Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
263
50%
 
Total votes: 526

User avatar
ferratilis
Posts: 7177
Joined: 25/11/2013 16:48

#42701 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Zalim svakog ko prekoci Witcher 1 jer ne zna sta propusta.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45073
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#42702 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

ferratilis wrote: 06/12/2022 18:01 Jedva cekam update. Vec sam poceo Witcher maraton, trenutno na 2. poglavlju prve igre.
Meni se cesto na jubitu vrti Fields of Ard Skellig. Kako dobra stvar...
User avatar
Riddle
Posts: 8171
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#42703 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Riddle »

Ard Skellig je meni često na poslu svirao. :izet:
User avatar
Riddle
Posts: 8171
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#42704 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Riddle »

ferratilis wrote: 06/12/2022 21:07 Zalim svakog ko prekoci Witcher 1 jer ne zna sta propusta.
Ne brini ti ništa, nije to preskočeno. Cijela kolekcija je tu. :izet:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42705 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

n+1 wrote: 06/12/2022 15:49 Ne vjerujem da će dati RDR2. Još će to Rockstar milkati barem godinu-dvije, a onda će uzeti pare od Epica.

Možda Disko bude.
Ne mora RDR2, eto neka bude Days Gone, Horizon Zero Dawn, i Kingdom Come, i meni taman. :-D
Madrid
Posts: 2301
Joined: 16/08/2010 17:18

#42707 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Madrid »

Tito_i_Partija wrote: 06/12/2022 22:35
n+1 wrote: 06/12/2022 15:49 Ne vjerujem da će dati RDR2. Još će to Rockstar milkati barem godinu-dvije, a onda će uzeti pare od Epica.

Možda Disko bude.
Ne mora RDR2, eto neka bude Days Gone, Horizon Zero Dawn, i Kingdom Come, i meni taman. :-D
Kako svi ti vrhunski naslovi tanko izgledaju kad su na istoj stranici sa Bitcherom :D
User avatar
ferratilis
Posts: 7177
Joined: 25/11/2013 16:48

#42708 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Sezona je darivanja, imam Steam kljuceve za dva odlicna RPG-a: Wasteland 3 i Greedfall. Ko je zainteresiran, napisite za koju, pa cu sutra odabrati random ime i poslati vam kod. Ako moze, nemojte mi slati poruke, samo quotajte ovdje. Da bude sve po zakonu. :D
User avatar
n+1
Posts: 6726
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#42709 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by n+1 »

ferratilis wrote: 07/12/2022 18:35 Sezona je darivanja, imam Steam kljuceve za dva odlicna RPG-a: Wasteland 3 i Greedfall. Ko je zainteresiran, napisite za koju, pa cu sutra odabrati random ime i poslati vam kod. Ako moze, nemojte mi slati poruke, samo quotajte ovdje. Da bude sve po zakonu. :D
Prijavljujem se za Pustu Zemlju. Fala na učešću. :D
User avatar
Tananarive
Posts: 893
Joined: 22/04/2021 14:45

#42710 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tananarive »

ferratilis wrote: 07/12/2022 18:35 Sezona je darivanja, imam Steam kljuceve za dva odlicna RPG-a: Wasteland 3 i Greedfall. Ko je zainteresiran, napisite za koju, pa cu sutra odabrati random ime i poslati vam kod. Ako moze, nemojte mi slati poruke, samo quotajte ovdje. Da bude sve po zakonu. :D
može li meni greedfall, hvala
User avatar
Averus
Posts: 20330
Joined: 13/02/2008 17:07

#42711 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Stajali mi ključevi za Star Wars Squadrons i Jedi Fallen Order. Odlucim da ih unesem u Origin - prepozna, ali kaze key not valid :lol:
Sreca, pa nisam Star Wars fan inace bih se nasekirao, a ovako sam samo naucio lekciju :D







Nagurao sam 25 sati u Spider-Man Remasteru, a tek 35% main storyja :D
Baš s merakom igram, uživam.


PS: Svi koji tvrde da su u ovoj igri "maznuli" neke gameplay elemente od Batman Arkham serijala su se malo zajebali.
Combat i Web Swinging je bio skoro identican u jednoj staroj dobroj igri pod nazivom Spider-Man: Web of Shadows :)
Stealth elementi u Shattered Dimensions.

Puši ga Betmene 🕷️ :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42712 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

ferratilis wrote: 07/12/2022 18:35 Sezona je darivanja, imam Steam kljuceve za dva odlicna RPG-a: Wasteland 3 i Greedfall. Ko je zainteresiran, napisite za koju, pa cu sutra odabrati random ime i poslati vam kod. Ako moze, nemojte mi slati poruke, samo quotajte ovdje. Da bude sve po zakonu. :D
Nemam nijednu od te dvije, al' ako bi mor'o da biram, više bi volio da probam Greedfall. Imam ga na wish listi već neko vrijeme.

