Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
264
50%
 
Total votes: 527

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36601 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

:lol:

Ccc, ne znam šta je anksiozno dok automatskim naoružanjem ubijaš grupe civila na aerodromu.

:oops:
User avatar
ferratilis
Posts: 7285
Joined: 25/11/2013 16:48

#36602 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

FPS i RPG su dva najbolja zanra. Za FPS, pogotovo Duke, Heretic, Quake i Doom, i stari i novi. Pa onda story-based: HL, Stalker i ostali. Jos kako je u zadnjih par godina zavladao CRPG i oldschool FPS revival, nema kraja dobroj pucacini: Dusk, Amid Evil, Ion Fury. :izet:

Ja obicno izmedju dva duga RPG-a odigram jedan FPS, dodje kao meze. A posto custom mapa za Doom ima mali milion, treba tri zivota da se sve vidi. :D
User avatar
Averus
Posts: 20367
Joined: 13/02/2008 17:07

#36603 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Ekipa, svi koji koriste uTorrent za skidanje legalnog softvera neka provjere da li imaju instaliran neki Epicsale klinac na računaru
Posljednja verzija uTorrenta ima u sebi installer ovog cryptominera, ali je problem nastao za one koji rade automatski update, jer tu nema opcije biranja za/protiv instalacije istog, pa se mnogima natovario ovaj rudar

Također, Windows 10 ga blokira i ne dozvoljava pokretanje, samim tim ni skidanje torrenta pomoću njega.









Po pitanju FPS igara - to da valja, ne bi kanter bio najpopularniji u žanru :skoljka:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#36604 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Sve clanke koje nalazim o uTorrentu i Epicsale-u su iz 2015. godine. Gdje si vidio ovo sad, a da je aktuelno?
DonieBrasco
Posts: 15534
Joined: 31/08/2016 16:09

#36605 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

W10 generalno blokira tj. pali se defender za uTorrent, a ne znam za taj "crypto" kod mene barem nema, nisam primjetio nikakve probleme sa performansama niti mi internet ima problema a vec dugo mi je uTorrent instaliran.

Ja ga inace koristim samo za skidanje filmova, ne skidam piratske igre ili neke softvere.
User avatar
Averus
Posts: 20367
Joined: 13/02/2008 17:07

#36606 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Do mene je, nisam gledao datum, samo errore koje ljudi prijavljuju :D

Ovo me je triggerovalo kod mene:
Windows 10 na mom PC-u i ženinom laptopu posljednjih 5-6 dana odjednom blokira utorrent
Radio je to i prije, ali ga samo dodam u exceptions i do sad nisam imao problema nikako
Međutim danas se pojavio ovaj detection, što mi je naravno sumnjivo
Image

I tako sam proguglao i eto kloc prvo što sam našao prenesem ovdje :D
Dobra je namjera bila jbg :lol:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#36607 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

ferratilis wrote: 03/05/2021 20:26 FPS i RPG su dva najbolja zanra. Za FPS, pogotovo Duke, Heretic, Quake i Doom, i stari i novi. Pa onda story-based: HL, Stalker i ostali. Jos kako je u zadnjih par godina zavladao CRPG i oldschool FPS revival, nema kraja dobroj pucacini: Dusk, Amid Evil, Ion Fury. :izet:

Ja obicno izmedju dva duga RPG-a odigram jedan FPS, dodje kao meze. A posto custom mapa za Doom ima mali milion, treba tri zivota da se sve vidi. :D
Sto se mene tice, mislim da nije toliko do samih shootera koliko je do perspektive i gameplay elemenata. Naprimjer, The Division 2 mi je odlicno leg'o, iako je bio shooter, al' je stvar u tome sto je bio Third Person (meni najjaca perspektiva) i im'o dovoljno customizacije i progresa (sa nekoliko RPG elemenata) da mi bude interesantan.

Sa druge strane, i Fallout New Vegas mi je bio odlican iako je bio First Person, al' to opet nije cisti shooter vec je ustvari teski RPG koji samo izgleda k'o FPS. Mada moram rec' da mi je strasno smetalo to sto su unistili VATS sistem u toj igri, jer mislim da je dodav'o jednu finu takticku dimenziju u FO3.

