Gdje kupiti namještaj?

Post Reply
Naslovnica
Posts: 27849
Joined: 20/03/2013 15:38

#76 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by Naslovnica »

_Reds_ wrote: 16/12/2021 08:20 Belona ima top krevete sa bunkerima. Mi kupili prije 6 godina, i danas haman ko nov.
:thumbup:
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#77 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by nagibSA »

Na kraju kupih u Belloni krevet + madrac, nepunih 1400 km. Tacnije narudzba, nemaju na stanju, trazen model.

Bio sam jos i u Nobilu, ne svidja mi se, konkretno krevet skoro ista cijena kao u Belloni, a sarafi od nosaca (mehanizam) u iverici. I onako djeluje k'o rucno napravljen.

Vidim kod Bellone je metalna konstrukcija, oblozena vjerovatno presvucenom ivericom, sto je opet mnogo bolje. Ne znam za kvalitet da li vrijedi toliko ali Bellona na prvi pogled mnogo kvalietnija od Nobila.

Jysk mi je nekako katastrofa, madraci jadno djeluju, a nisu ni kreveti Bog zna.

Obisao sam samo Nobil, Jysk i Bellonu. Nisam se mnogo peglao da obilazim i smaram se, vidim da svi hvale Bellonu.

* Madrac dzepicasta jezgra + pjena. Podnica ili kako se to vec zove je kao sperploca na metalnoj konstrukciji. Cini se boljim/cvrscim vjerovatno nego one povezane drvene gredice, ima naziv zaboravio sam. Bunker dole je takodje dobar.
preludezalude
Posts: 5616
Joined: 07/03/2012 00:09

#78 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by preludezalude »

Radi bolnih ledja izbacim francuski lezaj star dvije godine i krenem u potragu za necim boljim i kvalitetnijim sa sandukom. Na kraju izbor padne na lezaj sa latoflex letvicama i kupim zasebno madrac Moj San Dalija plus. Skup madrac ali racunam odlican je, madrac je bio 979KM i ima meksu i tvrdju stranu.
Nikad se nisam toliko u zivotu zeznuo. Madrac je za ledja uzas pravi. U jutro jedva ustanem iz kreveta od bolova u ledjima. A proizvodjac ne daje nikakvu mogucnost povrata i zamjene.
Preporuka... prije kupovine dobro razmisliti jer ono sto se proba u salonu kad legnes na njega nije nikakvo mjerilo.
User avatar
hopi
Posts: 5685
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#79 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by hopi »

Tačno tako, šta ti možeš zaključiti o madracu nakon što si ležao na njemu 5 minuta. Da stvarno znaš da ti odgovara moraš barem 2 3 noći prespavati. Također ako je madrac skuplji ne mora značiti da će automatski i bolji biti, tj više odgovarati.
Mi smo kupili prije 2 godine u beloni krevet, i fakat je dobar. Činio mi se kvalitetniji, bolja završna obrada, evo nista ne škripi nema problema.
Madrac u nobilu, ma ok mi je, mada ja nisam nešto zahtjevan po tom pitanju, manje više mogu svugdje spavati.
Također možda nije luda opcija ići na najjeftiniji madrac, a onda uložiti u nadmadrac kakav želiš.
User avatar
Better Man
Posts: 16762
Joined: 01/10/2006 20:10

#80 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by Better Man »

hopi wrote: 04/01/2022 12:17 Tačno tako, šta ti možeš zaključiti o madracu nakon što si ležao na njemu 5 minuta. Da stvarno znaš da ti odgovara moraš barem 2 3 noći prespavati. Također ako je madrac skuplji ne mora značiti da će automatski i bolji biti, tj više odgovarati.
Mi smo kupili prije 2 godine u beloni krevet, i fakat je dobar. Činio mi se kvalitetniji, bolja završna obrada, evo nista ne škripi nema problema.
Madrac u nobilu, ma ok mi je, mada ja nisam nešto zahtjevan po tom pitanju, manje više mogu svugdje spavati.
Također možda nije luda opcija ići na najjeftiniji madrac, a onda uložiti u nadmadrac kakav želiš.
ja kad asam kupovao madrac u Dormeu imao sam rok od 30 dana da ga mogu vratiti ako mi ne odgovara.
User avatar
RIZVA
Posts: 20762
Joined: 18/03/2007 15:18
Location: Sarajevo

#81 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by RIZVA »

Jysk je jedno veliko smece,prvo sto su im cijene preskupe od nakih skula sto prodaju pa na dalje,uzeo malom ladicar za skole vodilice popucale ako ne moze izdrzati tri knjige i sveske poseri ih...
User avatar
Edin H.
Posts: 46983
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#82 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by Edin H. »

RIZVA wrote: 06/01/2022 17:08 Jysk je jedno veliko smece,prvo sto su im cijene preskupe od nakih skula sto prodaju pa na dalje,uzeo malom ladicar za skole vodilice popucale ako ne moze izdrzati tri knjige i sveske poseri ih...
Oni su manje vise kopija IKEA-e
Naslovnica
Posts: 27849
Joined: 20/03/2013 15:38

