Gdje kupiti dobar madrac u BiH?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
Idemedosumom
Posts: 7748
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#76 Re: Gdje kupiti dobar madrac u BiH?

Post by Idemedosumom »

Samo čuvati fiskalne račune, lijepo sortirati u fascikle, registratore.

Đaba plaćaš 10+ godina gare ako nećeš to pravo koristiti. Mi smo se za Jysk odlučili jer je najbolji wow-efekat ponudio njihov madrac nakon probe na licu mjesta. Što se trajnosti tiče, to ćemo vidjeti, Bože zdravlja :thumbup:
User avatar
mayab
Posts: 26962
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#77 Re: Gdje kupiti dobar madrac u BiH?

Post by mayab »

Napraviti fotokopiju fiskalnog računa i čuvati sa originalom, oni su printani na termo printerima i vremenom hoće izblijediti, mogu zamisliti u 10-oj godini, samo bi našao bijeli papir sa , možda :shock: u tragovima nekog teksta :D
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#78 Re: Gdje kupiti dobar madrac u BiH?

Post by KB9 »

Idemedosumom wrote: 07/05/2021 19:27 Samo čuvati fiskalne račune, lijepo sortirati u fascikle, registratore.

Đaba plaćaš 10+ godina gare ako nećeš to pravo koristiti. Mi smo se za Jysk odlučili jer je najbolji wow-efekat ponudio njihov madrac nakon probe na licu mjesta. Što se trajnosti tiče, to ćemo vidjeti, Bože zdravlja :thumbup:
neki dan sam bas uletio u jysk lafo da provjerim madrace, pa covjece koliko tipova ih imaju nema sanse da bi se mogao odlucit :?

neka preporuka?
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7748
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#79 Re: Gdje kupiti dobar madrac u BiH?

Post by Idemedosumom »

KB9 wrote: 09/05/2021 07:55
neki dan sam bas uletio u jysk lafo da provjerim madrace, pa covjece koliko tipova ih imaju nema sanse da bi se mogao odlucit :?

neka preporuka?
Preporučujem da prvo definišeš svoj okvirni budžet. Pa onda vidiš koji modeli su ti cjenovno pristupačni (ignoriši bijele cijene, svaki model bude barem jednom u mjesecu žut / 50% snižen. Ja sam dosađivao, pa su mi na tih 50% još 10% od sebe dali).

Onda svaki od tih modela, koji su ti pristupačni testiraj na licu mjesta. Ja sam znao po sat vr provesti u salonu, ležim 5 min na jednom, pa pređem na slijedeći, dok izbor nisam sveo na 2. Onda sam po 15-tak minuta proveo i na jednom i na drugom i tako odluku donio.

Ja sam relativno težak insan (110 kg), pa sam se odlučio za tvrđu varijantu, s oprugama. Madrac je dvostran, s druge strane je mekši, što supruzi više odgovara, pa smo tako uzeli 2x manja madraca. Pošto u godini treba nekoliko puta madrace okretati, ja i supruga se zamijenimo, pa nju opet zapadne mekša, mene tvrđa strana.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#80 Re: Gdje kupiti dobar madrac u BiH?

Post by KB9 »

Idemedosumom wrote: 09/05/2021 08:50
KB9 wrote: 09/05/2021 07:55
neki dan sam bas uletio u jysk lafo da provjerim madrace, pa covjece koliko tipova ih imaju nema sanse da bi se mogao odlucit :?

neka preporuka?
Preporučujem da prvo definišeš svoj okvirni budžet. Pa onda vidiš koji modeli su ti cjenovno pristupačni (ignoriši bijele cijene, svaki model bude barem jednom u mjesecu žut / 50% snižen. Ja sam dosađivao, pa su mi na tih 50% još 10% od sebe dali).

Onda svaki od tih modela, koji su ti pristupačni testiraj na licu mjesta. Ja sam znao po sat vr provesti u salonu, ležim 5 min na jednom, pa pređem na slijedeći, dok izbor nisam sveo na 2. Onda sam po 15-tak minuta proveo i na jednom i na drugom i tako odluku donio.

