Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
264
50%
 
Total votes: 527

User avatar
House
Posts: 46719
Joined: 17/03/2010 15:36

#41476 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by House »

system shock izgleda brutalno dobro :izet:
DonieBrasco
Posts: 15423
Joined: 31/08/2016 16:09

#41477 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »



Srce mi preskoci kad god vidim naslov Half Life kad ono mod za VR igru. :oops:
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#41478 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Ironman_88 »

House wrote: 13/06/2022 18:24 system shock izgleda brutalno dobro :izet:
Držim je odavno da oku i čekam, ali treba biti oprezan do kraja. Svakakva dešavanja su pratila razvoj igrice, trebala iskočiti još 2021, mislim da se i developer promjenio jednom, dugo vremena se nije ništa znalo o njoj, špekulisalo se da je otkazana.
ProgramskiJezik
Posts: 564
Joined: 07/03/2019 13:47

#41479 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ProgramskiJezik »

DonieBrasco wrote: 13/06/2022 18:46

Srce mi preskoci kad god vidim naslov Half Life kad ono mod za VR igru. :oops:
joj igra je beton vjeruj, stim da je tesko nabavit VR u BiH al ko moze super je iskustvo, ja sam kupio preso i prodo VR :D
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#41480 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Ironman_88 »

Capcom sinoć fino trolao ljude. Dosta radikala i fanova bilo uvjereno da će najaviti ili remake ili nastavak na Dragon's Dogma povodom 10. rođendana igrice. Ljudi najavili da će izbaciti neki youtube video i obratiti se narodu :lol:
DonieBrasco
Posts: 15423
Joined: 31/08/2016 16:09

#41482 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

Kao da gledam da ce ovaj Starfield biti kao Cyberpunk od tolikog ocekivanja do katastrofe.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72791
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#41483 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Velkoski »

Ironman_88 wrote: 14/06/2022 12:48 Capcom sinoć fino trolao ljude. Dosta radikala i fanova bilo uvjereno da će najaviti ili remake ili nastavak na Dragon's Dogma povodom 10. rođendana igrice. Ljudi najavili da će izbaciti neki youtube video i obratiti se narodu :lol:
Zato su sa RE prekucali :mrgreen:
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#41484 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by NecuVise »

Averus wrote: 14/06/2022 13:14


:jbt:
Šta je ovdje uopće problem? Jesi ti uopšte igrao neku Bethesda igru? Svi fanovi su pozdravili ovu vijest. Žale se uglavnom oni koji i nisu zainteresovani.
Project Lucian
Posts: 590
Joined: 28/04/2022 09:03

#41485 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Project Lucian »

ne znam svi su i za Mass Effect Andromeda govorili da je sranje a meni je ekstra igra bila, bumo vidjeli.
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#41486 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by NecuVise »

Project Lucian wrote: 14/06/2022 17:21 ne znam svi su i za Mass Effect Andromeda govorili da je sranje a meni je ekstra igra bila, bumo vidjeli.
Zavisi kad si je igrao. Andromeda na launchu i sad nije ista igra. Meni se također svidjela ali sam je igrao kad su dosta stvari popravili.
User avatar
Averus
Posts: 20357
Joined: 13/02/2008 17:07

#41487 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

@NecuVise naigrao se elder scrollsa hiljade i hiljade sati (najvise Morrowinda). Igrao i druge igre D1&2, stare Doomove itd. Fallout nikad nisam volio, a probao sam u vise navrata.

Ubisoftu se prigovara za copy-paste igre, a Bethesda se brani kad u 2022. godini drze skoro iste, malo doradjene fore kao prije 25g. Da je igra cisti sandbox, pa okej, ali ako ima iole dobru SP kampanju, meni je usrana time.

Za mene imerziju ubija ako mi se NPC obraca, a moj lik trepce i suti. Bilo mi je ok davno, kad je to bio veci izazov nego sad. Sad mi se ne svidja.

To je moje misljenje, a fanovi nek uzivaju u igri - stavise i ja se nadam da ce biti osvjezenje u moru igara bez neke kreativnosti i inovativnosti, pa da je i ja zaigram. Fanovi ce voljeti i najgoru igru, ako im nudi nesto poznato sto su voljeli i prije (dokaza/primjera za to je more).
Ne zelim shit on anyone's parade, that's just my opinion :)




Nego kad smo kod Witchera... :D


Spider-Man Remaster objavljen na steamu, pa se moze nabaciti u wishlist ako ko hoce :)
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#41488 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by NecuVise »

Averus wrote: 14/06/2022 17:55 @NecuVise naigrao se elder scrollsa hiljade i hiljade sati (najvise Morrowinda). Igrao i druge igre D1&2, stare Doomove itd. Fallout nikad nisam volio, a probao sam u vise navrata.

