Perilica sa susilicom

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#1 Perilica sa susilicom

Post by iceman ze »

Da li je neko kupovao perilicu sa susilicom. Neka iskustva?. Licno zelim uzeti Samsung. Ima nesto dosta garancije i sl. Trenutno akcija u Domodu. Hvala
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15611
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#2 Re: Perilica sa susilicom

Post by problemnatravunu »

Prijatelj imao Candy, u principu nikad nije bio totalno zadovoljan :sad:
Crkla malo pred istek garancije, dakle jos u garanciji, ali kad je cuo da treba cekati mjesec dana za dijelove, odustao, bacio, i nabavio novo, odvojeno
Moja lična preporuka je odvojeno, samo ako ti prostor nije problem, mi u stanu imamo Bekov "komplet", susilicu stavio na perilicu, povezao trakom za prtljag sa zatezacem, sve za 10!
User avatar
muha_sa
Posts: 128607
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#3 Re: Perilica sa susilicom

Post by muha_sa »

iceman ze wrote:Da li je neko kupovao perilicu sa susilicom. Neka iskustva?. Licno zelim uzeti Samsung. Ima nesto dosta garancije i sl. Trenutno akcija u Domodu. Hvala
moj sinak kupio prije dvije godine--par puta ukljucio sušilicu--stan mu se usmrdio kao da je gume palio

od tad ne koristi sušilicu
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#4 Re: Perilica sa susilicom

Post by seoBIH »

To nesto nije ok. Koristim vec 3 godine birinu kombiniraju i radi perfektno.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#5 Re: Perilica sa susilicom

Post by iceman ze »

Kod nas je prostor mali, i ne mozemo odvojene uredjaje imati. Nemamo balkon, tako da smo se odlucili za perilicu sa susilicom. Za Candy sam od neke raje cuo da se kvari. Buraz ima, ali ne znam koje marke je u pitanju. Njemu nesto kao odjecu guzva i sl. Mada nije bas najreferentniji uzorak. :-D
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#6 Re: Perilica sa susilicom

Post by muminovic »

Imas dobre u Gorenju, neka nova tehnika A+++, 10 godina garancije.... 2016/2017.g. model.

bez cetki na motoru
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#7 Re: Perilica sa susilicom

Post by Nepass »

iceman ze wrote:Da li je neko kupovao perilicu sa susilicom. Neka iskustva?. Licno zelim uzeti Samsung. Ima nesto dosta garancije i sl. Trenutno akcija u Domodu. Hvala
Ja prije par mjeseci uzeo beko, nisam imao bas puno love pa sam uzeo od 800KM. Jebi ga gledam ima ih i po 2,7k KM kod stanica. Ali ja sam zadovoljan, sav ves sto sam susio ispadne ok, ima nakih hejbet funkcija nisam sve ni isprobao. Pere valjda isto dobro, zena se ne zali.
Sad za sad nisam se pokajao.
User avatar
paja patak
Posts: 975
Joined: 20/02/2010 17:33
Location: jesen

#8 Re: Perilica sa susilicom

Post by paja patak »

Indesitovu koristila kombinovanu... sve u svemu super izbor za onoga ko nema balkon i prostor za susilicu (odvojeno). Manje vise rade na istom principu - cesto guzvaju ves (zbog bubnja). Ali nista strasno, ako se ves odmah izvadi po susenju i slozi. Miris omeksivaca ne ostaje ni priblizno jako koliko ostaje kad se susi u odvojenoj susilici... ali ni ne smrdi. Ima onako neki neodredjen miris, ali osjetis da je cisto.

Nekad bi se zbunila pa pobrkala programe, ali ne tako cesto. I da, jedini dio koji sam mijenjala su upravo ove cetkice sto je neko gore spomenuo.
saga
Posts: 1174
Joined: 14/05/2007 22:23

#9 Re: Perilica sa susilicom

Post by saga »

Imam Samsung peri-susi, skoro godinu dana; ja zadovoljna, zasad ni najmanji problem nisam imala
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#10 Re: Perilica sa susilicom

Post by boshniak »

Kod nas je Bosch, pere, suši struju troši al žena se ne žali.
User avatar
chudjenhe
Posts: 527
Joined: 02/11/2012 13:52

#11 Re: Perilica sa susilicom

Post by chudjenhe »

proslo vise od 2.5 godine od zadnjeg posta

nova iskustva i preporuke do 1000 KM?

