Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
263
50%
 
Total votes: 526

User avatar
l33t
Posts: 4325
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#42076 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by l33t »

Averus wrote: 20/09/2022 08:50 E kako sam bez grafičke, probao sam igrati na laptopu :lol:

Tačno me vratilo u ona vremena kad se nije imalo, pa ono presretan si kad igru uopšte možeš pokrenuti, makar na ultra-low postavkama.
I skontam da smo stvarno razmaženi postali, ali samo tako :D
Jbt nekad smo bili zadovoljni kockicama na ekranu i rezolucijama od 320x240 do 640x480, a sad ne mogu da podnesem ovo jbt, ne vidim ni loptu ni protivnike u Rocket League :-)
Ako uhvatim večeras vremena, probaću Pathfinder. Mislim da bi to moglo biti podnošljivije jer nije nega ultramega grafika, a i nema brzog kretanja kao u RL.

Al' fakat smo razmaženi drama :lol:
Fkt, sad kad FPS spadne ispod 60, ja odmah novu grafu naručujem :lol:
DonieBrasco
Posts: 15234
Joined: 31/08/2016 16:09

#42077 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

Kako neko moze da hakira komapaniju kao sto je Rock Star ?

Realno ko god je ovo uradio morao je imati pomoc iznutra, a nije ovo jedna osoba ovo je grupa njih koji se dobro razumiju u to sto rade. Mislim da je smjesno misliti da je neko (jedna osoba) tek tako hakirao mulit bilionsku komapniju i glavne kodove im ukrao, glavni naslov procurio u javnost. Grupa dobor upucenih u materiju sa pomoci iznutra sigurno.

Opet ko god da je u pitanju on je donji kad tad ce ih uvatiti, ne bi me cudilo da ih FBI vec trazi.
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#42078 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

E ovo je trailer!

btw nemam pojma kakva je ovo igra, ali im je marketing top :D
User avatar
PhilJacksonIzvala
Posts: 585
Joined: 30/04/2020 10:35

#42079 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by PhilJacksonIzvala »

ferratilis wrote: 20/09/2022 12:14 E ovo je trailer!

btw nemam pojma kakva je ovo igra, ali im je marketing top :D
Hahhaa 0:03 naughty america :D :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42080 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Kopija spota Benny Benassijevog hita, "Satisfaction".

User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#42081 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by arnes_king »

DonieBrasco wrote: 20/09/2022 11:52 Kako neko moze da hakira komapaniju kao sto je Rock Star ?

Realno ko god je ovo uradio morao je imati pomoc iznutra, a nije ovo jedna osoba ovo je grupa njih koji se dobro razumiju u to sto rade. Mislim da je smjesno misliti da je neko (jedna osoba) tek tako hakirao mulit bilionsku komapniju i glavne kodove im ukrao, glavni naslov procurio u javnost. Grupa dobor upucenih u materiju sa pomoci iznutra sigurno.

Opet ko god da je u pitanju on je donji kad tad ce ih uvatiti, ne bi me cudilo da ih FBI vec trazi.
Nije hakirao direktno njih, nego neki servis kojim interno komuniciraju pa je tako putem poruka dosao do tog svega. Nije ni to jednostavno, ali obzirom da od pocetka pandemije pa do danas i dalje dosta raje radi od kuce takve stvari postaju jednostavnije nego kad su svi u firmi.

Lik budala, ucjenjivao rockstar da mu plate ili ce kao leakat source kod, a izgleda da ga vjerovatno i nema te da blefa. Samo se uvalio u probleme :D
caseytron
Posts: 2083
Joined: 01/06/2016 16:42

#42082 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by caseytron »

ferratilis wrote: 20/09/2022 12:14 E ovo je trailer!

btw nemam pojma kakva je ovo igra, ali im je marketing top :D
Hrvati uradili, komsijska. Beograd ima Ubisoft studio, hrvati imaju ozbiljne projekte, mi standardno cundara :)
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#42083 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by soha96 »

arnes_king wrote: 20/09/2022 14:56
DonieBrasco wrote: 20/09/2022 11:52 Kako neko moze da hakira komapaniju kao sto je Rock Star ?

Realno ko god je ovo uradio morao je imati pomoc iznutra, a nije ovo jedna osoba ovo je grupa njih koji se dobro razumiju u to sto rade. Mislim da je smjesno misliti da je neko (jedna osoba) tek tako hakirao mulit bilionsku komapniju i glavne kodove im ukrao, glavni naslov procurio u javnost. Grupa dobor upucenih u materiju sa pomoci iznutra sigurno.

