Gdje kupiti namještaj?

Post Reply
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#1 Gdje kupiti namještaj?

Post by Zejnep »

Dakle gdje kupiti namještaj? Sarajevo i okolina. Savjeti, iskustva, preporuke.

I da li je neko kupovao namještaj na auto-pijaci? :-) Kruže priče da isti namještaj kao u Kalei bude i na AP upola jeftiniji.
User avatar
DiA 2005
Posts: 322
Joined: 13/10/2012 19:03

#2 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by DiA 2005 »

Sve zavisi šta tražiš. Trenutno sam u sličnom 'belaju' :D
Za prvu pomoć sjedi na FB stranice ovih aktuelnih salona kod nas, primijetila sam da manje-više redovno ažuriraju stranice.
Ali kad dođe do finalne faze, tj. odluke, opet se spremi da ćeš sve morati obići i dobro se nahodati.
Dallas, Kalea, Ećo Company, Simpo ( imaš u RS i imaš novi na Alipašinom polju ), eh onda ovi skuplji turski Enzo Home, Dogtas, Bellona...
Imaš dva manja salona na Dobrinji, jedan do drugog, AP interijeri i Šavnici. Također ih imaš na FB...
Pitaj šta god te još zanima, u zadnjih deset dana sam ih sve doktorirala :-) :-) :-D
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#3 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by Zejnep »

DiA 2005 wrote:Sve zavisi šta tražiš. Trenutno sam u sličnom 'belaju' :D
Za prvu pomoć sjedi na FB stranice ovih aktuelnih salona kod nas, primijetila sam da manje-više redovno ažuriraju stranice.
Ali kad dođe do finalne faze, tj. odluke, opet se spremi da ćeš sve morati obići i dobro se nahodati.
Dallas, Kalea, Ećo Company, Simpo ( imaš u RS i imaš novi na Alipašinom polju ), eh onda ovi skuplji turski Enzo Home, Dogtas, Bellona...
Imaš dva manja salona na Dobrinji, jedan do drugog, AP interijeri i Šavnici. Također ih imaš na FB...
Pitaj šta god te još zanima, u zadnjih deset dana sam ih sve doktorirala :-) :-) :-D
Sve sam ih pregledala na internetu. U Sinkru mi se svidio ugao, nazovem da pitam za njeg, kažu nema :-) Baška internet a baška salon. :mrgreen:
Znači moraću jedan dan sve pješke obići.
Kažu da je Dalas katastrofa. Skup a često zeznu kupca. Dugo se čeka na namještaj, dovezu nešto deseto i sl.
Vidiš mogla sam do Simpa otići.
Hvala :mrgreen:
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#4 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by Zejnep »

A kupujem ugaonu garnituru, stol i stolice.
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#5 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by Zejnep »

Jao cijena u simpu :shock:
User avatar
DiA 2005
Posts: 322
Joined: 13/10/2012 19:03

#6 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by DiA 2005 »

Zejnep wrote:Jao cijena u simpu :shock:
Simpo je bio i ostao kvalitetan, pa je isplativije na duge staze kod njih kupiti garnituru i dati malo više para, nego recimo u Sinkru ili Dallasu. Ja sam šmekala u Sinkru tdf, ali nikakav je to kvalitet, tačno se osjeti razlika kad sjedneš na njihov dvosjed i kad sjedneš na ovaj iz Simpa :lol:
Ove turske da ne spominjem, kod njih nema garniture ispod 3.500 hiljade i to mi je skroz neopravdano :(
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#7 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by Zejnep »

DiA 2005 wrote:
Zejnep wrote:Jao cijena u simpu :shock:
Simpo je bio i ostao kvalitetan, pa je isplativije na duge staze kod njih kupiti garnituru i dati malo više para, nego recimo u Sinkru ili Dallasu. Ja sam šmekala u Sinkru tdf, ali nikakav je to kvalitet, tačno se osjeti razlika kad sjedneš na njihov dvosjed i kad sjedneš na ovaj iz Simpa :lol:
Ove turske da ne spominjem, kod njih nema garniture ispod 3.500 hiljade i to mi je skroz neopravdano :(
Ugao u simpu 5000. Mislim da je zlatan puno je :-)
Dođe mi da zovnem nekog da mi napravi ugao po mom čejfu :roll:
User avatar
DiA 2005
Posts: 322
Joined: 13/10/2012 19:03

