Kako zaraditi na internetu

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

strongman
Posts: 117
Joined: 28/03/2012 14:26

#1 Kako zaraditi na internetu

Post by strongman »

pretpostavljam da ste mnogi od vas culi da tamo neki mogu zaraditi na internetu..e mene interesuju koje su najbolje stranice za to...ne interesuje me neki veliki profit mozda nekih 50-100 maraka mjesecno samo da za dzeparca imam al da ne moram nista novcano ulagati tj da ne moram bas puno visiti na kompu...unaprijed hvala
User avatar
gentoo
Posts: 3288
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#2 Re: Kako zaraditi na internetu

Post by gentoo »

Drugim rijecima ti bi 50-100KM mjesecno a da zauzvrat dises, jedes i spavas? za dzeparca cjepas drva 5 dana mjesecno i zaradis 100KM
User avatar
paravan
Posts: 541
Joined: 22/12/2010 12:43

#3 Re: Kako zaraditi na internetu

Post by paravan »

strongman wrote:pretpostavljam da ste mnogi od vas culi da tamo neki mogu zaraditi na internetu..e mene interesuju koje su najbolje stranice za to...ne interesuje me neki veliki profit mozda nekih 50-100 maraka mjesecno samo da za dzeparca imam al da ne moram nista novcano ulagati tj da ne moram bas puno visiti na kompu...unaprijed hvala
svi bi nasli jedno desetak takvih laganih poslica da ne moramo visiti i raditi :D
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#4 Re: Kako zaraditi na internetu

Post by arnes_king »

strongman wrote:pretpostavljam da ste mnogi od vas culi da tamo neki mogu zaraditi na internetu..e mene interesuju koje su najbolje stranice za to...ne interesuje me neki veliki profit mozda nekih 50-100 maraka mjesecno samo da za dzeparca imam al da ne moram nista novcano ulagati tj da ne moram bas puno visiti na kompu...unaprijed hvala
Nema tih nista od onih stranica za kliktanje itd ako hoces vec zaradjivati preko neta baci se u pravi posao gledaj sta ti ide sta je aktuelno ubacis dobre reklame i eto ti para vise nego sto bi platu zaradjivao normalno :)
User avatar
kica
Posts: 924
Joined: 10/03/2012 14:11

#5 Re: Kako zaraditi na internetu

Post by kica »

Četvorocifrena zarada preko neta
Izvor: Dojče vele

Veliki broj ljudi rado bi zarađivao novac od kuće. To je moguće ako posedujete računar i internet. I ako postoji fleksibilnost onih koje traže i koji nude posao

Spisateljica Nikol Rensman radi kod kuće. U trenucima kada ne piše roman, novac zarađuje radeći preko interneta.

Na taj način spisateljica postaje „klikvorker“, dakle, neko ko je plaćen po broju klikova. „Na internet-stranici nađem ikonicu sa nacrtanom stolicom, kada to otvorim, nađem određeni link, obradim tekst, pošaljem ga i preuzmem sledeći tekst.“

"Koliko redova morate da napišete za tu 'stolicu'“?

"Ovde imam 50 do 110 reči, ne znam koliko je to redova, šest, sedam, osam, otprilike.“

"I kako ste plaćeni za taj posao?“

"75 centi po 'stolici'. To naravno nije mnogo, ali se brzo radi.“

Pre nego što neko stekne pravo da radi kao „klikvorker“ mora da položi različite testove na internetu. Od tih testova zavisi koju će vrstu zadatka dobiti. Naravno, što je zadatak zahtevniji veća je i zarada. Danijel Marc iz „Klikvorkera“ kaže: „Imamo saradnike koji svakog meseca zarade trocifrenu, čak i četvorocifrenu sumu.“

Ovakva vrsta rada ne podrazumeva rad sa kolegama, određeno radno vreme, naravno, nema ni socijalnog osiguranja. Zarada iznosi od osam do 18 evra po satu, u zavisnosti od brzine kojom Nikol Rensman radi. Do sada nije imala priliku da upozna svoje poslodavce.

Jedan od njenih klijenata je Klikvorker. Kompanija je upravo otvorila kancelariju u SAD. Koncept njihovog poslovanja veoma je tražen, kaže direktor Kristijan Rozenih. Za kompaniju širom sveta radi veliki broj saradnika. Cela ideja se zove "Kraudsorsing“ (Crowdsourcing).

"'Kraud' znači gomila, a 'autsorsing' - izmeštanje (poslovnih procesa). Ideja podrazumeva da se proces rada ne odvija u jednom preduzeću koje zatim traži saradnike nego je reč o velikom broju saradnika koji se nalaze svuda po svetu“, kaže Rozenih.

