Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
263
50%
 
Total votes: 526

User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41051 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Završio sam Divinity: Original Sin 2, trebalo mi je ukupno 108 sati. Igra je stvarno dobra, al' k'o što sam rek'o par postova unazad, treba im malo sabura u nekim stvarima. Nekad je, što bi ameri rekli, "less is more". :)

Al' sad još više iščekujem Baldur's Gate 3, koji na žalost izlazi tek na godinu.
User avatar
geralt
Posts: 5146
Joined: 14/09/2017 12:45

#41052 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by geralt »

Tito_i_Partija wrote: 16/05/2022 13:35 Završio sam Divinity: Original Sin 2, trebalo mi je ukupno 108 sati. Igra je stvarno dobra, al' k'o što sam rek'o par postova unazad, treba im malo sabura u nekim stvarima. Nekad je, što bi ameri rekli, "less is more". :)

Al' sad još više iščekujem Baldur's Gate 3, koji na žalost izlazi tek na godinu.
Ja ga nisam nikad zavrsio. Dosao do luke u Arxu na pocetku Act IV, izgubio taj fight jedno 10 puta zaredom, popizdio i deinstalirao igricu. Sad mi je zao sto nisam smanjio tezinu, jer svi kazu da je skok u tezini pred kraj igre prilicno neizbalansiran. Uglavnom ne vjerujem da cu je ikad zavrsiti, imam previse drugih igara koje zelim igrati, a premalo vremena.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41053 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

geralt wrote: 16/05/2022 16:33
Tito_i_Partija wrote: 16/05/2022 13:35 Završio sam Divinity: Original Sin 2, trebalo mi je ukupno 108 sati. Igra je stvarno dobra, al' k'o što sam rek'o par postova unazad, treba im malo sabura u nekim stvarima. Nekad je, što bi ameri rekli, "less is more". :)

Al' sad još više iščekujem Baldur's Gate 3, koji na žalost izlazi tek na godinu.
Ja ga nisam nikad zavrsio. Dosao do luke u Arxu na pocetku Act IV, izgubio taj fight jedno 10 puta zaredom, popizdio i deinstalirao igricu. Sad mi je zao sto nisam smanjio tezinu, jer svi kazu da je skok u tezini pred kraj igre prilicno neizbalansiran. Uglavnom ne vjerujem da cu je ikad zavrsiti, imam previse drugih igara koje zelim igrati, a premalo vremena.
Koji fight, sa Krakenom? Taj fight je jedan od laganijih u Arxu, samo uništiš 4 pipka što vire iz vode, svaki od njih je one-shot, i ode Kraken u vodu. I onda lagano rokneš onu trojicu-četvoricu guštera što lutaju okolo.

Doduše, ni ja nisam znao dok nisam izguglo. Ja u zadnje vrijeme obavezno guglam kad zapnem negdje *jednom*. Nećeš vjerovat' koliko DOS2 ima caka da i od najtežih borbi napravi trivijalne. Jednostavno nemam vremena ni živaca da se zajebajem više. :-D
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#41054 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Tito_i_Partija wrote: 16/05/2022 16:44
geralt wrote: 16/05/2022 16:33
Ja ga nisam nikad zavrsio. Dosao do luke u Arxu na pocetku Act IV, izgubio taj fight jedno 10 puta zaredom, popizdio i deinstalirao igricu. Sad mi je zao sto nisam smanjio tezinu, jer svi kazu da je skok u tezini pred kraj igre prilicno neizbalansiran. Uglavnom ne vjerujem da cu je ikad zavrsiti, imam previse drugih igara koje zelim igrati, a premalo vremena.
Koji fight, sa Krakenom? Taj fight je jedan od laganijih u Arxu, samo uništiš 4 pipka što vire iz vode, svaki od njih je one-shot, i ode Kraken u vodu. I onda lagano rokneš onu trojicu-četvoricu guštera što lutaju okolo.