Ja sam relativno težak insan (110 kg), pa sam se odlučio za tvrđu varijantu, s oprugama. Madrac je dvostran, s druge strane je mekši, što supruzi više odgovara, pa smo tako uzeli 2x manja madraca. Pošto u godini treba nekoliko puta madrace okretati, ja i supruga se zamijenimo, pa nju opet zapadne mekša, mene tvrđa strana.
hvala :thumbup:
User avatar
Altsa
Posts: 7281
Joined: 19/03/2004 18:31

#81 Re: Gdje kupiti dobar madrac u BiH?

Post by Altsa »

Doslo vrijeme da se mijenjaju madraci. Dvoumim se izmedu dva i to oba su president tj. oni hotelski. U pitanju su Moj san i Nobil. Nobil vec koristim i bili smo zadovoljni dok ovaj Mojsan nismo koristili. Vasa iskustva. Koji je bolji.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#82 Re: Gdje kupiti dobar madrac u BiH?

Post by channel10 »

Koliko ja znam, Nobil kupuje spuzve od firme Moj San...
Tabijat
Posts: 1270
Joined: 25/12/2013 15:29

#83 Re: Gdje kupiti dobar madrac u BiH?

Post by Tabijat »

Ima li iko Nobil madrac Cool? Sviđa mi se sastav, ali me interesuje tvrdoća (to mogu provjeriti u prodavnici) i dugotrajnost (to ne mogu).
Inače, čitajući malo sam zaključila da mi treba Latex madrac, ja bih svakako bez ikakvih opruga, rado bih da ima malo memory pjene jer neću stavljati nikakav nadmadrac, i da je srednje tvrd do tvrd. Strah me ovih pjena i ostalog, mada sam ja dosta lagana osoba, ne bi baš trebalo da mi se ulegne.

Ovaj nobilov ima zimsku i ljetnu stranu što mi je super, u mojoj dimenziji 500 km što mi baš odgovara.

Zimska strana
7 zonska profilirana jezgra
Memory pjena
Antialergijsko platno

Ljetna strana
7 zonska profilirana jezgra
Latex
Cooler platno
nikeze wrote: 05/02/2021 14:11 Imao sam Nobil jeftinij madrac. Propao je za godinu dana i od njega sam dobio išijas sa kojim sam se borio godinama.
NIkad ga više ne bih kupio. To je moje iskustvo koje ne mora biti dobro u nekom drugom slučaju.
Yisk madrac Gold sam kupio na akciji. MIslim da je bio 600 km i vrijedi svake marke u mom slučaju.
Koji Nobilov ti je propao?
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#84 Re: Gdje kupiti dobar madrac u BiH?

Post by crveni_makovi »

Godinama mirno spavam na Moj san madracu napravljenom po mjeri. Sad kad mi je otac ostao slabo pokretan naručila sam od njih najbolju verziju sto imaju za ljude koji su primorani da puno leze. Izasli mi u susret i umjesto cekanja 7 ili vise dana koliko je minimum za izradu i dostavu, napravili mi i dostavili madrac za 2 dana.
Tabijat
Posts: 1270
Joined: 25/12/2013 15:29

#85 Re: Gdje kupiti dobar madrac u BiH?

Post by Tabijat »

crveni_makovi wrote: 07/01/2022 13:18 Godinama mirno spavam na Moj san madracu napravljenom po mjeri. Sad kad mi je otac ostao slabo pokretan naručila sam od njih najbolju verziju sto imaju za ljude koji su primorani da puno leze. Izasli mi u susret i umjesto cekanja 7 ili vise dana koliko je minimum za izradu i dostavu, napravili mi i dostavili madrac za 2 dana.
Probala sam u Fisu jednom Moj San madrac, ti koji su bili izloženi su bili jako tvrdi pa ih nisam dalje gledala.
I moj tata je u sličnoj situaciji bio, i njemu sam kupila pasivni antidecubitus madrac Lavandon medical u Bauerfeindu. Nije nešto ni pretjerano skup bio, i odličan je. Da nije malo morbidno, naručila bih ga i sebi :|
epik
Posts: 1478
Joined: 10/05/2011 14:15

#86 Re: Gdje kupiti dobar madrac u BiH?