Novac za tu vrstu posla dolazi od privatnih investitora koji smatraju da takva organizacija rada predstavlja budućnost. „Za sada radimo samo jednostavne zadatke, postavljamo tekstove, preporučujemo slike, prevodimo tekstove. Može se pretpostaviti da će zadaci biti u nadležnosti velikog broja saradnika i na taj način će nastati sasvim nova forma rada.“
stidljiv
Posts: 2750
Joined: 05/07/2004 15:09
Location: Sarajevo

#6 Re: Kako zaraditi na internetu

Post by stidljiv »

Nisi nam rekao glavno a to je sta znas da radis na kompjuteru odnosno internetu pa da ti predlozimo kako bi mogao da uzmes koju marku?
User avatar
Janjicar
Posts: 5455
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#7 Re: Kako zaraditi na internetu

Post by Janjicar »

stidljiv wrote:Nisi nam rekao glavno a to je sta znas da radis na kompjuteru odnosno internetu pa da ti predlozimo kako bi mogao da uzmes koju marku?
aj bez obzira sta covjek zna navedi nam par tvojih ideja :D
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#8 Re: Kako zaraditi na internetu

Post by Ghost_Rider_XXX »

elence i odesk? Jesi tu pokušao? Ako nemaš neke računarske vještine teško da ćeš zaraditi na netu. Klikovi i popunjavanje anketa je ubleha, i kod nas od toga nema ni za džeparca.
User avatar
Janjicar
Posts: 5455
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#9 Re: Kako zaraditi na internetu

Post by Janjicar »

Elence je nesto kao postavis sta znas radit i ako te neko kontaktira dobro je ???
odesk isto tako
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#10 Re: Kako zaraditi na internetu

Post by Ghost_Rider_XXX »

I na jednom i na drugom biduješ za poslove. Najveći problem na oba servisa je da ubodeš prvih nekoliko poslova i da dobiješ pozitivan feedback. Takodje imaš i neke testove koje moraš uraditi da bi dobio poene i popunio profil do kraja a samim ti imaš veće šanse za dobijanje posla. Suma sumarum, poznajem par ljudi koji lijepo žive u sarajevu od freelancinga, doduše oni su dosta jaki coderi, a to se danas traži.
strongman
Posts: 117
Joined: 28/03/2012 14:26

#11 Re: Kako zaraditi na internetu

Post by strongman »

gentoo wrote:Drugim rijecima ti bi 50-100KM mjesecno a da zauzvrat dises, jedes i spavas? za dzeparca cjepas drva 5 dana mjesecno i zaradis 100KM
jesi ti pametan blago tvojoj majci...pa kako si pogodio...ti si vidovnjak Boga mi...svaka cast...
stidljiv
Posts: 2750
Joined: 05/07/2004 15:09
Location: Sarajevo

#12 Re: Kako zaraditi na internetu

Post by stidljiv »

Janjicar wrote:
stidljiv wrote:Nisi nam rekao glavno a to je sta znas da radis na kompjuteru odnosno internetu pa da ti predlozimo kako bi mogao da uzmes koju marku?
aj bez obzira sta covjek zna navedi nam par tvojih ideja :D
Ima ideja, samo je pitanje sta zna da radi... :-)

Sto rece kolega u jednom od prijasnjih postova, ko zna programiranje, moze lijepo da zivi od freelancinga na kraju krajeva.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#13 Re: Kako zaraditi na internetu

Post by arnes_king »

Nista on ne mora da zna, samo ako ima nesto u glavi i ako je snalazljiv moze poceti po malo a kasnije bgmi i po par hiljada mjesecno ......
strongman
Posts: 117
Joined: 28/03/2012 14:26

#14 Re: Kako zaraditi na internetu

Post by strongman »

eh pitanje je sta ja znam :-D programiranje ne znam...al zato odlicno crtam rukom...engleski i njemacki znam...znam da je 2+2=4...historiju i geografiju znam jer sam to studirao...eto hajd raja nadijte nesto za mene :-D
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#15 Re: Kako zaraditi na internetu

Post by Henry Chinaski »

Da si žensko, 90-60-90, bilo bi nade za tebe. Trebala bi ti samo web kamera. :mrgreen:
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#16 Re: Kako zaraditi na internetu

Post by Ghost_Rider_XXX »

strongman wrote:eh pitanje je sta ja znam :-D programiranje ne znam...al zato odlicno crtam rukom...engleski i njemacki znam...znam da je 2+2=4...historiju i geografiju znam jer sam to studirao...eto hajd raja nadijte nesto za mene :-D
Ako dobro crtaš rukom, nauči photoshop, kupi tablet, i čisto sumnjam da ćeš biti gladan. Ilustratora treba na svakom ćošku. Po tom nauči elemetarne stvari dizajna, jer ne možeš grlom u jagode. Sve skupa ako imaš talenta i hoćeš delat trebao bi dobro proći. Naravno ne očekuj da ubodeš poso na prvu, treba provesti sate i sate online da se šta napravi.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#17 Re: Kako zaraditi na internetu

Post by arnes_king »

Evo opet da se javim, niti znam programirati niti znam bilo koji programski jezik, ni crtati ni nista nema da bih se mogao pohvaliti a evo isjecak moje zarade za ovaj mjesec i to samo od google adsense a plus ima i sponsorads, adfly (ponekad) i ovako od nekog kad dobijemo posao sto zaradimo (ja i jedan prijatelj sve sami, ni on nista ne zna)

