iHerb.com iskustva, preporuke, savjeti

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
frontmen
Posts: 188
Joined: 07/03/2013 13:58

#1026 Re: iHerb.com iskustva, preporuke, savjeti

Post by frontmen »

Jel može neko ko je već kontaktirao preko chata sa ovim na iherb-u da se raspita oko toga?
Da pojasni i njima a i nama jel to fiksno tako od sad pa nadalje ili se može šta i promjeniti oko tog kako je poslana pošiljka, kao paket ili nešto drugo.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#1027 Re: iHerb.com iskustva, preporuke, savjeti

Post by ladyblue18 »

Sanda88 wrote:znaci mora biti ispod $50 i 1.80kg da se nis' ne placa?
Mora na stranici biti ispod 1.8 kg inace umjesto najjeftinijg shippinga od 4$ placas 20-30.
Za nasu carinu mora kao i uvijek biti ispod 50$.

Koristis kod http://www.iherb.com?rcode=TMC422 za popust.
duboka_misao wrote:Imal kakve fajde da se zalimo iherbu da vrate na staro,ipak smo im rastuce trziste :-)
Mozemo pokusati, ali mislim da nije do njih nego do novog klijenta koji shippuje, vise nije dhl nego ovaj international airmail ili je DHL promijenio ime, ali kako god okrenem mislim da nije do nasih nego do njih i tako je vjerovatno za cijeli svijet, ne samo za nas.

Mozemo im poslati mejlove ili da ih pitamo na fejsu, cisto da ovo istjeramo na cistac.
Bojim se da mene vise nece vidjeti ako je do njih, davati svaki put skoro 10 KM za paket mimo 4$ shippinga je puno i za te pare mogu i ovdje kupiti sto mi treba, doduse jes da kod nas nema nicega al eto :oops:

Jedino da saljemo vitacostu mejlove da nam se smiluju, da pocnu shippati, jes da su skuplji od iherba sa shippingom.
frontmen
Posts: 188
Joined: 07/03/2013 13:58

#1028 Re: iHerb.com iskustva, preporuke, savjeti

Post by frontmen »

ladyblue18 wrote: Mozemo pokusati, ali mislim da nije do njih nego do novog klijenta koji shippuje, vise nije dhl nego ovaj international airmail ili je DHL promijenio ime, ali kako god okrenem mislim da nije do nasih nego do njih i tako je vjerovatno za cijeli svijet, ne samo za nas.
Nije DHL promijenio ime, to je sad USPS. https://www.usps.com/ Koliko vidim to je taj logo.
ladyblue18 wrote: Jedino da saljemo vitacostu mejlove da nam se smiluju, da pocnu shippati, jes da su skuplji od iherba sa shippingom.
Kod njih je shipping 10$ tako da ti to dođe na isto, 10$ + 3,5 KM = 17,7 KM
Sonac
Posts: 243
Joined: 06/06/2013 10:58

#1029 Re: iHerb.com iskustva, preporuke, savjeti

Post by Sonac »

Pa zar mi u ovh 4$ shippinga ne platimo sve troškove pakovanja i transporta do BiH? Nije mi jasno šta sad ovi naši izvode, mislim da je do naše pošte. Definitivno se svi trebamo žaliti, usmeno, pismeno, kulturno, glasno ali dati do znanja da je previše, možda nešto i uspijemo.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#1030 Re: iHerb.com iskustva, preporuke, savjeti

Post by ladyblue18 »

Sonac wrote:Pa zar mi u ovh 4$ shippinga ne platimo sve troškove pakovanja i transporta do BiH? Nije mi jasno šta sad ovi naši izvode, mislim da je do naše pošte. Definitivno se svi trebamo žaliti, usmeno, pismeno, kulturno, glasno ali dati do znanja da je previše, možda nešto i uspijemo.
Platis, ali svaka drzava ima svoje propise i zakone vezane za carinu. To sto mi platimo 3,5 KM ili vise nema veze sa posiljaocem.
I poprilicno sam sigurna da nasi nisu krivi za ovo, oni samo naplacuju prema onome sto pise na paketu.
frontmen
Posts: 188
Joined: 07/03/2013 13:58

