Logosoft

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
nikimostar
Posts: 646
Joined: 09/05/2010 15:42

#10751 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by nikimostar »

Ja ne znam koji kanal mogu staviti da zamijene sportklub to je nemoguce
User avatar
MTV
Posts: 14341
Joined: 21/08/2013 19:39

#10752 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Dzontra_Volta wrote:Mislim da će, ako se ikad sredi situacija sa sportskim kanalima, svi kanali kojima upravlja United Group biti nuđeni u paketu, odnosno neće se moći uzimati kome šta odgovara.
Znam da je zadnjih godinu dana kanal N1 nuđen Logosoftu, ali da ga Logosoft nije htio uzeti, jer nisu htjeli plaćati za njegovo emitovanje. Ko zna, možda da su ranije pristali na to, sad ne bi bili u "zategnutim" odnosima za prava na SK kanale. :-D
Znaci nudjen je a ovi nisu htjeli. O Boze.
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#10753 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by rizibizi »

SK kao sto je opstepoznato alternative nema, AXN bi se mozda i moga zamjeniti nekim serijsko/filmskim kanalom, a za ove Ultre i to jedin adekvatna zamjena mi je youtube. U svakom slucaju zamjenski kanali ce biti puno jeftiniji, a cijene paketa se mjenjati nece. Ne znam za vas ali kako trenutno stvari stoje Telemach je jedina opcija ako hoces da imas neki normalan izbor kanala.

EDIT: Sta placam ako ugovor raskinem nakon godine dana koristenja umjesto dvije?
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#10754 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

rizibizi wrote:SK kao sto je opstepoznato alternative nema, AXN bi se mozda i moga zamjeniti nekim serijsko/filmskim kanalom, a za ove Ultre i to jedin adekvatna zamjena mi je youtube. U svakom slucaju zamjenski kanali ce biti puno jeftiniji, a cijene paketa se mjenjati nece. Ne znam za vas ali kako trenutno stvari stoje Telemach je jedina opcija ako hoces da imas neki normalan izbor kanala.

EDIT: Sta placam ako ugovor raskinem nakon godine dana koristenja umjesto dvije?
I jest opcija Telemach pravo.
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#10755 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by BIONA »

Ja vise nemam zivaca da memorisem ove kanale stalno jovo na novo :evil:
User avatar
karanana
Posts: 47237
Joined: 26/02/2004 00:00

#10756 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by karanana »

ovaj MAG je karina.
kako doci do njegovog tajnog menija?
User avatar
karanana
Posts: 47237
Joined: 26/02/2004 00:00

#10757 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by karanana »

rizibizi wrote:SK kao sto je opstepoznato alternative nema, AXN bi se mozda i moga zamjeniti nekim serijsko/filmskim kanalom, a za ove Ultre i to jedin adekvatna zamjena mi je youtube. U svakom slucaju zamjenski kanali ce biti puno jeftiniji, a cijene paketa se mjenjati nece. Ne znam za vas ali kako trenutno stvari stoje Telemach je jedina opcija ako hoces da imas neki normalan izbor kanala.

EDIT: Sta placam ako ugovor raskinem nakon godine dana koristenja umjesto dvije?
placas jos godinu ako sam dobro skonto. znaci raskidanje ti ne znaci nista u smislu neke ustede love. fakticki je bolje ne raskidati a imati jos jednog paralelenog provajdera ako si parali.
mada bih volio cuti pravno misljenje da li srozavanje usluge i ponude moze otvoriti vrata da se ugovor proglasi nistavnim.
User avatar
MTV
Posts: 14341
Joined: 21/08/2013 19:39

#10758 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Ma ku... se moze proglasiti nistavnim jer nigdje u ugovoru nepise da moraju imati odredjene kanale.

Slike o raskidu ugovora sam postavljao dva puta ovdje. Pa nadjite.

Edit:
O prijevremenom odjavljivanju. Izvoli.
Image
Dzontra_Volta
Posts: 6486
Joined: 20/01/2011 11:10

#10759 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Dzontra_Volta »

MTV wrote:Ma ku... se moze proglasiti nistavnim jer nigdje u ugovoru nepise da moraju imati odredjene kanale.
Zavisi. Ako je ugovor sačinjen suprotno Zakonu o zaštiti potrošača ili suprotno nekom drugom zakonu koji reguliše ovu oblast, onda je on nevažeći u tom dijelu. Naravno, da bi to dokazao, trebaš dobro poznavati propise ili platiti advokata da čačka za tebe. Ali to je već skuplja pita neg' tepsija.
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#10760 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Naslovnica »

Naravno da se može raskinuti, ako ne porazumno, a ono uz pomoć advokata.
Reklamirali su SK u paketu, sada ih ne isporučuju (i ne samo SK).
Samo screenshot reklame, datumi reklamiranja i situacija koja je sada.
Svaki prosječan advokat će ovakav ugovor u trenutnoj situaciji da ospori bez ikakvih problema.
User avatar
MTV
Posts: 14341
Joined: 21/08/2013 19:39

#10761 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Onda izvedite to i javite potrebnu sumu novaca za taj sport.
U ugovoru nigdje nepise da moraju imati Sport klub.
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#10762 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Naslovnica »

