Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
263
50%
 
Total votes: 526

User avatar
ferratilis
Posts: 7264
Joined: 25/11/2013 16:48

#41001 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Vjerovali ili ne, ljudi i dalje prave patcheve za PES6 :shock:
Project Lucian
Posts: 590
Joined: 28/04/2022 09:03

#41002 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Project Lucian »

Meni je i ovaj E footbal sasvim OK.
DonieBrasco
Posts: 15403
Joined: 31/08/2016 16:09

#41003 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

Ja sam operisan od sportskih igrica.
User avatar
ferratilis
Posts: 7264
Joined: 25/11/2013 16:48

#41004 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

DonieBrasco wrote: 11/05/2022 12:54 Ja sam operisan od sportskih igrica.
I ja sam, ali mi je PES6 ostao u sjecanju. :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11044
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41005 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Chmoljo wrote: 11/05/2022 08:31
Tito_i_Partija wrote: 11/05/2022 06:57

Ti si vala za motke. :D
pa šta ću... očisti dvije tri sobe, hajmo na spavanje, očisti dvije tri sobe, hajmo na spavanje.

oni govnjivi ghost warriori iscijede sve atribute, a Linzi mi baš žestoko fali. ima malo i do mene jer kad idem u fajt ne nabafujem se maksimalno. mrsko mi :D :lol:
Bafanje sa popunjenom grupom je teški smor. Najbolji bafovi traju kratko, što znači da ponavljaš cijelu ceremoniju prije gotov svake bitke. E zato sledeći put igraš solo Kineticista i ne trebaju ti bafovi, oružje, oklop, odmor, ništa. Jebeš mame iz vedra neba, pretty much. :D

Al' znam kako je sve sporo kad dođeš na kraj teškog RPGa. Evo ja doš'o u zadnji grad u Divinity: Original Sin 2, dok sa svakim popričam i svaki ćošak provjerim prođe 3-4 sata k'o keks, a da nikakvog progresa ne osjetim. :-D
User avatar
ferratilis
Posts: 7264
Joined: 25/11/2013 16:48

#41006 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Tito_i_Partija wrote: 11/05/2022 13:48
Chmoljo wrote: 11/05/2022 08:31

pa šta ću... očisti dvije tri sobe, hajmo na spavanje, očisti dvije tri sobe, hajmo na spavanje.

oni govnjivi ghost warriori iscijede sve atribute, a Linzi mi baš žestoko fali. ima malo i do mene jer kad idem u fajt ne nabafujem se maksimalno. mrsko mi :D :lol:
Bafanje sa popunjenom grupom je teški smor. Najbolji bafovi traju kratko, što znači da ponavljaš cijelu ceremoniju prije gotov svake bitke. E zato sledeći put igraš solo Kineticista i ne trebaju ti bafovi, oružje, oklop, odmor, ništa. Jebeš mame iz vedra neba, pretty much. :D

Al' znam kako je sve sporo kad dođeš na kraj teškog RPGa. Evo ja doš'o u zadnji grad u Divinity: Original Sin 2, dok sa svakim popričam i svaki ćošak provjerim prođe 3-4 sata k'o keks, a da nikakvog progresa ne osjetim. :-D
Kakav je zadnji act? Ja nikad nisam izdrzao do kraja. Fort Joy je najbolji dio, vjerovatno jer je vecina developmenta otisla na taj dio, sve poslije mi je bilo nekako bezveze.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11044
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41007 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

ferratilis wrote: 11/05/2022 13:55
Tito_i_Partija wrote: 11/05/2022 13:48

Bafanje sa popunjenom grupom je teški smor. Najbolji bafovi traju kratko, što znači da ponavljaš cijelu ceremoniju prije gotov svake bitke. E zato sledeći put igraš solo Kineticista i ne trebaju ti bafovi, oružje, oklop, odmor, ništa. Jebeš mame iz vedra neba, pretty much. :D

Al' znam kako je sve sporo kad dođeš na kraj teškog RPGa. Evo ja doš'o u zadnji grad u Divinity: Original Sin 2, dok sa svakim popričam i svaki ćošak provjerim prođe 3-4 sata k'o keks, a da nikakvog progresa ne osjetim. :-D
Kakav je zadnji act? Ja nikad nisam izdrzao do kraja. Fort Joy je najbolji dio, vjerovatno jer je vecina developmenta otisla na taj dio, sve poslije mi je bilo nekako bezveze.
Ima ti i ta mjesta. Ja završio Fort Joy i možda tri frtalja Reaper's Coasta, i ostavio igru. Nije mi se više dalo, nekako mi cijeli flow igre bio prespor, priča me nije baš intrigirala.

Tek skoro sam se opet bukvalno natjer'o da igram dalje. Priča je bolja od trećeg čina pa nadalje, pogotovo posle nekih novih saznanja u akademiji. Ide sad puno bolje i nemam razloga da je ne završim. Igram Lone Wolf solo Archera i super je, bitke su teže sad u zadnjem, četvrtom činu, i igra te tjera da pristupiš bitkama taktički, da više planiraš svoje poteze.

