Samsung galaxy S3

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
itekako
Posts: 789
Joined: 21/12/2011 11:17

#1376 Re: Samsung galaxy S3

Post by itekako »

Fast Driver wrote:da li jos nekome galaxy sIII sporo otvara imenik? :roll:
to mu je jedina mana :D :mrgreen:

ako neko skonta neki trik kako rijesiti problem neka javi. izludjuje me :x
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#1377 Re: Samsung galaxy S3

Post by Chuckie »

Fast Driver wrote:da li jos nekome galaxy sIII sporo otvara imenik? :roll:
Što je kanta. :-D
itekako
Posts: 789
Joined: 21/12/2011 11:17

#1378 Re: Samsung galaxy S3

Post by itekako »

Chuckie wrote:
Fast Driver wrote:da li jos nekome galaxy sIII sporo otvara imenik? :roll:
Što je kanta. :-D
jasta je, puna malih nagrizenih jabuka :D
nenadjebivi_2
Posts: 156
Joined: 03/01/2013 16:56

#1379 Re: Samsung galaxy S3

Post by nenadjebivi_2 »

Postoji opcija da se to ubrza..Ides u settings pa na developer option ukljucis developer i spustaj dole do ovog gdje pise window animation scale i promjeni ga na .x5 isto tako uradi za ovo transition i za ovo animator duration scale ... znaci sve postavis na .x5. I to je to..trebao bi da ti brze otvara i imeniik i sve ostale prozore a i brze ce ih zatvarati.Javi imal promjene.

Sent from my GT-I9300
itekako
Posts: 789
Joined: 21/12/2011 11:17

#1380 Re: Samsung galaxy S3

Post by itekako »

nenadjebivi_2 wrote:Postoji opcija da se to ubrza..Ides u settings pa na developer option ukljucis developer i spustaj dole do ovog gdje pise window animation scale i promjeni ga na .x5 isto tako uradi za ovo transition i za ovo animator duration scale ... znaci sve postavis na .x5. I to je to..trebao bi da ti brze otvara i imeniik i sve ostale prozore a i brze ce ih zatvarati.Javi imal promjene.

Sent from my GT-I9300

maloprije sam probao bas to :-D . na prvu sam mislio evo ga to je to, kad ne lezi vraze.

probaj ovo,
drzi dugo HOME tipku da se otvori task manager. Potezom u desno "poubijaj" iz taska sve sto imas pa izadji i probaj otvoriti phone dialer. uzas :D :x

sve osim tiga fakat radi brze
User avatar
am0niman
Posts: 1337
Joined: 04/06/2012 11:48
Location: Beyond the Wall

#1381 Re: Samsung galaxy S3

Post by am0niman »

Fast Driver wrote:da li jos nekome galaxy sIII sporo otvara imenik? :roll:
Meni je pocelo teze otvarati kako sam presao na Jelly Bean, mozda bi resetom sta postigao ali ko bi opet prebacivao/instalirao stvari :D
User avatar
Fast Driver
Posts: 443
Joined: 09/01/2013 16:57

#1382 Re: Samsung galaxy S3

Post by Fast Driver »

Ma sto god sam pokusao od prijedloga nije dalo rezultat. Medjutim isti sam problem ima i na galaxy-u SI. Kod mene su svi kontakti na SIM kartici pa ih mora sa nje ucitati mozda ako prebacim sve na telefonsku memoriju mozda ce brze otvarati. Valja mi i to probati.
itekako
Posts: 789
Joined: 21/12/2011 11:17

#1383 Re: Samsung galaxy S3

Post by itekako »

Fast Driver wrote:Ma sto god sam pokusao od prijedloga nije dalo rezultat. Medjutim isti sam problem ima i na galaxy-u SI. Kod mene su svi kontakti na SIM kartici pa ih mora sa nje ucitati mozda ako prebacim sve na telefonsku memoriju mozda ce brze otvarati. Valja mi i to probati.
nece ti pomoci, samo bi izgubio vrijeme. moji su kontakti na memoriji telefona i opet kasni.
User avatar
Fast Driver
Posts: 443
Joined: 09/01/2013 16:57

