Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
264
50%
 
Total votes: 527

DonieBrasco
Posts: 15529
Joined: 31/08/2016 16:09

#44077 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

11. junin Starfield prezentacija bas me zanima ova igra i na sta ce liciti, pogotovo nakon flopa Redfall.

Dan kasnije 12. juni da vidmo sta Ubisoft donosi za buduce.
Last edited by DonieBrasco on 12/05/2023 20:16, edited 2 times in total.
User avatar
House
Posts: 46748
Joined: 17/03/2010 15:36

#44078 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by House »

starfield je sve ili ništa za Xbox. sad je ogroman pritisak na bethesdi
User avatar
vaučer
Posts: 9181
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#44079 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by vaučer »

House wrote: 12/05/2023 20:15 starfield je sve ili ništa za Xbox. sad je ogroman pritisak na bethesdi
Šta fali Xboxu?
Mislim, nije da grcaju u dugovima.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#44080 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Microsoftu nije Xbox toliko bitan koliko je Sonyu Playstation. Jer dok Microsoft može svoje Xbox gubitke lagano popunit' sa ogromnim prihodima koji dolaze sa PC strane, Sony jednostavno nema taj luksuz i njihova cijela fiskalna struktura zavisi od uspjeha PSa. U svim drugim tražištima u kojima su prisutni (t.j. televizije, telefoni, itd.) su davno postali totalno nebitan faktor.

Zato i jesu toliko očajni da zaustave Microsoftovu kupovinu Activision-Blizzarda, jer im to po prvi put ozbiljno ugrožava budućnost. Mada sami su krivi, jer Japanci su toliko rigidni u svojim poslovanjima (Sony, a Nintendo još i više), da još uvijek nisu u potpunosti shvatili koliko je lukrativno PC tržište. Da jesu, puno više pažnje bi posvetili PC portovima nego što to rade trenutno.

Al' nisu svi Japanci isti. Naprimjer, Capcom je na vrijeme dobro skont'o koliko je važan PC market, i napravili su takav ogroman okret koji ih je u startu možda košt'o dobre love, al' sada ljudi zbog toga iz godine u godinu bilježe rekordan nivo prihoda.
User avatar
House
Posts: 46748
Joined: 17/03/2010 15:36

#44081 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by House »

evo tito sve objasnio. nakon redfall... sve oči su uperene prema MS i bethesda-i

i phil spencer je totalno sjeban. redfall je xbox-u kao udarac direktno u jaja
User avatar
vaučer
Posts: 9181
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#44082 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by vaučer »

Meni cijela priča više govori o Bethesdi kao izdavaču koji je potpuno izgubio kompas, nego o Xboxu. Ms će njih gurati i dalje, konzole su super dizajnirane i kvalitetne, nema za njih zime.
User avatar
House
Posts: 46748
Joined: 17/03/2010 15:36

#44083 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by House »

kod xbox-a nema više "console war". konzole, pc, mobiteli, TV

idu na sve uređaje
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#44084 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Sudeći po raznoraznim izvorima, Microsoft većinom ima "hands off" pristup kad pričamo o upravi studija koje posjeduje. Što znači da se ne upliću direktno u rad svojih pojedinih divizija, nema mikromenadžmenta, nego su više zainteresovani da uspostave i održe dominaciju na tržištu. Sve dok ima dobrog profita, nije ih baš briga šta se u studiju radi. Josh Sawyer naprimjer je izjavio da nije Microsofta i Game Passa, "niša" igra poput Pentimenta ne bi nikad bila napravljena.

Al' taj hands-off pristup je istovremeno i velika šteta, jer ako ima ijedan studio/publisher na planeti koji treba pošteno išamarat' i dovest' u red, to je Bethesda. Redfall bi treb'o bit' upozorenje, al' neće bit', jer Arkane nije studio od kojeg se očekuju mega-hitovi. Za takve stvari je zadužena direktno Bethesda, i zato su sve oči uperene u Starfield. Očekivanja su ogromna, ipak pričamo o uspostavljanju potpuno novog IP-a, al' zato su im dati ogroman budžet i talenti da to ostvare.
DonieBrasco
Posts: 15529
Joined: 31/08/2016 16:09

#44085 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

Starfield je probni balkon za potencijalno buduci Fallout !