#1031 Re: iHerb.com iskustva, preporuke, savjeti

Post by frontmen »

ladyblue18 wrote: Platis, ali svaka drzava ima svoje propise i zakone vezane za carinu. To sto mi platimo 3,5 KM ili vise nema veze sa posiljaocem.
I poprilicno sam sigurna da nasi nisu krivi za ovo, oni samo naplacuju prema onome sto pise na paketu.
Moram priznati da si u ove dvije rečenice kontradiktorna, prvo nema veze sa pošiljaocem a onda si poprilično sigurna da naši nisu krivi, pa ko je onda kriv? :? :? :?
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#1032 Re: iHerb.com iskustva, preporuke, savjeti

Post by ladyblue18 »

frontmen wrote:
Moram priznati da si u ove dvije rečenice kontradiktorna, prvo nema veze sa pošiljaocem a onda si poprilično sigurna da naši nisu krivi, pa ko je onda kriv? :? :? :?
Nisu.
Jednostavno, posiljaoc na posiljci naznaci o cemu se radi, nasi to naplate sukladno nasem zakonu. :wink:
Nije njima USPS naredio da traze 9,5 KM.
U neko drugoj drzavi ti nece nista naplatiti, kod nas hoce.
User avatar
Paulaner
Posts: 271
Joined: 04/01/2014 21:23

#1033 Re: iHerb.com iskustva, preporuke, savjeti

Post by Paulaner »

Ovo je stvarno glupost,da vise platim nasima za otvaranje paketa nego nekom da mi ga iz USA prebaci do BiH :-)
Ma nas treba zatvorit u tor ionako smo ovce i nista vise,bit ce vune u ovoj zemlji to je jedino sigurno :!:
User avatar
Lunetina
Posts: 318
Joined: 27/12/2013 09:36
Location: Zimbabwe

#1034 Re: iHerb.com iskustva, preporuke, savjeti

Post by Lunetina »

Danas sam dobila obavijest o prispijeću pošiljke na kojoj nije naznačena nikakva vrijednost koju bih trebala platiti, zaokruženo je 'vrijednosno pismo' i napisana su nekakva dva broja, tako da mislim da su mi stigla oba paketića koja sam čekala. Nisam 100% sigurna, ali sutra ću saznati... Uglavnom, sutra naveče podnosim izvještaj šta se desilo.

Maloprije sam testirala proces naručivanja, i dalje je dostupna opcija shipping-a od 4$ (International Airmail), što ste vjerovatno već vidjeli, tako da još uvijek mislim da nije do iHerb-a ukoliko su povećani bilo kakvi troškovi, jer bi oni bili dužni da to jasno naznače kupcima prilikom odabira opcije slanja. Moguće je da International Airmail doda nekakvu naljepnicu, oznaku ili šta već, što se kod nas drugačije tumači u odnosu na dosadašnju praksu, pa bismo u tom slučaju trebali obavijestiti iHerb da oni to regulišu sa njima, jer im ni u kom slučaju ne ide u prilog da izgube kupce (a izgubili bi ih sigurno, mi smo im vrijedno tržište :D ) imajući u vidu da je do sada sve besprijekorno funkcionisalo.

DHL Express- International — $15.78
Usually Takes 2-4 days, with tracking number
Please don’t use a P.O. (post office) box. Max 150 lbs.
Extra shipping discount for orders over $60.00!
Also receive a minimum 5% off your order total if it is over $60.00!
Estimated Delivery Range: April 30, 2014 - May 02, 2014

International Airmail — $4.00
Flat Shipping Rate!
Orders up to $80.00, and 4 pounds (1814 grams)
Usually Takes 1-4 weeks, 10 days to Europe and Pacific
2-12 weeks to Russia and Brazil
Reliable, But No Tracking & Non-refundable
Estimated Delivery Date: May 08, 2014

UPS - International — $24.00
Usually takes 2-5 days
Please don't use a P.O. (post office) box. Max 150 lbs.
This method offers order tracking
Estimated Delivery Range: May 01, 2014 - May 06, 2014

Kidam nalijevo! :run:
User avatar
Deep red
Posts: 313
Joined: 29/03/2011 20:40
Location: Sarajevo

#1035 Re: iHerb.com iskustva, preporuke, savjeti

Post by Deep red »