MTV wrote:Onda izvedite to i javite potrebnu sumu novaca za taj sport.
U ugovoru nigdje nepise da moraju imati Sport klub.
Ako ćemo tom logikom, nigdje ne piše da moraju imati bilo koji program, zar ne?
Ja sam već rekao, što se mene tiče, ne mora biti niti jedan sportski kanal.
Ja ne namjeravam raskidati moj STARI ugovor dokle god to bude moguće, ali u potpunosti razumijem ljubitelje porta i raju koju su reklamiranjem navukli da potpišu 12/24 mjeseca ugovor.
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#10763 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by radiša »

Sto se liste kanala tice tacno da nisu obavezni pruzat ono sto su ponudili,nema toga u ugovoru,ali ako su takvi debili pa ne razmisljaju u naprijed i idu tom logikom ko jebe korisnike,nakon ugovora ce ga jako brzo popusit.Ja prvi cu ispostovat ugovor zbog sebe a do tad i poslje cu ih blatit na svakom koraku pa da vidimo ko je veci mangup.Licno meni kanali nisu potrebni ali nisam ovde ja u pitanju nego oni sto nemaju ovo sto ja imam,znam kako im je.
Dzontra_Volta
Posts: 6486
Joined: 20/01/2011 11:10

#10764 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Dzontra_Volta »

MTV wrote:Onda izvedite to i javite potrebnu sumu novaca za taj sport.
U ugovoru nigdje nepise da moraju imati Sport klub.
Zato se i ide na osporavanje ugovora, ako on krši neka ljudska i potrošačka prava.
Zamisli da u ugovoru stoji da si, karikiram, dužan izvršiti harakiri ako ranije raskineš ugovor, da li bi fakat morao da to ispoštuješ? Ili bi možda neko negdje dokazao da se samoubistva ne smiju stavljati u ugovore.
1921
Posts: 124
Joined: 27/01/2010 21:42

#10765 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by 1921 »

Dzontra_Volta wrote:Što reče negdje g. Damir D. da je opravdano potpisivanje ugovora sa pretplatnicima na 12 ili 24 mjeseca, jer na taj način su osiguravaju ugovore sa vrhunskim kanalima. E sad, pošto nisu osigurali ugovor sa jednim od najgledanijih kanala, nekako bi bilo logično (da ne kažem pošteno) da i pretplatnike oslobode preuzete obaveze vezanja na 12, odnosno 24 mjeseca.
Upravo, to bi bila jedina koliko toliko fer "alternativa". :thumbup:
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#10766 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Naslovnica »

Evo jope raspad sistema na AP.
Nema interneta, TVa, telefona, sve stalo ima 10 min.
Uzmem mob, zovem podršku, tamo sve mrtvo, nema nikakvog signala!
Znači, stabilnost 0 poena!
Fakat ne znam šta se ovo dešava sa LoL-om?!
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#10767 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by radiša »

Kod mene isto.
User avatar
karanana
Posts: 47237
Joined: 26/02/2004 00:00

#10768 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by karanana »

nije samo ovaj gore ugovor bitan.
kao sto se spomenu gore, postoji zakon o zastiti potrosaca, postoji zakon o obligacionim odnosima i mozda jos poneki drugi.

oni su zakoni koji pokrivaju ugovore i koji mogu nadjacati ugovore.
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#10769 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by radiša »

oni da su imalo ozbiljni i da im je stalo do korisnika nasli bi neku alternativu sutra dan a ne ovako da bude.ako si znao vec da ces ukinut bitne kanale pusti sta slicno pa kad se dogovoris vrati staro.nemoj kaznjavat one koji nisu krivi.od njih hljeb jedes.
al-em
Posts: 3119
Joined: 01/03/2014 00:26

#10770 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by al-em »

Evo i kod mene nista ne radi. Gdje onaj pasa sto radi u logosoftu da brani firmu. Mora da je i ovo do telemaha.

Zovem podrsku, kaze deveti ste na listi cekanja, znaci raspad.
User avatar
MTV
Posts: 14341
Joined: 21/08/2013 19:39

#10771 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

C vila 2 sve ok. Koji si dio?
nikimostar
Posts: 646
Joined: 09/05/2010 15:42

#10772 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by nikimostar »

ima interneta nema tv
User avatar
Praetorious
Posts: 1530
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#10773 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Praetorious »

I kod mene je bio intenet stao, lokacija Neždarići, ali nije dugo trajao prekid.
Međutim, ovi prekidi im se javljaju sve češće i češće, nešto im se opako pokvarilo ... osim ponude.
User avatar
Edukator
Posts: 116
Joined: 27/04/2009 16:10
Location: Sarajevo

#10774 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Edukator »

Kod mene internet i telefon radi, SuperTV ni mukajet...sad cu ih zvati...nadam se da necu biti deseti na listi cekanja... :shock: :shock:
User avatar
Edukator
Posts: 116
Joined: 27/04/2009 16:10
Location: Sarajevo

#10775 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Edukator »

Edukator wrote:Kod mene internet i telefon radi, SuperTV ni mukajet...sad cu ih zvati...nadam se da necu biti deseti na listi cekanja... :shock: :shock:
Dobro bi bilo kad bi broj podrske radio!!! :? :? :?
Post Reply