Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
264
50%
 
Total votes: 527

soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#41076 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by soha96 »

Nemaju dusu nego ste ostarili svi. :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41077 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Chmoljo wrote: 17/05/2022 14:33
Tito_i_Partija wrote: 17/05/2022 14:00

Drago mi je da si to usavršio, jer Dungeons & Dragons sistem nije baš za svakoga. Meni lično je oduvijek bio nešto najbolje u gamingu.

Mada treb'o si igru razvuć' još malo, šta ćemo sad sa Raigorom, pašće nam u depresiju. :lol:
ma meni je drastično popravio ugođaj promjena na turn-based. ok, moglo je i uz stalno pauziranje kao što sam gledao da ljudi igraju Pillars na taj način, ali ja jednostavno nisam mogao upratiti sve te cake. e sad bih možda i mogao igrati real time, tek kada sam skontao: aha vidiš, ovaj udari jer ima taj ability, aha ovaj spell ovako šljaka, aha jedna runda nije jedan udarac nego ovisi od tog i tog itd...
Meni je prilično teško igrat' sa real time with pause, jer mi ubija imerziju. Zahtjeva non-stop pažnju i tajmiranje, pa onda stalno ubacivanje novih akcija itd. Pogotovo sa partijem to ne mogu ni da zamislim. RTWP sam jedino mog'o sa solo staff monksterom, al' to je zato što je bio striktni melee build sa mnoštvom pasivnih bonusa, ne trebaju ti bafovi, što u prevodu znači da samo koristiš lijevo dugme miša. Najbolji build za lijene ljude, al' je toliko jak i dobar da je super za upoznavanje igre.

Pillars of Eternity ću definitivno probat' opet al' samo sa turn-based modom.
jednostavno sam se pomirio sa tim da nemam dovoljno vremena da guram neke teške nivoe i da se ustručavam olakšati sebi. i da budem iskren, da mi gaming iskustvo ne bude stres, grind ili još jedna obaveza koju imam u životu.
:thumbup:

Ja, ti, i Averus ćemo u starački dom za gejmere. Jeb'o više izazov i težinu, daj mi dobru priču i komforan gameplay. :D
svakako tebi i feri hvala na preporukama i insistiranju da su ovo dobre igre. svakako bih preporučio svakome ko za razliku od Raigora podnosi čarobnjake, zmajeve, čarobno prstenje i ostali fantasy folklor. :D
Feri se zahvali za Pillars. Ja uzimam kredit za Kingmaker. :lol:
a ako me ne odbije zastarjela grafika (a mislim da ne bi trebala i da sam poprilično tolerantan u tom pogledu) mislim da bih nekad u budućnosti mogao pokušati opet i Dragon Age Origins :) ješčuo @Averuse, saradniče Vačmodžoa :D
Dragon Age je odlična serija. Pazi, Bioware je kompanija koja je možda čak i najbolja na svijetu što se tiče world buildinga i karakterizacije. Priče su im uvijek bile na tako visokom standardu da ih je mnoštvo drugih kompanija kopiralo. Dragon Age definitivno nije izuzetak po tome.

Ono što meni lično smeta u Bioware igrama je njihov combat sistem, koji je...surprise, surprise...RTWP, al' iz treće perspektive. Nema dinamike, nema fluidnosti, jednostavno daš komande karakterima i čekaš da je oni izvrše, pa onda opet. Pomalo je teško nekom ko je se navik'o na tečan combat iz W3 ili AC: Odyssey/Origins vratit' se na Biowareov sistem. U tom segmentu Bioware nije napravio nikakvog pomaka otkako je izumio RTWP sa prvim Baldur's Gate-om prije dva'es' i nešto godina.

Ipak, na kraju krajeva nije toliko strašno, i mnogo je više pozitivnih stvari nego negativnih. Dragon Age trilogija je ogromna preporuka od mene. :)
User avatar
geralt
Posts: 5199
Joined: 14/09/2017 12:45

#41078 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by geralt »

arnes_king wrote: 17/05/2022 15:27 Ja kad god u ovu temu udjem spominju se 3-4 iste, stare igre. Jel stvarno to sve sto igrate i ako jeste sta je fazon?

