Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
263
50%
 
Total votes: 526

User avatar
n+1
Posts: 6911
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#41576 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by n+1 »

Averus wrote: 22/06/2022 23:23 Ja prvo igrao na SNES (kod jarana), pa NES (moj), pa terminator, pa PC i od tad sam kompjuteras :D

Prvi PC mi bio 386ica sa 33MHz, crnobijelim ekranom i Windows 3.1 :kakoste:
Izdao si konzole. :D
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#41577 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Imao sam u medjuvremenu 3DS i PS2. PS2 prodao, 3DS crko jer sam ga dobio polovnog

Samo ostavio sebi dva joya od ps2 da uz komp koristim :lol:


Spiritbreaker wrote: 23/06/2022 02:01
Btw imam ti Super Street Fighter 2 za Super Nintendo ako ti treba :mrgreen:
Prodavac mi nije htio prodati Mortal Kombat...
Prekucano je to na SNES i kasnije na emulatorima :D
Kasnis jedno 25 godina hahaha
User avatar
Spiritbreaker
Posts: 1503
Joined: 24/06/2020 14:41

#41578 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Spiritbreaker »

Hahah sine moj prekuco sam i ja to u 90tim, mada su ovi novi borci poprilicno tanki, bar u tom dijelu se jedino izdvaja onaj Bruce Lee, bolji od crnca sa Jamajke duplo.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#41579 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by MarlboroGold »

BijesniPuz wrote: 22/06/2022 16:02 Vrijedi ako nadjes neku finu ekipicu s kojom ces igrati.. I naravno ako imas dosta slobodnog vremena..
Levelovanje i moze se nekako sam odraditi, ali kad dignes max level i krenes u potragu za dobrom opremom i Raid-anje, onda ti treba grupa. ako nemas svoju i pogotovo ako ne znas previse od igre, tesko naci grupu i potrosis sate dok nadjes solidnu grupu i jako tesko je onda dobiti dobru opremu.

Inace, ja kupio zadnju expanziju, i platio mjesec dana server i par puta usao i nije to to.. Nema raje, servera dosta pa ne znam na koji bas da se prijavim i da naletim na nasu raju.

Inace u okolini niko ne igra, mada nekad smo znali na WOW-u vise puta docekati jutro.

Na burning crusade ne znam da bi se vratio..
DO sad najpopularnija expanzija i koja se najvise zadrzala i koja se jos igra na pvt serverima je WOTL ili Wrath of the Lich KIng.. (Verzija 3.3.5a)
Moze se igrati na privatnom serveru gdje nije potrebno placanje... koga interesuje mogu dati link.
Ja čekam WOTLK classic da se pojavi, pa ću tamo sigurno preći. Dotle sam i igrao WoW i to je najbolja ekspanzija, a sa pojavom Cataclysm sam prestao jer su usrali igru da valja.

Jedino što me u classic TBC (isto bi bilo i u Vanilla WoW) nervira je što nisu ubacili neke stvari iz novijih ekspanzija tipa dungeon finder i slično, jer bi to znatno olakšalo pronalazak igrača za dungeon ili raid. Ovako si osuđen spamati na onim chatovima LFG i slično dok ti se neko ne javi, a raidovi od 20 ljudi je još gore naći, a pogotovo organizovati jer se moraš javljati ljudima, ulaziti na njihove discord servere i tamo pisati šta si i statistike što je poprilično zamorno... sve to za jedan raid... biži. Još ako se zadesi ako uletiš recimo u Alliance na nekom serveru, a na istom 90% Horde onda si pogotovo najebao. Meni se to desilo sad... uzeo alliance, a horde jedno 80%. Nisam znao niti sam provjeravao, a već dogurao do lvl 30

Guram na tbc classic dokle mogu sa mage-om, pa ću vidjeti dalje. Definitivno me je vratilo 15 godina unazad i vrijedi zbog nostalgije
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#41580 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by MarlboroGold »

Averus wrote: 22/06/2022 23:23 Ja prvo igrao na SNES (kod jarana), pa NES (moj), pa terminator, pa PC i od tad sam kompjuteras :D

Prvi PC mi bio 386ica sa 33MHz, crnobijelim ekranom i Windows 3.1 :kakoste:
Kod mene je NES, Gameboy, SNES, PC, PS1 i PC, PS2 i PC, pa onda samo PC dok nisam uzeo PS4 :mrgreen:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#41581 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by MarlboroGold »

Spiritbreaker wrote: 22/06/2022 15:36 Kontam poceti od narednog mjeseca. Nikad nisam igrao WoW ali me vuce zelja, vrijedil?
200otih nisam imao para ni za pretplatu a ne za komp koji moze to podrzat...
Puž je u suštini sumirao sve i tako je. Moraš naći top guild kasnije za endgame, jer je patnja drugačije.

