Smartphone diskusije

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Qler
Posts: 23605
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1476 Re: Smartphone diskusije

Post by Qler »

Samo moras skontati bez cega mozes. Ja bi najradije uzeo 720 ali je steta zbog tog rama, tako da bi teska srca uzeo 820. I to bez zezancije, radije bi 720 nego 920, samo da ima 1GB RAM-a.
User avatar
vivax
Posts: 1004
Joined: 04/07/2011 20:07

#1477 Re: Smartphone diskusije

Post by vivax »

Haj da ne odgovaram svima posebno..Imam S3 pa me u posljednje vrijeme nervira ovaj kratak vijek baterije.Brzo se trosi.Pa kontam uzeti tu lumiu ali koliko sam skontao trazeci po internetu i po vasim komentarima kao sto rece vukojebina svakoj po nesto fali.Osim mozda ovoj 920 .. Kontam da kod njih baterija ne traje duze..Kakvi su vasi savjeti.Bi li zamjenio za ovaj s3 (znam da je 920-ka skuplja).
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#1478 Re: Smartphone diskusije

Post by SA 071 »

Ma Lumia 920 ti je beton. Meni se lično ne sviđa veličina tih telefona koji imaju preko 4 inča displej, ali pošto tebi to nije problem (već imaš S3) Lumia 920 je strašna. I drugačija je od ostalih.

Znaš kako je, Nokia je postavila visok standard samoj sebi pa svi od nje očekuju mnogo. Pa im i sitnice smetaju, a za Samsung znaju da je govno pa im ne smeta ni "kratak vijek" baterije, ni loša plastika, ni napuknuća okvira koja se javljaju, niti bilo šta drugo (ovdje ne mislim na tebe naravno). I krenu tražiti zamjerku slabijim Nokijama, a Sami osim ove Galaxy serije (S2, S3 i sada S4) ima ostale jeftine modele za posrati.

Ne žele svi nositi najbolje i najskuplje modele, ima ljudi kojima je draža srednja klasa, best buy opcija. Ovdje se slažem sa Qler-om Lumia 720 je i meni mjera...
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#1479 Re: Smartphone diskusije

Post by SA 071 »

vivax wrote:Haj da ne odgovaram svima posebno..Imam S3 pa me u posljednje vrijeme nervira ovaj kratak vijek baterije.Brzo se trosi.Pa kontam uzeti tu lumiu ali koliko sam skontao trazeci po internetu i po vasim komentarima kao sto rece vukojebina svakoj po nesto fali.Osim mozda ovoj 920 .. Kontam da kod njih baterija ne traje duze..Kakvi su vasi savjeti.Bi li zamjenio za ovaj s3 (znam da je 920-ka skuplja).
I da, Lumia 820 ti ima isti procesor, memoriju i ostalo kao L920, ali joj je displej klasični Nokia Clear Black ali bez Gorilla Glass. I to mu je jedina "mana" što je klasični, a ne nešto special. Sve ostalo je odlično, od dizajna do kamere.
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#1480 Re: Smartphone diskusije

Post by SA 071 »

vukojebina wrote:Ili krace receno, apsolutno svakoj lumiji bar nesto fali...

:D

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2
Kao i Samsungu i svakom drugom telefonu. Nema savršenog. E sada, da li je to što "fali" stvarni nedostatak ili nečiji subjektivni dojam iliti preferencija, to je već drugo pitanje...
User avatar
vivax
Posts: 1004
Joined: 04/07/2011 20:07

#1481 Re: Smartphone diskusije

Post by vivax »

Ma dobro sad.Svaki ima po neku manu.S3 je predobar.Al kao sto rekoh treba mi trafostanica da je nosam za sobom.Ova 920 bi najbolje zamijenila s3.Koliko se sjecam dok sam trazio ona ima amoled displej..Nesto sto mi najvise smeta kod tih nokiinih modela je sto je windows mobile.Ne znam kakva im je podrska sa ovim aplikacijama i ostala sranja..
User avatar
Qler
Posts: 23605
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1482 Re: Smartphone diskusije

Post by Qler »

MA imaju sve aplikacije, ne brini za to
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#1483 Re: Smartphone diskusije

