Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
263
50%
 
Total votes: 526

User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#43351 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

E tacno ovo sto Tito rece.
Ja sam backlog napravio kad sam skontao da imam par hiljada igara, a "nemam sta igrati".
Razmazenost.

Meni backlog sluzi kao simuliranje kupovine igara prije interneta. Kupis jednu ili dvije - i naigras se, ner nemas milion drugih opcija.

Probavanje igara u nedogled mi je dopizdilo. Sjeo sam i za sve i jednu igru koju imam pogledao gameplay, reviews i ocjene. Backlog se sastoji samo iz onih igara koje sam mislio da bi mi se mogle svidjeti i onih za koje sam znao da cu obozavati. Stavio ih u kategorije/grupe - "yet to play", "played, meh" (odustao), "played, ok" (nisu zavrsene, mozda nekad), "meh" (necu nikad ni probati) i "completed". Favorites takodjer.

Probao svaku, svakoj dao vise sansi od onog inicijalnog "valja" ili "ne valja" tretmana. I zahvalan sam samom sebi na tome, jer je fakat ljepse iskustvo igrati jednu po jednu kako treba nego pet igara polovicno.


@Tito_i_Partija RPCS3, vec sam probao. Moze se igrati, samo se trebaju malcice dotjerati postavke da ti na sistemu ide smooth :).
User avatar
House
Posts: 46626
Joined: 17/03/2010 15:36

#43352 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by House »



čekam RE 4 :thumbup:
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#43353 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Pocelo je, veliki projekat kojim bi svaki NPC u Morrowindu trebao dobiti AI generiran glas. Jos je u ranoj fazi, ali obecava. I zvuci jako dobro.


Ovo je AI koji koriste:
https://beta.elevenlabs.io/
User avatar
Dope_Man
Posts: 7757
Joined: 03/06/2016 16:31

#43354 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Dope_Man »

ferratilis wrote: 07/02/2023 08:44 Pocelo je, veliki projekat kojim bi svaki NPC u Morrowindu trebao dobiti AI generiran glas. Jos je u ranoj fazi, ali obecava. I zvuci jako dobro.


Ovo je AI koji koriste:
https://beta.elevenlabs.io/
Znao sam da ce ovo jednog dana neko implementirati. Sad je vrijeme da opet uzmem mac u ruke.
User avatar
n+1
Posts: 6911
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#43355 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by n+1 »

Vele da je Hogvorc Legasi linearna do bola, ali da opet valja. :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45218
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#43356 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

n+1 wrote: 07/02/2023 10:47 Vele da je Hogvorc Legasi linearna do bola, ali da opet valja. :D
Ma nekad je i linearnost dobra.

Ja sinoc izvlacio olupine sa plaze u Dunkirku :lol: odmorio mozgic :mrgreen:
User avatar
n+1
Posts: 6911
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#43357 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by n+1 »

Chmoljo wrote: 07/02/2023 12:29
n+1 wrote: 07/02/2023 10:47 Vele da je Hogvorc Legasi linearna do bola, ali da opet valja. :D
Ma nekad je i linearnost dobra.

Ja sinoc izvlacio olupine sa plaze u Dunkirku :lol: odmorio mozgic :mrgreen:
Šta to igraš? Nisam upratio.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45218
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#43358 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »



ok premisa, grafika prosječna, ali ima nešto zadovoljavajuće u čišćenju i sređivanju. al pošten da budem, kad bolje pogledam, grafika izgleda loše za 2023.

zato sada skidam i



inače ovaj ww2 rebuilder je ok dok ne kreneš sa mašinama raditi. :lol: glitchevi su haos. kranom voziš teret a on pomahnita i krene se otimati ka vrhu zgrade :lol: na kraju se zakuco na najviši zid fabrike, pa ga skido unutrašnjim kranom. haos :D

al kako rekoh, odmorio se. linearnost 1/1.
User avatar
Riddle
Posts: 8178
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#43359 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Riddle »

n+1 wrote: 07/02/2023 10:47 Vele da je Hogvorc Legasi linearna do bola, ali da opet valja. :D
Većina ljudi samo želi da šeta po Hogwartsu i okolici te da bacaju čarolije. :mrgreen:

Ja sam čuo drugačije priče, više je pravaca koji se mogu igrati zavisno od odluka i odgovora koji se daju u dijalozima.
User avatar
n+1
Posts: 6911
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#43360 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by n+1 »

Riddle wrote: 07/02/2023 13:08
n+1 wrote: 07/02/2023 10:47 Vele da je Hogvorc Legasi linearna do bola, ali da opet valja. :D
Većina ljudi samo želi da šeta po Hogwartsu i okolici te da bacaju čarolije. :mrgreen:

Ja sam čuo drugačije priče, više je pravaca koji se mogu igrati zavisno od odluka i odgovora koji se daju u dijalozima.
Možda ima grananje priče/završetaka, ali pod linearna sam više mislio na ono: taj i taj dio dvorca ti se otključa u tom i tom dijelu priče, ta i ta čarolija u tom i tom dijelu priče, i tako dalje. Drugim riječima, bilo kakva progresija je striktno vezana za priču.
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#43361 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Queen of Bullshit :D
Najtezi, ali mislim i najbolji boss kojeg su ikad dizajnirali. Osvjezenje u inace najlaksoj FromSoft igri.
Image
Image
Image
Image
User avatar
Riddle
Posts: 8178
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#43362 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Riddle »

n+1 wrote: 07/02/2023 13:16
Riddle wrote: 07/02/2023 13:08

Većina ljudi samo želi da šeta po Hogwartsu i okolici te da bacaju čarolije. :mrgreen:

Ja sam čuo drugačije priče, više je pravaca koji se mogu igrati zavisno od odluka i odgovora koji se daju u dijalozima.
Možda ima grananje priče/završetaka, ali pod linearna sam više mislio na ono: taj i taj dio dvorca ti se otključa u tom i tom dijelu priče, ta i ta čarolija u tom i tom dijelu priče, i tako dalje. Drugim riječima, bilo kakva progresija je striktno vezana za priču.
Shvatam. Ali ne smeta mi, zapravo mi ima smisla, jer vuče paralelu sa knjigama. Nećeš naprimjer učiti patronusku čaroliju na prvoj godini niti si je sposoban izvesti. Neki dijelovi dvorca ili okolice ti nisu dozvoljeni do određenog uzrasta.

Ako se ja na nešto više ikad baš navučem, to će biti MMO verzija ove igre, ako je ikad naprave. :mrgreen:
User avatar
n+1
Posts: 6911
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#43363 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by n+1 »

Riddle wrote: 07/02/2023 15:04
n+1 wrote: 07/02/2023 13:16

Možda ima grananje priče/završetaka, ali pod linearna sam više mislio na ono: taj i taj dio dvorca ti se otključa u tom i tom dijelu priče, ta i ta čarolija u tom i tom dijelu priče, i tako dalje. Drugim riječima, bilo kakva progresija je striktno vezana za priču.
Shvatam. Ali ne smeta mi, zapravo mi ima smisla, jer vuče paralelu sa knjigama. Nećeš naprimjer učiti patronusku čaroliju na prvoj godini niti si je sposoban izvesti. Neki dijelovi dvorca ili okolice ti nisu dozvoljeni do određenog uzrasta.

Ako se ja na nešto više ikad baš navučem, to će biti MMO verzija ove igre, ako je ikad naprave. :mrgreen:
Ma OK, samo eto...volio bih da mogu prvi dan otići mračnom čarobnjaku i staviti mu se na raspolaganje, ako baš tako želim. :skoljka:

Uglavnom, planiram igrati čim Empress odradi svoje. :lol:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#43364 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Počeo Deus Ex: Mankind Divided. Kakva igra grom te jeb'o, znači sere se na sav CDPR kolektivno i njihov pišljivi pokušaj kreiranja "cyberpunk" igre. Da su bili pametni, prvo bi uzeli da intenzivno igraju ovu igru i njenog prethodnika, Human Revolution, da detaljno izuče kako se pravi vrhunska cyberpunk igra.

Izdvojio bi i to da je muzika koju je kreir'o Michael McCann za oba dijela čisti seks za moždani auditory cortex.
User avatar
geralt
Posts: 5146
Joined: 14/09/2017 12:45

#43365 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by geralt »

Tito_i_Partija wrote: 07/02/2023 15:16 Počeo Deus Ex: Mankind Divided. Kakva igra grom te jeb'o, znači sere se na sav CDPR kolektivno i njihov pišljivi pokušaj kreiranja "cyberpunk" igre. Da su bili pametni, prvo bi uzeli da intenzivno igraju ovu igru i njenog prethodnika, Human Revolution, da detaljno izuče kako se pravi vrhunska cyberpunk igra.

