Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
264
50%
 
Total votes: 527

User avatar
hopi
Posts: 5692
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#41751 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by hopi »

Qler wrote: 29/07/2022 00:20 Ja derem sad Age of Empires 4 lagano easy i skirmish :)
Mogu ti reći da ga i derem pomalo i baš mi legne. Ne igram kampanju, samo protiv kompa, 1 na 1 ili 2 na 2. Taman mi dođe tih 45min ili sahatak koliko već potraje jedna partija.
Najčešće igram sa Englezima, s njima je kasnije lako za gold, samo im one farme napraviš i ide food i gold. Mada nisam sve nacije niti probao kako treba. A težinu pristavim Hard, tj treća po redu težina iz menija kako se vec zove. Volio bi i multi-player probati, kod mene je narodna verzija, mada mislim da bi brzo bio ubiven.
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#41752 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Qler »

Ja sam probao online, ubiše nogom u skoku. Kod mene je steam varijanta, a na MS store imam 1 I 2 DE
User avatar
hopi
Posts: 5692
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#41753 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by hopi »

Qler wrote: 29/07/2022 12:00 Ja sam probao online, ubiše nogom u skoku. Kod mene je steam varijanta, a na MS store imam 1 I 2 DE
Ma vjerujem, vidio sam malo online mečeve na jutubetu, koje su taktike tu i kako igraju, ne bi baš imao volje to učiti draže mi je ovako casual.
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#41754 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Qler »

Al generalno nije losa igra, AoE3 meni nikad nije legao, i drago mi je sto su se malo vratili
User avatar
Averus
Posts: 20357
Joined: 13/02/2008 17:07

#41755 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Znači moram staviti i AoE4 na wishlist :oops:
Ni meni se trica nije sviđala, nekako sam više volio gameplay iz keca, dvice i mythologyja.
Iako nisam nikad gotivio RTS, te tri igre su me baš osvojile :)


Ali online nipošto. Jedva da i AI-a pobijedim :lol:
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#41756 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Qler »

Meni je cetvorka dobra, grafika je OK, ali gameplay je dobar. Ima npr uticaja reljef, pa strijelci lakse gadjaju sa brda dole, nego na brdo i slicno...
caseytron
Posts: 2088
Joined: 01/06/2016 16:42

#41757 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by caseytron »

Averus wrote: 29/07/2022 13:29 Znači moram staviti i AoE4 na wishlist :oops:
Ni meni se trica nije sviđala, nekako sam više volio gameplay iz keca, dvice i mythologyja.
Iako nisam nikad gotivio RTS, te tri igre su me baš osvojile :)


Ali online nipošto. Jedva da i AI-a pobijedim :lol:
Cetvorka je dobra. Imas je na Xbox game passu, da ne uzimas bezveze.
User avatar
geralt
Posts: 5187
Joined: 14/09/2017 12:45

#41758 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by geralt »

AoE 2 je vrhunac RTS zanra. Nedavno sam imao visemjesecni binge u kojem sam presao sve single-player kampanje Definitive Editiona.

Sacekacu barem jos pola godine da probam cetvorku, nakon tako intenzivnog forsiranja jednog zanra moram promijeniti da se odmorim i opet pozelim.
User avatar
Averus
Posts: 20357
Joined: 13/02/2008 17:07

#41759 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Ja stvarno ne kontam kako je Kingdom Come Deliverance mogla postići toliki uspjeh i popularnost.
Više od 30 sati igre i propadne ti sav progress jer su im main questovi ubagovani.
Hej... MAIN QUESTOVI! :oops:

Sve sam probao, čak i ono što nikad ni u jednoj igri nisam - pokrenuo stari save i ispočetka quest i ništa. Opet isto.
Štaviše, radio po walkthrough-u, da ne fulim šta. Džaba.