Post by SA 071 »

vivax wrote:Ma dobro sad.Svaki ima po neku manu.S3 je predobar.Al kao sto rekoh treba mi trafostanica da je nosam za sobom.Ova 920 bi najbolje zamijenila s3.Koliko se sjecam dok sam trazio ona ima amoled displej..Nesto sto mi najvise smeta kod tih nokiinih modela je sto je windows mobile.Ne znam kakva im je podrska sa ovim aplikacijama i ostala sranja..
Nije AMOLED već IPS LCD, ali je super senzitivan i možeš po njemu sa rukavicama raditi. I generalno, bolji je čak i od displeja na S4. Naravno da ima nekih stvari u kojima je Samijev displej na S4 bolji, ali generalno je ovaj kvalitetniji. Što se tiče aplikacija, prije pola godine je od 50 najboljih aplikacija za android i IOS, 46 njih već bilo i na WP. Tako da sad može biti samo bolja situacija.
zecov
Posts: 245
Joined: 01/10/2012 12:09

#1484 Re: Smartphone diskusije

Post by zecov »

Qler wrote:MA imaju sve aplikacije, ne brini za to
Imal kakva navigacija za windows phone bez plaćanja?
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#1485 Re: Smartphone diskusije

Post by Quaresma »

SA 071 wrote:
vivax wrote:Ma dobro sad.Svaki ima po neku manu.S3 je predobar.Al kao sto rekoh treba mi trafostanica da je nosam za sobom.Ova 920 bi najbolje zamijenila s3.Koliko se sjecam dok sam trazio ona ima amoled displej..Nesto sto mi najvise smeta kod tih nokiinih modela je sto je windows mobile.Ne znam kakva im je podrska sa ovim aplikacijama i ostala sranja..
Nije AMOLED već IPS LCD, ali je super senzitivan i možeš po njemu sa rukavicama raditi. I generalno, bolji je čak i od displeja na S4. Naravno da ima nekih stvari u kojima je Samijev displej na S4 bolji, ali generalno je ovaj kvalitetniji. Što se tiče aplikacija, prije pola godine je od 50 najboljih aplikacija za android i IOS, 46 njih već bilo i na WP. Tako da sad može biti samo bolja situacija.
uz to da nokia ima dosta svojih ekskluzivnih aplikacija


Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
User avatar
vivax
Posts: 1004
Joined: 04/07/2011 20:07

#1486 Re: Smartphone diskusije

Post by vivax »

Eh jos kad bi mi neko mogao reci koliko ova baterija moze izdrzati.. Mozda bi i probao ovu jednu lumiu..Valjda se necu za.ebat...:D
User avatar
Distortion
Posts: 2854
Joined: 08/09/2007 19:56

#1487 Re: Smartphone diskusije

Post by Distortion »

Ja sa msa Wildfirea prešao na ONE X 8-)

Prvi dojam :thumbup:

Dolaze mi poruke gdje se nalazim sa 50, ne znam gdje da isključim da mi dolazi ta poruka, izvještaj...

Još samo da skontam kako mi je najbolje vratit kontakte koje sam snimio na komp....
User avatar
LadyMistery
Posts: 14
Joined: 19/08/2011 12:51
Location: Delta Quadrant

#1488 Re: Smartphone diskusije

Post by LadyMistery »

Sony xperia J ili sola? Koji je bolji. Cijena je ista....interesuje me koji je bolji za koristiti...AKO NEKO IMA ISKUSTVA?
ufff
Posts: 265
Joined: 07/03/2013 00:21

#1489 Re: Smartphone diskusije

Post by ufff »

LadyMistery wrote:Sony xperia J ili sola? Koji je bolji. Cijena je ista....interesuje me koji je bolji za koristiti...AKO NEKO IMA ISKUSTVA?
i mene zanima ,takodjer sam u dvoumici od ova dva mob,skoro sve isto imaju a i cijena
PJ_Harvey
Posts: 1
Joined: 10/04/2013 22:39

#1490 Re: Smartphone diskusije

Post by PJ_Harvey »

Ćao svima :)

Nadam se da će se naći neko voljan da mi pomogne. Naime hitno mi je da se odlučim do sutra između ova dva tel: Nexus 4 i Sony Xperie Z.

