GALAXY S2 i9100

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#226 Re: GALAXY S2 i9100

Post by valter.ba »

Navigaciju skinuo odavde http://rapidserbia.com/viewtopic.php?f=31&t=265851. Moraces malo citati ali vrijedice vjeruj mi :D . Samo prati uputstva i onda ces osjetiti ogromno zadovoljstvo kada skontas da si je sam instalirao i da radi :lol: . Za ostalo valjda se javi neko od ovih hakera a imas svakako temu o androidu na forumu gdje je vec sve ispricano.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#227 Re: GALAXY S2 i9100

Post by arnes_king »

vocar88
Posts: 24
Joined: 07/08/2012 16:48

#228 Re: GALAXY S2 i9100

Post by vocar88 »

E hvala puno...Sad me interesuje koja je najbolja od ovih naigacija za moj S2? Ubacio sam ovu Igo 8.3.2 i ne djeluje mi lose...Ima li neka jos provjerena da je bolja il sl?? Poz
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#229 Re: GALAXY S2 i9100

Post by alibaba_i_30_godina »

vocar88 wrote:E hvala puno...Sad me interesuje koja je najbolja od ovih naigacija za moj S2? Ubacio sam ovu Igo 8.3.2 i ne djeluje mi lose...Ima li neka jos provjerena da je bolja il sl?? Poz
iGo je najbolja. Ubaci mape/karte koje ti trebaju i uzivaj.
JosMalo.
Posts: 17
Joined: 21/04/2012 19:10

#230 Re: GALAXY S2 i9100

Post by JosMalo. »

Da li je u univerzalno najjeftiniji ovaj mobitel u sarajevu ?
User avatar
lik iz bajke
Posts: 69
Joined: 18/11/2010 11:27
Location: Tamo gdje bajke počinju

#231 Re: GALAXY S2 i9100

Post by lik iz bajke »

Zhìxin wrote:Ja sam i na SGS I i na II sigurno jedno 500-600 puta "fleshovao" telefon i nikada nije bilo problema. Jednom mi je nestalo struje za vrijeme samog flasha, ali i to sam sredio :D Ja vala ne bih čekao sekunde, a ti radi kako misliš da je najbolje :D

Ma Galaxy je nemoguće sjebat sa Odinom :D
mislim da sam sjebo S2 :D :D
juce sam probao da nabacim jelly na ice,preko odina(a ice mi je firmware,updateovo ga mislim negdje maj/juni),i sad gledao neki youtube tutorial,i sad rootovao,ok,skinem rom manager sa google play,i sad pojma nemam sta sam radio u rom manageru :D i zajeb'o pravo,nece nista,ni da se upali,ni da uradim hard reset,ama bas nista,samo nesto pokusava ko da se upali i bljeska pomalo,i jedino kad pritisnem vol down+menu+power,izbavi mi nesto ''downloading do not turn off!!!'',to ono sa odina,medjutim iskljucio sam opciju USB DEBUGGING,i nema sanse da mogu sta uraditi,al jbg,odnio sam na servis,valjda ce ljudi znati sta uraditi,nego interesuje me kolko je zajebano,moze li se sta uraditi,jer sam sve pregledao po netu i nema nista slicno mom problemu :D
sarajlija_11
Posts: 258
Joined: 20/05/2011 21:33
Location: Rajvosa

#232 Re: GALAXY S2 i9100

Post by sarajlija_11 »

lik iz bajke wrote:
Zhìxin wrote:Ja sam i na SGS I i na II sigurno jedno 500-600 puta "fleshovao" telefon i nikada nije bilo problema. Jednom mi je nestalo struje za vrijeme samog flasha, ali i to sam sredio :D Ja vala ne bih čekao sekunde, a ti radi kako misliš da je najbolje :D

