Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
263
50%
 
Total votes: 526

User avatar
Project Sejuani
Posts: 771
Joined: 02/09/2021 10:06

#39026 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Project Sejuani »

Averus wrote: 03/12/2021 08:56 @Chmoljo ti si barem potrošio pare pa ih vraćaš
Mi digli kredite, plaćam debelu ratu + žena ratu, a stana ni na pomolu :D
Doslovno mi leg'o kredit, sutradan počeli najavljivati lockdown i krenuo haos sa koronom 2020. :lol:
I tako ja dig'o maksimum koji sam mogao, plaćam malo preko maksimuma koji mogu izdržati, a onda cijene stanova skočile za 30-40% :-)


Al' zato sad naizmjenično Guild Wars 2, Rocket League, Alien Isolation... Čak sam probao i Valorant, Halo Infinite, eno i NFSHP Remastered instalirao :lol:
Počeo i TV gledati - to filmovi, to serije
Čak i streamere pratim (preporuka https://trovo.live/uSLeePZ)

Još malo pa ću se i heklanjem baviti :lol: :lol: :lol:
Da se pohvalim meni je ostalo još nekih 4 godine :D
Najgore je što se sad otplaćuje uglavnom glavnica pa neko restruktuiranje kredita ne dolazi u obzir.
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#39027 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Meni kad ostanu 4 godine kupiću novu grafičku :lol:
User avatar
Project Sejuani
Posts: 771
Joined: 02/09/2021 10:06

#39028 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Project Sejuani »

Averus wrote: 03/12/2021 09:02 Meni kad ostanu 4 godine kupiću novu grafičku :lol:
Ja se zajebo pa uzeo na 13 godina kredit, zato rata pržiii jarane, kad vidim platnu listu plače mi se. :(
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#39029 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Deset godina, maksimalni iznos, a vozim benzinca
Ništa mi ne pričaj :D



Nego jesam li ja jedini kojeg u Alien Isolation nerviraju oni androidi?
Meni alien nije ni strašan, otprilike sam skontao kako da izbjegnem susrete s njom. Ali oni robotični idioti mi idu na k, tačno da mi se ne igra :-)
User avatar
Rockefeller
Posts: 7291
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#39030 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Rockefeller »

Averus wrote: 02/12/2021 22:40
Rockefeller wrote: 02/12/2021 22:06

A a, a necu to. Moram to kupit kako treba. Hvala :mrgreen:
Ali ostaje ti igra zauvijek. Nije ti dostupna samo dok si na prime-u
Dobiješ key i igraš
A a, top. Uradit cu to ovih dana. Hval.
User avatar
ferratilis
Posts: 7264
Joined: 25/11/2013 16:48

#39031 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

@Chmoljo Vjeruj nisam na tebe mislio kad sam postavio, vise onako jer sam vidio da je opet na snizenju, a dobra igra. Necu ti kvarit kucne finansije. :)

@Project Sejuani Enhanced Plus zato sto je ovo ispeglana verzija i dodali su turn based mode, tako da imas izbor. Ako volis teske cRPG-e sa dosta borbe i character customization, ne mozes pogrijesit. A da je zavrsis, trebace ti 150-200 sati, minimum. :)
User avatar
Project Sejuani
Posts: 771
Joined: 02/09/2021 10:06

#39032 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Project Sejuani »

ferratilis wrote: 03/12/2021 09:40 @Chmoljo Vjeruj nisam na tebe mislio kad sam postavio, vise onako jer sam vidio da je opet na snizenju, a dobra igra. Necu ti kvarit kucne finansije. :)

@Project Sejuani Enhanced Plus zato sto je ovo ispeglana verzija i dodali su turn based mode, tako da imas izbor. Ako volis teske cRPG-e sa dosta borbe i character customization, ne mozes pogrijesit. A da je zavrsis, trebace ti 150-200 sati, minimum. :)
Možel ona moja grafa to pokrenut kako treba, mrzim kad mi igra šteka. GTX 660M 2GB, nije mi jasno ono na steamu nikako. Mislim nije skupa kupio bih je al ako je ne mogu pokrenut koji će mi.

Inače @Chmoljo ti si krivac što ne kupih računar prije ove zajebancije, taman kad sam bio naumio ti me odgovori ovdje na forumu kako će sledeće godine (čitaj 2019) bit sve jeftinije i da je dobro malo sačekat, kad ono prc...
User avatar
hopi
Posts: 5673
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#39033 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by hopi »

Averus wrote: 03/12/2021 09:15 Deset godina, maksimalni iznos, a vozim benzinca
Ništa mi ne pričaj :D



Nego jesam li ja jedini kojeg u Alien Isolation nerviraju oni androidi?
Meni alien nije ni strašan, otprilike sam skontao kako da izbjegnem susrete s njom. Ali oni robotični idioti mi idu na k, tačno da mi se ne igra :-)
Ma kada voziš jaka kola, sigurno barem 6 cilindara ili možda 8,valja to sipati eee.