Obzriom da se radi o single-player igri prevelik je hype, ali eto vidjet cemo.
User avatar
House
Posts: 46748
Joined: 17/03/2010 15:36

#44086 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by House »

arkane se propisno obrukao. šteta... pray je fenomenalna igra.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#44087 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by MarlboroGold »

Naletih na ovo

Image

Ne znam za vas, ali ovo sam ja in a nutshell :lol:
User avatar
ferratilis
Posts: 7282
Joined: 25/11/2013 16:48

#44088 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Ovaj kanal je riznica znanja za ljubitelje RPG zanra. Tim Cain se skoro penzionisao i odmah nakon toga je zapoceo sa yt klipovima. Za razliku od dugih recenzija i retrospektiva, klipovi su kratki i sadrzajni. I najbitnije, informacije su iz prve ruke. Steta sto vise legendi zanra nema ovakav odnos prema fanovima.
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#44089 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Kad smo kod RPG-a - ako volite taj zanr (a pogotovo DnD lore), pogledajte film Dungeons and Dragons: Honor Among Thieves

Chris Pine-a ne volim nikako i ocekivao sam da ce film biti prelos, a zapravo je veoma zabavan, opusten i veooma dosljedan DnD lore-u i fazonima, klišeima, scenama itd. :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#44090 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Na listi mi je taj film, svi kažu da je mnogo zabavan. A ja još i volim D&D, tako da ću ga sigurno gledat' čim uhvatim priliku.

Završio sam Expeditions: Viking, 60 sati mi je trebalo ukupno. Odlična mješavina RPGa i turn-based tactical igre. Nešto poput Wasteland igara al' smješteno u doba Vikinga. Izbori utiču na priču i nisu samo flavor text. Lijep i jednostavan skill/attribute sistem, bez potrebe za nekim pretjeranim theorybuildingom poput Kingmakera. :D

Sve u svemu, odlično iskustvo. Upravo sam stavio i nastavak, Expeditions: Rome, na wishlistu.
DonieBrasco
Posts: 15529
Joined: 31/08/2016 16:09

#44091 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

Ima li neko upuce nu ovaj slucaj Microsfta, Activision, Blizard, sta se tu događa ?
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#44092 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Vijest od danas:

https://www.theverge.com/2023/5/15/2372 ... commission
Microsoft’s $68.7 billion deal to acquire Activision Blizzard has been approved by EU regulators just weeks after UK regulators blocked the acquisition. The European Commission has concluded that the deal can pass thanks to commitments from Microsoft related to cloud gaming.

The EU found that Microsoft “would have no incentive to refuse to distribute Activision’s games to Sony” and that “even if Microsoft did decide to withdraw Activision’s games from the PlayStation, this would not significantly harm competition in the consoles market.” But EU regulators, much like the UK, did find the acquisition could harm competition around the distribution of PC and console games through cloud gaming services.

The European Commission has identified remedies to allow for the deal to go ahead through 10-year licensing deals that Microsoft has offered to competitors. These include a free license to consumers in EU countries that would allow them to stream via “any cloud game streaming services of their choice” all current and future Activision Blizzard PC and console games that they have a license for. Cloud providers will also be offered a free license to stream these games in EU markets.

These licenses are automatic and mean that consumers will have a right to stream Activision Blizzard games they’ve purchased or subscribe to on “any cloud game streaming service of their choice and play them on any device using any operating system.” It appears that the European Commission requested Microsoft offer this automatic license, and the Xbox maker will now apply this globally.