Al' onda imas igara koje nisu ni jedno ni drugo, i upravo takve igre naprosto ne volim. Znaci totalne mindless pucacine k'o ovaj novi Doom, pa Call of Duty, pa Apex, pa PUBG i takve stvari...znaci ne mogu ih smislit' jer mislim da su k'o igre skroz jednodimenzionalne i nemaju nekog dubljeg, trajnog progresa kojeg gradis mjesecima.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#36608 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Averus wrote: 03/05/2021 22:23 Do mene je, nisam gledao datum, samo errore koje ljudi prijavljuju :D

Ovo me je triggerovalo kod mene:
Windows 10 na mom PC-u i ženinom laptopu posljednjih 5-6 dana odjednom blokira utorrent
Radio je to i prije, ali ga samo dodam u exceptions i do sad nisam imao problema nikako
Međutim danas se pojavio ovaj detection, što mi je naravno sumnjivo
Image

I tako sam proguglao i eto kloc prvo što sam našao prenesem ovdje :D
Dobra je namjera bila jbg :lol:
Ma nema frke. :thumbup: Ja eto i nisam znao za to dok nisi postavio, moracu preispitat' sta se desava i na mojoj masini za svaki slucaj.

Meni je inace uTorrent post'o bas nekako sumnjiv iako ga ne koristim cesto, i mislim da cu ga izbrisat' cim nadjem bolju alternativu.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72885
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#36609 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Velkoski »

GUSARI; FUJ
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#36610 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Image
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36611 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Tito_i_Partija wrote: 03/05/2021 22:34
Averus wrote: 03/05/2021 22:23 Do mene je, nisam gledao datum, samo errore koje ljudi prijavljuju :D

Ovo me je triggerovalo kod mene:
Windows 10 na mom PC-u i ženinom laptopu posljednjih 5-6 dana odjednom blokira utorrent
Radio je to i prije, ali ga samo dodam u exceptions i do sad nisam imao problema nikako
Međutim danas se pojavio ovaj detection, što mi je naravno sumnjivo
Image

I tako sam proguglao i eto kloc prvo što sam našao prenesem ovdje :D
Dobra je namjera bila jbg :lol:
Ma nema frke. :thumbup: Ja eto i nisam znao za to dok nisi postavio, moracu preispitat' sta se desava i na mojoj masini za svaki slucaj.

Meni je inace uTorrent post'o bas nekako sumnjiv iako ga ne koristim cesto, i mislim da cu ga izbrisat' cim nadjem bolju alternativu.
qBittorrent? Ima ti gotovo isti interfejs.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36612 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Tito_i_Partija wrote: 03/05/2021 22:27
ferratilis wrote: 03/05/2021 20:26 FPS i RPG su dva najbolja zanra. Za FPS, pogotovo Duke, Heretic, Quake i Doom, i stari i novi. Pa onda story-based: HL, Stalker i ostali. Jos kako je u zadnjih par godina zavladao CRPG i oldschool FPS revival, nema kraja dobroj pucacini: Dusk, Amid Evil, Ion Fury. :izet:

Ja obicno izmedju dva duga RPG-a odigram jedan FPS, dodje kao meze. A posto custom mapa za Doom ima mali milion, treba tri zivota da se sve vidi. :D
Sto se mene tice, mislim da nije toliko do samih shootera koliko je do perspektive i gameplay elemenata. Naprimjer, The Division 2 mi je odlicno leg'o, iako je bio shooter, al' je stvar u tome sto je bio Third Person (meni najjaca perspektiva) i im'o dovoljno customizacije i progresa (sa nekoliko RPG elemenata) da mi bude interesantan.

Sa druge strane, i Fallout New Vegas mi je bio odlican iako je bio First Person, al' to opet nije cisti shooter vec je ustvari teski RPG koji samo izgleda k'o FPS. Mada moram rec' da mi je strasno smetalo to sto su unistili VATS sistem u toj igri, jer mislim da je dodav'o jednu finu takticku dimenziju u FO3.

Al' onda imas igara koje nisu ni jedno ni drugo, i upravo takve igre naprosto ne volim. Znaci totalne mindless pucacine k'o ovaj novi Doom, pa Call of Duty, pa Apex, pa PUBG i takve stvari...znaci ne mogu ih smislit' jer mislim da su k'o igre skroz jednodimenzionalne i nemaju nekog dubljeg, trajnog progresa kojeg gradis mjesecima.
Meni je The Division bio super. Iako repetetivan bio mi je top.

