Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
263
50%
 
Total votes: 526

User avatar
Averus
Posts: 20330
Joined: 13/02/2008 17:07

#36726 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

@ferratilis dosta su sredili memory leak probleme, nije više kritično kao nekad :D
Pogledaj npr igru Genshin Impact, koja je po meni najbolja i najispoliranija igra ikad napravljena na Unityju, pa ćeš vidjeti šta se sve može
Ori serijal isto - divne igre, dobro optimizovane; pa onda Subnautica, Outward, Outer Wilds, Two point Hospital itd itd itd

Može se, samo je potrebno znanje i puno rada :D


@foxlife Možda da kontaktiramo ovog što je napravio Converter. Iako mislim da je on radio u Unreal-u, vjerovatno mu ne bi teško palo da se okupi ekipa i pravi nešto dobro :D




Najteže je početi i završiti, ono između je sve koliko-toliko lakše :lol:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#36727 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Velkoski »

Village GOTY :mrgreen:
rodjeni_95
Posts: 229
Joined: 12/05/2016 20:12

#36728 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by rodjeni_95 »

Vidim da je bilo pomena o HL 2, inače mi najdražoj igri ikad 😁 pa da vas pitam koji ste je igrali - kad izađete iz onog crvenog kontejnera gdje su civil i svemirac, i dođete do dijela sa velikim tunelom sa strane (odmah iza ćoška su neprijatelji sa mitraljezom s kojim ih kasnije rešetate dok ga raketa ne sastavi) da li ste ikada uspjeli da spasite onog lika unutar tunela prije nego ga ubije crni "vojnik"? 😂 Ja sam samo jedan put uspio da ga sačuvam, tj. prije nego ga vojnik kokne, ali on budala opet izletio čim se zapucalo i pogin'o 😁
User avatar
ferratilis
Posts: 7177
Joined: 25/11/2013 16:48

#36729 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Htjedoh instalirati Skyrim nakon sto je ovdje spominjan, ali na kraju sam se odlucio za New Vegas, s modovima. :izet:

ImageImageImage
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36730 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Ko račun za mjesečno namirenje u Bingetu :mrgreen:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#36731 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by foxlife »

Chmoljo wrote: 09/05/2021 00:55 Ko račun za mjesečno namirenje u Bingetu :mrgreen:
upali cities skylines i modove koji su potrebni da bude igra realisticnija pa ces vidjeti spiska :D
ko racun za mjesecno namirenje u bingu al za svaki proizvod otkucan pojedinacno :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36732 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Znam, s tim što imam kupljene skoro sve dlcove, ali još sa njima nisam upalio.

Igrao kad je tek izašla, dodavao modove i uništio savegame jer nisam mogao skontati koji mod mi haos pravi.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36734 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

:lol:

@Tito_i_Partija @ferratilis

Jebo vas PoE, jeste čuli?

Sviđa mi se, a iskreno ovdje vidim da nemam neku vještinu igranja cRPG igara. Mislim da me to na kraju i odbilo od Dragons age, al ovdje bih mogao otrpiti jer je priiča još bolja.

Samo ne znam kolilo će mi trebati da ovo pređem ako će biti dosta trial&error pokušaja...

Nek mi je Bog na pomoći.
User avatar
ferratilis
Posts: 7177
Joined: 25/11/2013 16:48

#36735 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Kazem ti da je odlicna. Dokle si stigao? :D

EDIT:
Evo ti lista savjeta koji bi ti mogli pomoci
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... =429765706

A ako ne znas kako da levelujes kompanjone, prati ovaj guide, mada ipak preporucujem da sam eksperimentises, to i jest draz RPG-a. Pretpostavljam da igras na normal, nije tesko sve dok imas tenka naprijed, support priesta i crowd control wizarda. Znaci kad krene fight, pauziraj, baci par support spellova od priesta (Divine Mark, Blessing, Armor of Faith itd.), na wizardu uvijek uzmi Llengrath Displaced Image i na pocetku ga koristi, onda samo CC i ofanzivni spellovi. Priestu daj arqubus, wizardu neki wand ili scepter. Chanter ti je jedna od najboljih klasa, ako igras kao summoner. Mene je spasio u najtezim borbama na hard tezini, ali i njega treba igrat oprezno, iz daljine.
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 2143029546
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#36736 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Chmoljo wrote: 10/05/2021 22:17 :lol:

@Tito_i_Partija @ferratilis

Jebo vas PoE, jeste čuli?
Sta sam ti ba ja kriv, nit' luka jeo, nit' luka miris'o. Pa zar nisi vidio onu moju opsirnu raspravu sa @ferratilis kako mi PoE ustvari ne lijeze i da su mi D&D igre puno bolje? :lol:

Ma jasta si neg' vidio, nego volis onako usput raspalit' rafal po meni. :-D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#36737 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Skyrim odlican, stealth archer razvaljuje. :D

