Samsung galaxy S3

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
nemanja066
Posts: 46
Joined: 17/05/2012 18:40

#251 Re: Samsung galaxy S3

Post by nemanja066 »

sadowl wrote:Preferencije su nesto drugo, meni kao potrošacu ili potencijalnom kupcu Iphone-a i G SII i SIII je bitan odnos kvaliteta i cijene, sve ostalo je suplja prica ..
Tačno! Po meni ništa vrijedno pažnje! Ovi malo guraju prije vremena, izbacuju CPU sa 4 jezgra, a i ovaj od 1 GHz sa jednim obavlja sve dostupno danas kao sat! Dobro za one koji vole da se kurce, da imaju omdah prvi najnovije sve, ili ih je smorio izgled sadansjeg telefona! Guram svoj SGS1 već godinu dana, obavlja sve ko sat i ne namjeravam da ga mijenjam! :-D

Nisam koristio iPhone,niti pratim bilo sta u vezi njega (nije mi interesantan), ali vjerujem da mu je raspad multitasking, ako ga ima uopste (valjda ima), i ne bio fludniji iOS! 8-) To mi je dovoljno da zaobidjem taj OS!
To su 2 OS-a koji preferiraju razlicite filozofije! Malo veci znalci i developeri ce koristiti Android! :)
Open source, alati za izradu apliakcija su besplatni i dostupni, dok je kod IPhone-a vjeujem drugaciji uslovi!

Iphone su vise telefoni, za neke prosjecne ili ispod prosjecne korisnike (tipicno Americke), kojima je bitan izgled, kvalitet kucista i pouzdan i zatvoren OS, da ne mogu s*ebati nista tako lako! :)

Kako ovo nisu gluposti nevidjene izmedju ostalog danasnjeg telefona:

No Flash support in the web browser
No file transfer over Bluetooth or USB Mass Storage mode (independent from iTunes)
No FM radio
No stereo speakers
No microSD card slot


A pri tome, cijena 2-3 puta skuplja, stvarno je sve povoljno i extra! :-)
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#252 Re: Samsung galaxy S3

Post by Quaresma »

Symbian opet najbolji ispade po ko zna koji put, svi pricaju neato o multitaskingu a ni jedan nema kao symbian i meego

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#253 Samsung galaxy S3

Post by Chuckie »

Kad stize kod nas ovaj novi iPhone killer, zar ga jos ni jedan nije kilno do sada.
nemanja066 wrote:A pri tome, cijena 2-3 puta skuplja, stvarno je sve povoljno i extra! :-)
Daj nam cijene SGS3, OneX-a i iPhone 4S-a, da potkrijepis ovu tvrdnju, dosta nebuloza.
nemanja066 wrote: Nisam koristio iPhone,niti pratim bilo sta u vezi njega (nije mi interesantan), ali vjerujem da mu je raspad multitasking, ako ga ima uopste (valjda ima), i ne bio fludniji iOS! 8-) To mi je dovoljno da zaobidjem taj OS!
Nikad nisi imao iPhone, a sve ovo znas, wao.
nemanja066 wrote:Open source, alati za izradu apliakcija su besplatni i dostupni, dok je kod IPhone-a vjeujem drugaciji uslovi!
Da, pausalna ocjena opet.
nemanja066 wrote:Iphone su vise telefoni, za neke prosjecne ili ispod prosjecne korisnike (tipicno Americke), kojima je bitan izgled, kvalitet kucista i pouzdan i zatvoren OS, da ne mogu s*ebati nista tako lako! :)
Aha, a android koriste iznadprosjecni korisnici, nisam to znao. Ja sam bio iznadprosjecan korisnik dvije godine, sada sam postao ispodprosjecan, interesantno.
Last edited by Chuckie on 22/05/2012 00:42, edited 2 times in total.
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#254 Re: Samsung galaxy S3

Post by Qler »