Doduše, ni ja nisam znao dok nisam izguglo. Ja u zadnje vrijeme obavezno guglam kad zapnem negdje *jednom*. Nećeš vjerovat' koliko DOS2 ima caka da i od najtežih borbi napravi trivijalne. Jednostavno nemam vremena ni živaca da se zajebajem više. :-D
:D
Image
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41055 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

ferratilis wrote: 16/05/2022 16:49
Tito_i_Partija wrote: 16/05/2022 16:44

Koji fight, sa Krakenom? Taj fight je jedan od laganijih u Arxu, samo uništiš 4 pipka što vire iz vode, svaki od njih je one-shot, i ode Kraken u vodu. I onda lagano rokneš onu trojicu-četvoricu guštera što lutaju okolo.

Doduše, ni ja nisam znao dok nisam izguglo. Ja u zadnje vrijeme obavezno guglam kad zapnem negdje *jednom*. Nećeš vjerovat' koliko DOS2 ima caka da i od najtežih borbi napravi trivijalne. Jednostavno nemam vremena ni živaca da se zajebajem više. :-D
:D
Image
Tu sam te ček'o. :D

User avatar
Riddle
Posts: 8178
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#41057 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Riddle »

Veceras se logujem na Division i morao sam cekati u redu. Sokiran sam, pun server. Global event je danas poceo, ali opet nisam ocekivao ovakvu guzvu.
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#41058 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Jarane kakva je ovo igra :oops:

Lika osamsto puta pogodiš, on počne šepati.
On s kraja grada pištoljem jedan metak i ubije me
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45219
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#41059 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

ZAVRŠIO!!!

:D

moram reći da je zadnji fajt sa Lantern kingom bio presmješno lagan, vjerovatno sa razlogom da bi se moglo preigrati kraj igre. dosta je teže bilo Nyrissom, a još teže mi je bilo sa Farnirrasom.

i onaj duh, graditelj dvorca u Pitaxu.

elem, Pathfinder: Kingmaker, nakucanih 190 sati i nešto minuta, odlično iskustvo, vrlo bogata priča, i et. da se ne ponavljam, jer sam već pisao o svemu.

kraj mi je i dobar i loš: dobar jer je dosta detaljan.

loš je jer završava odmah nakon zadnje borbe, odnosno završava tekstualno i predstavlja konačan rezultat odluka. meni bi draže bilo da je neka fešta gdje se moglo sa svakim razgovarati, ono da se "oprosti" od likova. al haj...

joj jbt, tri mjeseca sam gulio ovu igru, biće šok upaliti nešto drugo :lol:
User avatar
Riddle
Posts: 8178
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#41060 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Riddle »

Averus wrote: 16/05/2022 22:31 Jarane kakva je ovo igra :oops:

Lika osamsto puta pogodiš, on počne šepati.
On s kraja grada pištoljem jedan metak i ubije me
Lose ti oruzje i oprema. Zato sam ti rekao da budes spreman za event. Jer sad imas u ponudi Classified Nomad set koji je sjajan za pocetnike.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41061 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Chmoljo wrote: 17/05/2022 00:56 ZAVRŠIO!!!

:D

moram reći da je zadnji fajt sa Lantern kingom bio presmješno lagan, vjerovatno sa razlogom da bi se moglo preigrati kraj igre. dosta je teže bilo Nyrissom, a još teže mi je bilo sa Farnirrasom.

i onaj duh, graditelj dvorca u Pitaxu.

elem, Pathfinder: Kingmaker, nakucanih 190 sati i nešto minuta, odlično iskustvo, vrlo bogata priča, i et. da se ne ponavljam, jer sam već pisao o svemu.

kraj mi je i dobar i loš: dobar jer je dosta detaljan.