Kako god ispadne, hvala ti na ovom darivanju. :)
User avatar
ferratilis
Posts: 7177
Joined: 25/11/2013 16:48

#42713 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Ok, sutra cu popisati sva imena pa staviti na wheelofnames i pokazati ovdje screenshot, radi transparentnosti.

In other news, pravo mi se svidja UI u Rogue Traderu. Ne planiram ga igrati dok ne bude zavrsen, ali ovo sto su pokazali izgleda solidno. Ako je Owlcat u necemu prvi, to je UI i UX. :thumbup:
https://roguetrader.owlcat.games/news/en/16
Image
Image
Image
User avatar
Riddle
Posts: 8171
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#42714 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Riddle »

ferratilis wrote: 07/12/2022 00:45 Image
Vidim da Harvall nisi pokupio. :mrgreen:
User avatar
ferratilis
Posts: 7177
Joined: 25/11/2013 16:48

#42715 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Riddle wrote: 08/12/2022 10:01 Vidim da Harvall nisi pokupio. :mrgreen:
Jesam, ali cutscenes ne pokazuju oruzje koje imas, nego default. Harvall nikad ne propustam. Potamanim one wyverns jednu po jednu, onda ga uzmem. :D
Image
User avatar
Riddle
Posts: 8171
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#42716 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Riddle »

ferratilis wrote: 08/12/2022 10:26Jesam, ali cutscenes ne pokazuju oruzje koje imas, nego default. Harvall nikad ne propustam. Potamanim one wyverns jednu po jednu, onda ga uzmem. :D
Image
Misliš li da su efekti na njemu bolji od krvarenja koje dobiješ na drugom maču?
User avatar
ferratilis
Posts: 7177
Joined: 25/11/2013 16:48

#42717 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Riddle wrote: 08/12/2022 10:58 Misliš li da su efekti na njemu bolji od krvarenja koje dobiješ na drugom maču?
Da ti pravo kazem, nije toliko ni bitno. Ja Harvall uvijek uzmem jer ljepse izgleda. Nije igra toliko ni teska, npr. uopce nisam kupio excellent leather jacket, vecinu novca sam potrosio na knjige jer mi je mrsko ispitivati NPC-e, a leather jacket ne nudi neku posebnu zastitu. Igram na hard. Kasnije cu ici na Aerondight i Gvalchir u atc 5 kad skupim sve iteme za onog zubara. :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42718 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

E sad ovako:

Počeo sam sinoć da igram Dark Souls 1 malo intenzivnije. Počeo skroz od početka, ovaj put sa Sorceror, doš'o sam do Undead Burga, mislim da sam oko level 9-10. Sve levelups sam dosad stavio u INT, mislim da imam oko dvadesetak sad. Ne znam je li to ok, al' inače volim glass cannon buildove.

Soul Arrow nije loš, samo što imam 30 da opalim prije nego što moram da se opet odmorim. Još nekad i profulam, pa onda valja nožem ubijat'. Volio bi da mogu kroz cijelu igru proć' samo sa magijom, kažu da je moguće al' ne odma na početku.

Naš'o nekog undead vendora koji prodaje stvari, al' ja njemu ne mogu ništa prodat'. Malo me frustrira jer sam nakupio vazda nekih stvari koje ne koristim.

Anyway, imate li kakve tipove za početak? :-D
User avatar
n+1
Posts: 6726
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#42719 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by n+1 »

Imamo, obriši i igraj nešto normalno. :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42720 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

n+1 wrote: 08/12/2022 15:30 Imamo, obriši i igraj nešto normalno. :D
Evo ga, a baš mislim joj sad će on uletit' objenoške s leđa sa nekim anti-gaming komentarom. :lol:

Moram ba da vidim u čemu je ovoliki hajp. Kad mi ovoliko nešto nahvale, valja mi probat', ha ja. :D
User avatar
ferratilis
Posts: 7177
Joined: 25/11/2013 16:48

#42721 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Tito_i_Partija wrote: 08/12/2022 15:29 E sad ovako:

Počeo sam sinoć da igram Dark Souls 1 malo intenzivnije. Počeo skroz od početka, ovaj put sa Sorceror, doš'o sam do Undead Burga, mislim da sam oko level 9-10. Sve levelups sam dosad stavio u INT, mislim da imam oko dvadesetak sad. Ne znam je li to ok, al' inače volim glass cannon buildove.