#8 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by DiA 2005 »

Zejnep wrote:
DiA 2005 wrote:
Zejnep wrote:Jao cijena u simpu :shock:
Simpo je bio i ostao kvalitetan, pa je isplativije na duge staze kod njih kupiti garnituru i dati malo više para, nego recimo u Sinkru ili Dallasu. Ja sam šmekala u Sinkru tdf, ali nikakav je to kvalitet, tačno se osjeti razlika kad sjedneš na njihov dvosjed i kad sjedneš na ovaj iz Simpa :lol:
Ove turske da ne spominjem, kod njih nema garniture ispod 3.500 hiljade i to mi je skroz neopravdano :(
Ugao u simpu 5000. Mislim da je zlatan puno je :-)
Dođe mi da zovnem nekog da mi napravi ugao po mom čejfu :roll:
Tako sam ja kod prethodnog uređenja. Nisam nigdje mogla naći šta sam tražila i na kraju napravimo ugao po mjeri. Super je ispao i baš je bio povoljan. Majstora sam nažalost izgubila nekako, imao je Fb stranicu ali sad ga nikako ne mogu naći pod tim imenom. A pogledaj obavezno i majstore po Olx-u, ima ih jako puno koji prave namještaj.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#9 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by Dope_Man »

Zejnep wrote:Dakle gdje kupiti namještaj? Sarajevo i okolina. Savjeti, iskustva, preporuke.

I da li je neko kupovao namještaj na auto-pijaci? :-) Kruže priče da isti namještaj kao u Kalei bude i na AP upola jeftiniji.
Kupovao je moj komsija na AP. Sasvim pristojan set za dnevni boravak, nakon 2 godine jos je OK. Nije bas vrhunac udobnosti, po meni je malo tvrd, ali to je vjerovatno stvar njegovog izbora. U salonima ganjati akcija, ja koliko sam primjetio bas znaju biti poskupi. Nekad se, kako spomenuse drugi, isplati vise raditi nesto po narudjbi.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#10 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by P308 »

Ja sam prije godinu i par mjeseci selio i trazio sam ugao manjih dimenzija (ali ne premal) i nasao u Casa Bianci u SCC-u, oko 800 KM (mislim da imam negdje racun, mogu provjeriti). Znam da godinu dana nije puno vremena, ali super se drzi :D U dobrom je stanju, ne skripi i nije propao :D Oni ti unesu, montiraju i nastimaju kako tebi odgovara i pokupe sve najlone i kutije i odnesu u smece.
U starom stanu sam imao isto njihov veliki ugao placen oko 1400 KM, isto sve ok.
Kod njih mozes uzeti katalog koji je ogroman i naruciti sta ti odgovara. Mislim da imaju i 30% snizenja sada. Trpezarijski setovi su im preskupi ako se dobro sjecam. Imaju boli glava namjestaja bar sto se dizajna tice ali su i cijene takve. :D A ovi uglovi (je li se tako kaze? :D uglovi :D ) su prihvatljivi. :)
Last edited by P308 on 03/07/2018 15:21, edited 1 time in total.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#11 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by DaffyDuck »

Zejnep wrote:
DiA 2005 wrote:Sve zavisi šta tražiš. Trenutno sam u sličnom 'belaju' :D
Za prvu pomoć sjedi na FB stranice ovih aktuelnih salona kod nas, primijetila sam da manje-više redovno ažuriraju stranice.
Ali kad dođe do finalne faze, tj. odluke, opet se spremi da ćeš sve morati obići i dobro se nahodati.
Dallas, Kalea, Ećo Company, Simpo ( imaš u RS i imaš novi na Alipašinom polju ), eh onda ovi skuplji turski Enzo Home, Dogtas, Bellona...
Imaš dva manja salona na Dobrinji, jedan do drugog, AP interijeri i Šavnici. Također ih imaš na FB...
Pitaj šta god te još zanima, u zadnjih deset dana sam ih sve doktorirala :-) :-) :-D
Sve sam ih pregledala na internetu. U Sinkru mi se svidio ugao, nazovem da pitam za njeg, kažu nema :-) Baška internet a baška salon. :mrgreen:
Znači moraću jedan dan sve pješke obići.
Kažu da je Dalas katastrofa. Skup a često zeznu kupca. Dugo se čeka na namještaj, dovezu nešto deseto i sl.
Vidiš mogla sam do Simpa otići.
Hvala :mrgreen:
Sinkro je preuzeo Dalas, tako da ti je to sad isto.
User avatar
beautyfool
Posts: 2104
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#12 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by beautyfool »