Ubisoftu se prigovara za copy-paste igre, a Bethesda se brani kad u 2022. godini drze skoro iste, malo doradjene fore kao prije 25g. Da je igra cisti sandbox, pa okej, ali ako ima iole dobru SP kampanju, meni je usrana time.

Za mene imerziju ubija ako mi se NPC obraca, a moj lik trepce i suti. Bilo mi je ok davno, kad je to bio veci izazov nego sad. Sad mi se ne svidja.

To je moje misljenje, a fanovi nek uzivaju u igri - stavise i ja se nadam da ce biti osvjezenje u moru igara bez neke kreativnosti i inovativnosti, pa da je i ja zaigram. Fanovi ce voljeti i najgoru igru, ako im nudi nesto poznato sto su voljeli i prije (dokaza/primjera za to je more).
Ne zelim shit on anyone's parade, that's just my opinion :)




Nego kad smo kod Witchera... :D


Spider-Man Remaster objavljen na steamu, pa se moze nabaciti u wishlist ako ko hoce :)
Ne znam onda čemu se čudiš u ovome. U Fallout 4 je bio voiced protagonist pa nije valjalo. Jednostavno, voiced protagonist valja gdje igraš predodređenog lika a la Witcher, Mass Effect, gdje kreiraš novog kao u elder scrolls bolje da je silent. Ne znam po čemu si zaključio da je copy paste kad smo vidjeli deset minuta igre. Mislim fakat ne kontam šta bi ti, da Bethesda napravi Rockstar igru? Ako izlazak u svemir nije nešto skroz novo, onda ništa neće biti osim da postanu neprepoznatljivi. To kao da kažeš svaki GTA vodiš lika, pljačkaš i ubijaš :zoka:
User avatar
Averus
Posts: 20357
Joined: 13/02/2008 17:07

#41489 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Ok, let's agree to disagree i hajmo dalje :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#41490 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Averus wrote: 14/06/2022 17:55
Nego kad smo kod Witchera... :D
:kravata:
User avatar
geralt
Posts: 5187
Joined: 14/09/2017 12:45

#41491 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by geralt »

NecuVise wrote: 14/06/2022 19:05 Ne znam onda čemu se čudiš u ovome. U Fallout 4 je bio voiced protagonist pa nije valjalo. Jednostavno, voiced protagonist valja gdje igraš predodređenog lika a la Witcher, Mass Effect, gdje kreiraš novog kao u elder scrolls bolje da je silent. Ne znam po čemu si zaključio da je copy paste kad smo vidjeli deset minuta igre. Mislim fakat ne kontam šta bi ti, da Bethesda napravi Rockstar igru? Ako izlazak u svemir nije nešto skroz novo, onda ništa neće biti osim da postanu neprepoznatljivi. To kao da kažeš svaki GTA vodiš lika, pljačkaš i ubijaš :zoka:
Voiced protagonist valja kad se malo potrudis oko njega, sto Bethesda nije dosad uradila.

Saints Row 2 je 2008. imao 6 razlicitih glasova koja si mogao birati za svog lika (3 muska i 3 zenska), svi vrhunski i profesionalno uradjeni, gdje se tvoj lik razlicito ponasao u odredjenim dijelovima igre zavisno od izabranog glasa i imao razlicitu licnost i dijaloge. To je uradio developer koji je tada imao 100 zaposlenih u igri koja cak nije ni RPG, a u kojoj imas apsolutnu slobodu u kreiranju lika.
DonieBrasco
Posts: 15423
Joined: 31/08/2016 16:09

#41492 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

https://store.steampowered.com/app/3461 ... l_Evolved/

ARK: Survival Evolved

Besplatna igra do 19. juna da se claima !
Project Lucian
Posts: 590
Joined: 28/04/2022 09:03

#41493 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Project Lucian »

geralt wrote: 14/06/2022 19:54
NecuVise wrote: 14/06/2022 19:05 Ne znam onda čemu se čudiš u ovome. U Fallout 4 je bio voiced protagonist pa nije valjalo. Jednostavno, voiced protagonist valja gdje igraš predodređenog lika a la Witcher, Mass Effect, gdje kreiraš novog kao u elder scrolls bolje da je silent. Ne znam po čemu si zaključio da je copy paste kad smo vidjeli deset minuta igre. Mislim fakat ne kontam šta bi ti, da Bethesda napravi Rockstar igru? Ako izlazak u svemir nije nešto skroz novo, onda ništa neće biti osim da postanu neprepoznatljivi. To kao da kažeš svaki GTA vodiš lika, pljačkaš i ubijaš :zoka:
Voiced protagonist valja kad se malo potrudis oko njega, sto Bethesda nije dosad uradila.