Ali cijene u maloprodaji bez ugovora sa operaterima i sl. Nego udjes u prodavnicu i kupis ga...
User avatar
Edinho2011
Posts: 658
Joined: 02/10/2011 23:49

#255 Re: Samsung galaxy S3

Post by Edinho2011 »

Chuckie wrote:Kad stize kod nas ovaj novi iPhone killer, zar ga jos ni jedan nije kilno do sada.
nemanja066 wrote:A pri tome, cijena 2-3 puta skuplja, stvarno je sve povoljno i extra! :-)
Daj nam cijene SGS3, OneX-a i iPhone 4S-a, da potkrijepis ovu tvrdnju, dosta nebuloza.
tvoji postovi stvarno :lol: :lol: :lol: :lol:

SGS3 ce biti u rangi sa iPhone 5 (pa uporedi cijene kad izadje petica) !
SGS2 je u rangu (malo je bolji) sa iP4S, pa eto uporedi cijene !
User avatar
Edinho2011
Posts: 658
Joined: 02/10/2011 23:49

#256 Re: Samsung galaxy S3

Post by Edinho2011 »

Qler wrote:Ali cijene u maloprodaji bez ugovora sa operaterima i sl. Nego udjes u prodavnicu i kupis ga...
Da bez ugovora, iPhone definitivno najskuplji !
nemanja066
Posts: 46
Joined: 17/05/2012 18:40

#257 Re: Samsung galaxy S3

Post by nemanja066 »

Chuckie wrote: Daj nam cijene SGS3, OneX-a i iPhone 4S-a, da potkrijepis ovu tvrdnju, dosta nebuloza.
Pa mozda su im tu cijene SGS3, taj One i ostali, ali su barem barem duplo bolji, hardwareski, a softwareski kako kome! Ako hocu materijal i kuciste zna se gdje se to kupuje! :D Evo moj SGS1 je mozda 350KM, a Iphone 4 1000KM, a nista bolji nije!
Chuckie wrote: Nikad nisi imao iPhone, a sve ovo znas, wao.
Ne moras ga ni koristiti da bi to mogao skontati! Pise mu u specifikacijama, da ima MT za mozda 3 apliakcije :lol: Pa i symbian je imao vise!
Chuckie wrote: Da, pausalna ocjena opet.
Iznesi svoje misljenje, i poneki dokaz i uvjeri me, prihvatam sve, nisam ja pristalica ni jednih ni drugih! :)
Chuckie wrote: Aha, a android koriste iznadprosjecni korisnici, nisam to znao, interesantno.
Sad znas! :)
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#258 Samsung galaxy S3

Post by Chuckie »

Edinho2011 wrote:
Chuckie wrote:Kad stize kod nas ovaj novi iPhone killer, zar ga jos ni jedan nije kilno do sada.
nemanja066 wrote:A pri tome, cijena 2-3 puta skuplja, stvarno je sve povoljno i extra! :-)
Daj nam cijene SGS3, OneX-a i iPhone 4S-a, da potkrijepis ovu tvrdnju, dosta nebuloza.
tvoji postovi stvarno :lol: :lol: :lol: :lol:

SGS3 ce biti u rangi sa iPhone 5 (pa uporedi cijene kad izadje petica) !
SGS2 je u rangu (malo je bolji) sa iP4S, pa eto uporedi cijene !
Eh bit ce u rangI, ma nemoj. Poredimo cijene trenutnih flagship modela ovih proizvodjaca. Novi iPhone ce svakako imati cijenu starog modela. A hoce li SGS3 imati cijenu SGS2, zivo me zanima. I cekam odgovor na 2-3 puta vise cijene iPhonea.
User avatar
Edinho2011
Posts: 658
Joined: 02/10/2011 23:49

#259 Re: Samsung galaxy S3

Post by Edinho2011 »

iChuckie wrote:
Eh bit ce u rangI, ma nemoj. Poredimo cijene trenutnih flagship modela ovih proizvodjaca. Novi iPhone ce svakako imati cijenu starog modela. A hoce li SGS3 imati cijenu SGS2, zivo me zanima. I cekam odgovor na 2-3 puta vise cijene iPhonea.
:lol: :lol: :lol: :lol:

Kad izadje iP5, cijene iP4S i SGS3 ce biti tu negdje (s tim da je S3 neuporedivo bolji telefon), dok ce iP5 koji ce biti u rangu sa SGS3 biti skuplji.Zivi bila pa vidjeli !
User avatar
vukojebina
Posts: 1609
Joined: 11/08/2009 20:02

#260 Re: Samsung galaxy S3

Post by vukojebina »

samo mi nikad nece bit jasno zasto ajfon fakeri dodju svrsavat na ajfon, ali na temi o samsung-u... Iskreno, ja sam htio sebi uzej iphone, prije toga sam ga malo pregledo,nije mi se uopste svidjeo, niti me nesto dojmio ili pogotov fasciniro..tak da sam uzeo nesto drugo...i nije mi nikad ni palo na pamet da citam temu u ajfonu, pogotovu da serem ljudima koji ga posjeduju kako je isti meni bezveze i ne zanimljiv...
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#261 Re: Samsung galaxy S3

Post by strong69 »

Chuckie otvorio posebnu temu da izbjegne ove off topice i spamanje i sad odjednom vodeci na temi o SGS3 sa pricom o Iphone..
rackas-lacpas
Posts: 2
Joined: 21/05/2012 10:56

#262 Re: Samsung galaxy S3

Post by rackas-lacpas »

Jebo vas vaš forum. Postavim ozbiljnmo pitanje jer ma nervira čekanje da telefon uhvati signal GPS niko da kaže ništa. Bitnije je srati koji je telefon bolji. Ako je to svrha ovog foruma koji ste ga kurac i pokretali. Hvala!
User avatar
ZOB
Posts: 136
Joined: 18/05/2012 09:18
Location: ČVila

#263 Re: Samsung galaxy S3

Post by ZOB »

Chuckie ohani malo ,ne vrti se svijet oko iPhona :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#264 Samsung galaxy S3

Post by Chuckie »

strong69 wrote:Chuckie otvorio posebnu temu da izbjegne ove off topice i spamanje i sad odjednom vodeci na temi o SGS3 sa pricom o Iphone..
Ejs, sad ja kriv sto odgovorih onome sto izvali glupost da je 2-3 puta skuplji od konkurencije i to u postu koji je totalni offtopic i blacenje iPhonea kojeg btw lik nije nikad u zivitu vidio, ali dobro ovo je moj zadnji post na ovoj temi, posto vidim da se fandroid zajednica uzbihurila, nebih da vam lose uticem na zdravlje.
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9907
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#265 Re: Samsung galaxy S3

Post by bordo gandalf »

rackas-lacpas wrote:Jebo vas vaš forum. Postavim ozbiljnmo pitanje jer ma nervira čekanje da telefon uhvati signal GPS niko da kaže ništa. Bitnije je srati koji je telefon bolji. Ako je to svrha ovog foruma koji ste ga kurac i pokretali. Hvala!
Fulio si temu imas topic o androidu
Dady
Posts: 739
Joined: 22/02/2010 12:38

#266 Re: Samsung galaxy S3

Post by Dady »

rackas-lacpas wrote:Jebo vas vaš forum. Postavim ozbiljnmo pitanje jer ma nervira čekanje da telefon uhvati signal GPS niko da kaže ništa. Bitnije je srati koji je telefon bolji. Ako je to svrha ovog foruma koji ste ga kurac i pokretali. Hvala!
A sto ste razvodnili topic :)
Ima tema za SGSII
GALAXY S2 i9100
Kod mene je GPS stalno ukljucen tako da nemam problema sa cekanjem signala.
Probaj ukljuciti Assisted GPS. On koristi podatke o WiFi mrezi ili podatke o mobilnom operateru radi grubog lociranja, tako da trazi onda samo satelite koji su vidljivi sa te lokacije, tj nece cekati na signal sa satelita iznad Amerike ili Japana... Ukoliko nisi na WiFi, mora ti biti ukljucen mobilni internet na telefonu.
Naravno puno brzi lock time je kada si vani, nego u nekoj prostoriji.
Image
nemanja066
Posts: 46
Joined: 17/05/2012 18:40

