto. Koliko ja kužim, ko hoće kvalitet, ovaj Saplast je number 1. Samo je i skuplji.

*umjesto Saplasta sam htio napisati BBI
Ma ne razumijem se ni ja. :D
Prije desetak godina ove prozore sam platio oko 300 KM. Turski profili i dvoslojno staklo.

A taj razmak stakla, argon ili neko drugo punjenje, premaz LowE, smanjuje gubitke toplotne energije. To je ovaj UG. I on što je manji to je bolje. I ako hoćeš bolju zvučnu izolaciju onda moraš tražiti neku drugu vrstu stakla...
Ima ona druga tema o prozorima i na njoj je dosta toga objašnjeno.
Samo što ja nisam imao vremena da to malo izučim...
yoyo13
Posts: 1021
Joined: 05/05/2014 19:18

#37 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by yoyo13 »

Moje iskustvo sa saplastom je vrhunsko. Na kuci 15 velikih dvokrilnih prozora, 6 manjih i 6 balkonsih vrata. Koriste se 8+ godina svakodnevno,3 stakla 3 dihtunga i nikad nijednog milimetra odstupanja. Cijenom jesu skuplji ali si miran 15 godina 100%
armin071
Posts: 5266
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#38 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by armin071 »

Proporuka za Idealpvc iz Kaknja. Rade sa profilima koji su prošli kontrole IFT iz Rosenheim, znači mogu i za evropsko tržište bez problema. Nisu baš najjeftiniji ali stolariju ne mjenjaš svaki dan….
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#39 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by Ramzess Veliki »

shandrprcSA wrote: 22/07/2022 15:58
Ramzess Veliki wrote: 22/07/2022 15:12 Meni je balkon ustaklio "Sarix" d.o.o. (Buca Potok) prije nekih petnaestak godina, PVC profili, i sad su kao novi, nikakve promjene u boji, a balkon je veci dio dana na udaru sunca. :thumbup:
ugradio ja prije vise od 10 godina, smece samo takvo
Nisi trebao traziti smece, sto trazis to i dobijes. Ja sam platio kvalitetu i dobio kvalitetu. :thumbup:
mali_balon
Posts: 11276
Joined: 12/09/2012 09:57

#40 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by mali_balon »

ugarak pije 17g I dan danas ko novo....nit je zuto, okovi ferceraju, roletne ferceraju...e jedino sam morao zamjeniti 4 mehanizma za podizanje roletni I to nakon 15g koristenja
Proposition Joe
Posts: 285
Joined: 10/03/2012 09:26

#41 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by Proposition Joe »

Samo dvije stranice teme i zavrtilo mi se u glavi i ogadilo volju da istražujem u ovom polju išta :lol:

Dakle, početnik i laik kome treba stolarija. Radi se o ukopanom stambenom prostoru koji ima izlaz samo s jedne strane. Radi se o dvije paralelne prostorije s otvorima širine 2,40 visina cca 2,20 (nisam 100% siguran u ovaj podatak).

U jednoj bih želio klizni sistem s dva krila a u drugoj bi bila ulazna vrata i ostatak stakleni portal s mogućnošću standardnog otvaranja ili samo na "kipu".

Ovdje je navedeno nekoliko firmi koje se ističu po preporukama i definitivno ću iste kontaktirati.

Prije toga bih se želio malo više informisati šta mi treba i koji su minimumi karakteristika za moje potrebe.

S obzirom na odličnu izolaciju, navedeni otvori bi bili jedini "potrošač topline" i želio bih neko kvalitetno rješenje. Hajmo reći rang 7/10 u pogledu kvaliteta i cijene.

Koja je razlika i prednost alu stolarije u odnosu na pvc? Vrijedi li gledati to?

I naravno, sve preporuke firmi su dobrodošle.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20493
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#42 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by Bullet Tooth Tony »

Proposition Joe wrote: 04/08/2022 11:14 I naravno, sve preporuke firmi su dobrodošle.
Meni je ugarak sve otvore radio.. Alu.. Feal.. Ispostovali prije roka.. Ugradili 25 otvora za dan.. Dosla citava ekipa.. Prije toga njihovi inzinjeri dosli i dali savjete i sugestije.. Ja cak isao i obilazio proizvodnju... Tako da ja imam samo pohvale za ugarak... Meni je klizni otvor visine 2x5m a duzine 3m i ja sam stavio Feal Termo 150. Znam ljude koji su stavljali pvc na velike klizne otvore i da su imali problema ljeti da otvore.. Spadalo staklo.. Itd.. Sad ne znam.. Mozda neko ima druga iskustva
User avatar
nivla
Posts: 4262
Joined: 12/01/2008 23:44

#43 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by nivla »

Bullet Tooth Tony wrote: 05/08/2022 08:35
Proposition Joe wrote: 04/08/2022 11:14 I naravno, sve preporuke firmi su dobrodošle.
Meni je ugarak sve otvore radio.. Alu.. Feal.. Ispostovali prije roka.. Ugradili 25 otvora za dan.. Dosla citava ekipa.. Prije toga njihovi inzinjeri dosli i dali savjete i sugestije.. Ja cak isao i obilazio proizvodnju... Tako da ja imam samo pohvale za ugarak... Meni je klizni otvor visine 2x5m a duzine 3m i ja sam stavio Feal Termo 150. Znam ljude koji su stavljali pvc na velike klizne otvore i da su imali problema ljeti da otvore.. Spadalo staklo.. Itd.. Sad ne znam.. Mozda neko ima druga iskustva
ugarak :thumbup:
User avatar
_Reds_
Posts: 9326
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#44 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by _Reds_ »

Ove preporuke su prilično glupe.

isto kao da neko kaže VW ili BMW, a ono tamo skroz različita klasa vozila, pa upoređuje.

