Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
263
50%
 
Total votes: 526

User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#36426 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Raigor Stonehoof »

Chmoljo wrote: 13/04/2021 23:24
Raigor Stonehoof wrote: 13/04/2021 20:54 Ja sam opet Dotu skinuo...jebem sebi sve danas, kontam sto mi je to trebalo, bio sam rahat dvije godine... :lol:
to je zato što si nam se rugo. sad ti fino twelwe steps walking simulator odvikavanje od Dote :lol:

Screw you guys, I already uninstalled it :D

Nakon vise od 2 godine pauze, 3 4 veceri sam igrao, veceras se pravo iznervirao, i opet uninstall

Nece meni smrkljo iz Rumunije kenjat sto sam 2 warda preblizu postavio.... MRŠ :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10994
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#36427 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Averus wrote: 14/04/2021 00:11
Moj kum igra kao ovaj marko1106, znači dok ne očisti sve ne odustaje. Čovjek GTA svaki na 100% nakucao, bez guide-a, bez ičega.
Bez guide-a malo morgen. Pogotovo u GTA 3 i VC, nema sanse da nadjes svaki hidden package bez makar malo pomoci.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10994
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#36428 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Chmoljo wrote: 13/04/2021 23:24 inače
https://www.hcl.hr/vijest/koje-se-grozn ... ti-169527/

Htjeli mi to priznati ili ne, svijet videoigara itekako ima svoje poroke. Tijekom igranja videoigara možemo razviti različite običaje i navike od kojih nemamo neke posebne koristi, ali nam iz nekog razloga odgovaraju.

O kakvim navikama pričamo? Primjera je stotinu, od opsesivnog reloadanja oružja nakon svakog ispaljenog metka i pretrpavanja inventoryja, preko maničnog učitavanja zadnje spremljene pozicije ili restarta nakon najsitnije greške, do instaliranja igara koje nijednom ne pokrenete ili pak tendencije da u multiplayeru izigravate kamikazu.

Dakle, probajte se sjetiti neke svoje navike iz videoigara koju smatrate nepoželjnom i realno bi vam u životu bilo bolje da to ne radite. I onako, terapijski – podijelite tu groznu naviku s nama u komentarima.

Kao i obično u ovim našim HCL raspravama, ja postavljam primjer. A u ovom slučaju mogu čak i više njih, radi boljeg uprizorenja.

Bok ja sam Zoran i često mi je zanimljivije skidati modove za igre nego te igre igrati s modovima. Bezbroj sam se puta već navukao na modding Skyrima – kažem si skinut ću jedan mod i to je sve, kad ono deset sati kasnije i sto modova kasnije nisam se pomaknuo dalje od prvih pola sata igre i pokušavam dokučiti koji mi to mod ruši igru od njih sto instaliranih, pri čemu je 95 totalno nepotrebnih, a možda ih je pet onako – esencijalnih, ali i to je upitno. Triggera me to svaki put kad čujem Skyrimovu glazbu.

Bok ja sam Zoran i imam groznu naviku čačkanja po mobitelu dok igram igre na konzoli ili računalu. Ne gledam koliko je sati, ne provjeravam važne poslovne mailove, ne komuniciram ni sa kim – jednostavno i u najintenzivnijem trenutku igranja u meni je poriv da popratim totalno besmislene objave na Twitteru oko toga može li se u XY igri podragati pas ili ne može. Igra se može pauzirati, moji porivi ne mogu!

Boj ja sam Zoran i imam nezgodnu potrebu da prekidam govor likova prije nego izgovore cijelu rečenicu. Ne smetaju me njihovi glasovi, ni gluma, ni ništa slično – nego ja uvijek preko titlova pročitam sve što će mi reći i skratim ih prije nego dovrše rečenicu. Probao sam igrati ugašenih titlova, ali trzaji prsta za prekid dijaloga duboko su ukorijenjeni. Ništa ne pomaže! A ako se rečenice ne mogu prekinuti, počinje me hvatati tjeskoba!
marko1106
12.04.2021 - 18:25
Moja najgora navika je što moram skupiti sve. Hocu reci da svaku ikonu na mapi moram riješiti i sve side misije. I to je ošlo do te mjere da mi igra obicno dosadi i prije nego dođem do 20% glavne priče.