Jesi li igrao Max Payne? Isto je third person.

Meni je od fpsa cod najbolje legao. Pogotovo modern warfare, bez futurističkih zajebancija i naravno one barijante iz ww2.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#36613 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Chmoljo wrote: 03/05/2021 22:49
Tito_i_Partija wrote: 03/05/2021 22:34
Averus wrote: 03/05/2021 22:23 Do mene je, nisam gledao datum, samo errore koje ljudi prijavljuju :D

Ovo me je triggerovalo kod mene:
Windows 10 na mom PC-u i ženinom laptopu posljednjih 5-6 dana odjednom blokira utorrent
Radio je to i prije, ali ga samo dodam u exceptions i do sad nisam imao problema nikako
Međutim danas se pojavio ovaj detection, što mi je naravno sumnjivo
Image

I tako sam proguglao i eto kloc prvo što sam našao prenesem ovdje :D
Dobra je namjera bila jbg :lol:
Ma nema frke. :thumbup: Ja eto i nisam znao za to dok nisi postavio, moracu preispitat' sta se desava i na mojoj masini za svaki slucaj.

Meni je inace uTorrent post'o bas nekako sumnjiv iako ga ne koristim cesto, i mislim da cu ga izbrisat' cim nadjem bolju alternativu.
qBittorrent? Ima ti gotovo isti interfejs.
Hvala pogledacu.

Sta bi sa NWN2? Nisi valjda vec obatalio pa se vratio na DS. :-D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36614 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Tosi ti nešto pomiješo :D

NWN2 sam daaavno igrao :D nisam završio iako sam bio blizu kraja, ali i neću više pokušavati, jer je grozno zbagovana.

Šteta.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#36615 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Chmoljo wrote: 03/05/2021 22:52
Tito_i_Partija wrote: 03/05/2021 22:27
ferratilis wrote: 03/05/2021 20:26 FPS i RPG su dva najbolja zanra. Za FPS, pogotovo Duke, Heretic, Quake i Doom, i stari i novi. Pa onda story-based: HL, Stalker i ostali. Jos kako je u zadnjih par godina zavladao CRPG i oldschool FPS revival, nema kraja dobroj pucacini: Dusk, Amid Evil, Ion Fury. :izet:

Ja obicno izmedju dva duga RPG-a odigram jedan FPS, dodje kao meze. A posto custom mapa za Doom ima mali milion, treba tri zivota da se sve vidi. :D
Sto se mene tice, mislim da nije toliko do samih shootera koliko je do perspektive i gameplay elemenata. Naprimjer, The Division 2 mi je odlicno leg'o, iako je bio shooter, al' je stvar u tome sto je bio Third Person (meni najjaca perspektiva) i im'o dovoljno customizacije i progresa (sa nekoliko RPG elemenata) da mi bude interesantan.

Sa druge strane, i Fallout New Vegas mi je bio odlican iako je bio First Person, al' to opet nije cisti shooter vec je ustvari teski RPG koji samo izgleda k'o FPS. Mada moram rec' da mi je strasno smetalo to sto su unistili VATS sistem u toj igri, jer mislim da je dodav'o jednu finu takticku dimenziju u FO3.

Al' onda imas igara koje nisu ni jedno ni drugo, i upravo takve igre naprosto ne volim. Znaci totalne mindless pucacine k'o ovaj novi Doom, pa Call of Duty, pa Apex, pa PUBG i takve stvari...znaci ne mogu ih smislit' jer mislim da su k'o igre skroz jednodimenzionalne i nemaju nekog dubljeg, trajnog progresa kojeg gradis mjesecima.
Meni je The Division bio super. Iako repetetivan bio mi je top.

Jesi li igrao Max Payne? Isto je third person.

Meni je od fpsa cod najbolje legao. Pogotovo modern warfare, bez futurističkih zajebancija i naravno one barijante iz ww2.
Igr'o sam sva tri dijela Max Payne-a kad sam bio mladji. Mozda bi mog'o opet nekad igrat' prvi dio zbog nostalgije i one comic noir atmosfere, al' ova druga dva ne bi vise.