Ako se obratim liku Rapota - quest failed
ako nađem rudnik bez da mu se obratim - quest failed

jebo ih igra





EDIT:
RIJEŠIO jedno, zajebava drugo...
Odbagovao se quest kad sam ponovo pokušao otići u camp bez da pričam sa Rapotom.
Međutim sad kad dođem u Rattay, infinite loading screen :lol:
jebo ih igra
User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#41760 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by SmokingMan »

Igram je već po drugi put, sada sam negdje na 40%, puno vremena provodim na povezivanju knotova,tansportu roba sa Truck Long Range Lv. 3, uvijek natovarim do maksimuma, žrtvujući svoj borbeni inventar. Onako, rijetko mi dosadi, volim se nekada vraćati po viška robre, samo ako neće izaći izvan onoga kritičnog dosega, kada obično svaki item automatski propadne. :mrgreen:



User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#41761 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

SmokingMan wrote: 30/07/2022 23:36 Igram je već po drugi put, sada sam negdje na 40%, puno vremena provodim na povezivanju knotova,tansportu roba sa Truck Long Range Lv. 3, uvijek natovarim do maksimuma, žrtvujući svoj borbeni inventar. Onako, rijetko mi dosadi, volim se nekada vraćati po viška robre, samo ako neće izaći izvan onoga kritičnog dosega, kada obično svaki item automatski propadne. :mrgreen:



Nevjerovatno je zabavno voziti tim autoputem :lol: nije mi se dalo više razvlačiti, ali ostala je želja da ga cijelog izgradim :mrgreen:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#41762 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by SmokingMan »

Nema odustajanja, iako je materijal poskupio :mrgreen: , chiral crytal mi je najmrže skupljati, i često se naleti na manje količine sve dok ne počne Timefall, ili otresem onog dolphin cathera. Obično na nekim zabačenim dijelovima mape se može naletiti na solidne količine, ali ne savjetujem da se peglaju oni koji baš nemaju strpljenja. Bit će autput 5C, makar mi trebalo 1.000 sati igranja. :mrgreen:

Najdraži karakter u najupečatljivijoj sceni dijaloga (na momente monologa)...

https://youtu.be/mjvi6pCP0Q4?t=920

Inače pročitao sam prvu knjigu, drugu nikako da naručim.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#41763 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by MarlboroGold »

ferratilis wrote: 29/07/2022 10:50
:thumbup:

Najdraža. Prekuco sam je sigurno 50 puta, pa kad mi je postala prelagana onda sam počeo skidati modove, packove i slično koji bitke čine višestruko težim od max težine koju nudi igra. Neke bitke su baš brutalne sa modovima da sam znao reloadati po 100 puta dok ne skontam šta i kako. Kakav Elden Ring :mrgreen:

BG3 nemam volje igrati... možda uzmem kad izađe i kad bude na nekom 50% sniženju i slično.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#41764 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

SmokingMan wrote: 31/07/2022 00:39 Nema odustajanja, iako je materijal poskupio :mrgreen: , chiral crytal mi je najmrže skupljati, i često se naleti na manje količine sve dok ne počne Timefall, ili otresem onog dolphin cathera. Obično na nekim zabačenim dijelovima mape se može naletiti na solidne količine, ali ne savjetujem da se peglaju oni koji baš nemaju strpljenja. Bit će autput 5C, makar mi trebalo 1.000 sati igranja. :mrgreen:

Najdraži karakter u najupečatljivijoj sceni dijaloga (na momente monologa)...

https://youtu.be/mjvi6pCP0Q4?t=920

Inače pročitao sam prvu knjigu, drugu nikako da naručim.
ma već sam govorio, nisam toliko čitao sci fi materijala da bih bio siguran koliko je originalno, ali meni je sav taj univerzum super originalan i nešto što nije reciklirano. malo ludo i blesavo, ali fantastično pogođena atmosfera.

malo sam na početku bio istraumiran od onih utvara, a posebno kod dostave u onu elektranu, pa kad ideš kroz šumu. uh... jebenica :D

poslije postane malo manje mistično, ali ne pamtim kad sam vidio tmurniji, a zabavniji svijet.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#41765 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Tito_i_Partija wrote: 28/07/2022 14:39 To je zato što su gejmeri, uglavno oni američki, velikim mahom glupa, neoprana rulja koja se upali k'o kutnjak na najmanje i najbanalnije stvari.