Kupite masine od 1000-2000KM i to je onda samo za ukrasa?
A sta je to novo izaslo u 2022 za PC da bi trebali igrati?

Evo sam maksuz otvorio Wikipediju da pregledam spisak. Nekad cu uzeti da igram Expeditions: Rome, moooozda Total War Warhammer 3, Elex 2 i klix Tina Wonderlands.

Dalje, nove igre kostaju $60, stare igre kostaju petaka ili ih Epic dijeli dzabe. Ja u zivotu nisam dao vise od $15 za igru.

Image
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#41079 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Raigor Stonehoof »

geralt wrote: 17/05/2022 16:26
arnes_king wrote: 17/05/2022 15:27 Ja kad god u ovu temu udjem spominju se 3-4 iste, stare igre. Jel stvarno to sve sto igrate i ako jeste sta je fazon?

Kupite masine od 1000-2000KM i to je onda samo za ukrasa?
A sta je to novo izaslo u 2022 za PC da bi trebali igrati?

Evo sam maksuz otvorio Wikipediju da pregledam spisak. Nekad cu uzeti da igram Expeditions: Rome, moooozda Total War Warhammer 3, Elex 2 i klix Tina Wonderlands.

Dalje, nove igre kostaju $60, stare igre kostaju petaka ili ih Epic dijeli dzabe. Ja u zivotu nisam dao vise od $15 za igru.

Image
Dota je besplatna

Image

:oops: :D
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#41080 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by arnes_king »

geralt wrote: 17/05/2022 16:26
arnes_king wrote: 17/05/2022 15:27 Ja kad god u ovu temu udjem spominju se 3-4 iste, stare igre. Jel stvarno to sve sto igrate i ako jeste sta je fazon?

Kupite masine od 1000-2000KM i to je onda samo za ukrasa?
A sta je to novo izaslo u 2022 za PC da bi trebali igrati?

Evo sam maksuz otvorio Wikipediju da pregledam spisak. Nekad cu uzeti da igram Expeditions: Rome, moooozda Total War Warhammer 3, Elex 2 i klix Tina Wonderlands.

Dalje, nove igre kostaju $60, stare igre kostaju petaka ili ih Epic dijeli dzabe. Ja u zivotu nisam dao vise od $15 za igru.

Image
Pa ne mislim samo sada i na ovu godinu. Slazem se za cijene ali koliko vidim da ovdje vecina skida pirate svakako i opet se u raspravi vrti tih nekih 4-5 igara koje su bas prestare.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#41081 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Raigor Stonehoof »

Chmoljo wrote: 17/05/2022 14:33

jednostavno sam se pomirio sa tim da nemam dovoljno vremena da guram neke teške nivoe i da se ustručavam olakšati sebi. i da budem iskren, da mi gaming iskustvo ne bude stres, grind ili još jedna obaveza koju imam u životu.
:thumbup:

ja mass effect na najlaksoj tezini presao, nije mi umanjilo iskustvo sekunde

uzmi xcom sad, turn based je

nemoj se zajebat ko ja, igraj odmah sa war of the chosen DLC. ja kontao to dodatne misije nakon sto se zavrsi igra, pa proigrao cistu igru prvo. medjutim, te misije iz dlc-a se pojavljuju usred kampanje, a nije mi se dalo ponavljati, pa ih nisam ni odigrao.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41082 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Bujrum pa raspalite o novim igrama. Baš me interesuje šta to ima dobro ovih dana, da pokupim na Epicu kad budu davali džaba za godinu-dvije. :-D
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#41083 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

arnes_king wrote: 17/05/2022 15:27 Ja kad god u ovu temu udjem spominju se 3-4 iste, stare igre. Jel stvarno to sve sto igrate i ako jeste sta je fazon?

Kupite masine od 1000-2000KM i to je onda samo za ukrasa?
Imam backlog kojeg se drzim, pa igram :D
Dosao sam do 2016.godine

Iskreno, najvise su me cijene grafickih motivisale takvom pristupu i super mi je jer igram jednu po jednu igru

A doci ce i novije na red. Vec sam prevalio preko 50% backloga, nakon cega idu malo noviji datumi :)
Tabakmalac
Posts: 609
Joined: 26/12/2019 23:32

#41084 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tabakmalac »

arnes_king wrote: 17/05/2022 15:27 Ja kad god u ovu temu udjem spominju se 3-4 iste, stare igre. Jel stvarno to sve sto igrate i ako jeste sta je fazon?