#83 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by Naslovnica »

RIZVA wrote: 06/01/2022 17:08 Jysk je jedno veliko smece,prvo sto su im cijene preskupe od nakih skula sto prodaju pa na dalje,uzeo malom ladicar za skole vodilice popucale ako ne moze izdrzati tri knjige i sveske poseri ih...
Imaju nekih OK stvari, ali namještaj je nekvalitetan i preskup.
Najbolji su mi oni njihovi katalozi sa "popustima", gori su od Aliexpressa.
User avatar
RIZVA
Posts: 20762
Joined: 18/03/2007 15:18
Location: Sarajevo

#84 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by RIZVA »

Ma upravo to,farbaju raju sa nakim tzv popustima,uglavnom Jysk zdravo
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5621
Joined: 04/08/2020 19:22

#85 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by -Chesterfield- »

Naslovnica wrote: 06/01/2022 19:36
RIZVA wrote: 06/01/2022 17:08 Jysk je jedno veliko smece,prvo sto su im cijene preskupe od nakih skula sto prodaju pa na dalje,uzeo malom ladicar za skole vodilice popucale ako ne moze izdrzati tri knjige i sveske poseri ih...
Imaju nekih OK stvari, ali namještaj je nekvalitetan i preskup.
Najbolji su mi oni njihovi katalozi sa "popustima", gori su od Aliexpressa.
https://jysk.ba/spavaca-soba/jorgani/vl ... al-200x220

Ja kupio jorgan za 50 KM
Ko fol cijena mu bila 219 KM

U drugim trgovinama teško naći 200 x 220 cm
Ovaj od 200 cm mi kratak :D ne može noge pokriti.
vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#86 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by vanjki »

U Ysk bi kupio samo peskire i one kucne ukrase.Za sve ostalo su smece.Neki dan gledam prodavca kako ubjedjuje da je madrac sa 1200 snizen na 500...Hahhaj...Kod njih su ti popusti realne cijene
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#87 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by alica.k »

Iskreno, i peskiri su im losi. Kad sam se selila bukv nista nisam imala i krenula sam od nule... kupila peskire tamo, one kronberg il kako se zovu. To je bilo prije godinu i po, a i dan danas se ti peskiri linjaju ako se ogrnes njima mokar...
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#88 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by hadzinicasa »

Ima li neko iskustva sa prevent.ba namjestajem?
Hvala
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#89 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by emotivac »

hadzinicasa wrote: 13/01/2022 07:32 Ima li neko iskustva sa prevent.ba namjestajem?
Hvala
Nemam iskustva sa njima, al' zato https://www.artisan.ba/ .
Namještaj nije jeftin, al' je zato kvalitet VRH :thumbup: :thumbup:
User avatar
Laertes
Posts: 4252
Joined: 08/01/2015 18:25

#90 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by Laertes »

Da malo osvježim temu :-D
Kupovina ugaone je u pitanju. TK.
Gledao Izazov, ne sviđa mi se. Bio u RK Centar Kalesija, izgled nije loš, metalna konstrukcija, Rade po mjeri. Ali sam skeptičan jer sjedišta rade sa džepićastim oprugama, baš kao madrac, takav je i osjećaj kad se sjedne, i bojim se da će se vrlo brzo deformisati. Šta vi mislite?
Za vikend ću do Brčkog, vidio stvari koje mi odgovaraju u tri salona: Oglavina, Fan-Tex i Simpo. Imate li kakva iskustva sa ovima? Neke preporuke?
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#91 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by Gray »

Laertes wrote: 09/02/2022 12:51 Da malo osvježim temu :-D
Kupovina ugaone je u pitanju. TK.
Gledao Izazov, ne sviđa mi se. Bio u RK Centar Kalesija, izgled nije loš, metalna konstrukcija, Rade po mjeri. Ali sam skeptičan jer sjedišta rade sa džepićastim oprugama, baš kao madrac, takav je i osjećaj kad se sjedne, i bojim se da će se vrlo brzo deformisati. Šta vi mislite?
Za vikend ću do Brčkog, vidio stvari koje mi odgovaraju u tri salona: Oglavina, Fan-Tex i Simpo. Imate li kakva iskustva sa ovima? Neke preporuke?
Ima u Živinicama MInalli namještaj, tu im je fabrika, možda imaju salon u Tuzli. Mi smo kupili neke stvari kod njih, možeš sve po mjeri naručiti.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#92 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by channel10 »

Naslovnica wrote: 20/12/2021 08:56
_Reds_ wrote: 16/12/2021 08:20 Belona ima top krevete sa bunkerima. Mi kupili prije 6 godina, i danas haman ko nov.
:thumbup:
Problem kod belone je sto su im svi kreveti bez letvica(latofleksa).
Tako se najlakse unisti madrac, a da ne govorimo o prozracivanju madraca i isparavanju moguce vlage...
Djulbesecer hanuma
Posts: 24
Joined: 04/06/2020 06:11