Bellona ili Izazov, bellona ima jako prakticnih i finih stvarcica pa ako ti dimenzije odgovaraju sto da ne a Izazov je povoljniji i mozes po svojim dimenzijama naruciti a kvalitet super.
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#13 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by mali Ninja »

mi narucili iz ezama, ezam Ilijas, doslo sve po dogovoru, boja, termin, popust... Ljudi unijeli, sklopili, sve ok.

imate njihovu stranicu sa cijenama i slikama, cijene normalne..
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#14 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by Truba »

imal đe ormara 170 cm ali da su VIŠLJI od 200 cm :D

bio samo u sinkru tu može na rate sve 180 a oni od 150 niski :D ne valja nikako
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#15 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by mali Ninja »

Black swan wrote:imal đe ormara 170 cm ali da su VIŠLJI od 200 cm :D

bio samo u sinkru tu može na rate sve 180 a oni od 150 niski :D ne valja nikako
jysk kombinacija ormara dodje visina 220, sirine 160-170 ne znam tacno, trajno na akciji...
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#16 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by Zejnep »

beautyfool wrote:Bellona ili Izazov, bellona ima jako prakticnih i finih stvarcica pa ako ti dimenzije odgovaraju sto da ne a Izazov je povoljniji i mozes po svojim dimenzijama naruciti a kvalitet super.
Za ovaj izazov prvi put čujem. Izgleda.lijepo :thumbup:
User avatar
beautyfool
Posts: 2104
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#17 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by beautyfool »

Zejnep wrote:
beautyfool wrote:Bellona ili Izazov, bellona ima jako prakticnih i finih stvarcica pa ako ti dimenzije odgovaraju sto da ne a Izazov je povoljniji i mozes po svojim dimenzijama naruciti a kvalitet super.
Za ovaj izazov prvi put čujem. Izgleda.lijepo :thumbup:
Rade fin namjestaj, kvalitetan je i ima finih modela, budu po sajmovima namjestaja, tamo mozes uganjati i neko sajamsko snizenje.
Ja bih ti preporucila spavacu sobu ili Bellonu ili Dogtas, jer su jako prakticni njihovi kreveti sa velikim sanducima ispod, a za ostalo mozes Izazov, jer ti mogu po mjeri raditi. Eh sad ne znam tvoj budzet, ali ovo je kvalitetnija i naravno malo skuplja opcija.
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#18 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by Zejnep »

Kupih u Vivi na kraju. Profesionalni, ljubazni. Cijene normalne. :thumbup:
SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#19 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by SHTEVELEC »

ja trazio prije 2-3 godine, sve zivo obis'o, gdje mi se svidja losa izrada, gdje je dobra izrada dizajn iz '82, na kraju kupim u seats-u (imaju na piku profil), solidan je namjestaj i sve je na rajsferslus, kupio dva kompleta presvlaka, jedan je na kaucu dok drugi operem, dosta jednostavnije za odrzavanje
shheff
Posts: 694
Joined: 22/07/2013 14:11

#20 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by shheff »

Pohvala za Jysk i ugaonu Bedsted, odlicna, s tim da sa Jyskom samo treba biti pazljiv sa cijenama, uvijek neke akcije ali vjestacke. Ugl. mi smo svoj ugao pratili duze vrijeme i uhvatili ga za 1020KM (inace razne akcije i ponude bude izmedju 1100-1500KM. Dimenzije 2.3x2, udobnost, funkcionalnost, kvalitet, izrada - vrhunsko
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#21 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by beni-bu-man »

