Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
263
50%
 
Total votes: 526

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36701 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Ma znam,.nego glumim hardkor master rasu :lol:

Rahatluk je igrati sa gamepadom. Ja sam tako fifu. :D
User avatar
typeOnegative
Posts: 4843
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#36702 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by typeOnegative »

:thumbup:
ma jasta , kb+m samo za pucačine , za sve ostalo gamepad , kauč i TV i igram ko čovjek :-D
Ne da mi se više prebijat ko kuja po stolici , iako je daleko od loše i neudobne . jbga ostarilo se malo :)
User avatar
House
Posts: 46560
Joined: 17/03/2010 15:36

#36703 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by House »

vakat je da prekucam halo: the master chief collection

102 gige :stolica1:
User avatar
ferratilis
Posts: 7177
Joined: 25/11/2013 16:48

#36704 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Meni ce uvijek biti draze zavaliti se u dobru stolicu (ne ove drecave gejmerske, nego bilo kakva kancelarijska fotelja sa debelim naslonjacima za ruke), spustiti malo naslon i igrati sa misem i tastaturom (naravno monitor u visini ociju da se ne krivi vrat), nego na kaucu sa gamepadom. Gamepad sam prvi put u zivotu kupio radi Dark Soulsa, i samo za to ga i koristim, i naravno za metroidvania naslove tipa Hollow Knight. Kauc je dobar ko ima ogroman TV, pogotovo sa ovim novim konzolama, ali nisam nikad navikao na to. :D

zajebite te gaming stolice, samo nabavite nesto na ovaj fazon i necete nikad vise na kauc :D
Image
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#36706 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

ferratilis wrote: 06/05/2021 09:36
Tito_i_Partija wrote: 06/05/2021 06:28 Dobro je, ubijedili ste me, evo ga installira se Skyrim. :-D

Konacno sam zavrsio Half Life 2. Odlicna igra, cak i posle ovoliko vremena. Cudan osjecaj: iako je nisam nikad prije igr'o, uhvati me neka nostalgija...valjda ona stara grafika, fizika i poligoni me podsjetise na igre tog vremena i samim time na moju mladost. :)

Sto se tice Skyrima, da li su neki modovi apsolutno potrebni, il' je igra ok ono sto bi rekli "out of the box"? Vidim cesto se spominje SkyUI. Takodje bi volio igrat' sa gamepadom ako je moguce, jer mi je laganije i opustenije nego tastatura + mis.
Ako ces igrat s gamepadom, onda ti ne treba SkyUI, jer je default UI bas i pravljen za konzole. Sto se tice modova, mozes ga zavrsit i bez modova bez nekih ogromnih bugova, a i grafika je vec solidna u Special Edition pa sam odluci da li ti trebaju texture modovi i ostalo. Mozes instalirati Skyrim Unofficial Patch cisto da nemas brige, ali nije nuzda.

A ako budes igrao par sati pa skontas da ti se ne svidja gameplay, preporucujem ovaj modlist koji je veoma jednostavan i sve je odlicno objasnjeno. A uglavnom se fokusira na gameplay modove s kojima je borba bolja, a i teza. Plus sto popravlja neke sitne probleme. Ali, ako nisi prije igrao, naravno prvo probaj vanilla verziju, poslije ces barem znati sta je promijenjeno. Ja vanilla verziju nisam nikad do kraja odigrao jer me uvijek smori, ali ovi modovi ga pretvaraju u bolji RPG, barem meni.
https://dragonbornsfate.github.io/intro.html
Hvala, probacu kad zavrsim bar jednom na vanilla. :thumbup:

Poceo sam danas, odlicno ide. Third person perspektiva je super i puno mi bolje odgovara, jednim dijelom sto vidim sve oko sebe i ne moram se okretat' k'o mahnit; :D a drugo sto sam se na tu perspektivu vec navik'o igranjem Elder Scrolls Online i drugih RPG igara. I ne samo to, volim gledat' sta nosim na sebi, obuk'o onaj Imperial Armor i izgledam k'o Rimski Centurion, bas mi je simpa. :lol:

Medjutim, za razliku od ESO, koji sa gamepadom ide fenomenalno, Skyrim ide teze, barem meni. Izgleda da cu se morat' vratit' na m+kb, sto ujedno znaci i instaliranje SkyUI moda.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#36707 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by foxlife »

Citam tamo na politici pici govori chmolji vrati se igricama i ovoj temi

Koja bi gotiva bila da ima bosnia and herzegovinia government simulator :mrgreen:
User avatar
Project Ashe
Posts: 637
Joined: 26/03/2021 14:15

