Gdje na more? - 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, ... 2057, 2058

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#4651 Re: Gdje na more? - 2018, 2019

Post by klixoris »

adda_sa wrote:
klixoris wrote:Mapa svijeta (mog) za istraživanje i putovanja ide do granice sa Turskom i onda nema ništa (uključujući Tursku) sve do Mijanmara, odakle se opet pojavljuju razne zanimljive zemlje dalje prema istoku :mrgreen:
Na zapadu mi se mapa proteže sve USA, a na jugozapadu završava na Gibraltaru :mrgreen:
a maroko? a tanzanija i zanzibar? a brazil ? :izet:
Tanzanija, Zanzibar moze, hvala na ispravci. Maroko jok ! Ne podnosim Arape i taj mentalitet. Na odmor idem da uzivam, a ne da mi neko kida zivce. Gnjave i po Aziji (ovoj istocno od Mijanmara :mrgreen: ), ali to je ono vise simpa gnjavaza. Arapi za svaku traze stoc u glavu :twisted: (jesam - ters sam :oops: )
Brazil je ukljucen u americki kontinent (sve je to pod okupacijom USA :mrgreen: ), tamo je sve zanimljivo. Juzna Amerika (i amerikanke :oops: ) i vise nego sjeverna :thumbup:
Last edited by klixoris on 16/07/2019 13:01, edited 1 time in total.
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#4652 Re: Gdje na more? - 2018, 2019

Post by adda_sa »

klixoris wrote:
adda_sa wrote:
klixoris wrote:Mapa svijeta (mog) za istraživanje i putovanja ide do granice sa Turskom i onda nema ništa (uključujući Tursku) sve do Mijanmara, odakle se opet pojavljuju razne zanimljive zemlje dalje prema istoku :mrgreen:
Na zapadu mi se mapa proteže sve USA, a na jugozapadu završava na Gibraltaru :mrgreen:
a maroko? a tanzanija i zanzibar? a brazil ? :izet:
Tanzanija, Zanzibar moze, hvala na ispravci. Maroko jok ! Ne podnosim Arape i taj mentalitet. Na odmor idem da uzivam, a ne da mi neko kida zivce. Gnjave i po Aziji (bio sam), ali to je ono vise simpa gnjavaza. Arapi za svaku traze stoc u glavu :twisted:
Brazil je ukljucen u americki kontinent (sve je to pod okupacijom USA :mrgreen: ), tamo je sve zanimljivo :thumbup:
jeste, ali ti rece usa, ne amerika :D
ma maroko je cool, masa moje raje bila, plakala i gledala slike :sad:
sve su zemlje prihvatljive, samo da ne moram na neke vakcinacije, i peglancije oko viza i milion presjedanja :mrgreen:
Last edited by adda_sa on 16/07/2019 13:02, edited 1 time in total.
User avatar
pepeljara
Posts: 6566
Joined: 22/08/2003 00:00

#4653 Re: Gdje na more? - 2018, 2019

Post by pepeljara »

sumirprimus wrote:
pepeljara wrote:Raja ,znatel finih mjesta gdje se moze sa psima ici ?

hvala.
eee zivogosce??jedno od?

Hvala pogledam svakako :)

ako ima jos prijedloga ,ili direktnih kontakata bio bih zahvalan raji :)
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#4654 Re: Gdje na more? - 2018, 2019

Post by klixoris »

adda_sa wrote: jeste, ali ti rece usa, ne amerika :D
ma maroko je cool, masa moje raje bila, plakala i gledala slike :sad:
ma sve su zemlje prihvatljive, samo da ne moram na neke vakcinacije, i peglancije oko viza i milion presjedanja :mrgreen:
Sad ti reko', sve je to pod USA okupacijom. :mrgreen: Ali dobro, da se ispravim - komplet americki kontinent(i)
Ma preseravanje je to sa vakcinama. Ja sam dobacio do Tajlanda (komplet obisao od kopna do mora) i nikake vakcine nisam primao. To su zapadnjacka preseravanja. I za Bosnu se oni vakcinisu... Pazis sta jedes i pijes, koristis sprejeve protiv komaraca i to je to :thumbup:
Last edited by klixoris on 16/07/2019 13:06, edited 1 time in total.
sumirprimus
Posts: 81634
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4655 Re: Gdje na more? - 2018, 2019

Post by sumirprimus »

pepeljara wrote:

Hvala pogledam svakako :)

ako ima jos prijedloga ,ili direktnih kontakata bio bih zahvalan raji :)
'Dog friendly' plaže na Krku
Na Krku postoji nekoliko plaža koje s veseljem očekuju četveronožnu ekipu, a jedna od najpoznatijih je Punta Šilo. Riječ je o šljunčanoj plaži s uređenim parkingom i prostranim mjestom gdje se vaši ljubimci mogu istrčati do mile volje.