Saints Row 2 je 2008. imao 6 razlicitih glasova koja si mogao birati za svog lika (3 muska i 3 zenska), svi vrhunski i profesionalno uradjeni, gdje se tvoj lik razlicito ponasao u odredjenim dijelovima igre zavisno od izabranog glasa i imao razlicitu licnost i dijaloge. To je uradio developer koji je tada imao 100 zaposlenih u igri koja cak nije ni RPG, a u kojoj imas apsolutnu slobodu u kreiranju lika.
Možda je ključna riječ u svemu tome upravo ta da igra nije bila RPG. Mislim iskreno menije svejedno, u igri mije najbitnije da ima dobru priču i da početak bude interesanstan da me zadrži. To imal voice nema voice mi i nije toliko bitno.
User avatar
ferratilis
Posts: 7268
Joined: 25/11/2013 16:48

#41494 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Uklonili su ruske glasove iz igre, potpuno ocekivano. Ovima sto su na frontu zelim sve najbolje, da se vrate zivi i zdravi. :)

User avatar
ferratilis
Posts: 7268
Joined: 25/11/2013 16:48

#41495 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Poceo Expeditions: Rome, zasad sam odusevljen svim aspektima igre: od kreiranja lika, mogucnosti izbora, borbe (turn based ali nema initiative), glasovi, atmosfera itd. Sve je top.
Od pocetka se vidi da kreatori obozavaju period Rimske republike, cak je jedan od likova mladi i neiskusni Julije Cezar. Cak je i izbor tezine zanimljivo opisan, a dijalozima je moguce pristupiti logicki ili agresivno na nacin koji ima smisla za taj period. Salve Romanorum! :)
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#41496 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Ironman_88 »

Glavni lik koji ne priča je relikt prošlosti koji je tad izmišljen i korišten samo iz razloga što tehnologija nije mogla bolje. Do današnjeg dana su to zadržali kao nešto "simpatično", omaž na stara vremena tj. da imaju izgovor da se ne moraju truditi oko glavnog lika da mu usade život ili bilo kakvu osobnost. Tome više nije mjesto u 2023 godini, izgleda jednostavno debilno i ubija dosta ugođaja. Posebno retardirano je u JRPG gdje vidiš glavnog lika iz trećeg lica kako se satra objašnjavati nešto rukama i nogama a glasa nigdje :-) WTF
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#41497 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by MarlboroGold »

Nisam igrao RE8 zbog kamere, a sedmicu sam prešao na silu... kontao sam da odsutanem od serijala zbog toga, a sad su najavili konačno RE8 u third person mode koji će doći zajedno sa DLC, a što je vrh. I RE4 Remake bi trebao biti odličan po onome što su pokazali :thumbup:

Dakle, većina fanova je tražila staru kameru... valjda će od sad u narednim novim Resident Evilima igračima davati opciju first person ili third person, a ne da izbace jedno pa onda da nakon godinu dana izbace neku HD edition i slično gdje to ima i da uzimaju dodatno pare.
User avatar
Averus
Posts: 20357
Joined: 13/02/2008 17:07

#41498 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Ironman_88 wrote: 15/06/2022 10:03 Posebno retardirano je u JRPG gdje vidiš glavnog lika iz trećeg lica kako se satra objašnjavati nešto rukama i nogama a glasa nigdje :-) WTF
Hahaha joj ovo mi je toliko išlo na živce dok sam igrao Monster Hunter World i Dragon Quest. Još ono kao primakne kameru, da mu vidiš lice, a lice bezizražajno, ni muka ni piska :lol:
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#41499 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Ironman_88 »

Averus wrote: 15/06/2022 10:16
Ironman_88 wrote: 15/06/2022 10:03 Posebno retardirano je u JRPG gdje vidiš glavnog lika iz trećeg lica kako se satra objašnjavati nešto rukama i nogama a glasa nigdje :-) WTF
Hahaha joj ovo mi je toliko išlo na živce dok sam igrao Monster Hunter World i Dragon Quest. Još ono kao primakne kameru, da mu vidiš lice, a lice bezizražajno, ni muka ni piska :lol:
Dragon Quest XI sam zbog toga prestao igrati, iako je objektivno top JRPG kojeg sam tad isčekivao.
User avatar
ferratilis
Posts: 7268
Joined: 25/11/2013 16:48

#41500 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Lijepo je kad developeri imaju dobar smisao za humor. :D
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Post Reply