Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
263
50%
 
Total votes: 526

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45220
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#38051 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Meni je stil japanskih crtića uvojek bio dosadan. Svjestan sam kako sjajnih ima, ali... :roll:

A pikselasto jeste uistinu često veliko sranje,odnos lijenost u dizajnu, ali nekim igrama je odlično stajao i ne mogu ih zamisliti u drugom izdanju (chroma squad, stardew valley).
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45220
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#38052 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

@Averus bil mi ošlajfo mjenjač?

:D
User avatar
typeOnegative
Posts: 4851
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#38053 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by typeOnegative »

Project Sejuani wrote: 28/09/2021 08:51
arnes_king wrote: 27/09/2021 14:41

A ne znam kakve postavke u windowsu? Kod mene je bilo spojim kontroler, upalim ds4windows, pokrenem igru i to je to.
Nije kod mene htjelo ni tako. Fakat kontam da je do win 7

nemam ps controller,ali i ja mislim da je do 7. Kad sam prije dvije tri godine nabavio prvi xbox one controller dok još nisam imao adapter i spajao preko bt, na w10 je bilo plug and play, automatski instalirao drivere i sve odmah proradilo. kod frenda na w7 jednom htjeli pes-a čitava gurema, nema šanse da se instalira tako da je to najvjerojatnije
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#38054 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

geralt wrote: 28/09/2021 16:59
Tito_i_Partija wrote: 28/09/2021 16:02 Ne znam ima li mi ista mrze nego igre u japanskom anime stilu. Fucking weebs, man. :-D
Meni je jos gore kada ljudi u 2021. koriste pixelart stil radi nekog retro fazona, pored besplatnog Unity-a i Unreal engine-a.
Nevjerovatno koliko se jos uvijek zaradjuje na NES/SNES nostalgiji. Ne trazim od svake igre da bude AAA, al' napravit' pixelart igru sa minimalnim naporom i za nju trazit' prilicno dobre pare mi je bas van pameti.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#38055 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by foxlife »

jos je to kod nas izostalo zbog rata i sl al zapad posebno amerika kao najvece trziste je raj za takve nostalgicare
jbg onaj ko je bio tinejdzer 80ih sada ima nekih 50ak godina a takvih pored kompijutera i konzola more
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#38056 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Chmoljo wrote: 28/09/2021 17:24 @Averus bil mi ošlajfo mjenjač?

:D
Samo ako si u uniformi anime goth djevojke
User avatar
geralt
Posts: 5146
Joined: 14/09/2017 12:45

#38057 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by geralt »

Tito_i_Partija wrote: 28/09/2021 17:33
geralt wrote: 28/09/2021 16:59
Meni je jos gore kada ljudi u 2021. koriste pixelart stil radi nekog retro fazona, pored besplatnog Unity-a i Unreal engine-a.
Nevjerovatno koliko se jos uvijek zaradjuje na NES/SNES nostalgiji. Ne trazim od svake igre da bude AAA, al' napravit' pixelart igru sa minimalnim naporom i za nju trazit' prilicno dobre pare mi je bas van pameti.
Ma moze se danas napraviti ako nista AA igra za relativno male pare koja ce liciti na nesto, bitno je imati talenat i ideju. Gomila fenomalnih igara je napravljena u Unity.
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#38058 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Ima more single-dev igara koje su remek djela, bez obzira na artstyle i vrstu grafike
Neke od njih su pixel art, neke voxel based, klasični 2D, 2.5D, 3D... Neke prate klasični Final Fantasy princip, neke idu u Diablo fazonu, neke su FPS, neke su ovo, neke su ono


Hoću da kažem - prdite k'o one starkelje što su djeci branili fidget spinner samo zato što njima nije zanimljiv :D
Pustite nek igra ko šta hoće :)




EDIT:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Unity_games
User avatar
hopi
Posts: 5631
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#38059 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by hopi »

mogu li ja reći da mi je rdr2 malo bezze?
nikako da me igra ono privuče, uđem nekako sporo sve, jaši s jednog kraja mape na drugi, konj se umori, čekaj da se odmori, kupi mu eliksir, pa jaši opet do prodavnice da mu to kupiš, opet se umori, sačekaj i bleji u konja dok se odmori itd
neki taj mikromenadžment i ti game mechanincs su prilično dosadni i usporavaju igru
onda iako je open world igra, same misije main story su prilično skriptirane, sve po nekog mehanizmu
recimo misija jedna se čitava svela na to da liku izvučeš nogu koja se zaglavila između šina prije nego što voz naleti, i svodi se na to da klikneš par puta mišem, i to je to. Jaši nazad.

