Samsung galaxy S3

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderators: Bobi, Benq

Protocol

#2126 Re: Samsung galaxy S3

Post by Protocol » 30/12/2013 10:12

sporo mi otvara imenik i pozive, u cemu je problem. :-)

MeanMachine

#2127 Re: Samsung galaxy S3

Post by MeanMachine » 30/12/2013 10:30

Protocol wrote:Koji custom rom da ubacim na s3, po mogucnosti da na njemu baterija dobro drzi, moze link ...
Malo je teže preporučiti neki custom rom, sve je to stvar želja i šta se kome sviđa. @Maharadza ti je već preporučio odličan ROM (ParanoidAndroid) koji je možda i najbolji ako se posmatra u cjelini. Ipak, ti si rekao da ti je baterija bitna (vjerovatno i najbitnija) tako da PA tu možda i nije najbolje rješenje (iako i PA ima dosta dobro trajanje baterije).

Ja bih to poredao ovako:

- ako ti je bitna baterija Android Revolution HD nije loš; riječ je o custom ROM-u koji se zasniva na TouchWiz-u, s tim da je skinut bloatware i urađene su razne optimizacije na sistemskom nivou koje bi trebale ubrzati rad telefona i produžiti vrijeme trajanja baterije;

- ParanoidAndroid kao trenutno vjerovatno najkompletnije rješenje kada se govori o Custom ROM-ovima, sa dosta dobrih dodataka i odličnom podrškom velikog community-ja;

- UltimaROM je Custom ROM koji ima vjerovatno najviše opcija i dodataka u ovom trenutku;

- Carbon ROM je dosta dobar, baziran na AOSP-u;

- Omega ROM je, slično kao i Android Revolution HD, baziran na TouchWiz-u sa uklonjenim bespotrebnim bloatware aplikacijama te uz dosta optimizacija na sistemskom nivou koje doprinose brzini rada i trajanju baterije na telefonu; ipak Omega ROM vjerovatno ima mnogo bolju podršku community-ja od Revolutiona.

Svakako da ovo nisu sve opcije koje su na raspolaganju kada je riječ o Custom ROM-ovima, ali za tvoje potrebe je Omega ROM možda i najbolji izbor u ovom trenutku (prije svega jer ti je bitno trajanje baterije na telefonu).

Djubre_

#2128 Re: Samsung galaxy S3

Post by Djubre_ » 30/12/2013 10:59

Mene zanima cyanogenmod 4.2 ili 4.3 ili novi 4.4..

Koliko su oni dobri?

Ja koliko sam shvatio u posljednjih godinu dana i pracenje ovih developera.. bez cyanogenmoda ne bih osmislili sve ove custom romove.. jer su svi uradjeni na bazi cyanogenmoda..

Sad me interesuje, kako jedan paranoidandroid da je bolji od cm-? Jer je po meni cm, izvor svega..

Sta mi se ne svidja kod custom romova.. signal. Signal wi-fia nije dobar kao kod stocka. Ok kazi, grafika ikone nije precizna kao na stocku.. ali nije samo grafika problem te ikone. Manji domet ima custom rom od stock roma.

Drugo, baterija mi nista nije bolja od stock 4.3 androida.

Custom romovi su mi dobri samo za telefone starije, koji imaju gingerbread 2.3.x android, koji nema updejt na 4.x

A ovi noviji tel rade odlicno na 4.x androidu. Barem meni..

Jos cekam stable 4.4 custom da probam..a cim izadje stock 4.4 preci cu.. cisto sto valjda manje zauzima memorije i radi ok na 512 rama. Tako da cu ja sa 2 gige tjerati odlicno..

Ali po svemu sudeci do sada.. kitkat mi se nista ne svidja kada je grafika upitanju.. ali dobro.. tu je nova launcher!

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2

Maharadza

#2129 Re: Samsung galaxy S3

Post by Maharadza » 30/12/2013 18:15

MeanMachine wrote:
Protocol wrote:Koji custom rom da ubacim na s3, po mogucnosti da na njemu baterija dobro drzi, moze link ...
Malo je teže preporučiti neki custom rom, sve je to stvar želja i šta se kome sviđa. @Maharadza ti je već preporučio odličan ROM (ParanoidAndroid) koji je možda i najbolji ako se posmatra u cjelini. Ipak, ti si rekao da ti je baterija bitna (vjerovatno i najbitnija) tako da PA tu možda i nije najbolje rješenje (iako i PA ima dosta dobro trajanje baterije).