Ja sam igrao ejlijen ajzolejšen kada je izašao, pokušao nije mi nesta bio. Film mi je super bio, pa sam zato probao igru. Atmosfera je bila ok, ali brzo mi je dojadio. Sjećam se došao do dijela kada sretneš oni neku žensku pa onda s njom nešto počneš bježati, i tu sam ubrzo odustalo. Jednostavno nije mi bila dovoljno interesantna igra.
User avatar
ferratilis
Posts: 7264
Joined: 25/11/2013 16:48

#39034 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Lijepo je vidjet da je cRPG zanr tako popularan <3


@Project Sejuani ne znam za tu graficku, probaj pa ako ne bude moglo imas pravo na refund.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45435
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#39035 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Averus wrote: 03/12/2021 08:56 @Chmoljo ti si barem potrošio pare pa ih vraćaš
Mi digli kredite, plaćam debelu ratu + žena ratu, a stana ni na pomolu :D
Doslovno mi leg'o kredit, sutradan počeli najavljivati lockdown i krenuo haos sa koronom 2020. :lol:
I tako ja dig'o maksimum koji sam mogao, plaćam malo preko maksimuma koji mogu izdržati, a onda cijene stanova skočile za 30-40% :-)


Al' zato sad naizmjenično Guild Wars 2, Rocket League, Alien Isolation... Čak sam probao i Valorant, Halo Infinite, eno i NFSHP Remastered instalirao :lol:
Počeo i TV gledati - to filmovi, to serije
Čak i streamere pratim (preporuka https://trovo.live/uSLeePZ)

Još malo pa ću se i heklanjem baviti :lol: :lol: :lol:
a znam da si uzeo... ne znam šta bih ti rekao osim da ti je Bog dragi na pomoći. vrlo dobro znam kakva je šugava ponuda stanova trenutno.
Project Sejuani wrote: 03/12/2021 09:06
Averus wrote: 03/12/2021 09:02 Meni kad ostanu 4 godine kupiću novu grafičku :lol:
Ja se zajebo pa uzeo na 13 godina kredit, zato rata pržiii jarane, kad vidim platnu listu plače mi se. :(
još četiri godine, ja još 19 :D rata u visini prosječne plate :D al haj, može uvijek gore :D
ferratilis wrote: 03/12/2021 09:40 @Chmoljo Vjeruj nisam na tebe mislio kad sam postavio, vise onako jer sam vidio da je opet na snizenju, a dobra igra. Necu ti kvarit kucne finansije. :)
ma zezam se, drug :)
Project Sejuani wrote: 03/12/2021 09:56
Inače @Chmoljo ti si krivac što ne kupih računar prije ove zajebancije, taman kad sam bio naumio ti me odgovori ovdje na forumu kako će sledeće godine (čitaj 2019) bit sve jeftinije i da je dobro malo sačekat, kad ono prc...
ko ti je kriv kad slušaš svakakve budale po forumu :D bio sam ubijeđen i da će stanovi pojeftiniti, čak i neki ljudi koji su na jačim pozicijama po bankama su mi govorili da je neodrživo da je novac ovako jeftin i da su kamate ovako niske... kad ono :D
User avatar
diablobih
Posts: 8256
Joined: 28/12/2015 02:17

#39036 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by diablobih »

Od voljenih igri do najteze i najstrasnije igre, kredit :D
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#39037 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by l33t »

diablobih wrote: 03/12/2021 12:19 Od voljenih igri do najteze i najstrasnije igre, kredit :D
A ta se igra boga mi dugo prekucava :D
User avatar
diablobih
Posts: 8256
Joined: 28/12/2015 02:17

#39038 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by diablobih »

l33t wrote: 03/12/2021 12:23
diablobih wrote: 03/12/2021 12:19 Od voljenih igri do najteze i najstrasnije igre, kredit :D
A ta se igra boga mi dugo prekucava :D
K'o Skyrim :)
User avatar
ferratilis
Posts: 7264
Joined: 25/11/2013 16:48

#39039 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Budite freelanceri, onda vam niko nece dat kredit i da hocete. I tako necete imati problema. :lol:
1Dante1
Posts: 1205
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#39040 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by 1Dante1 »

ferratilis wrote: 03/12/2021 11:16 Lijepo je vidjet da je cRPG zanr tako popularan <3


@Project Sejuani ne znam za tu graficku, probaj pa ako ne bude moglo imas pravo na refund.
Postao mi najdrazi zanr. :thumbup: Tyranny je najvise zasluzan za to jer me uvukao u ove vode. :D
User avatar
Project Sejuani
Posts: 771
Joined: 02/09/2021 10:06

#39041 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Project Sejuani »

diablobih wrote: 03/12/2021 12:19 Od voljenih igri do najteze i najstrasnije igre, kredit :D
Gamers for life. :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45435
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#39042 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Kredit simulator :mrgreen: digitron je vase ubojito oruzje :mrgreen:
DonieBrasco
Posts: 15356
Joined: 31/08/2016 16:09

#39043 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

nlt wrote: 02/12/2021 22:13
DonieBrasco wrote: 01/12/2021 20:01 Na steamu po 5$ Euro truck simulator i American ts, sad ne znam sta je zabavnije za single player, ne da mi se glupirati online.