Nije samo stvar u firmi, nego u vrsti i debljini stakla, punjenu stakala, debljini profila, broju komora, preamazima, okovima, oblogama, dodatnim ojačanjima.

Helem nejse, ALU je trajniji, ljepši (većini), mogućnosr raznih boja, dok je PVC bolji izolator.

Takodje kod velikih otvora se preporučuje ALU zbog čvrstoće, mada se i kod pvca to moze postići dodatnih ojačanjima.
Nije loša opcija PVC sa ALU oblogama vani.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5535
Joined: 04/08/2020 19:22

#45 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by -Chesterfield- »

Meni je stigao prozor.

Image
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20493
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#46 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by Bullet Tooth Tony »

_Reds_ wrote: 05/08/2022 12:18 Ove preporuke su prilično glupe.

isto kao da neko kaže VW ili BMW, a ono tamo skroz različita klasa vozila, pa upoređuje.

Nije samo stvar u firmi, nego u vrsti i debljini stakla, punjenu stakala, debljini profila, broju komora, preamazima, okovima, oblogama, dodatnim ojačanjima.

Helem nejse, ALU je trajniji, ljepši (većini), mogućnosr raznih boja, dok je PVC bolji izolator.

Takodje kod velikih otvora se preporučuje ALU zbog čvrstoće, mada se i kod pvca to moze postići dodatnih ojačanjima.
Nije loša opcija PVC sa ALU oblogama vani.
Pa preprucis mu firmu koja ce mu to objasniti.. Covjek je napisao da je laik...
aladin
Posts: 109
Joined: 11/03/2004 00:00

#47 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by aladin »

armin071 wrote: 22/07/2022 21:40 Proporuka za Idealpvc iz Kaknja. Rade sa profilima koji su prošli kontrole IFT iz Rosenheim, znači mogu i za evropsko tržište bez problema. Nisu baš najjeftiniji ali stolariju ne mjenjaš svaki dan….
Ugradio Ideal u Stan . Prozori dobri ali propusti pri ugradnji u svakoj sobi.
Ugradio na balkonu. Ugradnja katastrofa a sami prozori imaju greške na dva mjesta .
Da li bi ih preporučio. Samo nekom koga bih htjeo zajebat.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5535
Joined: 04/08/2020 19:22

#48 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by -Chesterfield- »

aladin wrote: 06/08/2022 23:30
armin071 wrote: 22/07/2022 21:40 Proporuka za Idealpvc iz Kaknja. Rade sa profilima koji su prošli kontrole IFT iz Rosenheim, znači mogu i za evropsko tržište bez problema. Nisu baš najjeftiniji ali stolariju ne mjenjaš svaki dan….
Ugradio Ideal u Stan . Prozori dobri ali propusti pri ugradnji u svakoj sobi.
Ugradio na balkonu. Ugradnja katastrofa a sami prozori imaju greške na dva mjesta .
Da li bi ih preporučio. Samo nekom koga bih htjeo zajebat.
Ja mislim da je mala vjerovatnoća da potrefiš baš sve. I da je prozor bez nekih sitnih greška ili da su majstori 100% ugradili savršeno - bez greške.

Evo i kod mene jedno krilo može se malo više iskipati.
Ne znam sada da li je zbog okova ili se to može naštelovati?
Nisam bio prisutan kad su majstori ugradili da odmah to vidim sa njima.

Image
toska
Posts: 2923
Joined: 26/09/2016 14:08

#49 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by toska »

Qler wrote: 18/07/2022 08:15 Ja sam sad uzeo PVC prozore, trazio ponude od Saplast, Elox, Ugarak, Trocal, i na preporuku vise ljudi ove AD Logistic iz Mostara koje sam na kraju uzeo.

Pocetna ponuda Saplasta je bila 8000KM, AD Logistic 5800 (izaslo na kraju sa detaljnim mjerenjima, klupicama cca 6300) Ali uzeo sam 82mm 7 komora, tri stakla, alu roletne i komarnike na svaki prozor jedno krilo... 3 dvokrilna prozora i jedan trokrilni. VEKA su okovi, i sve prakticno isto kao Saplast..

A kredit preko UniCredit i ERBD, pa ce biti i nekog povrata sredstava :)
4 prozora od kojih 3 normalna i 1 veći sa roletnama koštaju po komadu 1575 ili 2000KM u prosjeku u ovisnosti od firme?
preludezalude
Posts: 5570
Joined: 07/03/2012 00:09

#50 Re: Preporuka za pvc stolariju?

Post by preludezalude »

Ima li neko preporuku za neku firmu u Tuzli i okolina?
Post Reply