Samo da prijavim da sam juce preuzela paket i nisu mi naplatili ni famozne 3,50km prvi put Image
Stiglo mi je
http://www.iherb.com/Earth-Balance-Natu ... null&ic=19 PREUKUSNO
http://www.iherb.com/Chocolove-Almonds- ... null&ic=18 TAKOĐE
http://www.iherb.com/Thayers-Rose-Petal ... =null&ic=1 x2 :-D ODLICAN SA SKIDANJE SMINKE-ZA SUVU KOZU
Danas narucujem novi paketic Image
http://www.iherb.com/Palmer-s-Cocoa-But ... 0-ml/26938
http://www.iherb.com/Out-of-Africa-100- ... 27-g/45324 DRUGI PUT GA PORUCUJEM :thumbup:
http://www.iherb.com/Alba-Botanica-Suga ... 84-g/11476 CITALA SAM PUNO POZITIVNIH KOMENTARA O NJEMU
mumy
Posts: 756
Joined: 25/05/2011 21:21

#1036 Re: iHerb.com iskustva, preporuke, savjeti

Post by mumy »

jao meni moj od 28.03 jos nije stigao :twisted:
ciborg
Posts: 11
Joined: 10/04/2014 22:23

#1037 Re: iHerb.com iskustva, preporuke, savjeti

Post by ciborg »

Konacno. I to zajedno stigli :serbo: ...
Dva paketa narucena 24.03
Shipovana 26.03.
Jedan kostao 59dolara a drugi 32dolara. Iznenadio sam se da sve u isti dan. Kao da su zajedno bili cijelo vrijeme.
Postaru platio 14KM za oba. Jedan je izgleda naplatio 9,5KM a drugi 3,5KM. Ali sve u svemu isplatilo se opet. Prvi put narucio sam sa iHerba. Jest da sam se nacekao punih mjesec dana ali ok. Mnogo jeftinije nego ovdje. :ljulja:
User avatar
Edinz
Posts: 375
Joined: 03/11/2008 15:03

#1038 Re: iHerb.com iskustva, preporuke, savjeti

Post by Edinz »

Stigla dva paketića skupa 7 KM

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
User avatar
Queen_of_hearts
Posts: 714
Joined: 17/02/2013 23:05

#1039 Re: iHerb.com iskustva, preporuke, savjeti

Post by Queen_of_hearts »

Jucer stigao paketic,3.5KM
Sokirana sam cinjenicom,da u paketu nista nije dirano,osim elfovog rumenila kojem je neki genijalac razderao onu vanjsku kutijicu (pa zalijepio poslije selotejpom ostatke kutije za rumenilo ) ,otvarao rumenilo (onu foliju sto stiti ogledalo sam nasla na dnu paketa) i nije zatvorio rumenilo kako treba uopste,pa je praha bilo po paketu .Sreca,nije se razbilo,nije izmrvljeno........ :roll:
Mislim,wtf......sta je ocekivao,da su kristali heroina utisnuti u rumenilo :-)
I da,odljepivala sam onaj njihov smedji selotejp sa paketa jedno 7-8 krugova,prije nego sam ugledala karton uopste
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#1040 Re: iHerb.com iskustva, preporuke, savjeti

Post by ladyblue18 »

Znaci za sada nema pravila, nekome naplate 9,5 nekome 3,5...i haj ti budi pametan :roll:
frontmen
Posts: 188
Joined: 07/03/2013 13:58

#1041 Re: iHerb.com iskustva, preporuke, savjeti

Post by frontmen »

ladyblue18 wrote:Znaci za sada nema pravila, nekome naplate 9,5 nekome 3,5...i haj ti budi pametan :roll:
A nekom ništa, lutrija zvana Carina BiH. I Carina BiH ima srce :-D
anzibel08
Posts: 2
Joined: 25/04/2014 19:25

#1042 Re: iHerb.com iskustva, preporuke, savjeti

Post by anzibel08 »

Do sada sam preko iherba narucivala tri puta. Sve su bili manji paketi do20$.Prvi platila carinu 3,5 km , drugi nista a treci 9,5 km. Tako da nema pravila nego kako te zapadne.
Last edited by anzibel08 on 25/04/2014 20:44, edited 2 times in total.
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#1043 Re: iHerb.com iskustva, preporuke, savjeti