Kupite masine od 1000-2000KM i to je onda samo za ukrasa?
Mene bi opet stid bilo igrati samo strategije i MOBA-e pored tolikog kataloga igara. :lol:
User avatar
ferratilis
Posts: 7279
Joined: 25/11/2013 16:48

#41085 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

arnes_king wrote: 17/05/2022 15:27 Ja kad god u ovu temu udjem spominju se 3-4 iste, stare igre. Jel stvarno to sve sto igrate i ako jeste sta je fazon?

Kupite masine od 1000-2000KM i to je onda samo za ukrasa?
Fazon je sto PC ima tako ogroman library da mozes igrat sta ti je volja, ali vjerovatno vecina nas gravitira ka etabliranim naslovima. A i vecina ljudi koji kupuju originale cekaju rasprodaje i complete editions. Ja uglavnom igram starije igre, ali eto ove godine sam uzeo God of War kad je izasao i nisam se pokajao. Ponekad probam nove igre kad ih dodaju na game pass, skoro sam zavrsio Trek to Yomi i toplo preporucujem. Forza Horizon 5 mi je uvijek instalirana, kad sve ostalo dosadi odradim par utrka za opustanje. Probao sam npr. i Guardians of the Galaxy, ali nije me odusevio gameplay, mada mnogima ovdje bi dobro legla ta igra. :)
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#41086 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by arnes_king »

S ovim vasim odgovorima mi vec ima vise smisla, ali sam se stvarno zacudio kako kad god udjem tih nekoliko istih igara se spominje pa me to cudilo :D
Project Lucian
Posts: 590
Joined: 28/04/2022 09:03

#41087 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Project Lucian »

arnes_king wrote: 17/05/2022 15:27 Ja kad god u ovu temu udjem spominju se 3-4 iste, stare igre. Jel stvarno to sve sto igrate i ako jeste sta je fazon?

Kupite masine od 1000-2000KM i to je onda samo za ukrasa?
Ne znam za ostale ja u zadnje vrijeme igrao:
Horizon forbiden west
AC Valhala
DOS 2 (doduše nisam završio)
E footbal
RDR2
Sad sam se opet vratio malo na LoL
odigram i ove na epicu sto dođu, planiram sad ovaj pray odradit, kad sam narodnu verziju igrao odustanem jer me smara ono ponovno spamovanje neprijatelja na levelima koje sam već očistio.
Company of Heroes 2 je obavezna literatura barem jednom sedmično, da se ne zaboravim rokat
i tak
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41088 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Na Epicu za dva dana daju "Mystery Game". Kad ovako sakriju identitet, to obično bude igra koju nisu nikad prije davali, i koja je prilično velikog kalibra.

Il' što bi rekli u narodu, "kapitalac". :D
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#41089 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by REDDEVILS »

Tito_i_Partija wrote: 17/05/2022 19:27 Na Epicu za dva dana daju "Mystery Game". Kad ovako sakriju identitet, to obično bude igra koju nisu nikad prije davali, i koja je prilično velikog kalibra.

Il' što bi rekli u narodu, "kapitalac". :D
Fall Guys F2P za sve platforme 😂
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#41090 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Cyberpunk



Još je nedavno bila ta priča da će W4 biti Unreal engine, tako da me ne bi čudilo...