Još jedna izvrsna plaža je i Vela Plaža u Baškoj koja će svojim bogatim izborom sadržaja razveseliti sve uzraste, a njezin odvojeni dio ponajviše će obradovati vlasnike kućnih ljubimaca koji će ovdje imati priliku za cjelodnevno ljetno uživanje sa svojim mezimcem.

Tu su još i Redagara, Kijac u Njivicama, Mala Javna u Vrbniku i uvala Soline u Čižićima.
'Dog friendly' plaže na Rabu
Prekrasna pješčana plaža Mel s izrazito sitnim pijeskom, bogata barovima i restoranima, sportskim sadržajima poput igrališta i trampolina, već godinama je omiljeno odredište brojnih obitelji.

Južni dio ove bajkovite plaže rezerviran je za vaša mala 'skakutala' s kojima ćete ovdje imati priliku provesti nezaboravne morske avanture.

Osim plaže Mel, ljubimci su dobrodošli i u Dumićima u Supetarskoj Dragi, u Škveru i Artiću u mjestu Banjol.

Rovinjske 'dog friendly' plaže
I Rovinj se također pobrinuo da se četveronožna ekipa ima gdje okupati ovog ljeta. Povedite svog ljubimca u rovinjsku uvalu Lone koja je od središta grada udaljena svega petnaestak minuta hoda i priuštite svom psu pravo ljetno osvježenje.

U uvali Kuvi također postoji dio odvojen za vaše male kupače kao i na plaži Villas Rubin.

Plaža i beach bar za pse u Crikvenici
Jedna od najpopularnijih, ako ne i najpopularnija 'dog friendly' plaža u Hrvatskoj je definitivno plaža Podvorska smještena u Crikvenici.

Ono što ju izdvaja iz mase te čini karakterističnom i prepoznatljivom je 'bar' za pse.

Pseća piva, pseća pizza, pseći sladoled? Ma može! Sve to i još mnoštvo drugih slastica za male čupavce, ali i vlasnike, nalazi se u Monty's Dog Beach Baru.

Fantastična 'dog friendly' plaža u Splitu
Split je posebno zavrijedio riječi hvale kad su u pitanju plaže za pse. Na Duilovu se nalazi plaža koja sadrži sve što jednom vlasniku ljubimca treba - od kućica, odnosno šatora, vrećica za otpad, tuševa, svlačionica i zdjelica za vodu.

Bravo za Split!

Pseća plaža, otok Vis
Plaža Vartalac ili 'Pseća plaža', prekrasno je mjesto za cjelodnevno druženje vlasnika i njihovih ljubimaca. Okružuju je stijene vulkanskog podrijetla te bujna i raskošna vegetacija.

Osim što ćete moći uživati u zajedničkom kupanju u čistom moru, na plaži ima i dovoljno mjesta za istrčavanje kako bi vaši psi mogli uživati u potpunoj slobodi.

'Dog friendly' plaža u Makarskoj
Plaža Cvitačka je službena plaža za pse smještena dva kilometra od središta mjesta. Potpuno bistro more i sitni šljunak čine ovu plažu savršenom lokacijom za sve vlasnike i njihove malene kompiće.

Mjesta za trčanje ima i više nego dovoljno, kao i hlada u sjeni borove šume.

'Dog friendly' plaže u Rijeci, Opatijskoj rivijeri i okolici
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#4656 Re: Gdje na more? - 2018, 2019

Post by adda_sa »

klixoris wrote:
adda_sa wrote: jeste, ali ti rece usa, ne amerika :D
ma maroko je cool, masa moje raje bila, plakala i gledala slike :sad:
ma sve su zemlje prihvatljive, samo da ne moram na neke vakcinacije, i peglancije oko viza i milion presjedanja :mrgreen:
Sad ti reko', sve je to pod USA okupacijom. :mrgreen: Ali dobro, da se ispravim - komplet americki kontinent(i)
Ma preseravanje je to sa vakcinama. Ja sam dobacio do Tajlanda (komplet obisao od kopna do mora) i nikake vakcine nisam primao. To su zapadnjacka preseravanja. I za Bosnu se oni vakcinisu... Pazis sta jedes i pijes, koristis sprejeve protiv komaraca i to je to :thumbup:
moj drug radio semestar u kini-prezivio.. poslije toga skonta da obidje vijetnam i tajland-prezivio.. i kad se vracao u evropu imao presjedanje na sejselima, i tu nes friki pojede. sletio sav ubandacen, i pravac bolnica. prvo sto su ga pitali je dali je bio u nekoj egzoticnoj zemlji :D dijagnoza neka bakterija koja jede tkivo..mjesecima se lijecio :|
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#4657 Re: Gdje na more? - 2018, 2019