Izdvojio bi i to da je muzika koju je kreir'o Michael McCann za oba dijela čisti seks za moždani auditory cortex.
Vrhunska igra, ali sa potpuno razlicitim ciljem od Cyberpunka. Citav Prag iz Mankind Divided je 1% Night City-a (bukvalno, jedan je 1 km2, drugi je 100 km2). U Mankind Divided si Adam Jensen, svidjao ti se on ili ne svidjao, u Cyberpunku mozes biti ko god hoces.
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#43366 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Tito_i_Partija wrote: 07/02/2023 15:16 Počeo Deus Ex: Mankind Divided. Kakva igra grom te jeb'o, znači sere se na sav CDPR kolektivno i njihov pišljivi pokušaj kreiranja "cyberpunk" igre. Da su bili pametni, prvo bi uzeli da intenzivno igraju ovu igru i njenog prethodnika, Human Revolution, da detaljno izuče kako se pravi vrhunska cyberpunk igra.

Izdvojio bi i to da je muzika koju je kreir'o Michael McCann za oba dijela čisti seks za moždani auditory cortex.
:thumbup:
User avatar
Riddle
Posts: 8178
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#43367 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Riddle »

n+1 wrote: 07/02/2023 15:06Ma OK, samo eto...volio bih da mogu prvi dan otići mračnom čarobnjaku i staviti mu se na raspolaganje, ako baš tako želim. :skoljka:

Uglavnom, planiram igrati čim Empress odradi svoje. :lol:
Sram te bilo, zlo jedno, odgmiži nazad u rupu iz koje si izašao. :mrgreen:

Zato i kažem da bi mi MMO igra više odgovarala, jer bih mogao u startu odabrati klasu, odnosno dom, koji je vičan naprimjer mračnoj magiji, +15% efekta za te čarolije i odmah biti na tom putu. Priča je u ovoj verziji manje važna i samo se koristi da podigneš level.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72583
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#43368 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Velkoski »

i ja ću je nekada skinuti samo da lupam avada kedavra po svima
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#43369 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

geralt wrote: 07/02/2023 15:22
Tito_i_Partija wrote: 07/02/2023 15:16 Počeo Deus Ex: Mankind Divided. Kakva igra grom te jeb'o, znači sere se na sav CDPR kolektivno i njihov pišljivi pokušaj kreiranja "cyberpunk" igre. Da su bili pametni, prvo bi uzeli da intenzivno igraju ovu igru i njenog prethodnika, Human Revolution, da detaljno izuče kako se pravi vrhunska cyberpunk igra.

Izdvojio bi i to da je muzika koju je kreir'o Michael McCann za oba dijela čisti seks za moždani auditory cortex.
Vrhunska igra, ali sa potpuno razlicitim ciljem od Cyberpunka. Citav Prag iz Mankind Divided je 1% Night City-a (bukvalno, jedan je 1 km2, drugi je 100 km2). U Mankind Divided si Adam Jensen, svidjao ti se on ili ne svidjao, u Cyberpunku mozes biti ko god hoces.
Quality over quantity, my friend. Ono što je Eidos uradio, uradio je kvalitetno, dok je CDPR jedva ispunio pola od obećanog. :wink: :-D

A u Cyberpunku ne možeš bit' ko hoćeš, jer a) uvijek ćeš bit' V, i b) customizacija lika je beskorisna jer je sve ionako iz first-person perspektive. Kad se samo sjetim kako su se neckbeards ložili na dužinu kurca jbt. :-)
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#43370 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Zavrsio sam i Cyberpunk i DXMD, i Deus Ex mi je definitivno ostao u boljem sjecanju. Daleko je bolji kao cyberpunk svijet, a i prica mi je zanimljivija. IMHO. :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45218
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#43371 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Sta je, niko ne igra House flippera, ha?

Pederi.
DonieBrasco
Posts: 15234
Joined: 31/08/2016 16:09

#43372 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

Bila je neka igra na fazon ciscenja samo u svemiru, kao desila se borba ljudi i vanzemljaca u nekoj svemirskoj stanici pa ti cistis krv, ostatke, popravljas rupe od metaka po zidu i slicno. :mrgreen:
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#43373 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Done! Kakvo iskustvo jbt. :thumbup:
Image
Sad cekam neki DLC, nece valjda Miyazaki razocarat. Nije dosad. :)
User avatar
House
Posts: 46626
Joined: 17/03/2010 15:36

#43374 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by House »

Velkoski wrote: 02/02/2023 22:01
House wrote: 02/02/2023 21:14 da vidimo ocjene za hogwarts legacy
previše je hvale, vidjet ćemo kakvo nas iznenađenje čeka prvi dan :D

Jedi Survivor odgođen :skoljka:


9/10

not bad. :mrgreen:
User avatar
Riddle
Posts: 8178
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#43375 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Riddle »

Voldemort's going to seem like Gandhi after I'm done with this game
:lol:
Post Reply