GALAXY S2 i9100

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

tamba1
Posts: 55
Joined: 18/02/2013 20:54

#801 Re: GALAXY S2 i9100

Post by tamba1 »

BadBoy wrote:
tamba1 wrote:Primjetio sam razliku u tonu bijele boje izmedju svog S II i drugih raznih tel.,problem je taj stokod mene bijela boja izgleda malo zuckasto kao prljavo bijela na prvi pogled bi se reklo da je ok ali kad se uporedi tel.jedan do drugog sa drugim tel.razlika je ITEKAKO UOCLJIVA....i tek tad se vidi kako bijela nije bijela....ustede energije ekrana itd. nisu u pitanju jer je isto bile ukljucene ili ne....tel je kupljen nov sa zapecacenom kutijom prije 9 mjeseci i non stop je u futroli ispadao mi nije....
AMOLED druže. Nema tu ništa što možeš učinit :)
Ali kako kad neciji drugi S II uporedim sa svojim isti je slucaj....kao i kad uporedim malo slabije tel.npr.S III mini.....uvijek je na mom ekren "žući prljaviji"....
Djubre_
Posts: 3143
Joined: 01/06/2011 23:25
Location: Iron City

#802 Re: GALAXY S2 i9100

Post by Djubre_ »

Kupi stednu sijalicu pa ce biti bijel

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#803 Re: GALAXY S2 i9100

Post by Maharadza »

tamba1 wrote:
BadBoy wrote:
tamba1 wrote:Primjetio sam razliku u tonu bijele boje izmedju svog S II i drugih raznih tel.,problem je taj stokod mene bijela boja izgleda malo zuckasto kao prljavo bijela na prvi pogled bi se reklo da je ok ali kad se uporedi tel.jedan do drugog sa drugim tel.razlika je ITEKAKO UOCLJIVA....i tek tad se vidi kako bijela nije bijela....ustede energije ekrana itd. nisu u pitanju jer je isto bile ukljucene ili ne....tel je kupljen nov sa zapecacenom kutijom prije 9 mjeseci i non stop je u futroli ispadao mi nije....
AMOLED druže. Nema tu ništa što možeš učinit :)
Ali kako kad neciji drugi S II uporedim sa svojim isti je slucaj....kao i kad uporedim malo slabije tel.npr.S III mini.....uvijek je na mom ekren "žući prljaviji"....
Koji ROM koristiš?
weltschmertz
Posts: 660
Joined: 30/01/2009 20:07

#804 Re: GALAXY S2 i9100

Post by weltschmertz »

Meni je na Resurrection Remix-u bio žućkast ekran.. :)

Instalir'o sam neki dan Omni ROM i već je drukčije, samo što ovaj ROM ima nekih belaja sa baterijom.. Izvuče je prebrzo..

Uglavnom mislim da je do ROM-a (što se tiče ekrana)..
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#805 Re: GALAXY S2 i9100

Post by Maharadza »

weltschmertz wrote:Meni je na Resurrection Remix-u bio žućkast ekran.. :)

Instalir'o sam neki dan Omni ROM i već je drukčije, samo što ovaj ROM ima nekih belaja sa baterijom.. Izvuče je prebrzo..

Uglavnom mislim da je do ROM-a (što se tiče ekrana)..
Zato i pitam, znam da je nešto slično i kod mene bilo dok sam na svome starom s2 imao AOSP ROM (mes'čini Paranoid), a znam da je kod havera bio samy stock ROM i bijela boja se razlikovala drastično.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
tamba1
Posts: 55
Joined: 18/02/2013 20:54

#806 Re: GALAXY S2 i9100

Post by tamba1 »

Koji ROM koristiš?[/quote]
Oficijalni JB 4.1.2
tamba1
Posts: 55
Joined: 18/02/2013 20:54

#807 Re: GALAXY S2 i9100

Post by tamba1 »