NomadCro
@marko1106, 12.04.2021 - 19:29
Da, tako i ja.. i onda odradim par main story misijia i otkljucam neku moc s kojom bi to sve bilo lakse 20 puta…
ovo se i meni dešava :lol:

kao i sumanuto reloadanje i hoardanje svega u inventoriju, jer jebiga, zatrebaće. i nikad ne zatreba. zadnji boss fajt bude presmiješan i ništa ne potrošiš. čak i u onoj MY life in Portia sam to radio :lol:
Nista neobicno, mislim cak da to vazi za veliku vecinu gamera. Za mene licno hoardanje, reloadanje, i prekidanje govor likovima definitivno. :)
User avatar
Ultraviolent
Posts: 1605
Joined: 24/04/2015 20:18
Location: Somewhere I Belong

#36429 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Ultraviolent »

Raigor Stonehoof wrote: 13/04/2021 20:54 Ja sam opet Dotu skinuo...jebem sebi sve danas, kontam sto mi je to trebalo, bio sam rahat dvije godine... :lol:
Ja LOL ne igram godinama i sretan sam zbog toga :D
Zato sam se vratio na wot u picku materinu, ali i to cu bataliti sve mu jebem.

Problem je sto uvijek moram igrati nesto online, bio to neki mmo, moba ili fps i ne znam to igrati pomalo, nego ga igram zivotom i sve drugo zapostavim :D
User avatar
Ultraviolent
Posts: 1605
Joined: 24/04/2015 20:18
Location: Somewhere I Belong

#36430 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Ultraviolent »

Pored toga trenutno igram malo Forza Horizon, cisto onako bacim koji krug i napokon, nakon toliko vremena poceo sam sa skyrimom. Fenomenalna je igra, samo previse contenta ima, sto bi trebalo da je dobro, ali ja ne znam gdje udaram :D
I pod nekim sam pritiskom da moram sve zavrsiti i svaki kutak mape obici :-)
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#36431 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by aditon »

Ultraviolent wrote: 14/04/2021 08:04 Pored toga trenutno igram malo Forza Horizon, cisto onako bacim koji krug i napokon, nakon toliko vremena poceo sam sa skyrimom. Fenomenalna je igra, samo previse contenta ima, sto bi trebalo da je dobro, ali ja ne znam gdje udaram :D
I pod nekim sam pritiskom da moram sve zavrsiti i svaki kutak mape obici :-)
Skyrim :srce: Ja sam uživao u Skyrimu, do danas dan, jedna od najdržih igara..Prekucao sam sve, od-do, sve DLC's...takve igre nikad nemaju previše contetnta..samo idi redom, čisti dio po dio...bar je to neka moja formula...Pritisak koji spominješ ja osjećam na svakoj igri, naročito rpg igre ili igre s rpg elementima...

Kad već pritisak spominjemo, ovo što je Chmoljo naveo:
O kakvim navikama pričamo? Primjera je stotinu, od opsesivnog reloadanja oružja nakon svakog ispaljenog metka i pretrpavanja inventoryja, preko maničnog učitavanja zadnje spremljene pozicije ili restarta nakon najsitnije greške, do instaliranja igara koje nijednom ne pokrenete ili pak tendencije da u multiplayeru izigravate kamikazu.

Pronalazim se u svemu navedenom...al baš svemu :D
User avatar
l33t
Posts: 4325
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#36432 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by l33t »

Skyrim sa modovima je predobro iskustvo. Jedno vrijeme napolju gledao kako izgleda potok jer sam modao grafiku u Skyrimu :lol:
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#36433 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by aditon »




Ultimate Epic Battle Simulator :thumbup:
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#36434 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by soha96 »