Post by epik »

Kupio neki dan Dormeo iaproved 200*160 na popustu 550 KM. Odlican madrac.
Tabijat
Posts: 1270
Joined: 25/12/2013 15:29

#87 Re: Gdje kupiti dobar madrac u BiH?

Post by Tabijat »

epik wrote: 07/01/2022 14:01 Kupio neki dan Dormeo iaproved 200*160 na popustu 550 KM. Odlican madrac.
SApproved? meni izbacuje 743,90 KM za tu tvoju dimenziju, sa 45% popusta
https://www.dormeo.ba/madraci/s-approved-madrac
epik
Posts: 1478
Joined: 10/05/2011 14:15

#88 Re: Gdje kupiti dobar madrac u BiH?

Post by epik »

Tabijat wrote: 07/01/2022 14:04
epik wrote: 07/01/2022 14:01 Kupio neki dan Dormeo iaproved 200*160 na popustu 550 KM. Odlican madrac.
SApproved? meni izbacuje 743,90 KM za tu tvoju dimenziju, sa 45% popusta
https://www.dormeo.ba/madraci/s-approved-madrac
Dobio sam taj dan ukupno popust od 55,64 % jer sam taj dan platio clanstvo 49 KM za godinu.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#89 Re: Gdje kupiti dobar madrac u BiH?

Post by crveni_makovi »

Tabijat wrote: 07/01/2022 13:52
crveni_makovi wrote: 07/01/2022 13:18 Godinama mirno spavam na Moj san madracu napravljenom po mjeri. Sad kad mi je otac ostao slabo pokretan naručila sam od njih najbolju verziju sto imaju za ljude koji su primorani da puno leze. Izasli mi u susret i umjesto cekanja 7 ili vise dana koliko je minimum za izradu i dostavu, napravili mi i dostavili madrac za 2 dana.
Probala sam u Fisu jednom Moj San madrac, ti koji su bili izloženi su bili jako tvrdi pa ih nisam dalje gledala.
I moj tata je u sličnoj situaciji bio, i njemu sam kupila pasivni antidecubitus madrac Lavandon medical u Bauerfeindu. Nije nešto ni pretjerano skup bio, i odličan je. Da nije malo morbidno, naručila bih ga i sebi :|
Ja volim čvršću podlogu pa možda mi zato više odgovara. A nije morbidno, ovi madraci za slabo pokretne mogu biti odlicni za bilo koga.
Meni generalno vise nista nije morbidno. S ocem kojeg su ljekari sahranili do 5. novembra danas sredih testament, dogovorili se detaljno o sahrani, nadgrobnom i svim njemu bitnim detaljima da s mirom umre.
Tabijat
Posts: 1270
Joined: 25/12/2013 15:29

#90 Re: Gdje kupiti dobar madrac u BiH?

Post by Tabijat »

crveni_makovi wrote: 07/01/2022 14:49 Ja volim čvršću podlogu pa možda mi zato više odgovara. A nije morbidno, ovi madraci za slabo pokretne mogu biti odlicni za bilo koga.
Meni generalno vise nista nije morbidno. S ocem kojeg su ljekari sahranili do 5. novembra danas sredih testament, dogovorili se detaljno o sahrani, nadgrobnom i svim njemu bitnim detaljima da s mirom umre.
Volim i ja ali ovo je bilo ko na beton.
Žao mi je radi oca. Nije lako.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#91 Re: Gdje kupiti dobar madrac u BiH?

Post by Grean »

Tabijat wrote: 07/01/2022 13:06 Ima li iko Nobil madrac Cool? Sviđa mi se sastav, ali me interesuje tvrdoća (to mogu provjeriti u prodavnici) i dugotrajnost (to ne mogu).
Inače, čitajući malo sam zaključila da mi treba Latex madrac, ja bih svakako bez ikakvih opruga, rado bih da ima malo memory pjene jer neću stavljati nikakav nadmadrac, i da je srednje tvrd do tvrd. Strah me ovih pjena i ostalog, mada sam ja dosta lagana osoba, ne bi baš trebalo da mi se ulegne.