Ja imam i euro i america. Ma ne znam, zao mi sad para sto dadoh... Da bi igru učinio zanimljivom morao bi kupiti prosirenu mapu. Sto se tiče multiplayera tamo sam banovan
:lol:
Mozda mi je bolje uzeti Snowrunner za singleplayer, nego Euro ili USA kamione jer su montoni a ovaj ima vise akcije tako da kazem.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#39044 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Raigor Stonehoof »

sta ima monotono

mozda ti se cini ovako

ETS je ko droga
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11038
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#39045 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Averus wrote: 03/12/2021 08:56Al' zato sad naizmjenično Guild Wars 2, Rocket League, Alien Isolation...
E da, zaboravih te pitat': kakvi su ti utisci dosad za GW2?
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#39046 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Tito_i_Partija wrote: 03/12/2021 15:19
Averus wrote: 03/12/2021 08:56Al' zato sad naizmjenično Guild Wars 2, Rocket League, Alien Isolation...
E da, zaboravih te pitat': kakvi su ti utisci dosad za GW2?
Uzeo igrati s jaranom - ista rasa, sve, samo klasu različitu, da možemo kao taj neki story zajedno šutati :D
Onako, meni je možda i najbolje legla. Pravo je gušt paliti aoe napade, rokati mobove.
Čitao sam online da priča tek postane dobra poslije lvl 80 (tj kad se završi taj prvi dio priče), ali iskreno ne vjerujem da ću se toliko zadržati.

Meni nekako svaki MMO se svede na isto. Ono što mi se ovdje sviđa je što me niko ne sili na PvP jer me to uvijek odbijalo od MMO igara.
Ovako dokle doguram, doguram :D
Imam puno toga što planiram igrati, ali ko zna - možda me GW još i kupi. Definitivno mi se najviše sviđa exploration segment, svijet je ogroman, a fast travel nije jeftin
User avatar
geralt
Posts: 5175
Joined: 14/09/2017 12:45

#39047 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by geralt »

Joj kako je Pillars of Eternity 2 dobra igra. Polako je "mezim" zadnjih mjesec dana jer nemam previse vremena za gaming. Zavrsio sam skoro sve u Neketaki, jedino sam iz guide-a skontao da sam zajebao quest u kojem trebam pomiriti dvije plemicke kuce jer sam previse cekao. U glavnoj prici sam dosao do dijela gdje trebam otici na vulkanska ostrva, ali to sam stavio na cekanje. Sada polako istrazujem mapu, radim questove za frakcije, i ganjam bountyje, sto mi je pravo in-character jer mi je glavni lik assassin.

Dosadasnji utisak je da je bolja od prvog dijela u skoro svemu. Borba, grafika, likovi, sidequestovi, frakcije kojima se mozes pridruziti... Prvi quest za Principije kad trebas ubiti Bengwetha u Fort Deadlightu je tako dobro uradjen da bi se trebao izucavati na fakultetima za game design - ja sam ga rijesio tako sto sam mu minirao klavir, ali znam da sam to mogao izvesti na jos barem dva nacina.

Dosad je igra cista desetka, u klasi u kojoj bih od RPG-ova ubrojio jos jedino Baldurs Gate 2, Witcher 3 i Fallout New Vegas.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11038
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#39048 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

geralt wrote: 03/12/2021 16:35 Joj kako je Pillars of Eternity 2 dobra igra. Polako je "mezim" zadnjih mjesec dana jer nemam previse vremena za gaming. Zavrsio sam skoro sve u Neketaki, jedino sam iz guide-a skontao da sam zajebao quest u kojem trebam pomiriti dvije plemicke kuce jer sam previse cekao. U glavnoj prici sam dosao do dijela gdje trebam otici na vulkanska ostrva, ali to sam stavio na cekanje. Sada polako istrazujem mapu, radim questove za frakcije, i ganjam bountyje, sto mi je pravo in-character jer mi je glavni lik assassin.