Boli me briga hoće li glavni lik bit' muško il' žensko, hoće li bit' latino il' jebeni mađar. Valjda je najbitnije hoće li igra bit' zabavna, jer joj je to primarna svrha: zabava.

Na šta ljudi troše živce jeb'o te zakon. :-)
iskreno, teže mi se bilo uživjeti u ulogu CJ-a nego npr. Lare Croft.

apsolutno ne vidim problem što će protagonista biti žensko, a u neku ruku mogu razumjeti i ako GTA digne malo ručnu u smislu mass shooting ambijenta.

ipak, znajući ih ne vjerujem da će podilaziti publici koja je butthurt oko svega.

EDIT: ovaj post mi tako inesmrenicovski zvuči 8-) :lol:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#41766 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by SmokingMan »

Chmoljo wrote: 31/07/2022 01:03
SmokingMan wrote: 31/07/2022 00:39 Nema odustajanja, iako je materijal poskupio :mrgreen: , chiral crytal mi je najmrže skupljati, i često se naleti na manje količine sve dok ne počne Timefall, ili otresem onog dolphin cathera. Obično na nekim zabačenim dijelovima mape se može naletiti na solidne količine, ali ne savjetujem da se peglaju oni koji baš nemaju strpljenja. Bit će autput 5C, makar mi trebalo 1.000 sati igranja. :mrgreen:

Najdraži karakter u najupečatljivijoj sceni dijaloga (na momente monologa)...

https://youtu.be/mjvi6pCP0Q4?t=920

Inače pročitao sam prvu knjigu, drugu nikako da naručim.
ma već sam govorio, nisam toliko čitao sci fi materijala da bih bio siguran koliko je originalno, ali meni je sav taj univerzum super originalan i nešto što nije reciklirano. malo ludo i blesavo, ali fantastično pogođena atmosfera.

malo sam na početku bio istraumiran od onih utvara, a posebno kod dostave u onu elektranu, pa kad ideš kroz šumu. uh... jebenica :D

poslije postane malo manje mistično, ali ne pamtim kad sam vidio tmurniji, a zabavniji svijet.
Nisam ni ja očekivao da će mi se onomad uopšte svidjeti, sve do onog dijaloga u pećinu na početku igre, kada mu se ukazala ona Fragile sa ludim teleportacijskim kišobranom :mrgreen: , pa do stopala nevidljibvog BT.a na zdovima pečine. Melanholična muzika Low Roara je definitvno dala posebnu boju nevjerovatnom ladscapoeu igre, naprosto sam se znao vraćati na neke od lokacija na uzvisinama samo da bi bacio pogled u trenutk kada se pojavi obrnuta duga. Kojima i ekipa su definitvno okupili idealnu ekipu glumaca, mimo ludog Winding Refna :mrgreen: , Del toro je glumom, sjajnim vokalnim sposobnostima i dramatorgijom, do savršenstva doveo lik Deadmena.