Ja bih to poredao ovako:

- ako ti je bitna baterija Android Revolution HD nije loš; riječ je o custom ROM-u koji se zasniva na TouchWiz-u, s tim da je skinut bloatware i urađene su razne optimizacije na sistemskom nivou koje bi trebale ubrzati rad telefona i produžiti vrijeme trajanja baterije;

- ParanoidAndroid kao trenutno vjerovatno najkompletnije rješenje kada se govori o Custom ROM-ovima, sa dosta dobrih dodataka i odličnom podrškom velikog community-ja;

- UltimaROM je Custom ROM koji ima vjerovatno najviše opcija i dodataka u ovom trenutku;

- Carbon ROM je dosta dobar, baziran na AOSP-u;

- Omega ROM je, slično kao i Android Revolution HD, baziran na TouchWiz-u sa uklonjenim bespotrebnim bloatware aplikacijama te uz dosta optimizacija na sistemskom nivou koje doprinose brzini rada i trajanju baterije na telefonu; ipak Omega ROM vjerovatno ima mnogo bolju podršku community-ja od Revolutiona.

Svakako da ovo nisu sve opcije koje su na raspolaganju kada je riječ o Custom ROM-ovima, ali za tvoje potrebe je Omega ROM možda i najbolji izbor u ovom trenutku (prije svega jer ti je bitno trajanje baterije na telefonu).
NE znam za tu omegu, koristio sam je u ranijim verzijama (v36, v40 i sl.) i Boga mi nisam imao baš najbolje iskustvo - dosta lag-a, random crash-anja određenih app-ova i procesa itd. a s baterijom sam najmanje zadovoljan bio jer je ROM, koliko god baziran na stock-u, ipak bio pretrpan nekim raznim opcijama za modifikaciju kako izgleda tako i rada! Doduše, ne znam kakva je sada situacija, pošto je ipak već dostigao 53. verziju, pa možda su uklonili te probleme, mada ponavljam, meni je touchwiz sam po sebi opterećenje za ovaj fon (1GB RAM-a se čini nedovoljnim), dok npr. na burazovom note 2 taj isti Omega ROM je radio savršeno, valjda je ta dodatna giga RAM-a činila razliku u radu pa i stabilnosti OS-a?!

Elem, samo znam da je AOSP "mjera" za ove high-end uređaje koji imaju <2GB RAM-a, pogotovu kada pričamo o samsungu i njegovo touchwiz-u! Dovoljan je podatak da npr. posljednji Omega ROM za s3 (v53) je ~1GB "težak" dok je ParanoidAndroid 3.99 RC2 (također 4.3) svega 170MB! Gapps za 4.3 android sa svojih 200MB ispade veći nego sam' ROM! :mrgreen:

MeanMachine

#2130 Re: Samsung galaxy S3

Post by MeanMachine » 30/12/2013 23:41

Maharadza wrote:
NE znam za tu omegu, koristio sam je u ranijim verzijama (v36, v40 i sl.) i Boga mi nisam imao baš najbolje iskustvo - dosta lag-a, random crash-anja određenih app-ova i procesa itd. a s baterijom sam najmanje zadovoljan bio jer je ROM, koliko god baziran na stock-u, ipak bio pretrpan nekim raznim opcijama za modifikaciju kako izgleda tako i rada! Doduše, ne znam kakva je sada situacija, pošto je ipak već dostigao 53. verziju, pa možda su uklonili te probleme, mada ponavljam, meni je touchwiz sam po sebi opterećenje za ovaj fon (1GB RAM-a se čini nedovoljnim), dok npr. na burazovom note 2 taj isti Omega ROM je radio savršeno, valjda je ta dodatna giga RAM-a činila razliku u radu pa i stabilnosti OS-a?!

Elem, samo znam da je AOSP "mjera" za ove high-end uređaje koji imaju <2GB RAM-a, pogotovu kada pričamo o samsungu i njegovo touchwiz-u! Dovoljan je podatak da npr. posljednji Omega ROM za s3 (v53) je ~1GB "težak" dok je ParanoidAndroid 3.99 RC2 (također 4.3) svega 170MB! Gapps za 4.3 android sa svojih 200MB ispade veći nego sam' ROM! :mrgreen:
Svakako se slažem da je PA trenutno možda i najbolje izbalansiran custom ROM, ali ima tu još poneka interesantna opcija. Ja sam trenutno na stock 4.3 i sve radi odlično tako da ne mislim u dogledno vrijeme probavati neke custom ROM-ove, ali u slučaju da se ipak odlučim na neki mali eksperiment u tom pogledu onda mi relativno novi Omni ROM izgleda dosta interesantan i mogao bi se malo isprobati (ako je neko već radio sa ovim software-om ne bi bilo loše da ukratko napiše neka svoja iskustva, zapažanja i mišljenje o tome).

