Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
263
50%
 
Total votes: 526

User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10994
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#39051 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

@ExNihilo kad smo već kod GW2: idem malo čitam po ovim build sajtovima, pa nema ovde ništa jednostavno jebote. Rotacije sa po 10 il' više skillova, ako aktiviraš ovaj skill aktiviraj i ovaj drugi il' treći za sinergiju, pa onda imaš dvije vrste oružja koje moraš mijenjat' u po' borbe jer svaki ima svoje skillove...

Ne znam jaro, ovo se meni čini plaho komplikovano. Možda nije kad radiš solo questing al' lijepo bi bilo i neki raid il' bossfight odradit'. :-D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#39052 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ExNihilo »

Tito_i_Partija wrote: 03/12/2021 20:11 @ExNihilo kad smo već kod GW2: idem malo čitam po ovim build sajtovima, pa nema ovde ništa jednostavno jebote. Rotacije sa po 10 il' više skillova, ako aktiviraš ovaj skill aktiviraj i ovaj drugi il' treći za sinergiju, pa onda imaš dvije vrste oružja koje moraš mijenjat' u po' borbe jer svaki ima svoje skillove...

Ne znam jaro, ovo se meni čini plaho komplikovano. Možda nije kad radiš solo questing al' lijepo bi bilo i neki raid il' bossfight odradit'. :-D
Pa rekao sam već. :D Možeš igrati tako što lupaš dvije tipke na tastaturi kao kreten, a možeš dovesti i nuklearnog fizičara da ti permutira optimalan build. :lol: Poenta je da igra ne gubi draž ni ako je igraš kao kreten. :D

A ovo za fast-travel što Averus spominje, misli na in-game novac. Ne plaća se ništa with teh real money.
kecho412
Posts: 353
Joined: 27/04/2015 11:42

#39053 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by kecho412 »

Nemoj da se brines oko builda za GW2 mozes ga mjenjati svake minute ako ti treba, nadji playstyle koji ti se svidja i rokaj. Ja sam igrao thief-a i bukvalno sam spamao 1-2 skill nista vise. Imas world bossove koje mozes raditi jednom dnevno bez obzra na build, raidovi su vec malo komplikovani i
trebas imat dobru opremu ako umres zajebo si citav tim, probaj radit fractale to je zanimljivo. Prvi put vidim da se gw2 spominje ovdje, inace sam lurker godinama
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#39054 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ExNihilo »

Ja se apsolutno nikada nisam zamarao buildovima. Podesio skillove koji mi pašu (možeš uvijek promijeniti). A što se tiče opreme, kad lootam nešto, pogledam statistiku, ako je bolje od onoga što imam, equipam, ako je slabije prodam. Ponekad kupim nešto na trading post in-game novcem.

I uz takav pristup, imam najnormalnije max level i full ascended opremu (iznad je samo legendary). Boli me kita za super buildove.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#39055 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by soha96 »

Joj kako je Red Dead mocan, grmi u 1440p :kiss:
DonieBrasco
Posts: 15178
Joined: 31/08/2016 16:09

#39056 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

soha96 wrote: 03/12/2021 20:37 Joj kako je Red Dead mocan, grmi u 1440p :kiss:
Koja graficka i monitor su u pitanju ?
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#39057 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by soha96 »

DonieBrasco wrote: 03/12/2021 20:40
soha96 wrote: 03/12/2021 20:37 Joj kako je Red Dead mocan, grmi u 1440p :kiss:
Koja graficka i monitor su u pitanju ?
rx 5700 AOC Q27G2U
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10994
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#39058 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

ExNihilo wrote: 03/12/2021 20:20
Tito_i_Partija wrote: 03/12/2021 20:11 @ExNihilo kad smo već kod GW2: idem malo čitam po ovim build sajtovima, pa nema ovde ništa jednostavno jebote. Rotacije sa po 10 il' više skillova, ako aktiviraš ovaj skill aktiviraj i ovaj drugi il' treći za sinergiju, pa onda imaš dvije vrste oružja koje moraš mijenjat' u po' borbe jer svaki ima svoje skillove...