The EU’s decision to approve this giant deal comes less than a month after UK regulators blocked Microsoft’s plans. The UK’s Competition and Markets Authority (CMA) blocked the deal over cloud gaming market concerns, stating that the acquisition could lead to “reduced innovation and less choice for UK gamers over the years to come.” Microsoft is appealing the decision.

Microsoft has spent the past few months trying to address regulators’ concerns around cloud gaming, with the deals convincing EU regulators but not the UK. The software giant signed cloud gaming deals with Boosteroid, Ubitus, and Nvidia to allow Xbox PC games to run on these rival cloud gaming services. A similar deal with Nintendo was announced in December. All of these 10-year deals also include access to Call of Duty and other Activision Blizzard games if the deal is approved by regulators.

The CMA fears that Microsoft controlling Call of Duty, Overwatch, and World of Warcraft would give it a big advantage over competitors in the cloud gaming market — which the regulator estimates Microsoft has around 60 to 70 percent of global cloud gaming services share.

Microsoft’s appeal in the UK will likely take months before the process is complete. Today’s EU decision may help boost Microsoft’s chances of getting this giant deal over the line, but the company still faces battles in the US and UK. Regulators in Saudi Arabia, Brazil, Chile, Serbia, Japan, and South Africa have also all approved the deal. China, South Korea, New Zealand, and Australia are all still reviewing the deal.

Microsoft’s next big hurdle is regulatory klix closer to home. The Federal Trade Commission sued to block Microsoft and Activision Blizzard’s deal late last year, and the case is still at the document discovery stage. An evidentiary hearing is now scheduled for August 2nd, so we’re still months away from knowing the outcome of the case. 

While Activision Blizzard CEO Bobby Kotick welcomed the EU approval and says the company intends “to meaningfully expand our investment and workforce throughout the EU,” the CMA defended its own position.

“The UK, US and European competition authorities are unanimous that this merger would harm competition in cloud gaming,” says the CMA in a statement. “Microsoft’s proposals, accepted by the European Commission today, would allow Microsoft to set the terms and conditions for this market for the next 10 years. They would replace a free, open and competitive market with one subject to ongoing regulation of the games Microsoft sells, the platforms to which it sells them, and the conditions of sale. This is one of the reasons the CMA’s independent panel group rejected Microsoft’s proposals and prevented this deal. While we recognize and respect that the European Commission is entitled to take a different view, the CMA stands by its decision.”

Microsoft clearly has a tough appeal battle ahead with the CMA, even if the software maker was able to offer a concession to the EU to get the deal over the line in Europe today.
Ukratko: EU i još nekoliko zemalja odobrile spajanje, Britanija nije, i to zbog jebenog cloud gaminga koji ima postotak ukupnog gaminga otprilike k'o ja što imam postotak jebavanja Victoria's Secret modela. Mada insajderi u industriji smatraju da će Microsoft ovo progurat' i u Britaniji kroz žalbu. Međutim, u Americi će to malo teže ić' jer ih je glavni državni regulator (FTC) tužio zbog ovog spajanja i nema naznaka da će od ovog tako lahko odustat'.
User avatar
Riddle
Posts: 8196
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#44093 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Riddle »

Ima li glasina šta je mystery game na Epicu?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#44094 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Riddle wrote: 15/05/2023 23:00 Ima li glasina šta je mystery game na Epicu?
neko reče Death Stranding.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#44095 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Haverus će otvorit' novi account na Epicu samo da ga opet pokupi. :D
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#44096 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Da hoce biti Director's Cut :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#44097 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

kad vidim da Tito komentariše Death stranding, u glavi mi se čuje gunđanje Sama Bridgesa... hmh...