Igra je genijalna al' stvarno mislim da su trebali malo više poradit' na toku igre, i malo smanjit' obim. Područja su ogromna, a nekom ko voli da istraži svaki ćošak to može predstavljat' veliki problem. Sama eksploracija područja može potrajat' nekoliko gaming sesija, a da ne govorim o rješavanju questova na različite načine da razaznaš koji ti ishod najbolje paše. Ima neka granica između duboke igre i "time sink", a DOS2 ide nekad po jednoj, a nekad po drugoj strani.

Nadam se da će BG3 bit' malo sabraniji, al' sve u svemu DOS2 je bez sumnje kvalitetna igra.
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#41008 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Ironman_88 »

Mene je istodobno smarala i stalno zvala nazad da igram dalje :lol: zadnja trećina je bila iscrpljujuća jer sam isto tip osobe koja hoće da sve istraži, odradi sve questove i sazna što više o karakterima i svijetu. Neke borbe su znale trajati apsurdno dugo, velika sreća da si mogao save između poteza inače bi mi trebalo 400h da završim igricu. :lol:
Project Lucian
Posts: 590
Joined: 28/04/2022 09:03

#41009 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Project Lucian »

Tito_i_Partija wrote: 11/05/2022 15:17
ferratilis wrote: 11/05/2022 13:55
Kakav je zadnji act? Ja nikad nisam izdrzao do kraja. Fort Joy je najbolji dio, vjerovatno jer je vecina developmenta otisla na taj dio, sve poslije mi je bilo nekako bezveze.
Ima ti i ta mjesta. Ja završio Fort Joy i možda tri frtalja Reaper's Coasta, i ostavio igru. Nije mi se više dalo, nekako mi cijeli flow igre bio prespor, priča me nije baš intrigirala.

Tek skoro sam se opet bukvalno natjer'o da igram dalje. Priča je bolja od trećeg čina pa nadalje, pogotovo posle nekih novih saznanja u akademiji. Ide sad puno bolje i nemam razloga da je ne završim. Igram Lone Wolf solo Archera i super je, bitke su teže sad u zadnjem, četvrtom činu, i igra te tjera da pristupiš bitkama taktički, da više planiraš svoje poteze.

Igra je genijalna al' stvarno mislim da su trebali malo više poradit' na toku igre, i malo smanjit' obim. Područja su ogromna, a nekom ko voli da istraži svaki ćošak to može predstavljat' veliki problem. Sama eksploracija područja može potrajat' nekoliko gaming sesija, a da ne govorim o rješavanju questova na različite načine da razaznaš koji ti ishod najbolje paše. Ima neka granica između duboke igre i "time sink", a DOS2 ide nekad po jednoj, a nekad po drugoj strani.

Nadam se da će BG3 bit' malo sabraniji, al' sve u svemu DOS2 je bez sumnje kvalitetna igra.
Dobro je, nisam jedini koji je napustio igru nakon prvog dijela.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11044
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41010 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Da se razumijemo, igra apsolutno nije za svakog, čak nije ni za sve ljubitelje RPGa. Treba uvalit' dosta strpljenja a otplata zna nekad izgledat' premala.

Al' eto, meni je drago da sam nastavio i da sam je (gotov) završio. K'o što rekoh, jest' mi trebalo više od godine da se opet nakanim, al' iskustvo je prilično unikatno i igra definitivno ima svoj šarm. :)
User avatar
ferratilis
Posts: 7264
Joined: 25/11/2013 16:48

#41011 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Ono sto se meni ne svidja je taj Larianov stil humora i generalni ton njihovih igara. U vecini RPGa sam zeljan da procitam sta svaki NPC ima za reci, u Larian naslovima je to uglavnom cringe. Sam gameplay je odlican, mada imaju previse beskorisnih itema i UI im je prilicno los. Cudno mi je koliko mainstream gaming mediji guraju DOS2 kao najbolji cRPG ikad, a to nikad nece biti, barem meni. Daleko su mi drazi BG, Pathfinder, PoE, IWD i ostali.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11044
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41012 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Mislim da je to najviše zbog Svena. Sven Vincke mi je baš onako krindž, sjećam se one prve objave za BG3 gdje on dolazi u Larian sa oklopom i k'o fol on otkrio neki napitak. Koža mi se naježila od proxy-sramote jbt. :lol:

Al' mislim ipak da je on onako genuine tip i da nije loš, jednostavno ima taj neki quirky personality koji isplovi na površinu s vremena na vrijeme.