Ma Galaxy je nemoguće sjebat sa Odinom :D
mislim da sam sjebo S2 :D :D
juce sam probao da nabacim jelly na ice,preko odina(a ice mi je firmware,updateovo ga mislim negdje maj/juni),i sad gledao neki youtube tutorial,i sad rootovao,ok,skinem rom manager sa google play,i sad pojma nemam sta sam radio u rom manageru :D i zajeb'o pravo,nece nista,ni da se upali,ni da uradim hard reset,ama bas nista,samo nesto pokusava ko da se upali i bljeska pomalo,i jedino kad pritisnem vol down+menu+power,izbavi mi nesto ''downloading do not turn off!!!'',to ono sa odina,medjutim iskljucio sam opciju USB DEBUGGING,i nema sanse da mogu sta uraditi,al jbg,odnio sam na servis,valjda ce ljudi znati sta uraditi,nego interesuje me kolko je zajebano,moze li se sta uraditi,jer sam sve pregledao po netu i nema nista slicno mom problemu :D

Imao sam istu takvu situaciju sa drugim androidom, buraz mi je nakako pomogao kombinacijom tipki, provjerim sa njim pa javim, nista strasno :thumbup:
User avatar
lik iz bajke
Posts: 69
Joined: 18/11/2010 11:27
Location: Tamo gdje bajke počinju

#233 Re: GALAXY S2 i9100

Post by lik iz bajke »

sarajlija_11 wrote:
lik iz bajke wrote:
Zhìxin wrote:Ja sam i na SGS I i na II sigurno jedno 500-600 puta "fleshovao" telefon i nikada nije bilo problema. Jednom mi je nestalo struje za vrijeme samog flasha, ali i to sam sredio :D Ja vala ne bih čekao sekunde, a ti radi kako misliš da je najbolje :D

Ma Galaxy je nemoguće sjebat sa Odinom :D
mislim da sam sjebo S2 :D :D
juce sam probao da nabacim jelly na ice,preko odina(a ice mi je firmware,updateovo ga mislim negdje maj/juni),i sad gledao neki youtube tutorial,i sad rootovao,ok,skinem rom manager sa google play,i sad pojma nemam sta sam radio u rom manageru :D i zajeb'o pravo,nece nista,ni da se upali,ni da uradim hard reset,ama bas nista,samo nesto pokusava ko da se upali i bljeska pomalo,i jedino kad pritisnem vol down+menu+power,izbavi mi nesto ''downloading do not turn off!!!'',to ono sa odina,medjutim iskljucio sam opciju USB DEBUGGING,i nema sanse da mogu sta uraditi,al jbg,odnio sam na servis,valjda ce ljudi znati sta uraditi,nego interesuje me kolko je zajebano,moze li se sta uraditi,jer sam sve pregledao po netu i nema nista slicno mom problemu :D

Imao sam istu takvu situaciju sa drugim androidom, buraz mi je nakako pomogao kombinacijom tipki, provjerim sa njim pa javim, nista strasno :thumbup:
ama ne znam brate,samo 3 tipke ima i sve sam ja probavao,drzim dugo ali nista,nego mi reko jaran da treba neko posebno kablo,kako sam ga skonto spoji se na na one zice gdje se baterija i mob spajaju i nesta se uradi :D uglavnom,mob je na servisu,reko je čojk za dan-dva ce uraditi,valjda :roll: ,a tebi u svakom slucaju puno hvala :-D
User avatar
Frtalj_Duše
Posts: 739
Joined: 11/08/2012 18:23

#234 Re: GALAXY S2 i9100

Post by Frtalj_Duše »

lik iz bajke wrote:
sarajlija_11 wrote:
lik iz bajke wrote: mislim da sam sjebo S2 :D :D
juce sam probao da nabacim jelly na ice,preko odina(a ice mi je firmware,updateovo ga mislim negdje maj/juni),i sad gledao neki youtube tutorial,i sad rootovao,ok,skinem rom manager sa google play,i sad pojma nemam sta sam radio u rom manageru :D i zajeb'o pravo,nece nista,ni da se upali,ni da uradim hard reset,ama bas nista,samo nesto pokusava ko da se upali i bljeska pomalo,i jedino kad pritisnem vol down+menu+power,izbavi mi nesto ''downloading do not turn off!!!'',to ono sa odina,medjutim iskljucio sam opciju USB DEBUGGING,i nema sanse da mogu sta uraditi,al jbg,odnio sam na servis,valjda ce ljudi znati sta uraditi,nego interesuje me kolko je zajebano,moze li se sta uraditi,jer sam sve pregledao po netu i nema nista slicno mom problemu :D