Half Life 2 je sasvim kvalitetna igra, tu nema dileme, i svidja mi se stvarno ta distopijska atmosfera sa Combine-om. Moram u ovom kontekstu isto spomenut' i Dishonored, igra i atmosfera svakako interesantna i zabavna, al' vjerovatno je necu nikad vise igrat'.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#36616 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Sta sam ba pomijes'o? Pa evo de ti meni reci kako ti ovo zvuci:
Chmoljo wrote: 20/04/2021 23:31Daaavno sam igrqo neverwinter nights 2. Bice interesantno opet uroniti u taj svijet. Nekad sam bio pokusao sa Dragon age, ali nisam uspio ostati zainteresovan.
Koliko se ja razumijem u ronilacke aktivnosti, ovo meni zvuci k'o da si nanijetio da opet igras NWN2. :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36617 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Tito_i_Partija wrote: 03/05/2021 23:08 Sta sam ba pomijes'o? Pa evo de ti meni reci kako ti ovo zvuci:
Chmoljo wrote: 20/04/2021 23:31Daaavno sam igrqo neverwinter nights 2. Bice interesantno opet uroniti u taj svijet. Nekad sam bio pokusao sa Dragon age, ali nisam uspio ostati zainteresovan.
Koliko se ja razumijem u ronilacke aktivnosti, ovo meni zvuci k'o da si nanijetio da opet igras NWN2. :D
Mislim da sam mislio na PoE :D i svijet erpidžija. :D
User avatar
ferratilis
Posts: 7285
Joined: 25/11/2013 16:48

#36618 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Spominjao je @Chmoljo da igra PoE, i mene zanima da li je "obatalio" ili i dalje igra? :)
User avatar
Rootboi
Posts: 20606
Joined: 07/06/2011 17:14

#36619 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Rootboi »

Za potrebe skidanja nečeg imam instalaciju utorrenta stare dobre verzije 1.8.5 bez problema još uvijek fercera sve :pusi2:
User avatar
typeOnegative
Posts: 4858
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#36620 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by typeOnegative »

I ja sam ostao na starijoj, koristim u torrent 2.2.1
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#36621 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Chmoljo wrote: 03/05/2021 23:11
Tito_i_Partija wrote: 03/05/2021 23:08 Sta sam ba pomijes'o? Pa evo de ti meni reci kako ti ovo zvuci:
Chmoljo wrote: 20/04/2021 23:31Daaavno sam igrqo neverwinter nights 2. Bice interesantno opet uroniti u taj svijet. Nekad sam bio pokusao sa Dragon age, ali nisam uspio ostati zainteresovan.
Koliko se ja razumijem u ronilacke aktivnosti, ovo meni zvuci k'o da si nanijetio da opet igras NWN2. :D
Mislim da sam mislio na PoE :D i svijet erpidžija. :D
E onda te nisam dobro skont'o, halali. :)
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#36622 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by dale cooper »

Ja već odavno koristim qbittorent. Jednako dobar ako ne i bolji od utorrenta, a nema tih sumnjivih radnji i bullshita.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#36623 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Vidi ti Dejla Kufera na ovoj temi. :D :kiss:

Image
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36624 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

ferratilis wrote: 03/05/2021 23:13 Spominjao je @Chmoljo da igra PoE, i mene zanima da li je "obatalio" ili i dalje igra? :)
Ma reko bio da sam odigrao sami početak i tu stao, jer sam se posvetio DS. Pa ću kad završim otići na PoE.

Evo DS je pri kraju. Mogu reći da mi je drago što main story nije predug, jer bih se previše vezao za likove. I to da bi se u igru savršeno uklopila Safetova Kiša bi pala :mrgreen:


dale cooper wrote: 03/05/2021 23:31 Ja već odavno koristim qbittorent. Jednako dobar ako ne i bolji od utorrenta, a nema tih sumnjivih radnji i bullshita.
A ja sam bio ubijeđen da je neko baš ovdje pisao koliko je utorrent smeće postao, i to bih zakleo da je @Averus i da treba alternativu tražiti. qBittorent sam vidio kao preporuku na reddit megatredu za narodne igre.
User avatar
Averus
Posts: 20367
Joined: 13/02/2008 17:07

#36625 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Nisam ja nista pisao o utorrentu do sad :D
Slabo sam ga i koristio, nego Telemach uklonio Grey's anatomy sa video kluba, pa... :D

Koristio sam razne, ali uvijek se vracam na uTorrent. Cak i taj qBittorrent sam koristio.
Post Reply