#93 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by Djulbesecer hanuma »

I ja sam u fazi traženja spavaće sobe i svaki savjet je dobrodošao 😊
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5621
Joined: 04/08/2020 19:22

#94 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by -Chesterfield- »

Laertes wrote: 09/02/2022 12:51 Da malo osvježim temu :-D
Kupovina ugaone je u pitanju. TK.
Gledao Izazov, ne sviđa mi se. Bio u RK Centar Kalesija, izgled nije loš, metalna konstrukcija, Rade po mjeri. Ali sam skeptičan jer sjedišta rade sa džepićastim oprugama, baš kao madrac, takav je i osjećaj kad se sjedne, i bojim se da će se vrlo brzo deformisati. Šta vi mislite?
Za vikend ću do Brčkog, vidio stvari koje mi odgovaraju u tri salona: Oglavina, Fan-Tex i Simpo. Imate li kakva iskustva sa ovima? Neke preporuke?
https://www.olx.ba//profil/Zera_namjestaj

Njega zaobiđi. Koliko sam skontao u pitanju su Romi.
Prije par godina naručio nešto po mjeri. Čovjek ubacio par sirovih daski. :-)
dudlov
Posts: 1913
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#95 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by dudlov »

https://apinterijeri.ba
kod njih sam kupovao namještaj i u pitanju je top kvalitet. prezadovoljni smo
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#96 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by EasyMan »

Laertes wrote: 09/02/2022 12:51 Da malo osvježim temu :-D
Kupovina ugaone je u pitanju. TK.
Gledao Izazov, ne sviđa mi se. Bio u RK Centar Kalesija, izgled nije loš, metalna konstrukcija, Rade po mjeri. Ali sam skeptičan jer sjedišta rade sa džepićastim oprugama, baš kao madrac, takav je i osjećaj kad se sjedne, i bojim se da će se vrlo brzo deformisati. Šta vi mislite?
Za vikend ću do Brčkog, vidio stvari koje mi odgovaraju u tri salona: Oglavina, Fan-Tex i Simpo. Imate li kakva iskustva sa ovima? Neke preporuke?
Simpo nije los.
User avatar
Laertes
Posts: 4252
Joined: 08/01/2015 18:25

#97 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by Laertes »

EasyMan wrote: 12/02/2022 10:25
Laertes wrote: 09/02/2022 12:51 Da malo osvježim temu :-D
Kupovina ugaone je u pitanju. TK.
Gledao Izazov, ne sviđa mi se. Bio u RK Centar Kalesija, izgled nije loš, metalna konstrukcija, Rade po mjeri. Ali sam skeptičan jer sjedišta rade sa džepićastim oprugama, baš kao madrac, takav je i osjećaj kad se sjedne, i bojim se da će se vrlo brzo deformisati. Šta vi mislite?
Za vikend ću do Brčkog, vidio stvari koje mi odgovaraju u tri salona: Oglavina, Fan-Tex i Simpo. Imate li kakva iskustva sa ovima? Neke preporuke?
Simpo nije los.
Bio danas. Simpo mi nema dimenzije koje mi odgovaraju. Kupio u FanTexu, manje-više iste stvari i u Oglavini, ali su jeftiniji nekih 10%.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#98 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by EasyMan »

Laertes wrote: 12/02/2022 15:59
EasyMan wrote: 12/02/2022 10:25

Simpo nije los.
Bio danas. Simpo mi nema dimenzije koje mi odgovaraju. Kupio u FanTexu, manje-više iste stvari i u Oglavini, ali su jeftiniji nekih 10%.
Bitno je da si nasao sta ti odgovara :thumbup:

Ja vise puta u Simpu kupovao, jedan od najkvalitetnijih salona.
AnaS
Posts: 1
Joined: 08/03/2022 06:43

#99 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by AnaS »

Kako ste zadovoljni kvalitetom iz FunTexa? VIdjela sam na njihovoj facebook stranici jednu garnituru,model Palermo,ali nikako da doznam tko je proizvođač. Uživo sam je vidjela u jednom dućanu koji nikako da otkrije proizvođača 🙄
User avatar
Laertes
Posts: 4252
Joined: 08/01/2015 18:25

#100 Re: Gdje kupiti namještaj?

Post by Laertes »

AnaS wrote: 08/03/2022 06:47 Kako ste zadovoljni kvalitetom iz FunTexa? VIdjela sam na njihovoj facebook stranici jednu garnituru,model Palermo,ali nikako da doznam tko je proizvođač. Uživo sam je vidjela u jednom dućanu koji nikako da otkrije proizvođača 🙄
Stiglo je prije par dana, sve je ok, izgleda kvalitetno urađeno. E, sad, kako će se pokazati za godinu ili dvije, ne znam... Ostaje da se vidi.
Post Reply