Imao sam istu takvu situaciju sa drugim androidom, buraz mi je nakako pomogao kombinacijom tipki, provjerim sa njim pa javim, nista strasno :thumbup:
ama ne znam brate,samo 3 tipke ima i sve sam ja probavao,drzim dugo ali nista,nego mi reko jaran da treba neko posebno kablo,kako sam ga skonto spoji se na na one zice gdje se baterija i mob spajaju i nesta se uradi :D uglavnom,mob je na servisu,reko je čojk za dan-dva ce uraditi,valjda :roll: ,a tebi u svakom slucaju puno hvala :-D
Pa ček, ako ulazi u 'Download' mode (vol.down+home+power), onda tu nema frke, može se normalno flešati preko odina kakav oficijelni rom, kasnije kopiraš bilo koji root kernel ili rom sa istim (npr. Miui) na sd karticu i flešaš (tj. Root-aš) ga iz recovery-a (vol.up.+home+power).
Bespotrebno si ga odnio na 'opravku'. Jedini pravi problem vidim ako ga odin tj. Racunar ne prepoznaju u DL modu. To je onda ozbiljan problem.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
User avatar
lik iz bajke
Posts: 69
Joined: 18/11/2010 11:27
Location: Tamo gdje bajke počinju

#235 Re: GALAXY S2 i9100

Post by lik iz bajke »

e vidis,ulazi on u download mode,http://media5.starkinsider.com/wordpres ... 00x200.jpg idem volume up i dobijem http://software2tech.com/wp-content/upl ... _thumb.jpg ali ne skida nista :-? drzao sam ga tako pola sata,skopcan na usb nista,pokusavao sve sto mi je naumpalo,ali odin ga ne prepoznaje,zasto? valjda zato sto sam iskljucio opciju USB DEBUGGING,a sta mu znaci usb debugging :? veze nemam,tako da nisam znao sta drugo nego na servis,mozda usb debugging treba uvijek biti ukljucen? :roll: al me malo zabrinulo,kad pokusam normalno da upalim,ili idem kao na prvoj slici volume down,nece nista,samo bljeska pomalo,i ima ona bijela linija preko displeja,kao kad tv ugasis pa nekad ostane bijela linija,konto da sam pokvario displej,a opet nisam,jer displej je ok,mislim da je cim mi pokazuje kao na ovim slikama :)
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#236 Re: GALAXY S2 i9100

Post by febo_acm »

Da ne čitam cijelu temu :D

Da li si ti instalirao sve drivere za S2? I ponekad zna da proradi nakon što pormijeniš USB port, probaj i to :D I da reinstaliraš drivere.
Sehro1
Posts: 140
Joined: 09/01/2010 12:04

#237 Re: GALAXY S2 i9100

Post by Sehro1 »

Trebao bih dobiti uskoro Samsung S2 koristen, međutim cijena mu je veoma mala pa mi je to sumnjivo. Moze li mi neko reci kako najlakse prepoznati razlike između kopije i originalnog telefona?
User avatar
Frtalj_Duše
Posts: 739
Joined: 11/08/2012 18:23

#238 Re: GALAXY S2 i9100

Post by Frtalj_Duše »

lik iz bajke wrote:e vidis,ulazi on u download mode,http://media5.starkinsider.com/wordpres ... 00x200.jpg idem volume up i dobijem http://software2tech.com/wp-content/upl ... _thumb.jpg ali ne skida nista :-? drzao sam ga tako pola sata,skopcan na usb nista,pokusavao sve sto mi je naumpalo,ali odin ga ne prepoznaje,zasto? valjda zato sto sam iskljucio opciju USB DEBUGGING,a sta mu znaci usb debugging :? veze nemam,tako da nisam znao sta drugo nego na servis,mozda usb debugging treba uvijek biti ukljucen? :roll: al me malo zabrinulo,kad pokusam normalno da upalim,ili idem kao na prvoj slici volume down,nece nista,samo bljeska pomalo,i ima ona bijela linija preko displeja,kao kad tv ugasis pa nekad ostane bijela linija,konto da sam pokvario displej,a opet nisam,jer displej je ok,mislim da je cim mi pokazuje kao na ovim slikama :)
Probaj izvaditi bateriju na pola sata, pa ako možeš i na čitav sat pa divi hoćel ga onda ODIN prepoznati! A probaj i sa drugim kablom, zatim na drugome računaru, odin pokreni "RUN AS ADMINISTRATOR" ako koristiš WIN7 (moja preporuka: odradi to u Win XP pošto tamo MORA raditi)! Eto dao sam ti nekoliko savjeta, probaj svaki pa javi! Sretno! ;-)
User avatar
plagijator1975
Posts: 2576
Joined: 13/07/2011 23:13