:?
NediM17
Posts: 21640
Joined: 05/11/2009 11:49

#12 Re: Perilica sa susilicom

Post by NediM17 »

Preporuka da ne kupuješ Beko, kvarila se u garanciji nekoliko puta, dijelove jednom čekao 42 dana, ponadao se da neće doći još tri dana pa da mi moraju dati novu kao što je bio slučaj sa sudjaricom njihovom, zahrđala za 3 godine k'o opel kadett. Prije nje imao Končarevu, izmislila svijet za ovu.
Čim se prvi put pokvari izvan garancije noga joj je, ide na kilu na otpad. :-x
User avatar
chudjenhe
Posts: 527
Joined: 02/11/2012 13:52

#13 Re: Perilica sa susilicom

Post by chudjenhe »

NediM17 wrote: 11/01/2020 22:44 Preporuka da ne kupuješ Beko, kvarila se u garanciji nekoliko puta, dijelove jednom čekao 42 dana, ponadao se da neće doći još tri dana pa da mi moraju dati novu kao što je bio slučaj sa sudjaricom njihovom, zahrđala za 3 godine k'o opel kadett. Prije nje imao Končarevu, izmislila svijet za ovu.
Čim se prvi put pokvari izvan garancije noga joj je, ide na kilu na otpad. :-x
hvala na odgovoru

ja imao neku indesit za ves, lezaj odalamio, sam se ne moze zamijeniti nego mora cijeli bubanj...cijena popravke oko 300 KM

pa ako neko zna jos kakvih mahana u vezi nekih modela, bio bih zahvalan na savjetima

:sax:
NediM17
Posts: 21640
Joined: 05/11/2009 11:49

#14 Re: Perilica sa susilicom

Post by NediM17 »

Nisam nikad razmisljao o kupovini polovnog premiJum branda, kako kod auta tako i kod bijele tehnike, ali sam sad u ozbiljnoj dilemi sto se tice perilice i susilice da kupim polovan Miele. Oni proizvode samo u Njemackoj, skupi su ko sam djavo, ali valjda iza toga stoji Das qualitat. Ima u Kiseljaku neka firma, daju i godinu pisane garancije pa cu da vidim.
User avatar
konektovan
Posts: 40525
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#15 Re: Perilica sa susilicom

Post by konektovan »

NediM17 wrote: 12/01/2020 13:50 Nisam nikad razmisljao o kupovini polovnog premiJum branda, kako kod auta tako i kod bijele tehnike, ali sam sad u ozbiljnoj dilemi sto se tice perilice i susilice da kupim polovan Miele. Oni proizvode samo u Njemackoj, skupi su ko sam djavo, ali valjda iza toga stoji Das qualitat. Ima u Kiseljaku neka firma, daju i godinu pisane garancije pa cu da vidim.
Kupio kod mene drug, i perilicu i susilicu miele posebno. Sta ja znam, vjerujem da je miele u konacnici bolji od ostalih, ali ne bi mogao kupiti uredjaj sa tragovima korozije.....
Sad je vecina novih uredjaja sa 5 godina garancije, ne tteba ni to tek tako odbaciti...
NediM17
Posts: 21640
Joined: 05/11/2009 11:49

#16 Re: Perilica sa susilicom

Post by NediM17 »

Ma slazem se, novo i 5 god garancije, ali s ovim Bekom mislim da sam u tri godine koliko je imam tri mjeseca bio bez masine zbog cekanja dijelova. Zadnji put sam ih natjerao da mi dovezu zamjensku masinu, doduse samo perilicu. Sto se korozije tice ova Bekova je zahrdjala k'o opel izvadjen iz mora. Prije nje sam imao Koncar Ardo pere 5/susi 2.5 koja za 15 god nije zahrdjala k'o ova za 3. Na Koncarevoj jednom zamijenio cetkice na motoru, i na kraju joj otisao hidrostat, napravila mi poplavu u hali, to joj je presudilo. Eno je i sad podrumu, zamijeniti joj hidrostat 10-15 maraka i mislim da bi radila.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#17 Re: Perilica sa susilicom

Post by zlo zlo »

chudjenhe wrote: 11/01/2020 22:11 proslo vise od 2.5 godine od zadnjeg posta

nova iskustva i preporuke do 1000 KM?