Prije odabira servera savjetujem da provjeriš koliko je % igrača u Hordi, a koliko u Alliance. Idi tamo gdje je više, jer je lakše naći ljude.
User avatar
Spiritbreaker
Posts: 1503
Joined: 24/06/2020 14:41

#41582 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Spiritbreaker »

Hmm od raje nemam nikog fkt da igra al bas nikog. Negdje sam citao na Wikipediji ako uzmes jednu od kasnijih ekspanzija sve ostale su ukljucene ili moras igrat po jednu? Dakle Battle for Azeroth sadrzi tipa sve prethodne?
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#41583 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by MarlboroGold »

Nisam siguran... te ekspanzije nisam ni pratio pa nemam pojma. Tbc naravno sadrzi sve iz vanilla wowa i to znam da je tako.
User avatar
Spiritbreaker
Posts: 1503
Joined: 24/06/2020 14:41

#41584 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Spiritbreaker »

"Blizzard routinely applies older expansions to all accounts as new expansions are released. On June 28, 2011, The Burning Crusade expansion was automatically applied to all previous Warcraft accounts at no cost. On September 19, 2012, the same thing was done with the Wrath of the Lich King expansion,[68] and on October 15, 2013, the Cataclysm expansion was also applied.[69] On October 15, 2014, Mists of Pandaria was applied to all accounts following the release of Warlords.[70] On May 17, 2016, Warlords of Draenor was applied to all accounts to coincide with the release of the Warcraft movie that gives a 30-day trial of the game.[71] All The Burning Crusade, Wrath of the Lich King, Cataclysm, Mists of Pandaria and Warlords of Draenor content is now effectively part of the original game, with all new World of Warcraft accounts automatically including these expansions upon creation.[68] As of the pre-patch release of Battle for Azeroth in July 2018, all expansions up to Legion are included in the base game.[72]"
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#41585 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Glavni lik u igri se zove Jacob (u Bibliji je Jakov sin Izaka), suptilan srednji prst ka EA da se pokaze da je ovo jedini legitiman nastavak Dead Spacea. :)

User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#41586 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by MarlboroGold »

Spiritbreaker wrote: 23/06/2022 10:53 "Blizzard routinely applies older expansions to all accounts as new expansions are released. On June 28, 2011, The Burning Crusade expansion was automatically applied to all previous Warcraft accounts at no cost. On September 19, 2012, the same thing was done with the Wrath of the Lich King expansion,[68] and on October 15, 2013, the Cataclysm expansion was also applied.[69] On October 15, 2014, Mists of Pandaria was applied to all accounts following the release of Warlords.[70] On May 17, 2016, Warlords of Draenor was applied to all accounts to coincide with the release of the Warcraft movie that gives a 30-day trial of the game.[71] All The Burning Crusade, Wrath of the Lich King, Cataclysm, Mists of Pandaria and Warlords of Draenor content is now effectively part of the original game, with all new World of Warcraft accounts automatically including these expansions upon creation.[68] As of the pre-patch release of Battle for Azeroth in July 2018, all expansions up to Legion are included in the base game.[72]"
Super ako je tako :mrgreen:
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#41587 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Japanska radna etika, izbacili igru godine a imaju jos jednu koju privode kraju. Zapadni developeri da se pokriju usima (pogotovo oni pod palicom Microsofta) :D

https://www.pcgamer.com/uk/elden-ring-s ... velopment/
Elden Ring studio FromSoftware has a new game in the 'final stages' of development
By Andy Chalk published about 10 hours ago

Elden Ring director Hidetaka Miyazaki is also apparently working on something entirely new.
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#41588 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by NecuVise »

Pa i Obsidian će ove godine izbaciti dvije igre :zzzz:
User avatar
Riddle
Posts: 8178
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#41589 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Riddle »

Sekiro je na -50% na Steamu. Još saaaaamo malo. :mrgreen:
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#41591 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Diablo Immortal zabranjen u Kini zbog komentara o predsjedniku
Image
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#41592 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by NecuVise »