Ovaj nobilov ima zimsku i ljetnu stranu što mi je super, u mojoj dimenziji 500 km što mi baš odgovara.

Zimska strana
7 zonska profilirana jezgra
Memory pjena
Antialergijsko platno

Ljetna strana
7 zonska profilirana jezgra
Latex
Cooler platno
nikeze wrote: 05/02/2021 14:11 Imao sam Nobil jeftinij madrac. Propao je za godinu dana i od njega sam dobio išijas sa kojim sam se borio godinama.
NIkad ga više ne bih kupio. To je moje iskustvo koje ne mora biti dobro u nekom drugom slučaju.
Yisk madrac Gold sam kupio na akciji. MIslim da je bio 600 km i vrijedi svake marke u mom slučaju.
Koji Nobilov ti je propao?
Mi imamo Jyskove i Nobilove madrace i evo kako su iskustva razlicita.

Jysk katastrofa, nikad vise.

Nobil predobar, prvo kupili podmlatku taj a kad smo ga testirali bili tako odusevljeni da su i nasi Jysk zamijenjeni za Nobil.

Mislim da je ovaj prvi bio Idea Nobil, jeftinija varijanta. Sad ovi zadnji su President i ne mislim da su vrijedniji od ove Idea koja je odlicna.

Inace Nobil je za one koji vole malo tvrdji madrac.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5499
Joined: 04/08/2020 19:22

#92 Re: Gdje kupiti dobar madrac u BiH?

Post by -Chesterfield- »

Tabijat wrote: 07/01/2022 14:04
epik wrote: 07/01/2022 14:01 Kupio neki dan Dormeo iaproved 200*160 na popustu 550 KM. Odlican madrac.
SApproved? meni izbacuje 743,90 KM za tu tvoju dimenziju, sa 45% popusta
https://www.dormeo.ba/madraci/s-approved-madrac
Ecocell = obična spužva

https://www.harveynorman.hr/blog/vodic- ... om-mjestu/
User avatar
Altsa
Posts: 7281
Joined: 19/03/2004 18:31

#93 Re: Gdje kupiti dobar madrac u BiH?

Post by Altsa »

Samo Nobil i to president madraci. To su hotelski i odlicni su. Jesu najskuplji ali su super.
Tabijat
Posts: 1270
Joined: 25/12/2013 15:29

#94 Re: Gdje kupiti dobar madrac u BiH?

Post by Tabijat »

Ma ja nešto ne bih te federe. Ne želim da se "ljulja" (pretpostavljam da su federi u zadnjih 10 godina malo bolji, ali svejedno).
Strah me memory pjene i spužvi radi vrućine jer živim u Mostaru. Ne spavam pod klimom. (negdje pročitah da memory pjena zna bit vruća i da je lateks bolji)
Ovako "na papiru" mi je Nobil Cool idealan, pa ću otići do njih.
Hvala na savjetima, ako imate još koji prijedlog, valjalo bi.
User avatar
Project Sejuani
Posts: 771
Joined: 02/09/2021 10:06

#95 Re: Gdje kupiti dobar madrac u BiH?

Post by Project Sejuani »

Tabijat wrote: 07/01/2022 15:32 Ma ja nešto ne bih te federe. Ne želim da se "ljulja" (pretpostavljam da su federi u zadnjih 10 godina malo bolji, ali svejedno).
Strah me memory pjene i spužvi radi vrućine jer živim u Mostaru. Ne spavam pod klimom. (negdje pročitah da memory pjena zna bit vruća i da je lateks bolji)
Ovako "na papiru" mi je Nobil Cool idealan, pa ću otići do njih.
Hvala na savjetima, ako imate još koji prijedlog, valjalo bi.
Ne znam možš li dobacit do Gračanice do kanetexa, oni imaju dobrih dušeka i prave po mjeri. ;)
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#96 Re: Gdje kupiti dobar madrac u BiH?