ne očekujem gta western varijantu, ali mi je ipak prespora igra, vijdećemo koliko ću još igrati
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#38060 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Averus wrote: 28/09/2021 18:08 Ima more single-dev igara koje su remek djela, bez obzira na artstyle i vrstu grafike
Neke od njih su pixel art, neke voxel based, klasični 2D, 2.5D, 3D... Neke prate klasični Final Fantasy princip, neke idu u Diablo fazonu, neke su FPS, neke su ovo, neke su ono


Hoću da kažem - prdite k'o one starkelje što su djeci branili fidget spinner samo zato što njima nije zanimljiv :D
Pustite nek igra ko šta hoće :)




EDIT:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Unity_games
Znao sam, evo ga dos'o vitez da brani pixelart sirocad. :lol:

Naravno da cemo pustit' da igra ko sta hoce. Jbt gora si ti starkelja sto na forumu pokusavas da ljudima solis pamet samo zato sto razmjenjuju misljenja koja se ne podudaraju s tvojima. Opusti se ba, eno respo ceka da vidi sta ti je s auta. :D
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#38061 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Samo si se zajeb'o malo jer ni ja ne volim pixel art :D
User avatar
Rockefeller
Posts: 7221
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#38062 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Rockefeller »

hopi wrote: 28/09/2021 20:20 mogu li ja reći da mi je rdr2 malo bezze?
nikako da me igra ono privuče, uđem nekako sporo sve, jaši s jednog kraja mape na drugi, konj se umori, čekaj da se odmori, kupi mu eliksir, pa jaši opet do prodavnice da mu to kupiš, opet se umori, sačekaj i bleji u konja dok se odmori itd
neki taj mikromenadžment i ti game mechanincs su prilično dosadni i usporavaju igru
onda iako je open world igra, same misije main story su prilično skriptirane, sve po nekog mehanizmu
recimo misija jedna se čitava svela na to da liku izvučeš nogu koja se zaglavila između šina prije nego što voz naleti, i svodi se na to da klikneš par puta mišem, i to je to. Jaši nazad.

ne očekujem gta western varijantu, ali mi je ipak prespora igra, vijdećemo koliko ću još igrati
Ma sta reche i osta ziv..
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45220
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#38063 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Averus wrote: 28/09/2021 20:59 Samo si se zajeb'o malo jer ni ja ne volim pixel art :D
Recimo da ni ja ne volim, ali tih par igara su mi nezamislive drugačije :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#38064 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Averus wrote: 28/09/2021 20:59 Samo si se zajeb'o malo jer ni ja ne volim pixel art :D
Ti si znaci sejtanski advokat. :D
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#38065 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Radije cu igrati pixel art platformer ili generalno indie koji ima izazovan i kvalitetan gameplay nego ove brainless AAA open world naslove gdje 100 sati cistis neke upitnike po mapi. Sreca pa se jos uvijek prepoznaje kvalitet, zato je Hades prosle godine pomeo ove naslove sto kostaju po 100 miliona :D

Speaking of pixel art, jos 2 dana :izet:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#38066 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Cistit' Skellige upitnike je bolje nego jest' janjetinu na Jablanici. :D

Al' stvarno jos uvijek ne kontam tu fascinaciju sa Hadesom. Zao mi onih 14 dolara sto sam platio.
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#38067 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Tito_i_Partija wrote: 28/09/2021 22:59 Cistit' Skellige upitnike je bolje nego jest' janjetinu na Jablanici. :D

Al' stvarno jos uvijek ne kontam tu fascinaciju sa Hadesom. Zao mi onih 14 dolara sto sam platio.
Nisam mislio na Witcher 3, to je jedina igra kojoj oprastam upitnike i losu borbu jer su ostale stvari odlicne. Prije svega sam mislio na Ubisoft open world igre, i ove looter shootere tipa klix. Dosta AAA naslova je to kopiralo.

Sto se tice Hades, razlog za popularnost nije sto je jedan aspekt igre bolji od ostalih, nego kako se svi nadopunjuju da daju odlicnu cjelinu. Brza borba koja te stalno gura naprijed (a dizajnirana je tako da mozes igrat 5 minuta ili 5 sati), roguelike sistem koji je odlicno uvezan sa pricom (u vecini roguelike igara smrt znaci da samo kreces ispocetka, ovdje svaki put kad umres daju ti malo price na kapaljku), sve sto je developer radio u zadnjih 10 godina je dostiglo svoj vrhunac u Hadesu (sve mane njihovih prethodnih igara su ovdje ispravljene), odlicne kontrole, zanimljivi likovi itd.itd.