Riddle wrote: 26/06/2022 13:00 Sekiro je na -50% na Steamu. Još saaaaamo malo. :mrgreen:
Još malo pa će biti na gamepass :lol: Fantastična igra, nijedna from software igra nema tako dobar gameplay.
Tabakmalac
Posts: 604
Joined: 26/12/2019 23:32

#41593 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tabakmalac »

Budi spreman da te fanovi linčuju samo tako, jer zaboga odakle pravo nekome da kritikuje mediokritet FromSoftware igara, pa to ne smije da se desi! FromSoftware je bog, svetac igara <- ovako 99% brain dead fanova razmišlja o njihovim igrama uglavnom.
User avatar
Riddle
Posts: 8178
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#41594 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Riddle »

NecuVise wrote: 26/06/2022 18:39
Riddle wrote: 26/06/2022 13:00 Sekiro je na -50% na Steamu. Još saaaaamo malo. :mrgreen:
Još malo pa će biti na gamepass :lol: Fantastična igra, nijedna from software igra nema tako dobar gameplay.
Ma samo neka padne 75% i kupujem. :mrgreen:

Nije dzaba igra godine, normalno da je fantasticna. Ali za mene nije 30 eura fantasticna. Neka jos malo spuste. :mrgreen:
User avatar
vaučer
Posts: 8897
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#41595 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by vaučer »

Tabakmalac wrote: 26/06/2022 19:44 Budi spreman da te fanovi linčuju samo tako, jer zaboga odakle pravo nekome da kritikuje mediokritet FromSoftware igara, pa to ne smije da se desi! FromSoftware je bog, svetac igara <- ovako 99% brain dead fanova razmišlja o njihovim igrama uglavnom.
Mislim da se smatram From fanom, otkad sam naručio japansko izdanje Demon’s Soulsa za PS3. Ne bih nikad drugima popovao oko njihovih igara, smatram da su vrlo specifične i da nisu za svakoga. Također u mnogo čemu su bile osrednje prema AAA igrama iz istog perioda, teksture, animacije. Opet su njihove igre prve koje preporučim ljudima do kojih mi je stalo.

Zašto? Nemoj zaboraviti da je npr Demons Souls izašao u periodu kad je većina igara furala ‘press X for win’ fore. Odjednom igra koja je u biti igrala kao stare arkadne igre u skinu modernog akcijskog RPGa. Bez pomaganja, snađi se dok ne naučiš. Meni je to bilo i ostalo najbolji dio njihovih igara. Atmosfera u skoro svim igrama je također vrhunska, razlog zbog kojeg mi nikad nisu smetale grafičke osrednjosti.

Opet, nisu za svakog. Meni su njihove igre zadržale interes za gaming u periodu kad me sve manje zanimalo što je nudio mainstream. Kasnije sam na osnovu igranja Souls igara otkrio cijeli svemir genijalnih indie i retro naslova koji dijele sličan dna.
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#41596 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by NecuVise »

Riddle wrote: 26/06/2022 20:10
NecuVise wrote: 26/06/2022 18:39

Još malo pa će biti na gamepass :lol: Fantastična igra, nijedna from software igra nema tako dobar gameplay.
Ma samo neka padne 75% i kupujem. :mrgreen:

Nije dzaba igra godine, normalno da je fantasticna. Ali za mene nije 30 eura fantasticna. Neka jos malo spuste. :mrgreen:
To je skupo, ja na xboxu kupio Elden Ring dvije sedmice do mjesec nakon izlaska za te pare :D Mada za Sekiro je Activision izdavač tako da me ne čudi, oni baš teško spuštaju cijene.
User avatar
Riddle
Posts: 8178
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#41597 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Riddle »

Mene Steam strašno nervira. Ista cijena za Bosnu i za Njemačku. :lol:
User avatar
n+1
Posts: 6911
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#41598 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by n+1 »

Fakat, cijene bi nam trebale biti kao u Argentini. Je li neko ovdje pisao kako im se javljao zbog toga?
User avatar
Riddle
Posts: 8178
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#41599 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Riddle »

Mislim da to Steam radi po zonama, mi u evropskoj smo kao najbogatiji, pa nas najviše i gule. :mrgreen:
User avatar
Riddle
Posts: 8178
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#41600 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Riddle »

A korištenje VPNa se smatra krađom. Meni su to mnogi preporučivali, ali se nikad nisam usudio. Volim svoj nalog.
Post Reply