Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
263
50%
 
Total votes: 526

Madrid
Posts: 2301
Joined: 16/08/2010 17:18

#36751 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Madrid »

u subotu izlazi Mass Effect legendary edition, eto jos ideja :mrgreen:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36752 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Tito_i_Partija wrote: 11/05/2021 18:30
Chmoljo wrote: 11/05/2021 00:18
ferratilis wrote: 11/05/2021 00:08 @Chmoljo Znaci sad imas Kanu. On ti je najkorisniji kompanjon, jer ima buffove plus summons. Cim ti se pruzi prilika, uzmi onaj spell gdje summonuje dva ogra. Nakon toga neces imati problema. :D Kad spominjes base building, kad god dobijes informaciju za napad na Caed Nua, nikad ne koristi auto resolve jer ces izgubit barem 3-4 objekta. Uvijek se vrati i odbrani rucno. U protivnom ces izgubit dosta vremena na popravke.

Ipak im je Microsoft dao milione da rade na Avowed, koji je smjesten u Pillars univerzumu. Znaci stvorili su nesto sto ce dugo trajati. Kad Tito bude igrao Avowed, nece imati pojma sta je sta, a ti ces znati pozadinu cijele price. :P
:lol:

boli titu briga, on može summonovati partiju :D
Zasto da igram tu Elder Scrolls kopiju, kad mogu jos malo sacekat' pa igrat' original, t.j. kad izadje ES6: Hammerfell. :D

Apropos ES: @Chmoljo, mene cudi kako ti je leg'o Skyrim a nije Dragon Age. Mislim da je DA puno pristupacniji, a s tim sto ti nisi neki hardcore RPG gejmer, bolje bi ti leg'o. Koji si dio igr'o i gdje je tacno zapelo?
Origins :cry:

a Skyrim ne da mi je lego, nego sam ga pocijepo :D mislim da nije bila stvar tematike, nego gameplaya. što bi opet bilo čudno ako me PoE bude držao do kraja :lol:

mislim da je presudna kombinacija faktora. evo nalupo sam onu kuju spajder mader, i rokno Mirvada, i sad je dvorac moj :D idemo na uređenje enterijera :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36753 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Averus wrote: 11/05/2021 22:28 I ja ne kontam kako Chmolji nije legao Dragon Age.
Mislim... Morrigan :roll:
nije moj tip :D
User avatar
Averus
Posts: 20330
Joined: 13/02/2008 17:07

#36754 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Pa nema veze možeš se i s onim muškim spetljati :zoka:
User avatar
ferratilis
Posts: 7177
Joined: 25/11/2013 16:48

#36755 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

To Chmoljo, samo deri PoE, i ne zalazi u podforum politika, tamo nemas sta pametno procitat. :D

Potpuno sam zaboravio na taj Mass Effect remaster. Uzecu ga nekad kad bude na rasprodaji. Kao sto Chmolji nije legao Dragon Age, meni nije nikad Mass Effect, jer mi je gameplay uvijek iznad svega ostalog, a ME ima uzasan gameplay. Ali moram jednom odigrati tu trilogiju, znam da je klasik.

Ne znam da li je neko ovdje spominjao, ali ove godine izlazi i Diablo 2 remaster. To je klasik nad klasicima. Samo da ga ne useru kao Warcraft 3 Reforged.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36756 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

što bi reko moj rahmetli profesor u srednjoj: "jebo razred bez Keme."

tako ovdje vrijedi, jebo igru bez Zoke :lol:

Image
ferratilis wrote: 12/05/2021 00:03 To Chmoljo, samo deri PoE, i ne zalazi u podforum politika, tamo nemas sta pametno procitat. :D

Potpuno sam zaboravio na taj Mass Effect remaster. Uzecu ga nekad kad bude na rasprodaji. Kao sto Chmolji nije legao Dragon Age, meni nije nikad Mass Effect, jer mi je gameplay uvijek iznad svega ostalog, a ME ima uzasan gameplay. Ali moram jednom odigrati tu trilogiju, znam da je klasik.