#36708 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Project Ashe »

foxlife wrote: 07/05/2021 08:23 Citam tamo na politici pici govori chmolji vrati se igricama i ovoj temi

Koja bi gotiva bila da ima bosnia and herzegovinia government simulator :mrgreen:
Nije pici ja sam govorio, jbg pici je toliko sjeban od sstrane SDA da neke stvari ne moze skontat nikako od mržnje prema svemu što ima i predznak SDA. :(
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#36709 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by foxlife »

Project Ashe wrote: 07/05/2021 08:30
foxlife wrote: 07/05/2021 08:23 Citam tamo na politici pici govori chmolji vrati se igricama i ovoj temi

Koja bi gotiva bila da ima bosnia and herzegovinia government simulator :mrgreen:
Nije pici ja sam govorio, jbg pici je toliko sjeban od sstrane SDA da neke stvari ne moze skontat nikako od mržnje prema svemu što ima i predznak SDA. :(
Nebitno vidio sam da je i on pomenuo
Nemoj sada politiku ovdje uplitati
Zamisljam igru gdje si neki parlamentarac i samo sjedis
Ili kako se ugraditi u neki posao vlade

Prije da bi se zvalo mafia tycoon ili corruption manager 😁
User avatar
Project Ashe
Posts: 637
Joined: 26/03/2021 14:15

#36710 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Project Ashe »

foxlife wrote: 07/05/2021 08:32
Project Ashe wrote: 07/05/2021 08:30
foxlife wrote: 07/05/2021 08:23 Citam tamo na politici pici govori chmolji vrati se igricama i ovoj temi

Koja bi gotiva bila da ima bosnia and herzegovinia government simulator :mrgreen:
Nije pici ja sam govorio, jbg pici je toliko sjeban od sstrane SDA da neke stvari ne moze skontat nikako od mržnje prema svemu što ima i predznak SDA. :(
Nebitno vidio sam da je i on pomenuo
Nemoj sada politiku ovdje uplitati
Zamisljam igru gdje si neki parlamentarac i samo sjedis
Ili kako se ugraditi u neki posao vlade

Prije da bi se zvalo mafia tycoon ili corruption manager 😁
Treba reć onom momku što je napravio onu avanturističku igricu da napravi ovaj simulator, baš bi bio fazon ha ha ah ah ah ah ah aha.
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#36711 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Qler »

Main quest je ne prihvatiti odgovornost ni za i jedan problem :D citavu igru prebacujes sa nivoa na nivo vlasti i sa ministarstva na ministarstvo :D gubis kad se ne mozes izvuci :D
User avatar
Project Ashe
Posts: 637
Joined: 26/03/2021 14:15

#36712 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Project Ashe »

Qler wrote: 07/05/2021 08:41 Main quest je ne prihvatiti odgovornost ni za i jedan problem :D citavu igru prebacujes sa nivoa na nivo vlasti i sa ministarstva na ministarstvo :D gubis kad se ne mozes izvuci :D
Krajnji cilj igre bi trebao biti apsolutna vlast kao kod diktatora al na način da te građani legalno izaberu unatoč tome što ništa nisi uradio ni ostvario.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Averus
Posts: 20330
Joined: 13/02/2008 17:07

#36713 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Bolje napraviti igru iz perspektive običnog građana, a cilj je da postaneš stranački kadar :D
Ako hoćeš 100% completition trebaš se udati u neku od vladajućih porodica
User avatar
Project Ashe
Posts: 637
Joined: 26/03/2021 14:15

#36714 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Project Ashe »

Averus wrote: 07/05/2021 09:13 Bolje napraviti igru iz perspektive običnog građana, a cilj je da postaneš stranački kadar :D
Ako hoćeš 100% completition trebaš se udati u neku od vladajućih porodica
Ima tu materijala za igrice definitivno, s obzirom da se radi o simulatoru, grafički nema tu puno teškoh i zahtjevnog posla.

:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36715 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Uh, otprilike gradjanin bez stele je ultra hard level.

Guzonjin sin je easy.

Ima takodjer i good side i corrupted side kad biras politicko djelovanje.

Moze biti i vise nacina pobjede, ulazak u NATO, ulazak u EU, unitarizacija, 15% populacije sa VSS...

Acivmenti, Tito after Tito, No populist, Job w/o bribe, Start family on minimum wage, Upright entrepreneur...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36716 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Respo ba, vidi ovo



Ima pravo pozitivne dojmove.

Radio brat musliman. Ovako svi likovi izgledaju

ImageImage
Image

Svi gledaju u prazno, ljuti, nadrndani, spremni da te zbodu ćakijom, ko da si im šišu izbio iz usta.