Prob'o sam m+kb sa SkyUI, al' mi se ne svidja. Vratio se na vanilla sa controllerom, sad mi je bas super. Kad bi jos mog'o zavrsit' ijedan quest a da mi nesto drugo na mapi ne odvuce paznju, to bi bilo super. :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36738 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

ferratilis wrote: 10/05/2021 22:42 Kazem ti da je odlicna. Dokle si stigao? :D

EDIT:
Evo ti lista savjeta koji bi ti mogli pomoci
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... =429765706

A ako ne znas kako da levelujes kompanjone, prati ovaj guide, mada ipak preporucujem da sam eksperimentises, to i jest draz RPG-a. Pretpostavljam da igras na normal, nije tesko sve dok imas tenka naprijed, support priesta i crowd control wizarda. Znaci kad krene fight, pauziraj, baci par support spellova od priesta (Divine Mark, Blessing, Armor of Faith itd.), na wizardu uvijek uzmi Llengrath Displaced Image i na pocetku ga koristi, onda samo CC i ofanzivni spellovi. Priestu daj arqubus, wizardu neki wand ili scepter. Chanter ti je jedna od najboljih klasa, ako igras kao summoner. Mene je spasio u najtezim borbama na hard tezini, ali i njega treba igrat oprezno, iz daljine.
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 2143029546
ma ono tek došao u Caed Nua. tek je početak. istražujem. relativno lako ginem, a taktika mi je manje više ta koju si naveo. dvojica naprijed sa mačOvima, wizard šara ofanzivnim spellovima i imam onog healera. doduše, nisam eksperimentiso sa consumables. više me košta taj nakupljeni gubitak healtha, jer pri malo jačoj borbi mi redovno zagine jedan ili dva lika.

a dosad je samo jedna borba bila da sam je morao više puta ponoviti. malo strategiju mijenjao dok nisam ubo.

pogledam to, hvala. sviđa mi se što je velika pažnja posvećena pisanju. pitki su dijalozi i ne smaraju.
Tito_i_Partija wrote: 10/05/2021 23:24

Sta sam ti ba ja kriv, nit' luka jeo, nit' luka miris'o. Pa zar nisi vidio onu moju opsirnu raspravu sa @ferratilis kako mi PoE ustvari ne lijeze i da su mi D&D igre puno bolje? :lol:

Ma jasta si neg' vidio, nego volis onako usput raspalit' rafal po meni. :-D
zato što si ikako spominjo :oops: :D da se nisi raspravljo, samo bih uredno preskočio :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#36739 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Znam ja kako u tebe ide: "Titi se ovo ne svidja, znaci mora da je dobro". Eh pa da si me poslus'o, ne bi sad bilo frustracija. :D

Mogla bi se otvorit' kladara na ovoj temi, znaci da li ce Chmoljo zavrsit' PoE sa svim dlc-ovima il' ce obatalit' prije kraja? Ja evo kazem da ce bit' ovo drugo. :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36740 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

:D

sve je moguće :lol: međutim, ako sam dobro shvatio, igra ima base building komponentu gdje sam totalni saker i trpim odrone od igara koje imaju taj segment, tako da ti to ne ide u prilog :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#36741 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Uh, pa ti si onda mog'o igrat' 100 puta bolju igru: Pathfinder Kingmaker. Hem sto su D&D pravila (sto je nesto najbolje na svijetu), hem sto doslovno izgradjujes svoje kraljevstvo, regiju po regiju, grad po grad. Savrsen mix izmedju dungeon questinga i base buildinga.

Image

:D
User avatar
ferratilis
Posts: 7177
Joined: 25/11/2013 16:48

#36742 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

@Chmoljo Znaci sad imas Kanu. On ti je najkorisniji kompanjon, jer ima buffove plus summons. Cim ti se pruzi prilika, uzmi onaj spell gdje summonuje dva ogra. Nakon toga neces imati problema. :D Kad spominjes base building, kad god dobijes informaciju za napad na Caed Nua, nikad ne koristi auto resolve jer ces izgubit barem 3-4 objekta. Uvijek se vrati i odbrani rucno. U protivnom ces izgubit dosta vremena na popravke.

Ipak im je Microsoft dao milione da rade na Avowed, koji je smjesten u Pillars univerzumu. Znaci stvorili su nesto sto ce dugo trajati. Kad Tito bude igrao Avowed, nece imati pojma sta je sta, a ti ces znati pozadinu cijele price. :P
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36743 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Tito_i_Partija wrote: 11/05/2021 00:05 Uh, pa ti si onda mog'o igrat' 100 puta bolju igru: Pathfinder Kingmaker. Hem sto su D&D pravila (sto je nesto najbolje na svijetu), hem sto doslovno izgradjujes svoje kraljevstvo, regiju po regiju, grad po grad. Savrsen mix izmedju dungeon questinga i base buildinga.