Nije da se hvalim ali hocu da vam pokazem da se preko interneta moze zaraditi i vise para nego sto ste mislili i vise nego sto zaradjujete ovako a ne morate biti neki genijalci niti znati sta posebno, samo lagano treba biti snalazljiv i pun ideja :) Mi smo u poslu mozda 2-3 godine vec, poceo sam na pocetku sa adfly i skakao od radosti kada zaradim na dan 2$ a vidi sad :)

Image

Image
LiTtle MaN
Posts: 26
Joined: 20/06/2012 23:56

#18 Re: Kako zaraditi na internetu

Post by LiTtle MaN »

@arnese a mogu li znati sta radis ako nije problem??
gigamen
Posts: 43
Joined: 11/05/2012 16:07
Contact:

#19 Re: Kako zaraditi na internetu

Post by gigamen »

arnes_king wrote:Evo opet da se javim, niti znam programirati niti znam bilo koji programski jezik, ni crtati ni nista nema da bih se mogao pohvaliti a evo isjecak moje zarade za ovaj mjesec i to samo od google adsense a plus ima i sponsorads, adfly (ponekad) i ovako od nekog kad dobijemo posao sto zaradimo (ja i jedan prijatelj sve sami, ni on nista ne zna)

Nije da se hvalim ali hocu da vam pokazem da se preko interneta moze zaraditi i vise para nego sto ste mislili i vise nego sto zaradjujete ovako a ne morate biti neki genijalci niti znati sta posebno, samo lagano treba biti snalazljiv i pun ideja :) Mi smo u poslu mozda 2-3 godine vec, poceo sam na pocetku sa adfly i skakao od radosti kada zaradim na dan 2$ a vidi sad :)
i mene zanima šta radiš, čime se baviš ako može :)
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#20 Re: Kako zaraditi na internetu

Post by arnes_king »

Ma imam na fejsu par velikih fan pageova, jedan 490 000 dva po 190 000 i jos nekoliko tih velicina, napravim neki blog ili sajt i pucam reklame ..... a sada sam platio 1000 km da mi se napravi malo bolja stranica jer hocu pravo da pocnem time
gigamen
Posts: 43
Joined: 11/05/2012 16:07
Contact:

#21 Re: Kako zaraditi na internetu

Post by gigamen »

arnes_king wrote:Ma imam na fejsu par velikih fan pageova, jedan 490 000 dva po 190 000 i jos nekoliko tih velicina, napravim neki blog ili sajt i pucam reklame ..... a sada sam platio 1000 km da mi se napravi malo bolja stranica jer hocu pravo da pocnem time

aha da nije slučajno lajkamo ? :) uglavnom dobra zarada će ići .
Sretno u poslu ;)
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#22 Re: Kako zaraditi na internetu

Post by arnes_king »

Jeste lajkamo :) Hvala ti
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#23 Re: Kako zaraditi na internetu

Post by muhafuca »

pratim
User avatar
Lucazode
Posts: 2743
Joined: 27/03/2008 18:06
Location: Where I belong.

#24 Re: Kako zaraditi na internetu

Post by Lucazode »

Ne znam jesam li na dobroj temi ali molio bih Vas za par savjeta. Imam na Facebooku fan page koji broji oko 250.000 članova. Mnogi mi se javljaju sa ponudama za kupovinu stranice ali nekako mislim da postoji način da se ostvari kontinuirana zarada od čiste prodaje. Više osoba mi se javlja sa ponudom da reklamiraju svoja preduzeća na način da otkupe od mene statusne postove, tj. da ih ja postavljam u njihovo ime. Drugi nude pare za mjesečnog admina...Da se vratim na postove za preduzeća. Koliko da zacijenim takvu vrstu postova? Je li puno 100$?
Imate li neke prijedloge za profit mimo prodaje i reklamiranja???
Hvala.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#25 Re: Kako zaraditi na internetu

Post by arnes_king »

Lucazode wrote:Ne znam jesam li na dobroj temi ali molio bih Vas za par savjeta. Imam na Facebooku fan page koji broji oko 250.000 članova. Mnogi mi se javljaju sa ponudama za kupovinu stranice ali nekako mislim da postoji način da se ostvari kontinuirana zarada od čiste prodaje. Više osoba mi se javlja sa ponudom da reklamiraju svoja preduzeća na način da otkupe od mene statusne postove, tj. da ih ja postavljam u njihovo ime. Drugi nude pare za mjesečnog admina...Da se vratim na postove za preduzeća. Koliko da zacijenim takvu vrstu postova? Je li puno 100$?
Imate li neke prijedloge za profit mimo prodaje i reklamiranja???
Hvala.

Admina kome god das na kraju ce tebe skinuti jer ima cak cak i ako das samo content postera, a 100$ za jedan post ili ? Da nisi pretjerao malo druze ? Ja imam fan pageova koji ukupno prelaze 3 miliona fanova i smijesno je to sto si napisao .....
Post Reply