Soul Arrow nije loš, samo što imam 30 da opalim prije nego što moram da se opet odmorim. Još nekad i profulam, pa onda valja nožem ubijat'. Volio bi da mogu kroz cijelu igru proć' samo sa magijom, kažu da je moguće al' ne odma na početku.

Naš'o nekog undead vendora koji prodaje stvari, al' ja njemu ne mogu ništa prodat'. Malo me frustrira jer sam nakupio vazda nekih stvari koje ne koristim.

Anyway, imate li kakve tipove za početak? :-D
Nemoj bolan samo INT, treba ti DEX za casting speed. Ali prvo sto trebas levelovati je attunement dok ne dobijes jos jedan spell slot. Onda u Firelink Shrineu kreni niz stepenice dok ne dodjes do Rickerta, vecina igraca ga promasi jer je iza resetaka. Od njega kupi jos jedan Soul Arrow ili nesto drugo (ne znam bas, jer ne igram pussy klase) i imaces dovoljno za prvih desetak sati. I obavezno kupi stit sa 100 physical resistance od onog undead merchanta u Burgu. Magija ti je easy mode, tu nema puno razmisljanja.

Ovo ti je Rickert:
Image

Souls ti nije igra gdje dolazis do para prodajom itema, nego ubijanjem protivnika. Git gud. :D
User avatar
ferratilis
Posts: 7177
Joined: 25/11/2013 16:48

#42722 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Posto se za Wasteland 3 javio samo @n+1 kljuc ide njemu

Za Greedfall su bila samo dva imena, dobitnik je @Tito_i_Partija
Image
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42723 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

ferratilis wrote: 08/12/2022 16:08
Tito_i_Partija wrote: 08/12/2022 15:29 E sad ovako:

Počeo sam sinoć da igram Dark Souls 1 malo intenzivnije. Počeo skroz od početka, ovaj put sa Sorceror, doš'o sam do Undead Burga, mislim da sam oko level 9-10. Sve levelups sam dosad stavio u INT, mislim da imam oko dvadesetak sad. Ne znam je li to ok, al' inače volim glass cannon buildove.

Soul Arrow nije loš, samo što imam 30 da opalim prije nego što moram da se opet odmorim. Još nekad i profulam, pa onda valja nožem ubijat'. Volio bi da mogu kroz cijelu igru proć' samo sa magijom, kažu da je moguće al' ne odma na početku.

Naš'o nekog undead vendora koji prodaje stvari, al' ja njemu ne mogu ništa prodat'. Malo me frustrira jer sam nakupio vazda nekih stvari koje ne koristim.

Anyway, imate li kakve tipove za početak? :-D
Nemoj bolan samo INT, treba ti DEX za casting speed. Ali prvo sto trebas levelovati je attunement dok ne dobijes jos jedan spell slot.
Pa čekaj, zar nemam 3 spell slota odmah na početku? Jedan okupiran sa SA i još dva pored njega. Ili ne vidim dobro?

Imaju li gdje opširnije informacije o stat allocation za Sorcerera od početka? Ne volim da sam lutam po atributima, već volim da imam neki build koji mogu da pratim.
Onda u Firelink Shrineu kreni niz stepenice dok ne dodjes do Rickerta, vecina igraca ga promasi jer je iza resetaka. Od njega kupi jos jedan Soul Arrow ili nesto drugo (ne znam bas, jer ne igram pussy klase) i imaces dovoljno za prvih desetak sati.
Čit'o sam da se može negdje na početku kupit' još jedan Soul Arrow, al' da novim igračima nije lahko nać' ovog prodavača. Hvala. :thumbup:
I obavezno kupi stit sa 100 physical resistance od onog undead merchanta u Burgu. Magija ti je easy mode, tu nema puno razmisljanja.
Jel' moram investirat' poene u STR za taj štit il' može bez toga? Ustvari čak generalno govoreći k'o Sorcerer, treba li mi išta osim INT, ATT, I DEX? Svaki levelup traži više i više soulova, mogu li kako to priotirizirat'? :-D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42724 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

ferratilis wrote: 08/12/2022 16:48 Posto se za Wasteland 3 javio samo @n+1 kljuc ide njemu

Za Greedfall su bila samo dva imena, dobitnik je @Tito_i_Partija
Image
Hvala care. :thumbup:
User avatar
Tananarive
Posts: 893
Joined: 22/04/2021 14:45

#42725 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tananarive »

ferratilis wrote: 08/12/2022 16:48 Posto se za Wasteland 3 javio samo @n+1 kljuc ide njemu

Za Greedfall su bila samo dva imena, dobitnik je @Tito_i_Partija
Image
nastimano ko i zelenima kanton 10. :D
Post Reply