Bliskoistočni Silent hill.
User avatar
Averus
Posts: 20330
Joined: 13/02/2008 17:07

#36717 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Ima dobar score zato što 90% tih arapa, indjaca, turaka daju džaba keyeve ljudima, a za uzvrat da pišu pozitivne reviewe

Gdje će ti simulator valjat' :D







Ako bi neko fakat htio da napravimo simulator o kojem pričamo, evo hajde da se saberemo i napravimo plan
Imam iskustvo sa Unity i C#, nisam pro - ali sve se može naučiti :D

Već u glavi imam ime za igru :lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36718 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Ma znam bolan. Pa valjda ti je po mom komentaru jasno šta mislim o igri. :mrgreen: čovjek napravio nekoliko igara, bukvalno samo izmjenio objekte. Malo prodavnica, malo pekara, malo zelenara :lol:

Btw, što se tiče simulatora, i ETS je simulator :oops:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45075
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36719 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Averus wrote: 07/05/2021 11:08
Već u glavi imam ime za igru :lol:

Koji?


"Odakle mu" ?

:mrgreen:
User avatar
Averus
Posts: 20330
Joined: 13/02/2008 17:07

#36720 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

"Ba" :D

Nije suptilno, ali nije previše direktno objašnjenje biti igre u njenom samom nazivu :lol:



BONUS POINTS: web stranica bi bila ba.ba :lol:
User avatar
ferratilis
Posts: 7177
Joined: 25/11/2013 16:48

#36721 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Unreal Engine ima kamaru besplatnih asseta, a ni ovi sto se kupuju nisu previse skupi. Zato sve te indie igre imaju iste stolove, sobe, objekte itd. Na Steamu ima milion horor igara, sve lice jedna na drugu, a i gameplay je skoro isti :D
https://www.unrealengine.com/marketplace/en-US/free
User avatar
Averus
Posts: 20330
Joined: 13/02/2008 17:07

#36722 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Assets you say? :D

Code: Select all

	
https://assetstore.unity.com/?free=true&orderBy=1
https://www.kenney.nl/	
https://opengameart.org/	
https://devassets.com/browse/	
https://jvunity.weebly.com/downloads--assets.html	
https://www.gameart2d.com/	
https://cosminmirza.bandcamp.com/album/royalty-free-game-music	
https://vionixstudio.com/game-development-starter-kit/?fbclid=IwAR1Xvp5kj_wgRs-SXnaNh0JBVrbPfIMSm5JJuUu9xkCr9k9MOBf-fucPdbk


Unity je lakši za onboarding i učenje. C# olakšava i onima koji nisu nikad programirali, dok je Unreal na C++ koji je 10 puta teži.
Istina, na duže staze, C++ je bolji. Da sam dijete, u tom pravu bih išao. Ali pošto nemam vremena da učim C++ i Unreal od nule, onda sam se odlučio za Unity i C# zbog dva razloga:

1. jednostavnost
2. imam iskustva sa visual basicom i malo nešto c++, tako da mi "olakšani" C# baš ne stvara probleme pri učenju stvari :)

Osim toga, youtube je prekrcat tutorialima i školama unityja, do te mjere da neki developeri svoju igru (koju su objavili, prodali, dostupna na steamu tid.) ponovo prave od nule, a mi, levati, uz njih učimo kako napraviti to isto.
Zato indija, kina isl. izbacuju toliko klonova, pogotovo na Android store.

Pa onda još i taj detalj da se iz Unityja veoma lako može igra exportati na bilo koju platformu - od Windowsa, Linuxa, Androida, Facebook-a itd. itd. i to u FREE verziji :izet:
User avatar
ferratilis
Posts: 7177
Joined: 25/11/2013 16:48

#36723 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Joj nemoj mi spominjat Unity, imam nocne more od njega :D svaki moderni CRPG koji sam igrao koristi Unity: Wasteland, Pillars, Pathfinder itd. Zamisli kad imas u inventoryu preko 100 itema, treba po minutu da se loaduje cak i na SSD-u. Da ne govorim o memory leakovima. Vjerovatno je lakse developerima, i lijepo izgleda, ali nije za optimizaciju nikako. :-x
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#36724 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by foxlife »

Mogli bi stvarno napraviti neku zezanciju na ovu temu korupcija politicari
Tekstove ubaciti kao zajebanciju
Umjesto kako vam mogu pomoci hos da ti sredim i sl
DonieBrasco
Posts: 15046
Joined: 31/08/2016 16:09

#36725 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

Kakvo je ludilo od igre Resident Evil 8, zaista ovom Caopcom treba skinuti kapu.

Bas me zanima kako ce izgledati RE 4 Remake.
Post Reply