I dodao bi još ovome kako je početak igre odisao velikim Samovim nihilizmom do njeogovg optpunog prepoproda kada je svhatio da beskajno dostavljanje pošte :mrgreen: ipak može svijet učiniti boljim, i da ljudski dodir ne mora biti toliko povređujući. Što je ne tako rijetko naglašavano u igri, a po meni predstavlja jednu od simbola koji su strogoj realciji sa današnim poremećenim društvenim vrijednostima. DS je specifična igra, i mnogima je bilo teško da provare čitav koncept / sadržaj igre, krenuvši od same i na momente surealne sulude priče, dijalozima sa nekim od stanovika Port Knotova, semove "reinkarnacije" nakon pogobije, što tu i tamo aludira da smrt ne postoji, osim samo fizičkog izumiranja i da duša dalje nastavlja svoj put.........Etc, Kojima ne bi bio ono što jeste da se njegove pomalo unikatne sulude ideje ne mogu pretočiti u tako živopisne i privlačne tvorevine. On će kod većine sigurno ostati prvenstvno upamćen po doprinosu MGS.u, ali mu je osamostaljenje defintivno utabalo njegov sudbonosni put, barem ja tako smatram, i to vjerovatno zbog velikog utjecaja DS.a na mene. Bit ću iskren, kao da je igru stvorio po recepturi mojih posebnih sastojaka. Rumorsi govore da bi nešto moglo biti i od drugog nastavka, vjerovatno bi presequel mogao voditi do samog početka nastaka Bridge babies, barem meni i sam kraj igre kada Sam ispred krematorija u ruci drži "reanimiranog" BB.a aludira upravo na to da priča još nije dobila svoj epilog....
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#41767 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by NecuVise »

Bit će nastavak, to su već slučajno potvrdili. Tako da, keep on keeping on :thumbup:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#41768 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

SmokingMan wrote: 31/07/2022 10:11
Chmoljo wrote: 31/07/2022 01:03

ma već sam govorio, nisam toliko čitao sci fi materijala da bih bio siguran koliko je originalno, ali meni je sav taj univerzum super originalan i nešto što nije reciklirano. malo ludo i blesavo, ali fantastično pogođena atmosfera.

malo sam na početku bio istraumiran od onih utvara, a posebno kod dostave u onu elektranu, pa kad ideš kroz šumu. uh... jebenica :D

poslije postane malo manje mistično, ali ne pamtim kad sam vidio tmurniji, a zabavniji svijet.
Nisam ni ja očekivao da će mi se onomad uopšte svidjeti, sve do onog dijaloga u pećinu na početku igre, kada mu se ukazala ona Fragile sa ludim teleportacijskim kišobranom :mrgreen: , pa do stopala nevidljibvog BT.a na zdovima pečine. Melanholična muzika Low Roara je definitvno dala posebnu boju nevjerovatnom ladscapoeu igre, naprosto sam se znao vraćati na neke od lokacija na uzvisinama samo da bi bacio pogled u trenutk kada se pojavi obrnuta duga. Kojima i ekipa su definitvno okupili idealnu ekipu glumaca, mimo ludog Winding Refna :mrgreen: , Del toro je glumom, sjajnim vokalnim sposobnostima i dramatorgijom, do savršenstva doveo lik Deadmena.

I dodao bi još ovome kako je početak igre odisao velikim Samovim nihilizmom do njeogovg optpunog prepoproda kada je svhatio da beskajno dostavljanje pošte :mrgreen: ipak može svijet učiniti boljim, i da ljudski dodir ne mora biti toliko povređujući. Što je ne tako rijetko naglašavano u igri, a po meni predstavlja jednu od simbola koji su strogoj realciji sa današnim poremećenim društvenim vrijednostima. DS je specifična igra, i mnogima je bilo teško da provare čitav koncept / sadržaj igre, krenuvši od same i na momente surealne sulude priče, dijalozima sa nekim od stanovika Port Knotova, semove "reinkarnacije" nakon pogobije, što tu i tamo aludira da smrt ne postoji, osim samo fizičkog izumiranja i da duša dalje nastavlja svoj put.........Etc, Kojima ne bi bio ono što jeste da se njegove pomalo unikatne sulude ideje ne mogu pretočiti u tako živopisne i privlačne tvorevine. On će kod većine sigurno ostati prvenstvno upamćen po doprinosu MGS.u, ali mu je osamostaljenje defintivno utabalo njegov sudbonosni put, barem ja tako smatram, i to vjerovatno zbog velikog utjecaja DS.a na mene. Bit ću iskren, kao da je igru stvorio po recepturi mojih posebnih sastojaka. Rumorsi govore da bi nešto moglo biti i od drugog nastavka, vjerovatno bi presequel mogao voditi do samog početka nastaka Bridge babies, barem meni i sam kraj igre kada Sam ispred krematorija u ruci drži "reanimiranog" BB.a aludira upravo na to da priča još nije dobila svoj epilog....
Potpisujem svako slovo :thumbup:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#41769 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by SmokingMan »