:?
ma ima, nego kriva tema, pisali smo u perilice za veš temu :mrgreen:

samo nemoj uzeti ariston, ja sam prije godinu dana pisala što mi se desilo i da sam skontala fabričku grešku u seriji, a sad nakon godinu dana europa povlači te perilice od svih brendova te firme, a u Bih tišina :lol:

ves-masina-hitna-preporuka-t36274s250.html#p16176450

Ovdje smo pisali a imaš u temi toj mislim i moju dramu od prije god dana :lol:
User avatar
rovac13
Posts: 5152
Joined: 08/12/2013 16:17

#18 Re: Perilica sa susilicom

Post by rovac13 »

Uzmi ti koristenu miele bez tragova korozije i rijesen problem.
Ja se razocarao kad sam pogledao unutra gorenje novijeg datuma,da ne pricamo o zadnjim klasama.

I kod miele stariji modeli su izradjeni kvalitetnije robusnije.Kod novijih modela se malo stedilo,tako da cijena novih miele danas nije kao sto je bilo nekad.Ali i dalje su najbolji.
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#19 Re: Perilica sa susilicom

Post by probook »

chudjenhe wrote: 11/01/2020 22:11 proslo vise od 2.5 godine od zadnjeg posta

nova iskustva i preporuke do 1000 KM?

:?
LG 2u1 samo sto su mislim od 1300 KM pa gore.
NediM17
Posts: 21640
Joined: 05/11/2009 11:49

#20 Re: Perilica sa susilicom

Post by NediM17 »

Ja uzeh neki dan u Domodu Indesitku 8/6 nešto ispod 8 stoja na akciji, 5 godina garancije, prvi kvar izvan garancije noga. Jedva čekam da ova Beko izadje iz garancije i obatali se, daću je na kilu, doduše svaki dan je sve lakša, pojede je hrDža k'o opela. :lol:
suit_up
Posts: 730
Joined: 31/12/2019 11:25

#21 Re: Perilica sa susilicom

Post by suit_up »

Ja kupio Beko DS7433 PAO, sama sušilica sa tehnologijom toplotne pumpe, platio 970 KM. Ima čak i skupljih modela, a ima i onih od 400 KM koje su klasične kondenzacijske, tako da sigurno ima razlike i u pojedinim modelima jednog proizvođača na što treba uvijek obraćati pažnju. Stoji mi u hodniku i nema šanse da je pojede korozija, imam 5 godina garancije sa finom servisnom podrškom (znam iz iskustva sa mašinama za suđe), što se mene tiče dovoljan period da se višestruko isplati. Nikada bijela tehnika nije bila jeftinija a nikada ni energetski efikasnija, tiša, sve su to stvari koje često zaboravljamo. Prodavci obično žele da utrape Bosch ili Miele pod parolama kako se to ne kvari, kako Bosch može komotno zatvoriti servis od nedostatka posla (ahaaaa), a ti isti proizvođači se ne usuđuju dati preko 2 godine garancije iz njima znanih razloga, ali zato znaju nabiti cijenu. Uvijek sam imao averziju prema takvim firmama koje smatraju kako su nedodirljive i koje kupca tretiraju kao neku budalu koja slijepo vjeruje u priču o kvalitetu, masno plati uređaj, a zauzvrat proizvođač pokriva mizerne 2 godine garantnog roka. Ne sumnjam u kvalitet i sve je to super, ali skupa je to igranka za bijelu tehniku.
NediM17
Posts: 21640
Joined: 05/11/2009 11:49

#22 Re: Perilica sa susilicom

Post by NediM17 »

Ja ću ovu novu staviti u spavaću sobu. :D
suit_up
Posts: 730
Joined: 31/12/2019 11:25

#23 Re: Perilica sa susilicom

Post by suit_up »

Evo ti ideja :D

Image
The BEN10
Posts: 7563
Joined: 19/09/2011 09:03

#24 Re: Perilica sa susilicom

Post by The BEN10 »

Ima li još kakvih savjeta za odabir uređaja 2u1?
Dosta su različita iskustva na internetu - jedni ne preporučuju uređaj 2u1, drugi su opet zadovoljni.
User avatar
rovac13
Posts: 5152
Joined: 08/12/2013 16:17

#25 Re: Perilica sa susilicom

Post by rovac13 »

Ja ih popravljam i prodajem.
I rekao bih ti nemoj :)
Post Reply