Nokti - zenske ruke

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
pandora_5
Posts: 41
Joined: 05/03/2014 00:49
Contact:

#751 Re: Nokti - zenske ruke

Post by pandora_5 »

To ti je top coat Essence better then gel nails, a ulje isto Essence nail oil. Sva sam u essence-u :-D
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#752 Re: Nokti - zenske ruke

Post by lavorpunvode »

ja bih trenutno ubila za ovaj lak, slika s pandorinog bloga :thumbup:

Image
pandora_5
Posts: 41
Joined: 05/03/2014 00:49
Contact:

#753 Re: Nokti - zenske ruke

Post by pandora_5 »

A kod vas nema catrice lakova? :shock:

Veze s vezom - nisu sljokice, to je sand lak, hrapav je ko pjesak ;-) a sljokice skines tako da namocis vatu acetonom, stavis na nokat , zamotas folijom i drzis 15min i skinut ce se u jednom potezu
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#754 Re: Nokti - zenske ruke

Post by lavorpunvode »

ne znam, ima li? ja se u cm-u, dm-u, zapucam pravo do onoga sto planiram da kupujem i ne gledam okolo, inace bih potrosila zadnju paru, kad god udjem :D al svakako cu da provjerim, vjerovatno sutra vec :)
pandora_5
Posts: 41
Joined: 05/03/2014 00:49
Contact:

#755 Re: Nokti - zenske ruke

Post by pandora_5 »

Ja sam iz hrvatske inace, zato pitam da li ima kod vas. Ali ti crushed crystals su malo skuplji od obicnih catrice lakova
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#756 Re: Nokti - zenske ruke

Post by ladyblue18 »

Ima, mislim da je novi asortiman catrice dosao u CM, ja sam prije par dana spominjala crushed crystals.

A foliju sam spominjala isto bar 5 puta do sada :D
pandora_5
Posts: 41
Joined: 05/03/2014 00:49
Contact:

#757 Re: Nokti - zenske ruke

Post by pandora_5 »

ladyblue18 wrote: A foliju sam spominjala isto bar 5 puta do sada :D
Ja sam mislila da to vec svi znaju :-D
Ajde ok za ove cure koje ne lakiraju cesto i nejdu toliko po forumima pa neznaju, ali nebi vjerovala, ima nekih blogerica koje jos uvijek neznaju kako se skidaju sljokice :hmpf:
tamo_daleko
Posts: 8
Joined: 01/03/2014 19:32

#758 Re: Nokti - zenske ruke

Post by tamo_daleko »

Pandora nokti su ti fantasticni, prvo oblik, a o ovom ravnomjernom lakiranju da ne govorim. Koji "trik" koristis?
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#759 Re: Nokti - zenske ruke

Post by Partizzanka »

pandora stvarno su ti lijepi nokti
ja sam vec rekla da volim one kratko duge nokte i mislim da su tvoji po obliku u originalu takvi :) vidim po obliku ovog polumjeseca gore
ali i ovako dugi su bas divni i uredni
nemas niti jedne zanoktice svaka ti cast

haj nas malo poduci kako sta gdje kuda i tako to
:)



p.s
anny lakovi 9km? pa ja bih opeljusila radnju!
koliko vam inace kostaju?
anny su meni bolji od essie jedno 2x i postojaniji :)
oni su mi novo otkrice, vec sam vam pokazivala ona tri sto sam kupila i san snova su!
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#760 Re: Nokti - zenske ruke

Post by Partizzanka »

p.s
upravo vidim ukinuli su anny ovdje sa ove dvije stranice na kojima sam kupila svoje lakove
:(
User avatar
Krizzia
Posts: 574
Joined: 13/03/2013 00:35
Location: Kalifornija
Contact:

#761 Re: Nokti - zenske ruke

Post by Krizzia »

Inace su bili 19.90 al cini mi se da se Martimex zatvara, sve je skoro snizeno pa tako i lakovi.
Uzela sam Dark night nijansu, nije losa, bude bas lijepa boja trule visnje s jednim slojem.
Mislim se vratiti po jos koju boju :-)
pandora_5
Posts: 41
Joined: 05/03/2014 00:49
Contact:

#762 Re: Nokti - zenske ruke

Post by pandora_5 »

Partizzanka wrote:pandora stvarno su ti lijepi nokti
ja sam vec rekla da volim one kratko duge nokte i mislim da su tvoji po obliku u originalu takvi :) vidim po obliku ovog polumjeseca gore
ali i ovako dugi su bas divni i uredni
nemas niti jedne zanoktice svaka ti cast

haj nas malo poduci kako sta gdje kuda i tako to
:)
tamo_daleko wrote:Pandora nokti su ti fantasticni, prvo oblik, a o ovom ravnomjernom lakiranju da ne govorim. Koji "trik" koristis?
Hvala vam :mokri:
Lak oko kozice pobrisem sa onim essence korektorom u olovci pa zato bude tako lijepo oblikovano
Za suhu kozicu i zanoktice koristim esence nail oil

Napisala sam prije post na blogu kako ih njegujem, neznam jel smijem stavit link?
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#763 Re: Nokti - zenske ruke

Post by Partizzanka »

ma smijes ba nasi smo :)

ne prodajes nista samo nam pomazes

ako nista stavi kako ti se blog zove da te nadjemo :)
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#765 Re: Nokti - zenske ruke

Post by Partizzanka »

ne znam jesi li pisala o tome na blogu ali imam pitanje

imas li neku od ovih nazovimo ih trajnih turpija

ja imam jednu od alessandra i jednu od anny
sad zasad ih cistim starom cetkicom ih iscetkam

jel znas bil se one mogle vodom oprati :)

mozda neko drugi zna
pandora_5
Posts: 41
Joined: 05/03/2014 00:49
Contact:

#766 Re: Nokti - zenske ruke

Post by pandora_5 »

Nemam. Uvijek koristim onu od essence sta se istrosi. Ta mi je najjeftinija :-D
Al mislim da se smije prat. Citala sam nesto o tome po drugim forumima
nedzmun
Posts: 30
Joined: 04/11/2011 14:41

#767 Re: Nokti - zenske ruke

Post by nedzmun »

@pandora (ali i ostale dame na ovom pf) sad jedno "amatersko" pitanje. :)

Na koji nacin postizete ovakav ravnomjerni efekat, tj. da se upce ne primjete tragovi cetkice, cak ni na ovim nekim sedefastim lakovima. I, obzirom da sa primjetila da se nerijetko spominju po 3 ili vise slojeva laka (bez baze i nadlaka), koliko vremena protekne izmedju susenja istih (da li ima neki jednostavan trik za ubrzavanje) da ne dodje to onih baloncica i sl. Obzirom da ja, kada zelim postici slican efekat (super nalakirane sjajne nokte) moram izdvojiti znacajan broj sati za to. Sto i nemam cesto na raspolaganju. :(
pandora_5
Posts: 41
Joined: 05/03/2014 00:49
Contact:

#768 Re: Nokti - zenske ruke

Post by pandora_5 »

Na ovim sedefastim lakovima se vise poznaju tragovi cetkice, na ostalima ne. Ni ja ne volim kad se poznaju tragovi zato ne kupujem bas sedefaste lakove
Sto se tice susenja, na kraju stavi onaj top coat essence better then gel nails, on se za 10min osusi ;)
nedzmun
Posts: 30
Joined: 04/11/2011 14:41

#769 Re: Nokti - zenske ruke

Post by nedzmun »

Ja obicno koristim kao bazni Rimmel "Stronger nail" a kao top coat, opet Rimmel "Lycra pro proffesional finish". Izmedju idu jedan ili eventualno dva sloja laka.
Samo sto imam osjecaj da nikako da se osusi sve to. Cekam u prosjeku po pol sata izmedju slojeva (ako bas iam vremena), a onda poslije ... strah me je bilo sta ozbiljnije uraditi rukama pazeci da ne zeznem svjez lak. A onda ako mi isplivaju baloncici ... e tad hocu da poludim. :)
pandora_5
Posts: 41
Joined: 05/03/2014 00:49
Contact:

#770 Re: Nokti - zenske ruke

Post by pandora_5 »

Ma najbolji ti je ovaj essence. On se stvarno brzo susi. Probaj ga koristit pa ces vidjet ;)
pandora_5
Posts: 41
Joined: 05/03/2014 00:49
Contact:

#771 Re: Nokti - zenske ruke

Post by pandora_5 »

Gabrini 323. uživo je malo tamniji

Image
User avatar
hana_montana
Posts: 14943
Joined: 13/04/2009 21:50
Location: Kalopsia

#772 Re: Nokti - zenske ruke

Post by hana_montana »

pandora,divni su ti nokti :D

reci mi,molim te,ovo ulje za nokte jel skidas posle nekad il ga ostavis na noktima?

e sad,ja sam greskom uzela rimmelov nail nurse,stronger nail umjesto ovog sos naile rescue.preletila,i sto je najcrnje stavljala sam ga jednu sedmicu,ono dva dana po jedan sloj :facepalm:

recite mi pliz kako se ovaj moj koristi,posto nemam vidljivo uputstvo na njemu.i imal svrhe koristi ga il da kupujem ovaj drugi? nokti mi nisu kriza,samo se malo listaju kao i svake godine u ovom periodu.

hvala :-D
User avatar
lemniskata
Posts: 303
Joined: 25/07/2012 18:48
Location: Sarajevo

#773 Re: Nokti - zenske ruke

Post by lemniskata »

hana_montana wrote:pandora,divni su ti nokti :D

reci mi,molim te,ovo ulje za nokte jel skidas posle nekad il ga ostavis na noktima?

e sad,ja sam greskom uzela rimmelov nail nurse,stronger nail umjesto ovog sos naile rescue.preletila,i sto je najcrnje stavljala sam ga jednu sedmicu,ono dva dana po jedan sloj :facepalm:

recite mi pliz kako se ovaj moj koristi,posto nemam vidljivo uputstvo na njemu.i imal svrhe koristi ga il da kupujem ovaj drugi? nokti mi nisu kriza,samo se malo listaju kao i svake godine u ovom periodu.

hvala :-D
Ja taj koristim kao bazu, jedan sloj pred lakiranje ili sam dva sloja. Od kako ga koristim ne listaju mi se više nokti na palcevima. Ne znam je li samo do njega ili do vitamina koje malo pijem malo ne pijem ali nokti su mi čvršći i ne listaju se više nikako.

Sent from my LT26ii using Tapatalk
pandora_5
Posts: 41
Joined: 05/03/2014 00:49
Contact:

#774 Re: Nokti - zenske ruke

Post by pandora_5 »

Hvala ;)
To ulje ti se samo upije. Razmazem ga oko kozice i lijepo se upije. Uglavnom ga stavljam ujutro i navecer
Za taj rimmel nebih znala posto ga nisam koristila nikad, ali mozes ga koristit i kao bazu svaki put prije lakiranja. Tako ja koristim onaj essencov ucvrscivac
User avatar
hana_montana
Posts: 14943
Joined: 13/04/2009 21:50
Location: Kalopsia

#775 Re: Nokti - zenske ruke

Post by hana_montana »

hvala vam cure,probacu onda tako :-D
Post Reply