Opet ko god da je u pitanju on je donji kad tad ce ih uvatiti, ne bi me cudilo da ih FBI vec trazi.
Nije hakirao direktno njih, nego neki servis kojim interno komuniciraju pa je tako putem poruka dosao do tog svega. Nije ni to jednostavno, ali obzirom da od pocetka pandemije pa do danas i dalje dosta raje radi od kuce takve stvari postaju jednostavnije nego kad su svi u firmi.

Lik budala, ucjenjivao rockstar da mu plate ili ce kao leakat source kod, a izgleda da ga vjerovatno i nema te da blefa. Samo se uvalio u probleme :D
I sta ima od tih para sve da mu uplate milijardu? :D

Kako ces uzivati u parama ako svake minute imas u podsvijesti da mozes na vratima vile cuti “FBI Open up” :mrgreen:
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#42084 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by arnes_king »

soha96 wrote: 20/09/2022 15:33
arnes_king wrote: 20/09/2022 14:56

Nije hakirao direktno njih, nego neki servis kojim interno komuniciraju pa je tako putem poruka dosao do tog svega. Nije ni to jednostavno, ali obzirom da od pocetka pandemije pa do danas i dalje dosta raje radi od kuce takve stvari postaju jednostavnije nego kad su svi u firmi.

Lik budala, ucjenjivao rockstar da mu plate ili ce kao leakat source kod, a izgleda da ga vjerovatno i nema te da blefa. Samo se uvalio u probleme :D
I sta ima od tih para sve da mu uplate milijardu? :D

Kako ces uzivati u parama ako svake minute imas u podsvijesti da mozes na vratima vile cuti “FBI Open up” :mrgreen:
Zato i kazem da je budala, natovario je sebi belaj na ledja da zivi u strahu :D a ne znam da je ikad iko dobio na ovakav nacin, ucjenjujuci, neku lovu :D
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#42085 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Inventory search, konacno! Dosad je bio smor traziti nesto medju milion itema.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42086 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Armor recoloring je super, al' samo kad bi otišli još jedan korak unaprijed i napravili pravi transmog sistem...
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42087 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Ovaj StarCitizen je najveća prevara na dunjaluku trenutno, a njegovi fanovi su poput kulta. 500 miliona dolara ukupno dato, a niđe igre. :roll:

Image
DonieBrasco
Posts: 15234
Joined: 31/08/2016 16:09

#42088 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

Meni nije jasno sta oni rade na toj igri, kodiranje, fizika, grafika, u kojoj je fazi ? Tolike godine za sta, koliko uposlenika, jer samo ovaj lik sa slike se pojavljuje.

Cudno mi da ga neko nije istrazio, gdje zivi i kako, stotine miliona dolara i tolike godine a sta zapravo od igre ima urađeno ?
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#42090 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by arnes_king »

DonieBrasco wrote: 21/09/2022 19:08 Image

:skoljka:
Ovo raja sastavila na osnovu djelica mape i koordinata sa leakova?

Jucer sam naletio i na nekog sto je na osnovu tog racunao velicinu i dosao je do nekih 205 kvadratnih km, mislim da je gta v oko 80ak.
DonieBrasco
Posts: 15234
Joined: 31/08/2016 16:09

#42091 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

Da mapa na osnovu kordinata i podataka iz koda koje su procurile, navodno ovo je "Projekat Amerika" kako je zamisljeno da igra vremenom raste, da budu veliki auto putevi između gradova iz prijasnjih naslova uz nove, pustinje, mali gradici i mjesta, sela šume, mocvare, rijeke...itd doslovno da bas bude "GTA svijet" kao sto je sama Amerika veliko prostranstvo.

Ako je to plan kroz razne DLC, single player i online onda su bas veliki zalogaj uzeli.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#42092 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by arnes_king »

DonieBrasco wrote: 21/09/2022 19:44 Da mapa na osnovu kordinata i podataka iz koda koje su procurile, navodno ovo je "Projekat Amerika" kako je zamisljeno da igra vremenom raste, da budu veliki auto putevi između gradova iz prijasnjih naslova uz nove, pustinje, mali gradici i mjesta, sela šume, mocvare, rijeke...itd doslovno da bas bude "GTA svijet" kao sto je sama Amerika veliko prostranstvo.