Jesam li ja jedini koji ocima ne mogu smisliti ove danasnje 50+h igre? Mene nista ne moze zakucati 50 sati i dosadice mi na 20% igre, da se ja pitam nijedna igra ne bi bila duza od Detroit Become Human i imali bismo umjesto dugih igara, vise ovih normalne duzine. RDR2 sam nakucao 150 sati ali sam igrao punih godinu dana, to je iznimka :mrgreen:
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#36436 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

soha96 wrote: 14/04/2021 10:10 Jesam li ja jedini koji ocima ne mogu smisliti ove danasnje 50+h igre? Mene nista ne moze zakucati 50 sati i dosadice mi na 20% igre, da se ja pitam nijedna igra ne bi bila duza od Detroit Become Human i imali bismo umjesto dugih igara, vise ovih normalne duzine. RDR2 sam nakucao 150 sati ali sam igrao punih godinu dana, to je iznimka :mrgreen:
E pa boomeru, ta "iznimka" su nekima druge igre :D
ProgramskiJezik
Posts: 564
Joined: 07/03/2019 13:47

#36437 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ProgramskiJezik »

Igra li neko Outriders? Valja li sta?
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#36438 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by soha96 »

Averus wrote: 14/04/2021 10:18
soha96 wrote: 14/04/2021 10:10 Jesam li ja jedini koji ocima ne mogu smisliti ove danasnje 50+h igre? Mene nista ne moze zakucati 50 sati i dosadice mi na 20% igre, da se ja pitam nijedna igra ne bi bila duza od Detroit Become Human i imali bismo umjesto dugih igara, vise ovih normalne duzine. RDR2 sam nakucao 150 sati ali sam igrao punih godinu dana, to je iznimka :mrgreen:
E pa boomeru, ta "iznimka" su nekima druge igre :D
Jest al sam igrao godinu dana, koliko god da je dobra dojadi jedno te isto nakon par dana. Pa opet nazad iduci mjesec.
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#36439 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

I ja sam Witchera igrao više od godinu dana :D
U dozama jbg
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#36440 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by aditon »

ja imam dosta više gameplaya na RDR2 a to sam ostvario kroz 5 mjeseci. Witchera sam isto igrao mjesecima i oko 170h gameplaya...međutim, kad je nešto dobro, ne može dosaditi...Sad sam prekucao Mafia DE i ne sjećam se kad sam kraću igru odigrao...Dok god je igra zanimljiva, nemam problem da traje i 1000h. Ja sam skoro plakao kad sam RDR2 završio, što zbog endinga što zbog činjenice da sam je završio :D ostalo mi je 7% nedovršenog contetnta koji ću možda u budućnosti riješiti dok mi se sve slegne..Inače, sve što igram volim da dovedem do 100% :izet: :D
Madrid
Posts: 2301
Joined: 16/08/2010 17:18

#36441 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Madrid »

Meni su Horizon, Odissey, RDR2, Valhala, Ciberpunk, Far cry 5, Yakuza 0 (i nastavci ako ta legne) jos na listi za odigrat od tih vecih :run:
Trenutno igram Nier automata i dobra igra, dosta drugacija od svega ostalog.
Plus uskoro izlaze na PC i Days gone i Nier replicant :-)
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#36442 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by aditon »

Madrid wrote: 14/04/2021 14:54 Meni su Horizon, Odissey, RDR2, Valhala, Ciberpunk, Far cry 5, Yakuza 0 (i nastavci ako ta legne) jos na listi za odigrat od tih vecih :run:
Trenutno igram Nier automata i dobra igra, dosta drugacija od svega ostalog.
Plus uskoro izlaze na PC i Days gone i Nier replicant :-)
Yakuza je meni ok igra, ništa više od toga...osim Cyberpunka, sve sam te igre prekucao ali RDR2 bi ti trebala biti obavezno štivo i nemaš šta odlagati, počni je igrati i uživaj u remek djelu gaming industrije :)
Madrid
Posts: 2301
Joined: 16/08/2010 17:18