:D
User avatar
SmokingMan
Posts: 18707
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#44098 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by SmokingMan »

Bio bih zadovoljan da je The Division, kako je to i bilo u začetku zamišljeno, bude tactical shooter / survivior game, i da je priča znatno više bila u fokusu, sastavljajući segmente u jednu cijelinu, kao što je skupljanje ovih audio zapisa, analiza echoa razgovora sa osobama razbacanim po različitim lokacijama. Uz malo kompleksniji sistem, kako ne bi sve bilo suviše linearno (a od čega pati većina današnjih igara), kada već na početku možete saznati vjerovatan ishod priče. Umjesto beskrajnih raidova, ponavljanja jednih te istih misija, i ostalih modova, bespotrebnog grindovanja moglo se ići sa updateom priče na otplilike svakih 2 mjeseca, dodavanjem anegdotalnih misija, proširivanje mape sa objektima koje u potpunosti možete istražiti, od prizemlja do potkrovlja, a ne da njihova svrha bude samo popunjavanje praznog prostora.

Od onoga što sam pričitao u par knjiga, materijala ima toliko dovoljno da se za Dark zone mogla napraviti zasebna "priča", svakako je po meni veoma zanimljiv dovoljno nerazrađeni karakter Warren Merchant, stvarnog imena Roger Koopman, usko povezanog sa likom agentice April Kelleher, čiji je muž Bill Kelleher pod sumnjivim okolnostima ubijen netom prije izbijanja pandemije Dollar Flu/Green Poison, i o njemu se jako malo zna. Inače je kopfmann bio dobro upućen u rad zloglasnog virologa Gordon Armhersta i Vitalija Čarnenka. Ako nastavim pisati, svi oni koji nisu dobrano upoznati sa tajmlajnom priče, ili im jednostavno nije bila dovoljno zanimljiva, moglo bi prerasti u epiznodno, pomalo dosadno teoretisanje o nepoznatim aspektima iste, i sigurno da će se neke od stvari dosta iskristalisati kada Ubisoft odluči da je dosta. I ja kažem sebi da je dosta, ok.OK!

Image
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#44099 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

:thumbup:

The Division 2 je odlična igra koje se povremeno zasitim, al' joj se i vraćam. Bila bi još bolja da su više vremena proveli na optimiziranju Snowdrop engine-a, jer mi igra obavezno krešira barem jednom po game sesiji. Sve sam prob'o i ništa ne vrijedi. Najbolji ishod kojem se mogu nadat' je da mi krešira na početku duge misije, a ne na kraju.

Završio sam juče Injustice, onaj prvi dio iz 2013, šaketanje sa DC herojima. Nekad sam strašno volio ovakve igre, odrast'o sam uz Street Fighter i Mortal Kombat, al' godine su uradile svoje i ne ide mi više k'o prije. Igra sama po sebi nije toliko loša, ima solidnu priču, al' ja ne umijem da izvodim fancy kombinacije koje su poželjne u ovakvim igrama. Al' eto, završio sam i drago mi je. :)
caseytron
Posts: 2090
Joined: 01/06/2016 16:42

#44100 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by caseytron »

Tito_i_Partija wrote: 16/05/2023 14:41 :thumbup:

The Division 2 je odlična igra koje se povremeno zasitim, al' joj se i vraćam. Bila bi još bolja da su više vremena proveli na optimiziranju Snowdrop engine-a, jer mi igra obavezno krešira barem jednom po game sesiji. Sve sam prob'o i ništa ne vrijedi. Najbolji ishod kojem se mogu nadat' je da mi krešira na početku duge misije, a ne na kraju.

Završio sam juče Injustice, onaj prvi dio iz 2013, šaketanje sa DC herojima. Nekad sam strašno volio ovakve igre, odrast'o sam uz Street Fighter i Mortal Kombat, al' godine su uradile svoje i ne ide mi više k'o prije. Igra sama po sebi nije toliko loša, ima solidnu priču, al' ja ne umijem da izvodim fancy kombinacije koje su poželjne u ovakvim igrama. Al' eto, završio sam i drago mi je. :)
Ja probao oba dijela i oba su mi dosadna, repetitivno iskustvo. Pokusao se vratiti par puta, ali uzalud. Volio bih da je drugacije, ali jednostavno sve se svodi na idi tamo ubij i tako po pet puta ista misija.
Post Reply