#239 Re: GALAXY S2 i9100

Post by plagijator1975 »

Sehro1 wrote:Trebao bih dobiti uskoro Samsung S2 koristen, međutim cijena mu je veoma mala pa mi je to sumnjivo. Moze li mi neko reci kako najlakse prepoznati razlike između kopije i originalnog telefona?
Pa to se vidi golim okom, kopiju ne pokreće android. Pogledaj malo po You tube-u razlike!
Koliko je para taj telefon?
Sehro1
Posts: 140
Joined: 09/01/2010 12:04

#240 Re: GALAXY S2 i9100

Post by Sehro1 »

ernadr wrote:
Sehro1 wrote:Trebao bih dobiti uskoro Samsung S2 koristen, međutim cijena mu je veoma mala pa mi je to sumnjivo. Moze li mi neko reci kako najlakse prepoznati razlike između kopije i originalnog telefona?
Pa to se vidi golim okom, kopiju ne pokreće android. Pogledaj malo po You tube-u razlike!
Koliko je para taj telefon?
100 KM i treba ga odkodirati :-?
User avatar
Frtalj_Duše
Posts: 739
Joined: 11/08/2012 18:23

#241 Re: GALAXY S2 i9100

Post by Frtalj_Duše »

Sehro1 wrote:
ernadr wrote:
Sehro1 wrote:Trebao bih dobiti uskoro Samsung S2 koristen, međutim cijena mu je veoma mala pa mi je to sumnjivo. Moze li mi neko reci kako najlakse prepoznati razlike između kopije i originalnog telefona?
Pa to se vidi golim okom, kopiju ne pokreće android. Pogledaj malo po You tube-u razlike!
Koliko je para taj telefon?
100 KM i treba ga odkodirati :-?
Mogu ti sa 99%-nom sigurnošću reći da nije original! :mrgreen:

PS. Ako ima neko da nije probao, topla preporuka za ovaj rom:

GT-I9100 Resurrection Remix JB v3.0.9

Još ako ga ukombinujete sa ovim:

Mad Jelly Themes

Ludilu nema kraja! :dance:
User avatar
plagijator1975
Posts: 2576
Joined: 13/07/2011 23:13

#242 Re: GALAXY S2 i9100

Post by plagijator1975 »

Kakva su tvoja iskustva sa Jelly Beanom, ja sam jos na ICS rom (AllianceRom ICS V4) i prezadovoljan sam pa ne vidim svrhu prelaska na 4.1.


Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
User avatar
plagijator1975
Posts: 2576
Joined: 13/07/2011 23:13

#243 Re: GALAXY S2 i9100

Post by plagijator1975 »

Sehro1 wrote:
ernadr wrote:
Sehro1 wrote:Trebao bih dobiti uskoro Samsung S2 koristen, međutim cijena mu je veoma mala pa mi je to sumnjivo. Moze li mi neko reci kako najlakse prepoznati razlike između kopije i originalnog telefona?
Pa to se vidi golim okom, kopiju ne pokreće android. Pogledaj malo po You tube-u razlike!
Koliko je para taj telefon?
100 KM i treba ga odkodirati :-?
Pa nije niko lud da ti proda nesto za 100 KM, kad za taj telefon moze odmah dobit 350-400 KM i to ako mu se zuri za pare.
Dekodiranje kosta 20 KM.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Sehro1
Posts: 140
Joined: 09/01/2010 12:04