S obzirom da planiram uzeti preko telekoma i na rate, dvoumim se jer mi razlika u rati dođe 10km, inače da imam keš uzela bih N4 jer je onda ušteda oko 300KM, ne bih ni pomišljala na Sony, ali s obzirom da telekom uzima milju za N4 ušla je i ona u opticaj, Xperia. Pogledala sam i previše recenzija, i koliko sam shvatila najviše se žale na display, ispijenost boja pogotovo kod uglova, da li neko može da mi kaže koliko je to izraženo i da li je baš toliko loše? Da li neko zna i kakav zvuk kroz slušalice daju oba telefona, koji je bolji? Znam da se žale za oba zvučnika na tel, ali mene zanimaju slušalice? Tel ne namjeravam mijenjati naredne 2god minimalno, da li mi je isplativije čekati da izađu sada ovi novi očekivani ili odlučiti se između ova dva. Iphone me ne zanima! Iz kojih razloga biste se vi odlučili za jedan ili drugi, zanimaju me mišljenja. Help a girl out, thanks! :D
User avatar
vukojebina
Posts: 1609
Joined: 11/08/2009 20:02

#1491 Re: Smartphone diskusije

Post by vukojebina »

ma ni sa jednim nema fule...oba telefona imaju i pozitivne i negativne stvari... to je do tebe, najbolje odes, oba telefona u ruku uzmes, i koji ti bolje lezi, taj uzmes...neces se zajebat sigurno...zajebat ces se samo ako nokiju ili iphone uzmes :D
User avatar
plagijator1975
Posts: 2576
Joined: 13/07/2011 23:13

#1492 Re: Smartphone diskusije

Post by plagijator1975 »

PJ_Harvey wrote:Ćao svima :)

Nadam se da će se naći neko voljan da mi pomogne. Naime hitno mi je da se odlučim do sutra između ova dva tel: Nexus 4 i Sony Xperie Z.

S obzirom da planiram uzeti preko telekoma i na rate, dvoumim se jer mi razlika u rati dođe 10km, inače da imam keš uzela bih N4 jer je onda ušteda oko 300KM, ne bih ni pomišljala na Sony, ali s obzirom da telekom uzima milju za N4 ušla je i ona u opticaj, Xperia. Pogledala sam i previše recenzija, i koliko sam shvatila najviše se žale na display, ispijenost boja pogotovo kod uglova, da li neko može da mi kaže koliko je to izraženo i da li je baš toliko loše? Da li neko zna i kakav zvuk kroz slušalice daju oba telefona, koji je bolji? Znam da se žale za oba zvučnika na tel, ali mene zanimaju slušalice? Tel ne namjeravam mijenjati naredne 2god minimalno, da li mi je isplativije čekati da izađu sada ovi novi očekivani ili odlučiti se između ova dva. Iphone me ne zanima! Iz kojih razloga biste se vi odlučili za jedan ili drugi, zanimaju me mišljenja. Help a girl out, thanks! :D
Ne znam za Xperiu ali ja koristim Nexus 4, odličan telefon, a uz to i prelijep ako ne i najljepši android trenutno na tržištu!

S' mobitela
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#1493 Re: Smartphone diskusije

Post by SA 071 »

zecov wrote:
Qler wrote:MA imaju sve aplikacije, ne brini za to
Imal kakva navigacija za windows phone bez plaćanja?
Pa Nokia Drive ili sada kako se zove Here ti je preinstalirana na svakoj Lumiji i besplatna je. Offline... Pa bar je to Nokiji jedna od glavnih prednosti...
User avatar
Qler
Posts: 23605
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1494 Re: Smartphone diskusije

Post by Qler »

zecov wrote:
Qler wrote:MA imaju sve aplikacije, ne brini za to
Imal kakva navigacija za windows phone bez plaćanja?

Nokia Maps i Drive.. standardno najbolje :)
User avatar
vukojebina
Posts: 1609
Joined: 11/08/2009 20:02

#1495 Re: Smartphone diskusije

Post by vukojebina »

SA 071 wrote:
vukojebina wrote:Ili krace receno, apsolutno svakoj lumiji bar nesto fali...