Djubre_ wrote:Kupi stednu sijalicu pa ce biti bijel

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
Pristaje ti nick uz licnost i karakter samo,samo naprijed... ;)
Djubre_
Posts: 3143
Joined: 01/06/2011 23:25
Location: Iron City

#808 Re: GALAXY S2 i9100

Post by Djubre_ »

Ne vredjaj me, dobit ces ban :lol:

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#809 Re: GALAXY S2 i9100

Post by valter.ba »

Da ga kopiram i ovdje obzirom da se radi o S2:grin:.
" Ljudi imam probLJem  . Negdje sam već čitao o istom problemu ali nikako da nadjem post. Naime, Galaxy S2 počeo da se pali sam od sebe uz onaj pomalo iritirajući zvuk koji se inače javlja kada uključite mob u punjač. Nekada se desi kada ga isključim sa punjača da i dalje prikazuje bateriju kako se puni. Pored toga roka bateriju katastrofa. Pretpostavljam da bi mogao biti i problem sa konektorom na mobu a mozda je i nešto softwerski??? Nisam ništa novo instalirao od programa a redom brišem sve što u principu ne koristim redovno sve u cilju lociranja problema ali ne ide! Ako neko ima ideju kako riješiti problem bio bih zahvalan  .
"
Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#810 Re: GALAXY S2 i9100

Post by Maharadza »

valter.ba wrote:Da ga kopiram i ovdje obzirom da se radi o S2:grin:.
" Ljudi imam probLJem  . Negdje sam već čitao o istom problemu ali nikako da nadjem post. Naime, Galaxy S2 počeo da se pali sam od sebe uz onaj pomalo iritirajući zvuk koji se inače javlja kada uključite mob u punjač. Nekada se desi kada ga isključim sa punjača da i dalje prikazuje bateriju kako se puni. Pored toga roka bateriju katastrofa. Pretpostavljam da bi mogao biti i problem sa konektorom na mobu a mozda je i nešto softwerski??? Nisam ništa novo instalirao od programa a redom brišem sve što u principu ne koristim redovno sve u cilju lociranja problema ali ne ide! Ako neko ima ideju kako riješiti problem bio bih zahvalan  .
"
Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Odradi factory reset pa divi, ako se i dalje pojavljuje isti problem - pravac servis! Preporučujem Kimtec, pošteni, ažurni i krajnje profesionalni + distributer za Samsung oficijelni znači ako njihov servis ne popravi neće nijedan! :thumbup:
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#811 Re: GALAXY S2 i9100

Post by valter.ba »

Hvala ;)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#812 Re: GALAXY S2 i9100

Post by valter.ba »

Nisam nista radio jednostavno prestalo! Izvadio bateriju par puta a izistih razloga mrsko mi bilo resetovati. Sada je sve OK:grin:

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
User avatar
Legollas
Posts: 636
Joined: 30/07/2013 15:11
Location: I come in peace.

#813 Re: GALAXY S2 i9100

Post by Legollas »

ima li neko iskustva sa povezivanjem mobitela na TV. kupio sam ovaj adapter http://www.zsjiehua.com/imageRepository ... 1678da.jpg ..

trebam li imati neki poseban program za konvertovanje ili šta, jer na suho se ne povezuju :|
User avatar
holowey
Posts: 8438
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#814 Re: GALAXY S2 i9100

Post by holowey »

Legollas wrote:ima li neko iskustva sa povezivanjem mobitela na TV. kupio sam ovaj adapter http://www.zsjiehua.com/imageRepository ... 1678da.jpg ..

trebam li imati neki poseban program za konvertovanje ili šta, jer na suho se ne povezuju :|
ja sam kupio ovaj MHL to HDMI adapter
Image

neophodno je prikljuciti i napajanje da bi radilo... nije potreban nikakav program, automatski izbaci sliku sa ekrana telefona na tv...
User avatar
Legollas
Posts: 636
Joined: 30/07/2013 15:11
Location: I come in peace.