Što se tiče 2 GB RAM-a tu je svaka diskusija suvišna jer RAM-a nikad ne može biti previše :D Dovoljno je pogledati trenutno najjači Android telefon na tržištu - Note 3, pa da se vidi šta i koliko znači moćan hardware u modernim smartphone uređajima, a 3 GB RAM-a je definitivno jedan vrlo bitan element tog hardware-a kod Note 3 :thumbup:

Traktor`

#2131 Re: Samsung galaxy S3

Post by Traktor` » 31/12/2013 02:11

ja sam probao bar desetak razlicitih romova i bas sam trazio neki koji ce mi reducirati i potrosnju baterije...nakon testiranja i probavanja svakog od njih po nekoliko dana, ni sa jednim nisam bio zadovoljan, bar sto se baterije tice...ali kad skontas koliki display ima S3 onda je i logicno da ne mozes ocekivati da baterija traje po 3-4 dana... :D logika, jebga :D

u svakom slucaju, naletio sam prije 15 dana na NeatROM koji je baziran na TouchWiz-u i instalirao...evo za 15 dana radi savrseno, a uz to baterija traje minimalno dan i po sa normalnim koristenjem telefona (wifi uvijek upaljen, facebook, mail sa sinhronizacijom na svakih sat vremena, instagram, tu i tamo po neka igrica 10-20 minuta dnevno)...neki momak iz Srbije je napravio ovaj rom i mogu reci da je napravio odlicnu stvar...

LINK: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2060403

eh sad, ima jos jedna stvar koja mi vrlo moguce produzava trajanje baterije...aplikacija Greenify koja je besplatna na google play...jednostavna aplikacija...kad otvoris, zadas aplikaciji koje druge aplikacije da stavi na hibernate nakon sto izadjes iz istih...super stvar...

nemam nikakvih dodatnih app killera ili battery savera, jer realno nisu ni potrebni...uz ovaj rom i aplikaciju greenify, imas super kombinaciju za stednju baterije...

ako si koji slucajem teski ovisnik o mobitelu, da ne ispustas mob iz ruke po cijeli dan, onda zaboravi bilo sta gore napisano, jer tebi pomoci nema, taman kupio i bateriju od 4000+ mAh :lol: ili jednostavno ako trazis da ti baterija traje po 3-4, pa i vise dana, onda fino kupis nokiu 3310 i rijesio si svoj problem... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Maharadza

#2132 Re: Samsung galaxy S3

Post by Maharadza » 31/12/2013 02:34

MeanMachine wrote:
Maharadza wrote:

Svakako se slažem da je PA trenutno možda i najbolje izbalansiran custom ROM, ali ima tu još poneka interesantna opcija. Ja sam trenutno na stock 4.3 i sve radi odlično tako da ne mislim u dogledno vrijeme probavati neke custom ROM-ove, ali u slučaju da se ipak odlučim na neki mali eksperiment u tom pogledu onda mi relativno novi Omni ROM izgleda dosta interesantan i mogao bi se malo isprobati (ako je neko već radio sa ovim software-om ne bi bilo loše da ukratko napiše neka svoja iskustva, zapažanja i mišljenje o tome).

Što se tiče 2 GB RAM-a tu je svaka diskusija suvišna jer RAM-a nikad ne može biti previše :D Dovoljno je pogledati trenutno najjači Android telefon na tržištu - Note 3, pa da se vidi šta i koliko znači moćan hardware u modernim smartphone uređajima, a 3 GB RAM-a je definitivno jedan vrlo bitan element tog hardware-a kod Note 3 :thumbup:
Omni ROM je trenutno izgleda najbolji kitkat ROM za s3, pošto vidim da je izašao pozamašan broj nightly verzija istoga pa pretpostavljam da su ga već donekle "ispeglali"?! Elem, ja ću ipak čekati paranoid ekipu da izbaci kitkat prije nego li uopšte razmislim o prelasku na isti, pošto mi se čini da kitkat nema dovoljno jake "argumente" u vidu nekih novih opcija i sl. da bi ga s nestrpljenjem isčekivao! S druge strane, to očito ne važi za one sa slabijim uređajima jer su, koliko sam skontao oni kitkat "namjenski" pravili za slabije uređaje (konkretno: one sa 512MB RAM-a pošto ogroman dio androidaša upravo toliko RAM-a imaju na raspolaganju u svojim uređajima pa i manje)! :thumbup:

MeanMachine

#2133 Re: Samsung galaxy S3

Post by MeanMachine » 31/12/2013 08:42

Maharadza wrote:
MeanMachine wrote:

Omni ROM je trenutno izgleda najbolji kitkat ROM za s3, pošto vidim da je izašao pozamašan broj nightly verzija istoga pa pretpostavljam da su ga već donekle "ispeglali"?! Elem, ja ću ipak čekati paranoid ekipu da izbaci kitkat prije nego li uopšte razmislim o prelasku na isti, pošto mi se čini da kitkat nema dovoljno jake "argumente" u vidu nekih novih opcija i sl. da bi ga s nestrpljenjem isčekivao! S druge strane, to očito ne važi za one sa slabijim uređajima jer su, koliko sam skontao oni kitkat "namjenski" pravili za slabije uređaje (konkretno: one sa 512MB RAM-a pošto ogroman dio androidaša upravo toliko RAM-a imaju na raspolaganju u svojim uređajima pa i manje)! :thumbup:
Upravo tako, jedan od glavnih atributa Android KitKat-a koji su isticali u najavama je kompatibilnost i upotrebljivost sa starijim telefonima koji na raspolaganju imaju nešto slabije procesore i manje RAM-a. Ja nemam tih problema ni sa RAM-om ni sa procesorom tako da mogu slobodno isprobavati bilo kakve custom ROM-ove i modifikacije na OS-u, međutim ako bih se i odlučio da malo duže koristim custom OS to bi u ovom trenutku sasvim sigurno bio PA. Omni ROM bih vjerovatno samo isprobao, jer sudeći po komentarima u raznim android forumima Omni još nije do kraja ispeglan, što je i logično jer je riječ o relativno mladom custom ROM-u, ali da ima potencijala i da bi mogao postati veoma moćan custom ROM to je sigurno. Meni je trenutno stock 4.3 sa root-om sasvim dovoljan: brz, stabilan, baterija osjetno duže traje, a čini mi se da je i wifi nešto bolji nego što je bio, iako je i ranije radio odlično. U svakom slučaju - Android :thumbup:

seoBIH

#2134 Re: Samsung galaxy S3

Post by seoBIH » 07/01/2014 16:43

Da li mi neko moze reci realnu cijenu s3 star 2 mjeseca perfekt ocuvan i jos skoro 2 godine bh Telekom garancije?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

lozze

#2135 Re: Samsung galaxy S3

Post by lozze » 07/01/2014 18:53

123456789 wrote:Da li mi neko moze reci realnu cijenu s3 star 2 mjeseca perfekt ocuvan i jos skoro 2 godine bh Telekom garancije?

Realna cijena je 450KM

Sent from my Galaxy Note 2 LTE

skafiskafsnjak

#2136 Re: Samsung galaxy S3

Post by skafiskafsnjak » 07/01/2014 18:56

Realno je 490-500 ... oko 470 je u ovim prodavnicama sa divljim garancijama...
Originalna garancija plus sto je star 2 mjeseca...

Ako mu provjereno nista ne fali, ako je perfekt ocuvan, ja ne bih zalio ni 500 km .

Maharadza

#2137 Re: Samsung galaxy S3

Post by Maharadza » 07/01/2014 20:45

skafiskafsnjak wrote:Realno je 490-500 ... oko 470 je u ovim prodavnicama sa divljim garancijama...
Originalna garancija plus sto je star 2 mjeseca...

Ako mu provjereno nista ne fali, ako je perfekt ocuvan, ja ne bih zalio ni 500 km .
NOV?! Nikada! Pa kod onih u univerzalno je 565KM nov, u fontele 570KM! Inače, taj s3 bi trebao biti nešto skuplji ako je riječ o KimTec garanciji! :thumbup:

skafiskafsnjak

#2138 Re: Samsung galaxy S3

Post by skafiskafsnjak » 07/01/2014 20:55

Realna cijena ovog polovnog s3 sa KimTec garancijom (BHTelecom) je oko 490-500 ....
A polovan u divljim prodavnicama je oko 470km . Zar ne pricamo o polovnim ? NIko nije spomenuo nov telefon ... Meni je jedan prijatelj sredio polovan S3 iz KimTeca za 550KM sa 2 godine garancije . Polovan u smislu da je bio izlozbeni telefon na nekom sajmu ...