:D

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2
Kao i Samsungu i svakom drugom telefonu. Nema savršenog. E sada, da li je to što "fali" stvarni nedostatak ili nečiji subjektivni dojam iliti preferencija, to je već drugo pitanje...

kada sam mislio da svakoj lumiji nesto fali, prvenstveno sam mislio na hardwerske dodatke, pa tako jednoj fali nfc, jednoj po gige ili giga rama, jednoj card slot...bas eto recimo nokijinom najjacem telefonu fali card slot, sto je za mene nezamislivo, izvalit tolike novce i nemat mogucnost prosirivanja memorije...dalje, jadna baterija od 2000 mAh... i povrh tako jadne baterije telefon je klocina teska, nevjerovatnih 185 grama...mislim da ces naginjat u jednu stranu nakon par mjeseci nosanja u dzepu... dizajn??? wtf?? na kolko vec telefona se pojavljuje isti dizajn??

u pricu o operativnom sistemu ne treba ulazit uopste...pa wp je toliko jadan da jadniji ne moze bit.. cuj price od 50 najkostenijih app na androidu, 48 imas i na wp...imas al u kurcu..ko je koristio wp zna o cemu pricam...viber, whatsapp rade samo dok su otvorene, nema veze sto si nakacen na wifi ili mobilni net..pluuuuuuus, i kad radi viber, radi uzasno, dobijes poruku od nekog, da odgovoris, karina, kaze nemas tog broja, ne mozes odgovorit, iako ga imas memorisanog..pa moras pod drugim imenom memorisat..pa onda primas poruke na jedno ime, a odgovaras na drugo, iako je to ista osoba, isti broj...
User avatar
Qler
Posts: 23605
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1496 Re: Smartphone diskusije

Post by Qler »

Ja koristim lumia 800 i nemam problema sa viberom, tj. imam problem sa wifi koji se gasi kada se zakljuca telefon... to je velika mana wp-a 7.x, koju su ispravili sa wp8. Viber ima push notifikacije, i kada mi npr. nije pokrenut, a surfam, ako me neko zove, zvoni i razgovaram bez problema, ista stvar i sa whatsapp
User avatar
NEOPLAN
Posts: 991
Joined: 02/05/2009 12:15

#1497 Re: Smartphone diskusije

Post by NEOPLAN »

eh narode preuzeo sam 2look.

prvi utisci su ekstra. kvalitetno sklopljen, nista ne skripi.

ekran je vrh, super osjetljiv.

brz ko metak, zasad nema aplikacije koju nije pokrenuo. nista ne stopa.

sve je vrhunsko, kamera mozda nije nije neka pljacka, al nije sad ni toliko losa.

ono sto mi se haj da kazem nije svidjelo, je prateca oprema - punjac I slusalice, vidi se da su kineski. znaci tel ko tel je vrh, ovo ostalo nije bog zna kakav kvalitet, ali nije nesto sto ce odbiti kupca jer obavlja svrhu, a I moze se uvijel zamijeniti kvalitetnijim.

javim se nakon nekog vremena sa info o ponasanjubtelefona, zasad sve ekstra.
zecov
Posts: 245
Joined: 01/10/2012 12:09

#1498 Re: Smartphone diskusije

Post by zecov »

Qler wrote:
zecov wrote:
Qler wrote:MA imaju sve aplikacije, ne brini za to
Imal kakva navigacija za windows phone bez plaćanja?

Nokia Maps i Drive.. standardno najbolje :)
to ne radi ako nisi u uk ili usa koliko znam
User avatar
Qler
Posts: 23605
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1499 Re: Smartphone diskusije

Post by Qler »

Radi, bez problema, bilo gdje u svijetu.. Doduse sada su uveli neku razliku izmedju drive i drive+, gdje drive radi samo u drzavi iz koje stavis prvu sim karticu, dok drive plus radi u cijelom svijetu. Nisam jos upratio sto i gdje i na kojim modelima je to..
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#1500 Re: Smartphone diskusije

Post by un1ted »

NEOPLAN wrote:eh narode preuzeo sam 2look.

prvi utisci su ekstra. kvalitetno sklopljen, nista ne skripi.

ekran je vrh, super osjetljiv.

brz ko metak, zasad nema aplikacije koju nije pokrenuo. nista ne stopa.

sve je vrhunsko, kamera mozda nije nije neka pljacka, al nije sad ni toliko losa.

ono sto mi se haj da kazem nije svidjelo, je prateca oprema - punjac I slusalice, vidi se da su kineski. znaci tel ko tel je vrh, ovo ostalo nije bog zna kakav kvalitet, ali nije nesto sto ce odbiti kupca jer obavlja svrhu, a I moze se uvijel zamijeniti kvalitetnijim.

javim se nakon nekog vremena sa info o ponasanjubtelefona, zasad sve ekstra.
Javi se molim te s recenzijom. Ja sam imao jako losa iskustva sa 2look

Sent from my SGH-I997 using Tapatalk 2
Post Reply