#36443 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Madrid »

aditon wrote: 14/04/2021 15:11
Madrid wrote: 14/04/2021 14:54 Meni su Horizon, Odissey, RDR2, Valhala, Ciberpunk, Far cry 5, Yakuza 0 (i nastavci ako ta legne) jos na listi za odigrat od tih vecih :run:
Trenutno igram Nier automata i dobra igra, dosta drugacija od svega ostalog.
Plus uskoro izlaze na PC i Days gone i Nier replicant :-)
Yakuza je meni ok igra, ništa više od toga...osim Cyberpunka, sve sam te igre prekucao ali RDR2 bi ti trebala biti obavezno štivo i nemaš šta odlagati, počni je igrati i uživaj u remek djelu gaming industrije :)
Pokusavam ici po redu kako su izlazile, dosta pc igara nisam odigrao zbog navlakuse zvane world of tanks koju sam stavio na pauzu, pa sad ako odma uzmem najbolju na najboljom grafikom, pricom, detaljima... ostale mi se nece ni igrat :D
To mi se desilo i sa Witcher 3, kad je izasao presao ga i izgubio interesovanje za ostale SP igre :lol:
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#36444 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by aditon »

isti sam osjećaj imao nakon Witchera a i nakon RDR2...

kako god odlučiš, igre s tvoje liste su dobre igre, i to ti je preko godine gameplaya :D
User avatar
Ultraviolent
Posts: 1605
Joined: 24/04/2015 20:18
Location: Somewhere I Belong

#36445 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Ultraviolent »

aditon wrote: 14/04/2021 08:57
Ultraviolent wrote: 14/04/2021 08:04 Pored toga trenutno igram malo Forza Horizon, cisto onako bacim koji krug i napokon, nakon toliko vremena poceo sam sa skyrimom. Fenomenalna je igra, samo previse contenta ima, sto bi trebalo da je dobro, ali ja ne znam gdje udaram :D
I pod nekim sam pritiskom da moram sve zavrsiti i svaki kutak mape obici :-)
Skyrim :srce: Ja sam uživao u Skyrimu, do danas dan, jedna od najdržih igara..Prekucao sam sve, od-do, sve DLC's...takve igre nikad nemaju previše contetnta..samo idi redom, čisti dio po dio...bar je to neka moja formula...Pritisak koji spominješ ja osjećam na svakoj igri, naročito rpg igre ili igre s rpg elementima...

Kad već pritisak spominjemo, ovo što je Chmoljo naveo:
O kakvim navikama pričamo? Primjera je stotinu, od opsesivnog reloadanja oružja nakon svakog ispaljenog metka i pretrpavanja inventoryja, preko maničnog učitavanja zadnje spremljene pozicije ili restarta nakon najsitnije greške, do instaliranja igara koje nijednom ne pokrenete ili pak tendencije da u multiplayeru izigravate kamikazu.

Pronalazim se u svemu navedenom...al baš svemu :D
Ma rijesicu ja to sigurno malo po malo. Pritisak mi je vise nekako, jer ne poznajem dobro elder scrolls fransizu s obzirom da sam i preskocio prethodne naslove (igrao morrowind petnestak sati) a volio bih dublje uci u taj svijet ali fakat mi je to previse, pogotovo jer se radi o malo starijim igrama i nema se mnogo vremena. To mi sad stvara neki konflikt da li je povrsno preci sto bi bila steta za jednu takvu igru ili se zadubiti maksimalno.
No hajd, lagano igrati, uzivati u svijetu i nekad procitati neki lore na netu.

To markirano potpisujem, i svi se manje vise osjecamo i radimo tako :D
Madrid
Posts: 2301
Joined: 16/08/2010 17:18

#36447 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Madrid »

Pogresna tema :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45203
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36448 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

ovaj Death Stranding je top :D
Spoiler
Show
sad kad sam dobio kamion sa dugotrajnijom baterijom i kad imam oružje, doslovno mogu ići u pljačku :lol: scene ko Grbavica pred reintegraciju :D
User avatar
Rockefeller
Posts: 7219
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#36449 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Rockefeller »

:lol:
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#36450 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by aditon »

Chmoljo wrote: 15/04/2021 00:03 ovaj Death Stranding je top :D
Spoiler
Show
sad kad sam dobio kamion sa dugotrajnijom baterijom i kad imam oružje, doslovno mogu ići u pljačku :lol: scene ko Grbavica pred reintegraciju :D
što bi Rambo rek'o....FAP mašina...to je FAP mašina :D
Post Reply