Post by Grean »

Tabijat wrote: 07/01/2022 15:32 Ma ja nešto ne bih te federe. Ne želim da se "ljulja" (pretpostavljam da su federi u zadnjih 10 godina malo bolji, ali svejedno).
Strah me memory pjene i spužvi radi vrućine jer živim u Mostaru. Ne spavam pod klimom. (negdje pročitah da memory pjena zna bit vruća i da je lateks bolji)
Ovako "na papiru" mi je Nobil Cool idealan, pa ću otići do njih.
Hvala na savjetima, ako imate još koji prijedlog, valjalo bi.
Sto ne federe?

Ni ja nisam za memory, borba s njim dok se okrenes a jos toplota.

Mi smo uzeli dva odvojena madraca Nobil iako je prodavac inistirao da to ne radimo ali ja slusao nisam bas zbog federa (vibracije) i ulegnuca na sredini a onda na njih nadmadrac od lateksa. Nobilov lateks nadmadrac je 85% prirodni kaucuk cini mi se.
epik
Posts: 1478
Joined: 10/05/2011 14:15

#97 Re: Gdje kupiti dobar madrac u BiH?

Post by epik »

-Chesterfield- wrote: 07/01/2022 15:19
Tabijat wrote: 07/01/2022 14:04

SApproved? meni izbacuje 743,90 KM za tu tvoju dimenziju, sa 45% popusta
https://www.dormeo.ba/madraci/s-approved-madrac
Ecocell = obična spužva

https://www.harveynorman.hr/blog/vodic- ... om-mjestu/
Obicna Ili neobicna madrac je preudoban. Na ovom blogu pise da je trajnost ecocell 3-5 godina... Dobio sam garanciju od 10 godina. Inace se ne vodim ovakvim blogovima ni u cemu, licna iskustva i preporuke su mnogo bolje.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5499
Joined: 04/08/2020 19:22

#98 Re: Gdje kupiti dobar madrac u BiH?

Post by -Chesterfield- »

epik wrote: 07/01/2022 15:45
-Chesterfield- wrote: 07/01/2022 15:19

Ecocell = obična spužva

https://www.harveynorman.hr/blog/vodic- ... om-mjestu/
Obicna Ili neobicna madrac je preudoban. Na ovom blogu pise da je trajnost ecocell 3-5 godina... Dobio sam garanciju od 10 godina. Inace se ne vodim ovakvim blogovima ni u cemu, licna iskustva i preporuke su mnogo bolje.
Ma spavam i ja duže od pet godina na ovom PU plus memory.
Pisao sam na drugoj stranici ove teme.
Ako je isti sastav spužve u dva madraca, zašto platiti više ili duplo više za nešto istog sastava?

Ako si primijetio benzinske pumpe se služe istim trikom. Izmisle neki naziv za dizel gorivo ( G-drive, class plus, isomax...)
epik
Posts: 1478
Joined: 10/05/2011 14:15

#99 Re: Gdje kupiti dobar madrac u BiH?

Post by epik »

-Chesterfield- wrote: 07/01/2022 15:57

Ma spavam i ja duže od pet godina na ovom PU plus memory.
Pisao sam na drugoj stranici ove teme.
Ako je isti sastav spužve u dva madraca, zašto platiti više ili duplo više za nešto istog sastava?

Ako si primijetio benzinske pumpe se služe istim trikom. Izmisle neki naziv za dizel gorivo ( G-drive, class plus, isomax...)
Razumijemo se uglavnom... Ono jest ecocell, s tim da kod ovog madraca srednji dio igra veliku ulogu, ne dopusta da tijelo potpuno utone u spuzvu. Meksi dio madraca je od memorijske pjene I ecocell pjene, a tvrdji jedan sloj
Gusce, tvrdje ecocell pjene. Sa ovim popustima mislim da je veoma povoljan.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7748
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#100 Re: Gdje kupiti dobar madrac u BiH?

Post by Idemedosumom »

Moj glas ide za Jysk. S džepičastim oprugama. Gold S60 ili S110. Vrhunski, kome trebaju tvrđi madraci.

Nobil sam gledao, President, Imperator, Nordic. Svi su oni vanjštinom svojom napucani. Ali kada legnem na njih, ništa posebno.
Last edited by Idemedosumom on 07/01/2022 19:04, edited 1 time in total.
Post Reply