#1384 Re: Samsung galaxy S3

Post by Fast Driver »

itekako wrote:nece ti pomoci, samo bi izgubio vrijeme. moji su kontakti na memoriji telefona i opet kasni.
Upravu si probo, problem isti. :x
User avatar
Frtalj_Duše
Posts: 739
Joined: 11/08/2012 18:23

#1385 Re: Samsung galaxy S3

Post by Frtalj_Duše »

User avatar
Traktor`
Posts: 1774
Joined: 03/08/2010 23:36
Location: Sarajevo

#1386 Re: Samsung galaxy S3

Post by Traktor` »

ja upravo na temu android postavio pitanje oko ovog imenika i to...od kako sam se prebacio na JB, poceo sam se nervirati zbog imenika... :D uradio reset, ma pokuso svasta nesto i opet sve isto...neko rjesenje postoji...ako skontam sta i kako, javim vam... :D
Nermin_BH
Posts: 1166
Joined: 03/01/2011 18:07

#1387 Re: Samsung galaxy S3

Post by Nermin_BH »

Traktor` wrote:ja upravo na temu android postavio pitanje oko ovog imenika i to...od kako sam se prebacio na JB, poceo sam se nervirati zbog imenika... :D uradio reset, ma pokuso svasta nesto i opet sve isto...neko rjesenje postoji...ako skontam sta i kako, javim vam... :D
Nije to problem samo na S3.
mare180
Posts: 1
Joined: 10/01/2013 16:37

#1388 Re: Samsung galaxy S3

Post by mare180 »

Molim za pomoc ako netko zna. Naime do prekjuce mi je wifi radio normalno. Medjutim odjednom je se nesto pokvarilo. Uopce ne nalazi mreze, jedino kad stanem kod rutera taj nadje cim se maknem dva koraka ostane na jednoj crtici a kad izadjem iz sobe uopce nema. Probala sam i drugdje i ne nalazi mrezu...
User avatar
smak
Posts: 1918
Joined: 25/05/2010 18:18
Location: Pitcairn Islands

#1389 Re: Samsung galaxy S3

Post by smak »

Nermin_BH wrote:
Traktor` wrote:ja upravo na temu android postavio pitanje oko ovog imenika i to...od kako sam se prebacio na JB, poceo sam se nervirati zbog imenika... :D uradio reset, ma pokuso svasta nesto i opet sve isto...neko rjesenje postoji...ako skontam sta i kako, javim vam... :D
Nije to problem samo na S3.
mislim da svi na androidu imaju isti problem.

imao sam i lg optimus 2x, pa htc google nexus one itd i uvijek sam imao problem sa imenikom
User avatar
vukojebina
Posts: 1609
Joined: 11/08/2009 20:02

#1390 Re: Samsung galaxy S3

Post by vukojebina »

ja na galaxy nexusu nemam tih problema...
Fauja Singh
Posts: 2469
Joined: 07/12/2011 12:40

#1391 Re: Samsung galaxy S3

Post by Fauja Singh »

Čitao sam na benchmark.rs da je to svima pojava na S3, pokušavali su sa custom rom-ovima to ispeglati ali do tada nisu uspjeli. Ne znam da li su do sad uspjeli.

Sent from my Galaxy Nexus
nenadjebivi_2
Posts: 156
Joined: 03/01/2013 16:56

#1392 Re: Samsung galaxy S3

Post by nenadjebivi_2 »

Jel' se kome desavalo da mu se displej sam pali bez ikakvog dodira telefona.Evo citavu noc mi se to desava..Stoji telefon na stolu, i onda najednom pocne da mu se pali svjetlo na displeju. Upali se i bude tako oko sekunde,pa se ugasi, pa nakon mozda 5 sekundi se opet upali i traje opet oko sekunde i tako 4 puta u gore navedenim intervalima, i onda se ne pali vise..Koji mu je, nervira me pravo..
User avatar
zemomak
Posts: 1686
Joined: 30/08/2008 14:47

#1393 Re: Samsung galaxy S3

Post by zemomak »

Jes meni, al ne znam ni ja kako sam otklonio, moze bit da si nesto nedavno instalirao, pa probaj da deinstaliras...meni je se u pocetku i wifi palio sam od sebe...