A sama prica o princu grckog podzemlja koji pokusava da pobjegne od okrutnog oca kroz labirint koji se stalno mijenja se savrseno uklapa u roguelike zanr. Negdje sam ovo procitao: "God of War made Greek mythology its bitch, but Hades makes Greek mythology your family." :D

U biti, razlog zasto je Hades tako uspjesan je isti razlog zasto su Doom i Quake bili uspjesni, jednostavan gameplay loop, ali ispoliran do perfekcije. Ako ti se ne svidja, jedini razlog moze biti sto ti gameplay nije prioritet. :)
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#38068 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Chmoljo wrote: 28/09/2021 22:46
Averus wrote: 28/09/2021 20:59 Samo si se zajeb'o malo jer ni ja ne volim pixel art :D
Recimo da ni ja ne volim, ali tih par igara su mi nezamislive drugačije :D
Neke igre jednostavno moraju biti takve :)
Tito_i_Partija wrote: 28/09/2021 22:50 Ti si znaci sejtanski advokat. :D
Ma stari prdonja ba :lol:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#38069 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Mislim da mi se generalno roguelike igre ne svidjaju. Cak ni ovi novi popularni platformeri. Recimo prob'o sam Katana Zero, atmosfera solidna, soundtrack je cak fantastican, al' igr'o samo sat vremena i ugasio. I nisam je vise ni palio.

Mislim da je najvise zbog toga sto ja licno igram igre da se opustim. To mi je terapija od svega. Fast-paced, hekticna akcija gdje moras reagovat' ne u sekundi vec u stotinki...to mi dize pritisak i to je upravo suprotno od onoga sto trazim. Tu samo kupim frustracije.

Witcher combat recimo mi je bio super jer ima dovoljno kinetike i stila, a da ne trazi od tebe da u svakoj sekundi reagujes brze od supermena. Bilo je tu pomalo tenzije poput recimo prve borbe sa Detlaffom, al' nista strasno. Very enjoyable. Mislim da su i ove novije AC igre na isti kalup napravljene, al' jebiga nikako da se kutarisem Kingmakera pa da probam Origins i Odyssey (koje cekaju u library vec dugo). :-D

@Chmoljo daj raport, jesi li zavrsio Origins? :-D
User avatar
Rootboi
Posts: 20560
Joined: 07/06/2011 17:14

#38070 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Rootboi »

Nisam ni' ja ljubitelj pixelarta al' ovaj me trailer nije ostavio ravnodušnim :skoljka:

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45220
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#38071 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Tito_i_Partija wrote: 28/09/2021 23:42

@Chmoljo daj raport, jesi li zavrsio Origins? :-D
nisam još. stisle obaveze, stisli neki planovi pa evo sad ispred mene ćitab i učim... jbg čovjek se stalno mora nadograđivati :D mislim da nisam ni do pola.

ma dobra je origins, borba je definitivno osvježenje u odnosu na prethodnike, misije su vrlo kratke i strejtforvard, pa je nekad to dobro, nekad je zbrzano. ima dosta tog "upitnik srkleta" gdje znam da ništa nije posebno, ali eto, ja to čistim... kontam fuliću nešto. al nekad se naleti i na neku interesantnu misijicu... meni je više sva ta priča pomalo plićak, iako se nije još odmotalo kako treba, ali teško da će tu biti Ezio/Altair momenata...

ono, ipak je utisak da je više odrađujem nego što uživam, za razliku od, štajaznam, Death Strandinga...

a da, igrao sam i Gas station simulator :lol: :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45220
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#38072 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Averus wrote: 28/09/2021 17:40
Chmoljo wrote: 28/09/2021 17:24 @Averus bil mi ošlajfo mjenjač?

:D
Samo ako si u uniformi anime goth djevojke

more. đe i kad?

:per:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#38073 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ExNihilo »

Jebo pixelart, sprite RPGs su prava stvar. :D
User avatar
Project Sejuani
Posts: 771
Joined: 02/09/2021 10:06

#38074 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Project Sejuani »

hopi wrote: 28/09/2021 20:20 mogu li ja reći da mi je rdr2 malo bezze?
nikako da me igra ono privuče, uđem nekako sporo sve, jaši s jednog kraja mape na drugi, konj se umori, čekaj da se odmori, kupi mu eliksir, pa jaši opet do prodavnice da mu to kupiš, opet se umori, sačekaj i bleji u konja dok se odmori itd
neki taj mikromenadžment i ti game mechanincs su prilično dosadni i usporavaju igru
onda iako je open world igra, same misije main story su prilično skriptirane, sve po nekog mehanizmu
recimo misija jedna se čitava svela na to da liku izvučeš nogu koja se zaglavila između šina prije nego što voz naleti, i svodi se na to da klikneš par puta mišem, i to je to. Jaši nazad.

ne očekujem gta western varijantu, ali mi je ipak prespora igra, vijdećemo koliko ću još igrati
Moram se slozit s tobom da mi nije zao onih 600 kruna, odusto bi od nje, ali nadam se da ce prica biti ok.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#38075 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

ExNihilo wrote: 29/09/2021 07:26 Jebo pixelart, sprite RPGs su prava stvar. :D
Ma kakvi, i to je razmazeni stil za razmazene mase. Samo ASCII igre ili nista. :D

Sta ti igras ovih dana?
Post Reply