Na redditu priželjkuju CP2077+GTAV+RDR2 combo što mislim da je smiješno.
Najveće su šanse da bude nešto sportsko jer tome padaju cijene brzo
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#41091 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Manager 2022 :zrikav:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41092 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Na Epicovom subredditu se najviše spominje No Man's Sky, što bi meni bilo super, jer mi je već duže vrijeme na wishlisti.
User avatar
ferratilis
Posts: 7279
Joined: 25/11/2013 16:48

#41093 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Kad vec dijelite mokre snove, moze li Margot Robbie, potpuno gola? :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#41094 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Tito_i_Partija wrote: 17/05/2022 21:12 Na Epicovom subredditu se najviše spominje No Man's Sky, što bi meni bilo super, jer mi je već duže vrijeme na wishlisti.
Ja sam je davno pazario na steamu. Base building mokri san :mrgreen:

Još stalno dodaju sadržaj pa onda postane problematičan time menagment. Svašta bi nešto uradio, a izgubiš tri sata dok na nekoj planeti bušiš rude da bi osposobio neki simpa brodić što si ga našao u desetom sazvježđu.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41095 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Chmoljo wrote: 17/05/2022 21:48
Tito_i_Partija wrote: 17/05/2022 21:12 Na Epicovom subredditu se najviše spominje No Man's Sky, što bi meni bilo super, jer mi je već duže vrijeme na wishlisti.
Ja sam je davno pazario na steamu. Base building mokri san :mrgreen:

Još stalno dodaju sadržaj pa onda postane problematičan time menagment. Svašta bi nešto uradio, a izgubiš tri sata dok na nekoj planeti bušiš rude da bi osposobio neki simpa brodić što si ga našao u desetom sazvježđu.
Šta će to bit' pa da ti otvoriš šlajbuk i da iskeširaš lovu za neku igru? Ja vazda kontam da ti je narodna verzija uvijek prva opcija. :D
Last edited by Tito_i_Partija on 17/05/2022 23:30, edited 1 time in total.
User avatar
Spiritbreaker
Posts: 1503
Joined: 24/06/2020 14:41

#41096 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Spiritbreaker »

Mislim da cu moci Dote i CSa igrat dok sam ziv. Total War serijal mi nece nikad dosadit samo sto nemam vise toliko vremena.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41097 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Za moju RPG gospodu: Techland radi na novom fantasy triple-A projektu.

https://www.pcgamesn.com/dying-light-2/ ... nouncement
Dying Light 2 developer Techland has taken the always-puzzling step of announcing an ‘unannounced’ game. While the studio, which has made a name for itself producing open-world zombie games, isn’t ready yet to talk about the story or even the title, it says it is working on a triple-A, open-world RPG game that it describes as a “fantasy epic,” and it’s recruited some top game development talent to help build it.

...

The studio says it’s already recruited some top talent from around the games industry, including narrative director Karolina Stachyra and narrative lead Arkadiusz Borowik, who both previously worked on The Witcher 2 and 3. Lead game designer David McClure worked on Arkane Studios’ excellent Deathloop, and lead animator Kevin Quaid spent eight years with Guerrilla Games, working on Horizon Zero Dawn and its expansion, The Frozen Wilds.
Moglo bi bit' jako dobro.
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#41098 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Jesu ovi ozbiljno napravili Hitman da je samo jedna epizoda (Paris), a da se ostalo treba dokupiti? :-)
User avatar
ferratilis
Posts: 7279
Joined: 25/11/2013 16:48

#41099 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Averus wrote: 17/05/2022 23:31 Jesu ovi ozbiljno napravili Hitman da je samo jedna epizoda (Paris), a da se ostalo treba dokupiti? :-)
Ne bi trebalo biti. Koliko znam, u paketu je ukljuceno 6 misija, ali postoji DLC za dodatnu kampanju na tih 6 mapa. Ali je istina da su dobro usrali nacin na koji se igra prodaje, a u ovom slucaju za to nije bio kriv Square Enix, nego pohlepa IOI. Hitman 2 i 3 su jos gori po tom pitanju.

Steta, jer mislm da je Hitman trilogija medju najboljim stealth igrama ikad, po meni. Pariz je jedna od najboljih mapa. :)
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#41100 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Ja se taman uživio, završio uvodne trening misije i završio dvije misije u Parizu. Sad ne mogu nijednu drugu sad da radim.
Šta god pokušam "Go to Steam Store and buy DLC"






Ninja EDIT: odem na Epic da vidim imam li full Hitman, vidim većina igara u Library mi je "Unavailable"
Šta se ovo dešava :lol:
EDIT2: Update Epic-a riješio taj unavailable problem. Sad ću da vidim mogul' mu šta
Last edited by Averus on 17/05/2022 23:41, edited 1 time in total.
Post Reply