TT via iPhone 5
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1394 Re: Samsung galaxy S3

Post by insomnia78 »

nenadjebivi_2 wrote:Jel' se kome desavalo da mu se displej sam pali bez ikakvog dodira telefona.Evo citavu noc mi se to desava..Stoji telefon na stolu, i onda najednom pocne da mu se pali svjetlo na displeju. Upali se i bude tako oko sekunde,pa se ugasi, pa nakon mozda 5 sekundi se opet upali i traje opet oko sekunde i tako 4 puta u gore navedenim intervalima, i onda se ne pali vise..Koji mu je, nervira me pravo..
Neka aplikacija se pokusava spojiti na internet.
Malo procackaj sta si zadnje instaliro

s' moje sokocalo
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#1395 Re: Samsung galaxy S3

Post by Chuckie »

nenadjebivi_2 wrote:Jel' se kome desavalo da mu se displej sam pali bez ikakvog dodira telefona.Evo citavu noc mi se to desava..Stoji telefon na stolu, i onda najednom pocne da mu se pali svjetlo na displeju. Upali se i bude tako oko sekunde,pa se ugasi, pa nakon mozda 5 sekundi se opet upali i traje opet oko sekunde i tako 4 puta u gore navedenim intervalima, i onda se ne pali vise..Koji mu je, nervira me pravo..
Nosi ga sihirbazu. :D
nenadjebivi_2
Posts: 156
Joined: 03/01/2013 16:56

#1396 Re: Samsung galaxy S3

Post by nenadjebivi_2 »

Popravljeno..:D Skin'o sam nekakvu aplikaciju za bateriju, vjerovatno je pkusavala da se onektuje na internet..Ali sam je izbrisao i sad radi..:D
User avatar
hneuron
Posts: 223
Joined: 25/03/2012 19:05

#1397 Re: Samsung galaxy S3

Post by hneuron »

Fast Driver wrote:da li jos nekome galaxy sIII sporo otvara imenik? :roll:
Svaki vlasnik koji je napravio upate na 4.1.1 ili 4.1.2 verziju firmware-a ima taj problem. Naime radi se o lošoj optimizaciji ove aplikacije koja je za razliku od predhodne itegrirala imenik i telefonski dialer tako da je postala preteška za fluidno otvaranje ako nije otvarana ili ako imamo mnogo aplikacija koje rade u backgoundu.Ovaj problem su mnogi kontestirali samsungu , nadamo se da će ubrzo naći rješenje za ovaj lag.
Djuro7877
Posts: 13
Joined: 19/01/2013 19:26

#1398 Re: Samsung galaxy S3

Post by Djuro7877 »

Zna li neko molim vas bar otprilike kad bi mogla nadogradnja jelly bean Za s3 uglupom bht? Pa Nema vukojebine koja ga nije dobila čak i Albanija : ), molim za bilo kakvu informaciju, bar gdje mogu pratit kad će stići! Hvala unaprijed!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
iamia
Posts: 1900
Joined: 09/10/2012 08:37

#1399 Re: Samsung galaxy S3

Post by iamia »

kako vam se svidja SGS3 za vas koji ste kupili? da li ima kakvih problema? kako se usporedjuje sa iphone?
kako vam se svidja velicina display-a? da li je tesko preci na android nakon 4 god koristenja iOS? thx! :thumbup:
User avatar
Frtalj_Duše
Posts: 739
Joined: 11/08/2012 18:23

#1400 Re: Samsung galaxy S3

Post by Frtalj_Duše »

iamia wrote:kako vam se svidja SGS3 za vas koji ste kupili? da li ima kakvih problema? kako se usporedjuje sa iphone?
kako vam se svidja velicina display-a? da li je tesko preci na android nakon 4 god koristenja iOS? thx! :thumbup:
Na ova pitanja možeš samo INDIVIDUALNE odgovore dobiti, a kao što znaš, ukusi se razlikuju, tako da nešto što je nekome super drugome je odron, tako da ti preporučujem da ako ikako možeš, isprobaš lično fon prije nego išta odlučiš, a za sva poređenja sa ip imaš ih milion po yubitu pa izvoli pregledati iste.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Post Reply