Image

:D
Image

ali ću ipak pokušati koliko god mogu sa PoE... :D samo da ne dobiješ opkladu :lol:

hvala na preporuci.

također sam vrlo zainteresovan i za Disco Elysium :-D tako da... ima se šta igrati def :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36744 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

ferratilis wrote: 11/05/2021 00:08 @Chmoljo Znaci sad imas Kanu. On ti je najkorisniji kompanjon, jer ima buffove plus summons. Cim ti se pruzi prilika, uzmi onaj spell gdje summonuje dva ogra. Nakon toga neces imati problema. :D Kad spominjes base building, kad god dobijes informaciju za napad na Caed Nua, nikad ne koristi auto resolve jer ces izgubit barem 3-4 objekta. Uvijek se vrati i odbrani rucno. U protivnom ces izgubit dosta vremena na popravke.

Ipak im je Microsoft dao milione da rade na Avowed, koji je smjesten u Pillars univerzumu. Znaci stvorili su nesto sto ce dugo trajati. Kad Tito bude igrao Avowed, nece imati pojma sta je sta, a ti ces znati pozadinu cijele price. :P
:lol:

boli titu briga, on može summonovati partiju :D

da, imam Kanu, upravo me je spasio nekoliko puta i kad gađa sa distance.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#36745 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by foxlife »

postoji li ijedna ta vasa pucacka ili ta sf vanzemaljci igrica da jedan igrac se ratuje i bori a drugi da gradi i unapredjuje drzavu kraljevstvo civilizaciju ili sta vec?
npr ti si tamo rambo counter strike neki mega giga ratnik a ja ovamo u stilu civilizacije bez ratova gradim
User avatar
geralt
Posts: 5118
Joined: 14/09/2017 12:45

#36746 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by geralt »

Starcraft: Mass Recall je najbolji remaster/remake koji sam ikad igrao, a potpuno je fanmade. Svih sest originalnih kampanja Starcrafta i Brood War ekspanzije su rekreirane kao mod za Starcraft 2, zajedno sa svim dijalozima prije misija, dijalozima unutar misija, animacijama, itd. Pored toga su napravili gomilu novih gameplay feature-a koje se mogu ukljucivati/iskljucivati.

Znam da je Blizzard napravio svoj remake Starcrafta, ali su oni promijenili samo grafiku a ostavili glupi originalni AI i interface, tako da je ova verzija puno bolja. Sto je jos bolje, potpuno je besplatno jer radi sa free verzijom Starcraft 2. Koga interesuje, evo linka: https://www.sc2mapster.com/projects/sta ... ass-recall
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#36747 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Chmoljo wrote: 11/05/2021 00:18
ferratilis wrote: 11/05/2021 00:08 @Chmoljo Znaci sad imas Kanu. On ti je najkorisniji kompanjon, jer ima buffove plus summons. Cim ti se pruzi prilika, uzmi onaj spell gdje summonuje dva ogra. Nakon toga neces imati problema. :D Kad spominjes base building, kad god dobijes informaciju za napad na Caed Nua, nikad ne koristi auto resolve jer ces izgubit barem 3-4 objekta. Uvijek se vrati i odbrani rucno. U protivnom ces izgubit dosta vremena na popravke.

Ipak im je Microsoft dao milione da rade na Avowed, koji je smjesten u Pillars univerzumu. Znaci stvorili su nesto sto ce dugo trajati. Kad Tito bude igrao Avowed, nece imati pojma sta je sta, a ti ces znati pozadinu cijele price. :P
:lol:

boli titu briga, on može summonovati partiju :D
Zasto da igram tu Elder Scrolls kopiju, kad mogu jos malo sacekat' pa igrat' original, t.j. kad izadje ES6: Hammerfell. :D

Apropos ES: @Chmoljo, mene cudi kako ti je leg'o Skyrim a nije Dragon Age. Mislim da je DA puno pristupacniji, a s tim sto ti nisi neki hardcore RPG gejmer, bolje bi ti leg'o. Koji si dio igr'o i gdje je tacno zapelo?
caseytron
Posts: 2078
Joined: 01/06/2016 16:42

#36748 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by caseytron »

Zao mi je sto nisam tip koji moze igrati horor igre, ali RE VIII kida. Ljubomoran sam iskreno, al' horor i ja, jok :lol:
User avatar
Averus
Posts: 20330
Joined: 13/02/2008 17:07

#36749 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

I ja ne kontam kako Chmolji nije legao Dragon Age.
Mislim... Morrigan :roll:
User avatar
ferratilis
Posts: 7177
Joined: 25/11/2013 16:48

#36750 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Jeste li morali spomenuti Dragon Age, dajete mi svakakve ideje :-x :D Neki dan Skyrim, sad Dragon Age, a imam instaliran New Vegas, a i Wasteland 2 bi htio jos jednom odigrati. Ne znam gdje krenuti. Toliko igara, a vrijeme ograniceno. :roll:

Prije nego sam krenuo sa PoE prije dva mjeseca, odigrao sam Disco Elysium kad je izasao onaj veliki finalni update. Iako nisam ljubitelj RPG-a koji nemaju nikakvu borbu, ono je vrhunska igra. Pogotovo sad kad ne moras nista citati, voice acting pokriva sve dijaloge.
Post Reply