#244 Re: GALAXY S2 i9100

Post by Sehro1 »

Pa to se vidi golim okom, kopiju ne pokreće android. Pogledaj malo po You tube-u razlike!
Koliko je para taj telefon?[/quote]
100 KM i treba ga odkodirati :-?[/quote]

Pa nije niko lud da ti proda nesto za 100 KM, kad za taj telefon moze odmah dobit 350-400 KM i to ako mu se zuri za pare.
Dekodiranje kosta 20 KM.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2[/quote]
Danas stize pa cemo vidjeti..
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#245 Re: GALAXY S2 i9100

Post by valter.ba »

Ja sam prodao prije par mjeseci totalno razbijen S2 za 150 tako da je to ili vruca roba ili fake definitivno.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#246 Re: GALAXY S2 i9100

Post by Vertig0 »

100% kopija. Nemoj se ni truditi da ga ides pogledati.
Sehro1
Posts: 140
Joined: 09/01/2010 12:04

#247 Re: GALAXY S2 i9100

Post by Sehro1 »

valter.ba wrote:Ja sam prodao prije par mjeseci totalno razbijen S2 za 150 tako da je to ili vruca roba ili fake definitivno.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Ja nesto razmisljam da nije "vruca" roba :shock: , ako sve bude ok, uslikacu da vidite..
User avatar
Frtalj_Duše
Posts: 739
Joined: 11/08/2012 18:23

#248 Re: GALAXY S2 i9100

Post by Frtalj_Duše »

ernadr wrote:Kakva su tvoja iskustva sa Jelly Beanom, ja sam jos na ICS rom (AllianceRom ICS V4) i prezadovoljan sam pa ne vidim svrhu prelaska na 4.1.


Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Ma sve fercera bez greške! A razlika između ics-a i jelly-a i nije tolika sa vizuelnog aspekta, da ne kažem zanemariva, ali je sa onoga softverskog aspekta tj. iskorištenost hardvera i generalno "odziv" telefona nekako dosta bolji! Evo i dokaza u brojkama, benchmark itd.

http://www.androidauthority.com/android ... eo-105805/
But Jelly Bean runs smoother, it’s more responsive, and, in most cases, it will beat ICS to the punch when it comes to transitioning to UI elements, loading apps, web pages or delivering results.

All that’s possible thanks to Jelly Bean’s “Project Butter”. We’re looking at graphics running at 60fps at all times, a 60Hz screen refresh rate, and triple buffering support, which helps Jelly Bean predict what you’re going to do next depending on your finger’s position on the touchscreen. That’s where the extra speed comes from when performing mundane, regular tasks on the device.

......

After seeing any Ice Cream Sandwich vs Jelly Bean comparison, there’s only one conclusion that can be drawn: Jelly Bean is the way to go for any Android user that wants a smoother, faster, buttery version of Android. Jelly Bean comes with plenty of added UI perks that can offer an overall improved smartphone experience. And there are plenty of klix things to discover yourself, as we have barely scratched the surface here.
Evo dobar review zašto je jelly bean bolji od ics-a, pročitaj pa odluči! ;-)
robert treniro
Posts: 174
Joined: 26/06/2012 03:22

#249 Re: GALAXY S2 i9100

Post by robert treniro »

kod mene nece da se updateuje na ics.
prikazuje "spajanje na posluzitelj" nakon cega kaze da se ne moze spojiti, a na kiesu pise da uuredjaj ne podrzava update preko kiesa..

ima li neko neku ideju?
User avatar
Ray
Posts: 552
Joined: 23/08/2012 08:19
Location: SFRJ

#250 Re: GALAXY S2 i9100

Post by Ray »

robert treniro wrote:kod mene nece da se updateuje na ics.
prikazuje "spajanje na posluzitelj" nakon cega kaze da se ne moze spojiti, a na kiesu pise da uuredjaj ne podrzava update preko kiesa..

ima li neko neku ideju?
Je l' ti rootan mobitel? Ako jest,onda ne mozes update preko Kiesa,ni ja nisam mogao i na ICS-u update vrsiti...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Post Reply