loš je jer završava odmah nakon zadnje borbe, odnosno završava tekstualno i predstavlja konačan rezultat odluka. meni bi draže bilo da je neka fešta gdje se moglo sa svakim razgovarati, ono da se "oprosti" od likova. al haj...

joj jbt, tri mjeseca sam gulio ovu igru, biće šok upaliti nešto drugo :lol:
Čestitam. :thumbup:

Kad ćemo se bacit' na Wrath of the Righteous? :lol:
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#41062 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Riddle wrote: 17/05/2022 01:31
Averus wrote: 16/05/2022 22:31 Jarane kakva je ovo igra :oops:

Lika osamsto puta pogodiš, on počne šepati.
On s kraja grada pištoljem jedan metak i ubije me
Lose ti oruzje i oprema. Zato sam ti rekao da budes spreman za event. Jer sad imas u ponudi Classified Nomad set koji je sjajan za pocetnike.
Uninstall :D
Nemam ja vremena za grindanje, hoću da uživam u igrama. Možda je pogrešan momenat/raspoloženje. Dam šansu nekad u budućnosti.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45219
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#41063 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Tito_i_Partija wrote: 17/05/2022 02:27
Chmoljo wrote: 17/05/2022 00:56 ZAVRŠIO!!!

:D

moram reći da je zadnji fajt sa Lantern kingom bio presmješno lagan, vjerovatno sa razlogom da bi se moglo preigrati kraj igre. dosta je teže bilo Nyrissom, a još teže mi je bilo sa Farnirrasom.

i onaj duh, graditelj dvorca u Pitaxu.

elem, Pathfinder: Kingmaker, nakucanih 190 sati i nešto minuta, odlično iskustvo, vrlo bogata priča, i et. da se ne ponavljam, jer sam već pisao o svemu.

kraj mi je i dobar i loš: dobar jer je dosta detaljan.

loš je jer završava odmah nakon zadnje borbe, odnosno završava tekstualno i predstavlja konačan rezultat odluka. meni bi draže bilo da je neka fešta gdje se moglo sa svakim razgovarati, ono da se "oprosti" od likova. al haj...

joj jbt, tri mjeseca sam gulio ovu igru, biće šok upaliti nešto drugo :lol:
Čestitam. :thumbup:

Kad ćemo se bacit' na Wrath of the Righteous? :lol:
nekad u budućnosti. :D i za ovo sam govorio da ću igrati kad tad i evo, preigrah :D još sam sad mehaniku upratio. ok, znam da sam igrao na normal težini, koja nije prezahtjevna, ali opet se da naučiti. npr. pri kraju igre sam se tako fino uhodao da sam borbe znao završavati sa jednim ili nijednim primljenim hitom. a posebno sam koristio Nok-Nokovu sposobnost da udara istovremeno sa drugim likom, tako da sam poprilično naučio da pozicioniram kompanjone da budem što efikasniji umjesto brutalne sile.

inače završio sam i Project Wingman u međuvremenu... mislim, "završio", jer je Bossfight takav da bosa moraš tri puta ubiti, a posljednja inkarnacija je toliko teška, da mi ne pada na pamet da se zajebavam, jer kad ga ubiješ dobiješ porukicu: fala vam što se igrali ovu igru.

mrš!
Project Lucian
Posts: 590
Joined: 28/04/2022 09:03

#41064 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Project Lucian »

Tito_i_Partija wrote: 16/05/2022 17:07
ferratilis wrote: 16/05/2022 16:49
:D
Image
Tu sam te ček'o. :D

:lol: :lol: :lol:
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
Riddle
Posts: 8178
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#41065 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Riddle »

Averus wrote: 17/05/2022 09:02Uninstall :D
Nemam ja vremena za grindanje, hoću da uživam u igrama. Možda je pogrešan momenat/raspoloženje. Dam šansu nekad u budućnosti.
Šokiran sam. :mrgreen:
Project Lucian
Posts: 590
Joined: 28/04/2022 09:03

#41066 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Project Lucian »