#267 Re: Samsung galaxy S3

Post by nemanja066 »

Chuckie wrote: Ejs, sad ja kriv sto odgovorih onome sto izvali glupost da je 2-3 puta skuplji od konkurencije
Šta sam pogriješio! Konkurencija mu sigurno nije SGS2, SGS3 i ovi noviji iz HTC-a! Konkurencija mu je SGS1 i od njega je skuplji skoro 3x! I sta je nejasno tu! :-) :-D
User avatar
_Alcatraz_
Posts: 526
Joined: 19/05/2010 23:07
Location: Na putu do ludila bb

#268 Re: Samsung galaxy S3

Post by _Alcatraz_ »

Samsung Galaxy S III stigao u Bug

http://www.bug.hr/vijesti/

Image
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#269 Re: Samsung galaxy S3

Post by Chuckie »

nemanja066 wrote:
Chuckie wrote: Ejs, sad ja kriv sto odgovorih onome sto izvali glupost da je 2-3 puta skuplji od konkurencije
Šta sam pogriješio! Konkurencija mu sigurno nije SGS2, SGS3 i ovi noviji iz HTC-a! Konkurencija mu je SGS1 i od njega je skuplji skoro 3x! I sta je nejasno tu! :-) :-D
Hi hi hi, 4Su konkurencija SGS1. :lol: :lol: :lol:
User avatar
plejka2
Posts: 14586
Joined: 02/11/2009 20:47
Location: u dosluhu sa podzemljem

#270 Re: Samsung galaxy S3

Post by plejka2 »

brazzo19 wrote:Zna li se mozda koja bi cijena trebala biti sgs.a 3 i kojeg datuma bi ga mogli ocekivati u lijepoj nasoj miloj gizdavoj BiH :D

Code: Select all

http://www.pik.ba/artikal/3332668/samsung-galaxy-s3/
User avatar
nermin.padez
Posts: 926
Joined: 23/05/2012 17:08

#271 Re: Samsung galaxy S3

Post by nermin.padez »

Chuckie wrote: Hi hi hi, 4Su konkurencija SGS1. :lol: :lol: :lol:
Ne znam za taj 4S ali pogledaj:

http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... hone2=3275

Ne da mu je konkurencija vec i bolji za duplo manje para! :-D To nije smijesno, vec zalosno od strane Apple-a, a jos zalosnije od njihovih vjernih kupaca koji su u tripu i ponavljaju ko papagaji da vrijedi toliko! Koliko li samo zarade na tom uredjaju ciste love kad Samsung prodaje bolji hardware za duplo manje, a vjerujem da i on ima dobre zarade :-) :-D
Ocigledno ti konkurencije gledas po datumu izlaska (pojavljivanja) telefona na trzistu! :lol:
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#272 Re: Samsung galaxy S3

Post by Chuckie »

Valjda su konkurenti dva telefona koji su zadnji najbolji modeli od dva proizvođača, a ne 4S i SGS1.
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#273 Re: Samsung galaxy S3

Post by Quaresma »

žalosno je vidjeti telefon s quad core cpu i 1gb ram memorijom, i opet laga
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9907
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#274 Re: Samsung galaxy S3

Post by bordo gandalf »

Opet ista prica :roll:
User avatar
basicm
Posts: 10475
Joined: 16/01/2012 21:38

#275 Samsung galaxy S3

Post by basicm »

Pirelli reklama:
"power is nothing without control"

Isto je i sa SGS-ima; dzaba snaga kad anrdoid ne valja.
Post Reply