Post by duboka_misao »

Queen_of_hearts wrote:Jucer stigao paketic,3.5KM
Sokirana sam cinjenicom,da u paketu nista nije dirano,osim elfovog rumenila kojem je neki genijalac razderao onu vanjsku kutijicu (pa zalijepio poslije selotejpom ostatke kutije za rumenilo ) ,otvarao rumenilo (onu foliju sto stiti ogledalo sam nasla na dnu paketa) i nije zatvorio rumenilo kako treba uopste,pa je praha bilo po paketu .Sreca,nije se razbilo,nije izmrvljeno........ :roll:
Mislim,wtf......sta je ocekivao,da su kristali heroina utisnuti u rumenilo :-)
I da,odljepivala sam onaj njihov smedji selotejp sa paketa jedno 7-8 krugova,prije nego sam ugledala karton uopste
mislim da se nekoj teti sa carine svidjela boja rumenila pa da proba :D meni nisu kada nista dirali ni otvarali artikle
User avatar
Lunetina
Posts: 318
Joined: 27/12/2013 09:36
Location: Zimbabwe

#1044 Re: iHerb.com iskustva, preporuke, savjeti

Post by Lunetina »

I ja preuzela oba paketa danas, kako sam i pretpostavljala. Na carini otvarali oba, ali ništa nije oštećeno, platila 7 KM.

Računajući da su paketići stigli juče, ali sam ih tek od danas mogla preuzeti, prvi je putovao 20, a drugi 10 dana (ovo je moj lični rekord :D )
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#1045 Re: iHerb.com iskustva, preporuke, savjeti

Post by ladyblue18 »

Znaci ipak je do nasih sa tim naplacivanjem :-)
Nista, onda cu naruciti pa na srecu.

Ali da je kako prokljuviti koji je uslov da naplate 9-10 KM, sigurno mora biti nesto u paketu sto oni tretiraju tako da naplate vise :-?
frontmen
Posts: 188
Joined: 07/03/2013 13:58

#1046 Re: iHerb.com iskustva, preporuke, savjeti

Post by frontmen »

Svi kojima je naplaćeno 9,5 KM trebaju pitati carinike po čemu je taj paket bio drugačiji od onog koji je plaćen 3,5 KM.
Od svih mogućih odgovora carinika valjda ćemo skontati neki suvisli razlog :)
User avatar
Paulaner
Posts: 271
Joined: 04/01/2014 21:23

#1047 Re: iHerb.com iskustva, preporuke, savjeti

Post by Paulaner »

Ja cu im sutra poslati mail,ako ne odgovore do ponedjeljka,onda cu ih zvat.
Citao sam ove njihove zakone,ali nigdje ne spominju cjenovnik ili bilo sta drugo da se covjek moze informisat :-?
kakaovac
Posts: 15
Joined: 05/02/2014 00:53

#1048 Re: iHerb.com iskustva, preporuke, savjeti

Post by kakaovac »

Paulaner wrote:Ja cu im sutra poslati mail,ako ne odgovore do ponedjeljka,onda cu ih zvat.
Citao sam ove njihove zakone,ali nigdje ne spominju cjenovnik ili bilo sta drugo da se covjek moze informisat :-?
Paulanercicu, potpisi i mene u tom emailu, please...Alma T.
Sonac
Posts: 243
Joined: 06/06/2013 10:58

#1049 Re: iHerb.com iskustva, preporuke, savjeti

Post by Sonac »

Ja sam jučer dobio paket nakon 10 dana, naplaćen 3,5KM ali vidim da je on poslan po starom, sljedeći koji čekam je po tom novom sistemu. Stvarno svi se trebaju žaliti pismeno ili usmeno, ako im ovo prođe bez frtutme onda znaju da mogu šta hoće i kad hoće (znaju svakako kad smo ovce ali najgore je prešutiti).
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#1050 Re: iHerb.com iskustva, preporuke, savjeti

Post by ladyblue18 »

http://www.klix.ba/forum/carina-u-bih-t80533s2375.html mozda bi ovdje neko znao.

Sonac javi kad ti dodje taj po novom :)
Post Reply