Evo, da pricu zaokruzim sjajnim OST.om. :bih:

User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11046
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41770 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Chmoljo wrote: 31/07/2022 01:07
Tito_i_Partija wrote: 28/07/2022 14:39 To je zato što su gejmeri, uglavno oni američki, velikim mahom glupa, neoprana rulja koja se upali k'o kutnjak na najmanje i najbanalnije stvari.

Boli me briga hoće li glavni lik bit' muško il' žensko, hoće li bit' latino il' jebeni mađar. Valjda je najbitnije hoće li igra bit' zabavna, jer joj je to primarna svrha: zabava.

Na šta ljudi troše živce jeb'o te zakon. :-)
iskreno, teže mi se bilo uživjeti u ulogu CJ-a nego npr. Lare Croft.
Lara Croft jedva da i govori, barem u onoj starijoj seriji igara (ovu zadnju trilogiju nisam igr'o), dok je oko CJ-a isprepletena prilično duboka priča sa elementima familije, prijateljstva, i osvete. Ovo prvo je malo lakše prihvatit' jer je k'o prazan list papira jbg. :D

Kako bi tek bilo da si igr'o Ellie iz The Last of Us 2? :-D
User avatar
ferratilis
Posts: 7268
Joined: 25/11/2013 16:48

#41771 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Sto vise otkrivaju, vise sam zagrijan za Rogue Trader.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11046
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41772 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

ferratilis wrote: 31/07/2022 21:01 Sto vise otkrivaju, vise sam zagrijan za Rogue Trader.
Ja toliko iščekujem ovu igru da sam već sve isplanir'o.

Ime prvog karaktera: Fikret Hodžić
Ime kompanije/bande: Srebrena Malina
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#41773 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Tito_i_Partija wrote: 31/07/2022 21:00
Chmoljo wrote: 31/07/2022 01:07

iskreno, teže mi se bilo uživjeti u ulogu CJ-a nego npr. Lare Croft.
Lara Croft jedva da i govori, barem u onoj starijoj seriji igara (ovu zadnju trilogiju nisam igr'o), dok je oko CJ-a isprepletena prilično duboka priča sa elementima familije, prijateljstva, i osvete. Ovo prvo je malo lakše prihvatit' jer je k'o prazan list papira jbg. :D

Kako bi tek bilo da si igr'o Ellie iz The Last of Us 2? :-D
Pa teže mi je bilo progutati Niku Belica nego CJa. A Lara je itekako vokalna u novoj trilogiji, pogotovo kad se nabije.

Na šiljak. :mrgreen:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11046
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41774 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Chmoljo wrote: 31/07/2022 21:42
Tito_i_Partija wrote: 31/07/2022 21:00

Lara Croft jedva da i govori, barem u onoj starijoj seriji igara (ovu zadnju trilogiju nisam igr'o), dok je oko CJ-a isprepletena prilično duboka priča sa elementima familije, prijateljstva, i osvete. Ovo prvo je malo lakše prihvatit' jer je k'o prazan list papira jbg. :D

Kako bi tek bilo da si igr'o Ellie iz The Last of Us 2? :-D
Pa teže mi je bilo progutati Niku Belica nego CJa. A Lara je itekako vokalna u novoj trilogiji, pogotovo kad se nabije.
Image
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#41775 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »



:mrgreen:
Post Reply