#815 Re: GALAXY S2 i9100

Post by Legollas »

holowey wrote:
Legollas wrote:ima li neko iskustva sa povezivanjem mobitela na TV. kupio sam ovaj adapter http://www.zsjiehua.com/imageRepository ... 1678da.jpg ..

trebam li imati neki poseban program za konvertovanje ili šta, jer na suho se ne povezuju :|
ja sam kupio ovaj MHL to HDMI adapter
Image

neophodno je prikljuciti i napajanje da bi radilo... nije potreban nikakav program, automatski izbaci sliku sa ekrana telefona na tv...
znači poj'o sam govno što sam ga kupio ? :zid:
User avatar
holowey
Posts: 8438
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#816 Re: GALAXY S2 i9100

Post by holowey »

Legollas wrote:
holowey wrote:
Legollas wrote:ima li neko iskustva sa povezivanjem mobitela na TV. kupio sam ovaj adapter http://www.zsjiehua.com/imageRepository ... 1678da.jpg ..

trebam li imati neki poseban program za konvertovanje ili šta, jer na suho se ne povezuju :|
ja sam kupio ovaj MHL to HDMI adapter
Image

neophodno je prikljuciti i napajanje da bi radilo... nije potreban nikakav program, automatski izbaci sliku sa ekrana telefona na tv...
znači poj'o sam govno što sam ga kupio ? :zid:
mozda se moze iskoristiti za spajanje tableta i tv-a...
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#817 Re: GALAXY S2 i9100

Post by valter.ba »

Heeelp! Ugasio mi se mob kada se ispraznila baterija i sada ne mogu da ga upalim!!! Kada ga pokusam upaliti pojavi se logo i onaj zvuk i tada samo ostaje natpis SAMSUNG koji mjenja boju ali ne ide dalje. Ako neko zna kako da ga vratim u zivot bilo bi super. Najbolje bi mi pomogao neki video ako znate neki link. Vadio sam bateriju ali nista :sad: . Bitno mi je da spasim podatke s telefona slike, kontakte a onda neka crkne ako hoce :cry: . Hvala
Djubre_
Posts: 3143
Joined: 01/06/2011 23:25
Location: Iron City

#818 Re: GALAXY S2 i9100

Post by Djubre_ »

Ehhh reset ne gine.. a spasiti tesko sad..

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
User avatar
Burkoff
Posts: 258
Joined: 02/07/2012 15:57

#819 Re: GALAXY S2 i9100

Post by Burkoff »

valter.ba wrote:Heeelp! Ugasio mi se mob kada se ispraznila baterija i sada ne mogu da ga upalim!!! Kada ga pokusam upaliti pojavi se logo i onaj zvuk i tada samo ostaje natpis SAMSUNG koji mjenja boju ali ne ide dalje. Ako neko zna kako da ga vratim u zivot bilo bi super. Najbolje bi mi pomogao neki video ako znate neki link. Vadio sam bateriju ali nista :sad: . Bitno mi je da spasim podatke s telefona slike, kontakte a onda neka crkne ako hoce :cry: . Hvala
Ako ti je telefon rootan mozda mozes preko racunara i ADB napraviti nandroid backup i kasnije vaditi podatke iz njega ili vratiti na mob. Ja sam tako iz nandroida vadio baze reminder aplikacija i tako neke stvari. Da li ti je telefon imao root?
Slike i slicne normalne objekte ces lako izvuci iz nandroid a kontakte bi trebao imati na gmail kojem mozes pristupiti putem racunara.
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#820 Re: GALAXY S2 i9100

Post by valter.ba »

Nije rootan. Evo ekipa sa android all about foruma mi daje savjete. Probacu vjerovatno nesto uraditi preko CWM-SuperSU-v0.97.zip fajla ako uspijem. hvala
tamba1
Posts: 55
Joined: 18/02/2013 20:54

#821 Re: GALAXY S2 i9100

Post by tamba1 »