Post by Nisrin »

adda_sa wrote: moj drug radio semestar u kini-prezivio.. poslije toga skonta da obidje vijetnam i tajland-prezivio.. i kad se vracao u evropu imao presjedanje na sejselima, i tu nes friki pojede. sletio sav ubandacen, i pravac bolnica. prvo sto su ga pitali je dali je bio u nekoj egzoticnoj zemlji :D dijagnoza neka bakterija koja jede tkivo..mjesecima se lijecio :|

Neki dan emisija na TLCu, kako ljudi/djeca pokupe neku bakteriju na koju mi nismo naviknuti, pa im pocne praviti probleme nakon X vremena...MONSTER INSIDE ME se zove...zanimljivo!
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#4658 Re: Gdje na more? - 2018, 2019

Post by klixoris »

Nisrin wrote:
adda_sa wrote: moj drug radio semestar u kini-prezivio.. poslije toga skonta da obidje vijetnam i tajland-prezivio.. i kad se vracao u evropu imao presjedanje na sejselima, i tu nes friki pojede. sletio sav ubandacen, i pravac bolnica. prvo sto su ga pitali je dali je bio u nekoj egzoticnoj zemlji :D dijagnoza neka bakterija koja jede tkivo..mjesecima se lijecio :|

Neki dan emisija na TLCu, kako ljudi/djeca pokupe neku bakteriju na koju mi nismo naviknuti, pa im pocne praviti probleme nakon X vremena...MONSTER INSIDE ME se zove...zanimljivo!
Necete vi nigdje dalje od Makarske otputovati ako puno budete gledali te emisije i citali clanke :oops: :mrgreen:
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#4659 Re: Gdje na more? - 2018, 2019

Post by adda_sa »

Nisrin wrote:
adda_sa wrote: moj drug radio semestar u kini-prezivio.. poslije toga skonta da obidje vijetnam i tajland-prezivio.. i kad se vracao u evropu imao presjedanje na sejselima, i tu nes friki pojede. sletio sav ubandacen, i pravac bolnica. prvo sto su ga pitali je dali je bio u nekoj egzoticnoj zemlji :D dijagnoza neka bakterija koja jede tkivo..mjesecima se lijecio :|

Neki dan emisija na TLCu, kako ljudi/djeca pokupe neku bakteriju na koju mi nismo naviknuti, pa im pocne praviti probleme nakon X vremena...MONSTER INSIDE ME se zove...zanimljivo!
damn!! :shock:
ja sam sa svih putovanja dosla ziva i zdrava. :-D jedino prije 2god u albaniji jela neke skoljke i neko vino. 2dana me stomak presjecao, ne znam od cega od to dvoje. (a ostali su se ubijali danima tom istom hranom, i nikome nista) :skoljka:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#4660 Re: Gdje na more? - 2018, 2019

Post by zlo zlo »

klixoris wrote:
Nisrin wrote:
adda_sa wrote: moj drug radio semestar u kini-prezivio.. poslije toga skonta da obidje vijetnam i tajland-prezivio.. i kad se vracao u evropu imao presjedanje na sejselima, i tu nes friki pojede. sletio sav ubandacen, i pravac bolnica. prvo sto su ga pitali je dali je bio u nekoj egzoticnoj zemlji :D dijagnoza neka bakterija koja jede tkivo..mjesecima se lijecio :|

Neki dan emisija na TLCu, kako ljudi/djeca pokupe neku bakteriju na koju mi nismo naviknuti, pa im pocne praviti probleme nakon X vremena...MONSTER INSIDE ME se zove...zanimljivo!
Necete vi nigdje dalje od Makarske otputovati ako puno budete gledali te emisije i citali clanke :oops: :mrgreen:
tako su sigurni barem :lol: :lol: , a Moki će ionako gricnut nekog čeha na onom prčitiju :lol:
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#4661 Re: Gdje na more? - 2018, 2019

Post by klixoris »

-
Last edited by klixoris on 16/07/2019 13:32, edited 1 time in total.
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#4662 Re: Gdje na more? - 2018, 2019