Što se tiče itema u pravu si, igra ima previše stvari razbacanih po svijetu, do te mjere da kad uđeš u kuću treba ti pola sata da pregledaš sve i razabereš šta ti treba a šta ne treba, da pročitaš svaku knjigu i cjeduljicu itd. Također ima baš previše krafting opcija, znači sve od najobičnije strijele pa do najkompleksnijih napitaka, tako da se čovjek prelahko izgubi u silnim receptima i inventory managementu.

Al' eto k'o što rekoh, nadam se da su nešto iz ovog naučili i da će BG3 bit' sabraniji.
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#41013 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Sinoć pogledah zanimljiv clip o muzici u igrama, tačnije o muzikama za "Underwater" levele

https://www.youtube.com/watch?v=11PA8QlyRNI





Pa me zanima onako, koji su vama najdraži underwater leveli u odigranim igrama?
I koja vam je underwater muzikča tema najdraža? :D
User avatar
ferratilis
Posts: 7264
Joined: 25/11/2013 16:48

#41014 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Averus wrote: 12/05/2022 08:32 Pa me zanima onako, koji su vama najdraži underwater leveli u odigranim igrama?
I koja vam je underwater muzikča tema najdraža? :D
:)
https://www.youtube.com/watch?v=CKAc3nYEatw
ProgramskiJezik
Posts: 564
Joined: 07/03/2019 13:47

#41015 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ProgramskiJezik »

Averus wrote: 12/05/2022 08:32 Sinoć pogledah zanimljiv clip o muzici u igrama, tačnije o muzikama za "Underwater" levele

https://www.youtube.com/watch?v=11PA8QlyRNI





Pa me zanima onako, koji su vama najdraži underwater leveli u odigranim igrama?
I koja vam je underwater muzikča tema najdraža? :D
https://www.youtube.com/watch?v=JTszj4iZUMw&t=6641s

Ovo je tako nostalgicno, dobio od rodice iz njemacke Nintendo 64 i Mario.. i ova muzika je 100/10
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45461
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#41016 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

A jbt.

Ok, koji vam je najdraži zvuk skakanja glavnog lika u igrama?
User avatar
ferratilis
Posts: 7264
Joined: 25/11/2013 16:48

#41017 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Chmoljo wrote: 12/05/2022 09:13 A jbt.

Ok, koji vam je najdraži zvuk skakanja glavnog lika u igrama?
:)
https://www.youtube.com/watch?v=s-zsUdwMtac
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45461
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#41018 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

:lol:
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#41019 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Haj' ba Čmoljo idi radi repetitivne taskove dok ne zaspeš :zoka:



Meni je Super Mario Bros. underwater tema urezana u mozak :D
Ali jedna od najdražih mi je iz Rayman Origins-a ona podvodna tema i način na koji su uklopili zvukove onih bića u samu "pjesmu" :thumbup:

Volio sam i FF7 underwater temu, bila mi opuštajuća (što se nije moglo reći za ostale ukućane :lol: )
User avatar
ferratilis
Posts: 7264
Joined: 25/11/2013 16:48

#41020 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Ne samo muzika, Rayman je najbolja igra koju je Ubisoft napravio u zadnjih 10 godina. Ali muzika se posebno istice.

Ne znam kako sam ovo mogao zaboraviti, Castlevania ima nevjerovatnu muziku. :)
https://www.youtube.com/watch?v=TLmK6qOLXps
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72778
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#41021 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Velkoski »

Chmoljo wrote: 12/05/2022 09:13 A jbt.

Ok, koji vam je najdraži zvuk skakanja glavnog lika u igrama?
Project Lucian
Posts: 590
Joined: 28/04/2022 09:03

#41022 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Project Lucian »

Averus wrote: 12/05/2022 08:32 Sinoć pogledah zanimljiv clip o muzici u igrama, tačnije o muzikama za "Underwater" levele

https://www.youtube.com/watch?v=11PA8QlyRNI





Pa me zanima onako, koji su vama najdraži underwater leveli u odigranim igrama?
I koja vam je underwater muzikča tema najdraža? :D

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
DonieBrasco
Posts: 15403
Joined: 31/08/2016 16:09

#41023 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

Image

Da dodam ovu igru na listu igara koju bi volio da vidim u remake - remasteru, kad se samo sjetim kako sam gubi nerve na istoj tadasnje dvijehiljade i neke godine.

Mislim da bi bas super bila u modernoj grafici i fizici.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45461
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#41024 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Averus wrote: 12/05/2022 09:24 Haj' ba Čmoljo idi radi repetitivne taskove dok ne zaspeš :zoka:
zaspem kafu?


a taskove repetetivno radim dok ne zaspim.

Image
User avatar
geralt
Posts: 5182
Joined: 14/09/2017 12:45

#41025 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by geralt »

Averus wrote: 12/05/2022 08:32 Pa me zanima onako, koji su vama najdraži underwater leveli u odigranim igrama?
Bioshock 1, cijeli :D
I koja vam je underwater muzikča tema najdraža? :D
Soundtrack of Bioshocka 1 :D
Post Reply