Djubre_

#2139 Re: Samsung galaxy S3

Post by Djubre_ » 08/01/2014 00:27

Ja sam ljetos na pijaci kupio djevojci polovnu trojku cijena 550 km bila. Nesto smo kombinovali dva tel dali.. ali je cijena bila 550. Sad je max 500. Sa garancijom se isplati 500 dati.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2

skafiskafsnjak

#2140 Re: Samsung galaxy S3

Post by skafiskafsnjak » 08/01/2014 07:53

A dobro, u zamjeni je uglavnom skuplji telefon :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

belami1111

#2141 Re: Samsung galaxy S3

Post by belami1111 » 08/01/2014 09:46

Sve je to OK da narod ima para ja sam pokušavao prodati sgs 3 nov otključan fabrićki na sve mreže za 500 pa ništa daje narod ovce , koze ,traktore, skutere, motokultivatore u zamjenu al kad kažeš samo keš odmah odustane ili postavi neku nerealnu cijenu...
kriza kriza !!!

skafiskafsnjak

#2142 Re: Samsung galaxy S3

Post by skafiskafsnjak » 08/01/2014 09:49

Ma nadje se uvijek neko ko kupi, samo treba strpljiv biti ... bar je meni do sada tako bilo.

Tih sto nude ta sranja, njih je najvise i zato ti to tako bude...

Ne mozes ocekivati da ces prodati isti dan kad stavis...jbg ja sam znao 10-15 dana cekati , pa i vise :)

seoBIH

#2143 Re: Samsung galaxy S3

Post by seoBIH » 12/01/2014 23:34

Je li garancija obuhvata one male probleme sa "linijama" na s3 http://www.androidauthority.com/galaxy- ... ts-101957/

?

skafiskafsnjak

#2144 Re: Samsung galaxy S3

Post by skafiskafsnjak » 13/01/2014 08:48

Cisto sumnjam..prosto ne vjerujem .

seoBIH

#2145 Re: Samsung galaxy S3

Post by seoBIH » 13/01/2014 10:31

Ma i ja isto, ali vidim da ovde spominju. Inace, to je do njih 100% :) Telefon nit je ispadao nit je nagnjecen ili bilo sta. Prvo linija sa desne pa i sa lijeve strane.

Mr.Sojic

#2146 Re: Samsung galaxy S3

Post by Mr.Sojic » 13/01/2014 10:41

123456789 wrote:Ma i ja isto, ali vidim da ovde spominju. Inace, to je do njih 100% :) Telefon nit je ispadao nit je nagnjecen ili bilo sta. Prvo linija sa desne pa i sa lijeve strane.
Kolega rijesi se SROT-a i uzmi bolan telefon!

Sad ce svi da me napadaju :lol: ali :oops:

Idi bolan iz PLASTIKANIJE u iPhonland :oops:

skafiskafsnjak

#2147 Re: Samsung galaxy S3

Post by skafiskafsnjak » 13/01/2014 10:44

Da da, uzmi onaj mini telefon

MeanMachine

#2148 Re: Samsung galaxy S3

Post by MeanMachine » 13/01/2014 10:56

Mr.Sojic wrote:
123456789 wrote:Ma i ja isto, ali vidim da ovde spominju. Inace, to je do njih 100% :) Telefon nit je ispadao nit je nagnjecen ili bilo sta. Prvo linija sa desne pa i sa lijeve strane.

Što se tiče kvaliteta izrade tu je IPhone definitivno još uvijek No.1 u svijetu smartphone-a, međutim sve ostale prednosti su na strani Android-a, ali znaš ti to jako dobro, isto kao i svi ostali IPhone korisnici, tako da nema potrebe ulaziti u neke dublje i opsežnije diskusije po tom pitanju.

Image

seoBIH

#2149 Re: Samsung galaxy S3

Post by seoBIH » 13/01/2014 11:02

Mr.Sojic wrote:

Ne smeta meni, sekunde mi nije zasmetalo kada sam vidio :)

belami1111

#2150 Re: Samsung galaxy S3

Post by belami1111 » 13/01/2014 12:21

Zasto SGS 3 ovoliko zapinje gotovo na svakoj radnji ..
Android je 4.3 oficijelni .
Prije njega sam imao i Lg 4X HD i nije ovoliko zapinjao. Stvarno sam razocaran. Tako mocan hardver a toliko laga

Post Reply