Ne znam da li je neko ovdje spominjao, ali ove godine izlazi i Diablo 2 remaster. To je klasik nad klasicima. Samo da ga ne useru kao Warcraft 3 Reforged.
a malo sam se presabrao u PoE. počeo malo više spellova koristiti, raznovrsniju družinu imati, unajmio jednog sa kućnim ljubimcem i odmah je druga priča. niti forsiram napredovanje. kad nemam više kamping suplajs, fino se vratim, odspavam, pa hajmo nazad.

jer je interesantno da ovdje nema klasičnih healing potions, nego je više težište na tom odmaranju. malo me zubnjivalo u početku, ali evo malo sam se ko što rekoh, presabro, pa ćemo vidjeti :D

btw world mapa PoE me strahovito podsjeća na Elder Scrolls: Oblivion.
User avatar
ferratilis
Posts: 7177
Joined: 25/11/2013 16:48

#36757 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Ti likovi sa zutim imenima su Kickstarter backeri koji su donirali najvise para, slobodno ih ignorisi, kao i one spomenike sa imenima. Cudno izgleda, ali ipak je crowdfunded igra pa se moze podnijet. Sreca, u drugom dijelu toga nema.

Da, malo je cudno sto mozes napustit dungeon bilo kad, odmarati i vratiti se kad hoces, ali mozda ne bi bilo dobro da je suprotno. Cijela filozofija u PoE je da izazov treba biti u samoj borbi, ne u stvarima zbog kojih bi morao restartovati cijeli dungeon. Svi prijasnji party based RPG-i su imali neke cudne mehanike jer su bili zasnovani na tabletop pravilima, PoE je trebao biti tranzicija u potpuno digitalni RPG sistem, igra koja je teska kao prethodnici, ali gdje su pravila postena, da ne moras citati manual od 500 strana da bi razumio zasto npr. strength preko 18 ima dodatnu statistiku od 1-100, i tako neke opskurne stvari koje su ostale jos iz 1970-ih. I uspjeli su. Uostalom, i Baldur's Gate je imao istu stvar sa odmaranjem. Cekaj tek dok dodjes do ekspanzije, to je fantazija. Poslije Blood and Wine i Hearts of Stone, mislim da je najbolja ekspanzija ikad. :)
User avatar
ferratilis
Posts: 7177
Joined: 25/11/2013 16:48

#36758 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Najniza cijena dosad. Za kolicinu sadrzaja koji ima, vrijedi i vise.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#36759 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Fero, haman si i ti kanadjanin k'o i ja. :-D

PoE 2 bi mi mozda i bolje leg'o zbog novih elemenata poput multiclassinga i slicno. Al' sam rek'o da cu prvo da drasticno stanjim listu koju imam prije nego sto kupim nove igre. :)

@Chmoljo Nekad igra ne legne na prvu, al' kad se vratis godinu-dvije poslije onda upali. Meni je tako par igara tek posle nekog vremena postalo super. Prvi DA je bio dobar, drugi mozes i preskocit' (mada je meni licno bio sasvim solidan i ne toliko los koliko su ga mnogi znali pljuvat'), dok mi je treci najbolji.
User avatar
geralt
Posts: 5118
Joined: 14/09/2017 12:45

#36760 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by geralt »

ferratilis wrote: 12/05/2021 08:42 Najniza cijena dosad. Za kolicinu sadrzaja koji ima, vrijedi i vise.
Vrijedi li dodati 3 eura za verziju sa DLC-ovima? Ovaj sa arena combatom me ne interesuje uopste, platio bih da ga izostave :-D Kakva su druga dva?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36761 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Tito_i_Partija wrote: 12/05/2021 14:53 Fero, haman si i ti kanadjanin k'o i ja. :-D

PoE 2 bi mi mozda i bolje leg'o zbog novih elemenata poput multiclassinga i slicno. Al' sam rek'o da cu prvo da drasticno stanjim listu koju imam prije nego sto kupim nove igre. :)

@Chmoljo Nekad igra ne legne na prvu, al' kad se vratis godinu-dvije poslije onda upali. Meni je tako par igara tek posle nekog vremena postalo super. Prvi DA je bio dobar, drugi mozes i preskocit' (mada je meni licno bio sasvim solidan i ne toliko los koliko su ga mnogi znali pljuvat'), dok mi je treci najbolji.
Možda. Možda ako preigram i PoE i bude mi pozitivan dojam, možda se vratim da odigram i DA.
User avatar
ferratilis
Posts: 7177
Joined: 25/11/2013 16:48

#36762 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Tito_i_Partija wrote: 12/05/2021 14:53 Fero, haman si i ti kanadjanin k'o i ja. :-D
Sta ovo znaci? :D
geralt wrote: 12/05/2021 14:58
ferratilis wrote: 12/05/2021 08:42 Najniza cijena dosad. Za kolicinu sadrzaja koji ima, vrijedi i vise.
Vrijedi li dodati 3 eura za verziju sa DLC-ovima? Ovaj sa arena combatom me ne interesuje uopste, platio bih da ga izostave :-D Kakva su druga dva?
Naravno, i htio sam preporuciti punu verziju, ali ne postoji link za nju pa sam standardnu postavio. Svaki DLC je odlican, meni je taj arena combat mozda i najbolji.