Post by klixoris »

zlo zlo wrote: tako su sigurni barem :lol: :lol: , a Moki će ionako gricnut nekog čeha na onom prčitiju :lol:
Nije ni Maki budala. Strpljivo plivuckao i cekao da krene sezona... Sad ne zna gdje prije da zamezi koliki je izbor :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4663 Re: Gdje na more? - 2018, 2019

Post by Tomahawk11 »

klixoris wrote:
adda_sa wrote:
klixoris wrote:Mapa svijeta (mog) za istraživanje i putovanja ide do granice sa Turskom i onda nema ništa (uključujući Tursku) sve do Mijanmara, odakle se opet pojavljuju razne zanimljive zemlje dalje prema istoku :mrgreen:
Na zapadu mi se mapa proteže sve USA, a na jugozapadu završava na Gibraltaru :mrgreen:
a maroko? a tanzanija i zanzibar? a brazil ? :izet:
Tanzanija, Zanzibar moze, hvala na ispravci. Maroko jok ! Ne podnosim Arape i taj mentalitet. Na odmor idem da uzivam, a ne da mi neko kida zivce. Gnjave i po Aziji (ovoj istocno od Mijanmara :mrgreen: ), ali to je ono vise simpa gnjavaza. Arapi za svaku traze stoc u glavu :twisted: (jesam - ters sam :oops: )
Brazil je ukljucen u americki kontinent (sve je to pod okupacijom USA :mrgreen: ), tamo je sve zanimljivo. Juzna Amerika (i amerikanke :oops: ) i vise nego sjeverna :thumbup:
Ne gnjavi te niko ni u Turskoj (osim ako ne odeš na bazar :mrgreen: ).

Ima u unutrašnjosti ovih nekakvih vodopada i svakakvih čudesa, al reko ja došao na more, bježi mi s tim sad :oops:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#4664 Re: Gdje na more? - 2018, 2019

Post by beni-bu-man »

Tomahawk11 wrote:
Ne gnjavi te niko ni u Turskoj (osim ako ne odeš na bazar :mrgreen: ).

Ima u unutrašnjosti ovih nekakvih vodopada i svakakvih čudesa, al reko ja došao na more, bježi mi s tim sad :oops:

nego gdje se ide ove godine
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4665 Re: Gdje na more? - 2018, 2019

Post by Tomahawk11 »

beni-bu-man wrote:
Tomahawk11 wrote:
Ne gnjavi te niko ni u Turskoj (osim ako ne odeš na bazar :mrgreen: ).

Ima u unutrašnjosti ovih nekakvih vodopada i svakakvih čudesa, al reko ja došao na more, bježi mi s tim sad :oops:

nego gdje se ide ove godine
Vidjećemo. Surprajz :D

Đeš ti :?
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#4666 Re: Gdje na more? - 2018, 2019

Post by beni-bu-man »

Tomahawk11 wrote:
beni-bu-man wrote:
Tomahawk11 wrote:
Ne gnjavi te niko ni u Turskoj (osim ako ne odeš na bazar :mrgreen: ).

Ima u unutrašnjosti ovih nekakvih vodopada i svakakvih čudesa, al reko ja došao na more, bježi mi s tim sad :oops:

nego gdje se ide ove godine
Vidjećemo. Surprajz :D

Đeš ti :?
Kreta ili ti ga Krit ( Retimno )
sumirprimus
Posts: 81634
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4667 Re: Gdje na more? - 2018, 2019

Post by sumirprimus »

ma bezze skroz... :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4668 Re: Gdje na more? - 2018, 2019

Post by Tomahawk11 »

Jel ono tamo bilo nekakvih orkana neki dan :?

Al dobra destinacija :thumbup:
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3543
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#4670 Re: Gdje na more? - 2018, 2019

Post by JavierBosnia »

Prijedlog neki za Hrvatsku odmor, porodicno, ne previse daleko iz Sarajeva
Do sad smo isli za Zaostrog, negdje gdje su cijene pristupacne i sadrzaja nekog osnovnog da ima?
User avatar
TAFKAP
Posts: 10309
Joined: 30/09/2011 07:49

#4671 Re: Gdje na more? - 2018, 2019

Post by TAFKAP »

Image

Pa haj ti na more, ako ti basta :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#4672 Re: Gdje na more? - 2018, 2019

Post by moonca »

:lol:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#4673 Re: Gdje na more 2019, 2020, 2021 ?

Post by mali jomu »

Antibosanska kampanja: Hrvatska će poželjeti Muju, ali Muje nigdje biti neće!


Image



Zauzimaju mjesto na plaži... https://www.radiosarajevo.ba/metromahal ... ece/344403
Post Reply