Zejnep wrote:
DiA 2005 wrote:
Zejnep wrote:Jao cijena u simpu :shock:
Simpo je bio i ostao kvalitetan, pa je isplativije na duge staze kod njih kupiti garnituru i dati malo više para, nego recimo u Sinkru ili Dallasu. Ja sam šmekala u Sinkru tdf, ali nikakav je to kvalitet, tačno se osjeti razlika kad sjedneš na njihov dvosjed i kad sjedneš na ovaj iz Simpa :lol:
Ove turske da ne spominjem, kod njih nema garniture ispod 3.500 hiljade i to mi je skroz neopravdano :(
Ugao u simpu 5000. Mislim da je zlatan puno je :-)
Dođe mi da zovnem nekog da mi napravi ugao po mom čejfu :roll:
Onda na autopijacu
Akalia
Posts: 48
Joined: 12/06/2018 19:30

#22 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by Akalia »

INSIDE po meni ima najljepse modele. Moze se naci nesto modernijeg dizajna. Cjenovno su skuplji u odnosu na Kaleu, Bellonu, Sinkro koji su mi totalno bosnjo stil.
User avatar
Merssy
Posts: 33
Joined: 08/12/2009 12:56

#23 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by Merssy »

Kome nije mrsko u Široki Brijeg , Salon namještaja Ivanković , ponuda ekstra cijene još bolje :thumbup:
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#24 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by Nisrin »

Trazim ugao, moderan po nekoj prihvatljivoj cijeni..

Obisli sve, SIMPO je skup, a posto nismo u svom stanu ne isplati mi se davati vise od 1000...Dogtas, Eco, Natuzzi- isto..
U Sinkru mi se svidio jedan jedini, 1300KM, a isti u Vivi bio 850, ali nestalo...u Sinkru ugao koji smo platili prije 4 godine 550KM, sada je 800 :D

U Vivi je izlozeno sve nesto iz 80ih, ne svidja mi se izrada, barem odoka...i slucajno odem u SOFFY namjestaj i nadjem bas bas lijep i praktican, 5% na gotovinsko placanje, moderan, biraj vrstu stofa, boju itd...

Ima li neko iskustva sa njima? Dosta izvoze u EU, tu su od aprila kod nas, ima ih u Srbiji koliko znam...cine se kvalitetni, cvrsci nego u ostalim pomenutim salonima, ali sve je to macak u vreci...Najradije bih uzela u IKEI, ali skupa dostava nama...

I da, za sve modele koji se meni svidiaju i ovaj model sto nadjoh na kraju za 890KM, sve i jedan majstor koji radi po mjeri, za isti takav trazi 1100-1400 :D :run:
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#25 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by Naslovnica »

Nisrin wrote:Trazim ugao, moderan po nekoj prihvatljivoj cijeni..

Obisli sve, SIMPO je skup, a posto nismo u svom stanu ne isplati mi se davati vise od 1000...Dogtas, Eco, Natuzzi- isto..
U Sinkru mi se svidio jedan jedini, 1300KM, a isti u Vivi bio 850, ali nestalo...u Sinkru ugao koji smo platili prije 4 godine 550KM, sada je 800 :D

U Vivi je izlozeno sve nesto iz 80ih, ne svidja mi se izrada, barem odoka...i slucajno odem u SOFFY namjestaj i nadjem bas bas lijep i praktican, 5% na gotovinsko placanje, moderan, biraj vrstu stofa, boju itd...

Ima li neko iskustva sa njima? Dosta izvoze u EU, tu su od aprila kod nas, ima ih u Srbiji koliko znam...cine se kvalitetni, cvrsci nego u ostalim pomenutim salonima, ali sve je to macak u vreci...Najradije bih uzela u IKEI, ali skupa dostava nama...

I da, za sve modele koji se meni svidiaju i ovaj model sto nadjoh na kraju za 890KM, sve i jedan majstor koji radi po mjeri, za isti takav trazi 1100-1400 :D :run:
Ukucaj u pretraživač NEFA namještaj.
Imaju ovdje u Zenici salon, kada sam vidio namještaj pao na dupe, a cijene više nego prihvatljive. Meščini da su negdje iz Srbije.
Fakat izgleda nepoderivo i solidno.
Post Reply