Mobitel Samsung i900 Omnia - pristup internetu

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
ibrik
Posts: 440
Joined: 15/01/2005 12:16

#1 Mobitel Samsung i900 Omnia - pristup internetu

Post by ibrik »

Kako da namjestim postavke na mobitelu samsung i900 Omnia - slao sam poruku Telecomu i javi mi da su postavke isporučene, da ugasim i upalim mobitel, ali opet ne mogu da pristupim internetu . javlja mi da imam problem sa mrezom???

Ima li neko insstrukciju kako da manuelno namjestim postavke na ovom telefonu?
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9902
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#2 Re: Mobitel Samsung i900 Omnia - pristup internetu

Post by bordo gandalf »

Jel' ti u opcijama ukljucen Use packet data???
ibrik
Posts: 440
Joined: 15/01/2005 12:16

#3 Re: Mobitel Samsung i900 Omnia - pristup internetu

Post by ibrik »

Nisam nesto na "ti" sa ovom mobilnom tehnologijom, pa nisam siguran gdje da to nadjem na ovom telefonu...ne mogu da nadjem gdje da namjestim postavke mreze, niti gdje mi spasi iste kada mi dodju porukom od telecoma...
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9902
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#4 Re: Mobitel Samsung i900 Omnia - pristup internetu

Post by bordo gandalf »

Ne bi ti znao reci posto je na njemu Microsoft Windows Mobile 6.1 kod mene na samsungu galaxy je settings>wiraless and networks>mobile networks i onda oznacim opciju use packet data...potrazi u opcijama
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#5 Re: Mobitel Samsung i900 Omnia - pristup internetu

Post by kojeime »

Mozda automatsko postavljanje preko telecoma ima problema jer je windows telefon. Probaj rucno postaviti internet, ovdje su ti parametri: http://www.bhtelecom.ba/2079.html
ibrik
Posts: 440
Joined: 15/01/2005 12:16

#6 Re: Mobitel Samsung i900 Omnia - pristup internetu

Post by ibrik »

Zvao sam ja i Telecom i najvjerovatnije je razlog sto mobitel ne moze u potpunosti da primi postavke, pa moram rucno postaviti, ali kako god sam pokusao ne ide mi...valjda ce naici neko pametniji da mi to postavi :)
doee72
Posts: 24
Joined: 11/03/2010 13:59

#7 Re: Mobitel Samsung i900 Omnia - pristup internetu

Post by doee72 »

ibrik wrote:Zvao sam ja i Telecom i najvjerovatnije je razlog sto mobitel ne moze u potpunosti da primi postavke, pa moram rucno postaviti, ali kako god sam pokusao ne ide mi...valjda ce naici neko pametniji da mi to postavi :)
pa namjestil te postavke za internet?i ja imam isti problem.od bh telekoma dobijem samo prvu poruku da će postavke biti isporučene ali poslije toga ništa.ni poruke ni postavki???
Post Reply