Ne znam jaro, ovo se meni čini plaho komplikovano. Možda nije kad radiš solo questing al' lijepo bi bilo i neki raid il' bossfight odradit'. :-D
Pa rekao sam već. :D Možeš igrati tako što lupaš dvije tipke na tastaturi kao kreten, a možeš dovesti i nuklearnog fizičara da ti permutira optimalan build. :lol: Poenta je da igra ne gubi draž ni ako je igraš kao kreten. :D

A ovo za fast-travel što Averus spominje, misli na in-game novac. Ne plaća se ništa with teh real money.
Dobro naravno da se ne plaća pravim parama, to mi je jasno, al' čudno mi je da se plaća ičim ikako. Recimo u svim MMOs što sam igr'o dosad, jedina "prepreka" putovanja preko world mape je otkriće novih waypointova, to je to.

Šta je generalno dobra ideja prodat' a šta ostavit' za kasnije? Ima li nekih rare crafting materijala i slično što bi treb'o sačuvat'?
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#39060 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ExNihilo »

Tito_i_Partija wrote: 03/12/2021 22:25
ExNihilo wrote: 03/12/2021 20:20

Pa rekao sam već. :D Možeš igrati tako što lupaš dvije tipke na tastaturi kao kreten, a možeš dovesti i nuklearnog fizičara da ti permutira optimalan build. :lol: Poenta je da igra ne gubi draž ni ako je igraš kao kreten. :D

A ovo za fast-travel što Averus spominje, misli na in-game novac. Ne plaća se ništa with teh real money.
Dobro naravno da se ne plaća pravim parama, to mi je jasno, al' čudno mi je da se plaća ičim ikako. Recimo u svim MMOs što sam igr'o dosad, jedina "prepreka" putovanja preko world mape je otkriće novih waypointova, to je to.

Šta je generalno dobra ideja prodat' a šta ostavit' za kasnije? Ima li nekih rare crafting materijala i slično što bi treb'o sačuvat'?
Crafting je tako razrađen da se igra bukvalno može igrati samo craftajući. Imaš poseban deposit box za crafting materijale. Tako da trpaj sve tamo da ne zauzima prostor u inventory.

Teško da ćeš early on dobiti nešto što će ti kasnije značajno koristiti. Nekako igra prati progresiju lika i scale-a ti iteme kako napreduješ.
User avatar
l33t
Posts: 4325
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#39061 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by l33t »

@House Vazda muštuluke zaradiš :D :thumbup:
nekome
Posts: 2878
Joined: 17/05/2011 10:41

#39062 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by nekome »

ferratilis wrote: 09/03/2020 09:13
aditon wrote: 09/03/2020 09:04 jel neko igra Black Mesa? Utisci?
Odlicno, nemam sta drugo reci :D Zadnji put sam igrao prije dvije godine i od tad su dosta promijenili. AI je bolji, vojnici se prirodnije ponasaju. Grafika je dosta poboljsana, uradili su soundtrack koji je mozda i bolji nego u originalu. Ono na sto su se najvise fokusirali su finalni leveli, cekam da stignem do tog dijela, valjda nece pokvarit utisak. U originalu je to bio najgori dio.

Image
Image
+1
samo ne znam je li i HL1 ovakav ali premalo storylinea ima, da nema ovo po internetu ne bih skontao sta se desava, samo trci pucaj i radi sa prekidacima
sa druge strane HL2 EP2 su pretjerali sa storylineom, mada nisam igrao 10+ godina ali sam se potsjetio preko yt :)

i istina je, od 2 min gameplaya iz HL1 napravili su nivo koji traje 52 min najmanje
DonieBrasco
Posts: 15178
Joined: 31/08/2016 16:09

#39063 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

Black Messa je HL1 samo remaster, ista prica - sve isto samo modernija grafika i fizika donekle.

Half Life 1 je igra ispred svog vremena, od price, toka radnje, akcije, pucanja, neprijatelja, ...itd. primjer i sinonim FPS-a, svako ko pokusa degradirati Half Life serijal je budala blago receno.

Naravno HL 2 i epzode 1, 2 novi nivo kvalitere.

Za vas koji prvi put igrate HL igre, obavezno nakon sto zavrsite HL1 / BNlack Messa morate igrati HL: Opposing Force i HL: Blue shift, a onda HL 2 i epizode 1, 2.

Nije da se hvalim, dan danas imam orginal CD tj. igru.