Dosadasnji utisak je da je bolja od prvog dijela u skoro svemu. Borba, grafika, likovi, sidequestovi, frakcije kojima se mozes pridruziti... Prvi quest za Principije kad trebas ubiti Bengwetha u Fort Deadlightu je tako dobro uradjen da bi se trebao izucavati na fakultetima za game design - ja sam ga rijesio tako sto sam mu minirao klavir, ali znam da sam to mogao izvesti na jos barem dva nacina.

Dosad je igra cista desetka, u klasi u kojoj bih od RPG-ova ubrojio jos jedino Baldurs Gate 2, Witcher 3 i Fallout New Vegas.
Ferratilis likes this. :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11038
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#39049 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Averus wrote: 03/12/2021 16:12
Tito_i_Partija wrote: 03/12/2021 15:19

E da, zaboravih te pitat': kakvi su ti utisci dosad za GW2?
Uzeo igrati s jaranom - ista rasa, sve, samo klasu različitu, da možemo kao taj neki story zajedno šutati :D
Onako, meni je možda i najbolje legla. Pravo je gušt paliti aoe napade, rokati mobove.
Čitao sam online da priča tek postane dobra poslije lvl 80 (tj kad se završi taj prvi dio priče), ali iskreno ne vjerujem da ću se toliko zadržati.

Meni nekako svaki MMO se svede na isto. Ono što mi se ovdje sviđa je što me niko ne sili na PvP jer me to uvijek odbijalo od MMO igara.
Ovako dokle doguram, doguram :D
Imam puno toga što planiram igrati, ali ko zna - možda me GW još i kupi. Definitivno mi se najviše sviđa exploration segment, svijet je ogroman, a fast travel nije jeftin
Joj i ja mrzim PvP u MMO igrama, pogotovo k'o u ESO gdje te igra bukvalno forsira u PvP meč da bi pokupio svoj daily reward.

Kako misliš fast travel nije jeftin? Nije valjda da ga moraš nečim platit'? :?
User avatar
ferratilis
Posts: 7264
Joined: 25/11/2013 16:48

#39050 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

geralt wrote: 03/12/2021 16:35 Joj kako je Pillars of Eternity 2 dobra igra. Polako je "mezim" zadnjih mjesec dana jer nemam previse vremena za gaming. Zavrsio sam skoro sve u Neketaki, jedino sam iz guide-a skontao da sam zajebao quest u kojem trebam pomiriti dvije plemicke kuce jer sam previse cekao. U glavnoj prici sam dosao do dijela gdje trebam otici na vulkanska ostrva, ali to sam stavio na cekanje. Sada polako istrazujem mapu, radim questove za frakcije, i ganjam bountyje, sto mi je pravo in-character jer mi je glavni lik assassin.

Dosadasnji utisak je da je bolja od prvog dijela u skoro svemu. Borba, grafika, likovi, sidequestovi, frakcije kojima se mozes pridruziti... Prvi quest za Principije kad trebas ubiti Bengwetha u Fort Deadlightu je tako dobro uradjen da bi se trebao izucavati na fakultetima za game design - ja sam ga rijesio tako sto sam mu minirao klavir, ali znam da sam to mogao izvesti na jos barem dva nacina.

Dosad je igra cista desetka, u klasi u kojoj bih od RPG-ova ubrojio jos jedino Baldurs Gate 2, Witcher 3 i Fallout New Vegas.
Ma PoE2 je vrh. I ima bolji replay value od keca zbog megabosses koje su dodali kao dodatni izazov, raznovrsnijih itema, multiclassinga i tih frakcija (mozes pet puta igrati i svaki put odabrati drugi zavrsetak). Da ne spominjem najbolju grafiku u zanru (i muzika bi se mogla svrstati u najbolje) i full voice acting. I ja sam prvi put zajebao taj quest sa Bardatto i Valera familijama, ali to ti je bitno uglavnom ako podrzavas Vailian Trading Company.

Fort Deadlight je po svemu nadmasio Raedric Hold i Abbey of the Fallen Moon iz PoE1, a mislio sam da nikad vise nece dizajnirat tako dobre questove. Svi questovi vezani za Pricipi sen Petrena su mi odlicni, pogotovo ako imas Serafena u partiju.

Jedina zamjerka mi je sto PoE2 ima dosta manje dungeona nego prvi dio. Osjeti se da fali Endless Paths. To su donekle nadomjestili odlicnim DLC-em, Forgotten Sanctum, ali ipak bi volio da ima vise. Najvise zbog toga sto ti daju toliko zanimljivih itema i multiclassing, kad dodjes do najboljih itema i ostvaris puni potencijal builda, vec si pri kraju. Trebali su dodati neki roguelike dungeon kao sto ima u Kingmakeru. Ali to je moj nitpicking, odlican je PoE2 takav kakav jest. Moram ga odigrati jos triput, sa ostalim frakcijama i da ubijem megabossove. :)
Post Reply