Ima li kakav bas provjeren kit-kat za SII kao sto je npr. onaj u temi za SIII sto ga vecina hvali,i ako moze link?
User avatar
superxenon
Posts: 356
Joined: 26/12/2006 03:07
Location: sarajevo

#822 Re: GALAXY S2 i9100

Post by superxenon »

Cm 11 ja evo već 2 mjeseca koristim...
Odličan je, cak je nightly kod mene

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
tamba1
Posts: 55
Joined: 18/02/2013 20:54

#823 Re: GALAXY S2 i9100

Post by tamba1 »

superxenon wrote:Ako ko hoce jellybean da ima bez greske evo mu link na kojem je tutorial kako uraditi. Vrlo jednostavno, samo pratite korake. Samsung objavio za s2
Ja ga koristim i nemam ni jednu zamjerku.
https://www.youtube.com/watch?v=hCh76gE ... ata_player

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Prije godinu dana sam uradio ovaj oficijalni update preko Odina i tel.je do prije 3 mjeseca radio bez najmanje greske i mane,onda je po malo poceo da steka i trza a cesto i da skida bateriju kao lud iz cista mira,ram mu je najcesce oko 700 a nikad nije prelazio 450,od prvog dana se koristi na isti nacine,bez igranja igrica i nekog velikog koristenja,od aplikacija ima samo osnovne,viber,whats app,skype i baterisku lampu...znaci sve je isto kao od prvog dana,prije mjesec dana sam opet reinstalirao ovaj update i uradio full wipe ali tad se pri palenju tel. pojavio jos jedan update sa drugim mladjim karnelom iz decembra 2013 i oznakom XWMS3 a bio je iz janura 2013 i oznaka XWLS8,od tad ima2-3 sistemske aplikacije vise ali sve je to nebitno da nije nastavo opet da radi malo sporije i da povremeno ne svlaci bateriju kao lud,ram se opet penje na 700 i vise,kad ga restartujem stanje se popravi na dva tri dana....cak od ove zadnje instalacije kad god udjemu vremensku prognozu i izadjem u aktivnim aplikacijama mi skoro uvijek ostane aktivan internet a i google play muzika mi se skoro stalno nalazi u aktivnim aplikacijama,znaci i kad ocistim aktivne aplikacije opet se pojavljuje pa sam ju prisilno zaustavio u menazderu aplikacija!!!
Nikad ne slusam muziku,ne igram igrice,ne surfam cesto i puno netom i sve radim kao od prvog dana!
Bateriju mi zna skinuti za 12-13h.i ako veci dio vremena u opste ne dira samo je wi-fi ukljucen....u normalnom stanju mi je ovako znao izdrzati po dva dana....
Zanima me kako je ovo moguce i da li je moguce srediti ovo da tel.radi kako treba ili mu je prosao rok kao i svemu u danasnje vrijeme,mada je star godinu i 2 mjeseca,ispao mi je mozda 2-3 puta sa pola metra ali je non stop u gumenoj futroli....
User avatar
superxenon
Posts: 356
Joined: 26/12/2006 03:07
Location: sarajevo

#824 Re: GALAXY S2 i9100

Post by superxenon »

Probaj sa Factory reset pa vidi kako se ponaša.
Ali ja bih ti preporučio da predjes na cm11 i probaš kitkat, ja ga evo koristim već duže vrijeme i stvarno sam zadovoljan.
Naravno da moraš root uradit da bi mogao cm nabaciti

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
User avatar
LeonardoAC
Posts: 928
Joined: 21/12/2009 21:57

#825 Re: GALAXY S2 i9100

Post by LeonardoAC »

kamera telefona konstantno pirkazuje neke zelene tačkice, ne može da se upali... stalno ledi camera. Definitivno je riječ o hardverskom problemu - u servisu zamijenili kameru - nije riješilo problem... zna li neko do čega bi moglo biti ?
Post Reply