Image
Spoiler
Show
Image
Image
Image/spoiler]
User avatar
Averus
Posts: 20336
Joined: 13/02/2008 17:07

#39064 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Priznajem kvalitet tih igri
Ali meni HL1 nije bio dovoljno zanimljiv da igram dalje od prvog susreta sa facehuggerom :roll:
Volio bih da sam imao vise zivaca, ali jbg...






btw kakav je ETS kad se igra na gamepad?
Mozel se?
DonieBrasco
Posts: 15178
Joined: 31/08/2016 16:09

#39065 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

Druga je stvar kad nove generacije ili starija raja prvi put igra igru staru 20. godina, ne moze se porediti iskustvo i dozviljaj kao mi sto smo igrali kad je tek izasla. I to tada da smo bili sretnici da imamo tadasnje racunare koji su mogli da porkenu igru.
User avatar
Averus
Posts: 20336
Joined: 13/02/2008 17:07

#39066 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Igrao sam ja HL1 davno nekad, nakon sto sam prkeucao Sin Episodes 1
Jednostavno mi HL bio naporan za igranje iz nekog razloga. Mozda dam sansu Black Mesa nekad
User avatar
ferratilis
Posts: 7223
Joined: 25/11/2013 16:48

#39067 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Black Mesa nije samo remake, nego su neki leveli znatno prosireni, najvise Xen koji u originalu nije bio bas nesto. I dalje original vrijedi igrati, ali BM ima svoje prednosti itekako.

Naravno, ko nije nikad igrao original, Opposing Force je lektira, jedna od najboljih ekspanzija :thumbup:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45203
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#39068 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Meni je HL2 bio daleko bolji i mnogo sam vise uzivao.
User avatar
Copper
Posts: 391
Joined: 18/10/2021 20:34

#39069 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Copper »

Igra li ko ovo
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#39070 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Raigor Stonehoof »

Na Epicu je free Dead by daylight, ima li nas ovdje da se koljemo :)
User avatar
FunkyzeitGames
Posts: 461
Joined: 29/09/2021 17:49

#39071 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by FunkyzeitGames »

Svaki Half Lifeje bio poseban na svoj način u svoje vrijeme, i takve je standarde postavljao da se cijela industrija ravnala prema njima. Mogu li mlađi forumaši da zamisle šta je u 1999. godini značilo da se svakom liku u igri pomjeraju usta tokom govora? :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10994
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#39072 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Ja sam tek skoro igr'o HL2 po prvi put, i super mi je bio, pis'o sam o tome ovdje. I još nisam uopšte ljubitelj FPS igara. Jest' da je igra ostarila al' definitivno ima svoj neki šarm.
Nanox7
Posts: 507
Joined: 18/03/2015 00:10

#39073 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Nanox7 »

Kad se sjetim HF igras u punoj igraoni covjece.. :-) :-)
nekome
Posts: 2878
Joined: 17/05/2011 10:41

#39074 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by nekome »

DonieBrasco wrote: 05/12/2021 11:38 Black Messa je HL1 samo remaster, ista prica - sve isto samo modernija grafika i fizika donekle.

Half Life 1 je igra ispred svog vremena, od price, toka radnje, akcije, pucanja, neprijatelja, ...itd. primjer i sinonim FPS-a, svako ko pokusa degradirati Half Life serijal je budala blago receno.

Naravno HL 2 i epzode 1, 2 novi nivo kvalitere.

Za vas koji prvi put igrate HL igre, obavezno nakon sto zavrsite HL1 / BNlack Messa morate igrati HL: Opposing Force i HL: Blue shift, a onda HL 2 i epizode 1, 2.
ne bih rekao da su iste igre ali nisam igrao HL nikada dok BMS sad igram, HL2 jesam kada je izasla kao i EP1 i EP2 i super su mi (overall)
BMS je super igra ali nema puno oko price, vjerujem da i nisu htjeli mijenjati cijelokupni osjecaj pa nisu taj dio dirali dok jesu dopunili nivoe i obogatili cijenu avanturu, i to je zaista dobro uradjeno.
Ne svidja mi se sto je onako "suha" po pitanju storylinea. (bilo da je BM ili HL)

Iako HL nisam igrao sigurno jeste bila super tada ali po onome sto vidim na yt ne bih rekao da je dobro ostarila, dok je HL2 timeless.

samo moje misljenje naravno
nekome
Posts: 2878
Joined: 17/05/2011 10:41

#39075 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by nekome »

FunkyzeitGames wrote: 05/12/2021 14:32 Svaki Half Lifeje bio poseban na svoj način u svoje vrijeme, i takve je standarde postavljao da se cijela industrija ravnala prema njima. Mogu li mlađi forumaši da zamisle šta je u 1999. godini značilo da se svakom liku u igri pomjeraju usta tokom govora? :D
da, oni izbace igru samo kad naleti nova tehnologija da se igraju sa njom, tako sve od HL2
primjeri Portal, L4D, Alyx, dota2
Post Reply