Forgotten Sanctum - cisti dungeon crawler sa odlicnom pricom
Beast of Winter - nova lokacija koja je drukcija od ostatka igre, veoma zanimljiva
SSS - prica nije toliko izrazene, borba je glavni aspekt, ali su je podigli na 11. To ti je prilika da testiras koliko dobro si savladao glavnu igru.

Ovo ostalo su uglavnom itemi, ali vrijedi sigurno sve zajedno. Da ne govorim koliki je replay value :thumbup:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#36763 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

ferratilis wrote: 12/05/2021 15:28
Tito_i_Partija wrote: 12/05/2021 14:53 Fero, haman si i ti kanadjanin k'o i ja. :-D
Sta ovo znaci? :D
Nemam pojma, samo sam vidio da ti je kanadski dolar na screenshotovima sa Steam-a. :-D
User avatar
ferratilis
Posts: 7177
Joined: 25/11/2013 16:48

#36764 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Kod mene pokazuje eure :D
Image
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36765 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Očito da ti prikazuje valutu i na forumu kao i onu koja je difoltna na stimu.

Ili je Broz puko skroz :mrgreen:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#36766 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

ferratilis wrote: 12/05/2021 16:28 Kod mene pokazuje eure :D
Image
Aaaa pa ono nije bio screenshot, nego link. Nista onda, halali. :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#36767 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Chmoljo wrote: 12/05/2021 17:40 Očito da ti prikazuje valutu i na forumu kao i onu koja je difoltna na stimu.

Ili je Broz puko skroz :mrgreen:
Image
User avatar
ferratilis
Posts: 7177
Joined: 25/11/2013 16:48

#36768 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Nemoj halali, nego objasni kako placas kanadskim dolarima? Mislio sam da je Valve stao ukraj koristenju VPN-a prosle godine kad su uveli ono pravilo da platno sredstvo mora biti iz regiona na koji je registrovan account. I zasto si odabrao kanadski dolar??

I ja bi volio da mogu placati americkim dolarima jer primam platu u njima, a ne ovako da me nasi lihvari deru sa konverzijama :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#36769 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Placam kanadskim dolarima tako sto zivim u kanadi. :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36770 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

:lol: :kiss:
User avatar
ferratilis
Posts: 7177
Joined: 25/11/2013 16:48

#36772 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Vidis, mi se ovdje patimo, a on nas zajebava cak iz Kanade :D :P

Nego, gledam po netu kako su unakazili likove u Mass Effect remasteru. Ovo je uzas.
Image
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#36773 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Bome slabo se ti patis ako te placaju u americkim dolarima. :-D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36774 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

ferratilis wrote: 12/05/2021 20:49 Vidis, mi se ovdje patimo, a on nas zajebava cak iz Kanade :D :P

Nego, gledam po netu kako su unakazili likove u Mass Effect remasteru. Ovo je uzas.
Image
Wtf? Koja woke ekipa je radila remaster :twisted:

Ovo su garant neki titini fini kanadjani :D

Inače, sad je jasnije što ostavlja postove oko pola 4 ujutro. Ja kontam on roka igre do sehura ko i ja :lol: :lol:
User avatar
ferratilis
Posts: 7177
Joined: 25/11/2013 16:48

#36775 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Gledaj tek ovog. Wayne Rooney FIFA 07 izdanje :lol:
Image


Kad me neko pita zasto volim isometric RPGs, samo cu mu ovo pokazat. Baldur's Gate i Fallout ce i za 100 godina izgledati dobro, a ovo je vise kao parodija. Doduse, Witcher 3 ce isto uvijek dobro izgledati zato sto su uboli stil.
Last edited by ferratilis on 12/05/2021 21:09, edited 1 time in total.
Post Reply