Ako je to plan kroz razne DLC, single player i online onda su bas veliki zalogaj uzeli.
Da, to se vec i ranije spominjalo, mene samo brine da opet SP ne zapostave a to sve bude dodavano samo u online...
DonieBrasco
Posts: 15234
Joined: 31/08/2016 16:09

#42093 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

Vidjet cemo nekad tokom 2025. kad je navodni datum izlaska. :D

Kad shvatis koliko ce do tada popularnih naslova drugih igara izaci, također koliko ce do tada generacija AMD/Intel procesora i grafickih AMD/Nvidia izaci, ostalog hardvera, dobro mozda ne nove konzole.

A opet gdje je svakodnevni zivot i sve ostalo. :lol:
User avatar
n+1
Posts: 6906
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#42094 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by n+1 »

Godine 2025. će se samo pojaviti razglednica iz zemlje Safari: Zbogom žohari. :lol:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42095 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Pa dobro, i na RDR2 su radili osam godina, tako da ovo nije neko čudo.

Samo što je sad najveći problem taj online komponent, toliko im je para donio u petici da će singleplayer sigurno bit' zapušten.
User avatar
geralt
Posts: 5146
Joined: 14/09/2017 12:45

#42096 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by geralt »

Tito_i_Partija wrote: 20/09/2022 21:46 Ovaj StarCitizen je najveća prevara na dunjaluku trenutno, a njegovi fanovi su poput kulta. 500 miliona dolara ukupno dato, a niđe igre. :roll:
Meni je iskreno najlogicnije objasnjenje da su developeri uvezani za kriminalcima koji peru pare preko "donacija" za "igru". Odbijam povjerovati da su ljudi stvarno toliko glupi/naivni.

Poredjenja radi, najskuplja igra dosad je bila Red Dead Redemption 2, gdje je Rockstar potrosio $300 miliona za kompletan development + reklamiranje. Ovo je $500 miliona samo za nezavrsen development.
DonieBrasco
Posts: 15234
Joined: 31/08/2016 16:09

#42097 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

geralt wrote: 22/09/2022 03:35 Poredjenja radi, najskuplja igra dosad je bila Red Dead Redemption 2, gdje je Rockstar potrosio $300 miliona za kompletan development + reklamiranje. Ovo je $500 miliona samo za nezavrsen development.
Da li su ove novcane cifre kao danasnji fudbaleri poznatih klubova koji ne da su preplaceni nego bezobrazno preplaceni, pa je tako i sa programerima i generlano tim IT tehnicarima koji prave igre pa je zato tako skupo ?

Razumljivo da moraju razviti softeversku tehnolgiju to jeste bit svega i pokazatelj kvalitete, njihov game engije Rage, znaci samo taj softver - tehnologiju fizike, grafike, motion, detalji, sva ludila koja itekako dobro rade...itd.

OK naravno je da se glumci plate, prava na lokacije, muziku, brendove iz pravog svijeta ako se pojave u igri,...itd. također za marketing mogu razumjeti mada je diskutabilno i to jer danas je marketing precjenjen.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18507
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#42098 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by SmokingMan »

Golem nivo(i), detalji teksutra, šta očekivati doli da se i čak i jači računare pate sa učitavanjem sadržaja Star Citizena, latencija, kontantan problem sinhronizacije servera i klijenta, što recimo kod FPS igara često izaziva onaj frustrirajući hit reg (tome sam često i svjedok. :mrgreen: ). Za to je odgovoran UDP protokol (često korišten kod FPS igara) koji omogućava brži transfer podataka od TCP protokola, nema nekih mehanizama provjere kao TPC, i zbog toga nije pouzdan, i svi paketi koji se izgube tokom transporta više se ne mogu retransmitovati, mada i to kod online igara ne pravi neki problem. Po iskustvu sa Star Citizenom ja bih jednsotavno razvukao još barem deceniju i čekao bolju net infrastrukturu, dok možda IPv4 ne bude izbačen iz upotrebe.
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#42099 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Inace ne gledam anime, ali sam se navukao na Edgerunners i mogu cak reci da ima bolju pricu nego igra. Barem ovdje vidim sve one stvari koje sam zelio u igri, a nisu implementirane. Daleko, daleko vise empatije osjecam prema Davidu nego V. Ni na koji nacin nisu "izdali" stil igre. Dosta su paznje posvetili detaljima, svi su ocekivali neki cashgrab, a krajnji rezultat je i vise nego solidan. Preporuka za sve koji su igrali CP2077.

btw gledao sam engleski dub, glupo mi je slusati japanske glasove kad je sama igra na engleskom
User avatar
SmokingMan
Posts: 18507
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#42100 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by SmokingMan »

Radije bi iznova pogledao GITS, nego ovo.
Post Reply