Riddle wrote: 17/05/2022 12:14
Averus wrote: 17/05/2022 09:02Uninstall :D
Nemam ja vremena za grindanje, hoću da uživam u igrama. Možda je pogrešan momenat/raspoloženje. Dam šansu nekad u budućnosti.
Šokiran sam. :mrgreen:
I ja u zadnje vrijeme samo ssingle playere igram, smaraju me ti multiplayeri.
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#41067 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Ja sam i Division igrao kao singleplayer :D
Al' jebeš ti igru u kojoj likovi prime 50 metaka u glavu i nikom ništa... Pa makar mu nabij kakvu kacigu, nekakvu zaštitu, pa da kažem okej

Sad počeo Hitman (2016), pa valjda neće biti treća igra u nizu koju preskočim :oops:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41068 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Chmoljo wrote: 17/05/2022 10:51
Tito_i_Partija wrote: 17/05/2022 02:27

Čestitam. :thumbup:

Kad ćemo se bacit' na Wrath of the Righteous? :lol:
nekad u budućnosti. :D i za ovo sam govorio da ću igrati kad tad i evo, preigrah :D još sam sad mehaniku upratio. ok, znam da sam igrao na normal težini, koja nije prezahtjevna, ali opet se da naučiti. npr. pri kraju igre sam se tako fino uhodao da sam borbe znao završavati sa jednim ili nijednim primljenim hitom. a posebno sam koristio Nok-Nokovu sposobnost da udara istovremeno sa drugim likom, tako da sam poprilično naučio da pozicioniram kompanjone da budem što efikasniji umjesto brutalne sile.
Drago mi je da si to usavršio, jer Dungeons & Dragons sistem nije baš za svakoga. Meni lično je oduvijek bio nešto najbolje u gamingu.

Mada treb'o si igru razvuć' još malo, šta ćemo sad sa Raigorom, pašće nam u depresiju. :lol:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41069 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Averus wrote: 17/05/2022 12:29Sad počeo Hitman (2016), pa valjda neće biti treća igra u nizu koju preskočim :oops:
Javi kakav je Hitman, baš kontam ovih dana da ga probam.

I ja sam počeo da odustajem od igara umjesto da se tjeram da ih završim. Kad sam završio DOS2, prob'o opet da igram Katana Zero, koji sam nekad počeo pa stao. Igra je dobar platformer, stil je super, muzika je ODLIČNA, al' je igra teška do bola. Uninstall.

Onda skinem Manhunt, koji sam isto nekad igr'o al' nisam nikad završio. Atmosfera je jako dobra, Brian Cox je fenomenalan, al' je igra tako nekako clunky, nepristupačna, k'o da imaš neki hendikep dok igraš. Možda je pregazilo vrijeme, al' je za stealth igru jako loše. Uninstall.

I onda sinoć počnem Bioshock 2, u namjeri da završim tu seriju koju sam nekad počeo. Zasad dobra, al' da li se meni čini il' je igra teža od prvog dijela?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45219
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#41070 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Tito_i_Partija wrote: 17/05/2022 14:00
Chmoljo wrote: 17/05/2022 10:51

nekad u budućnosti. :D i za ovo sam govorio da ću igrati kad tad i evo, preigrah :D još sam sad mehaniku upratio. ok, znam da sam igrao na normal težini, koja nije prezahtjevna, ali opet se da naučiti. npr. pri kraju igre sam se tako fino uhodao da sam borbe znao završavati sa jednim ili nijednim primljenim hitom. a posebno sam koristio Nok-Nokovu sposobnost da udara istovremeno sa drugim likom, tako da sam poprilično naučio da pozicioniram kompanjone da budem što efikasniji umjesto brutalne sile.
Drago mi je da si to usavršio, jer Dungeons & Dragons sistem nije baš za svakoga. Meni lično je oduvijek bio nešto najbolje u gamingu.

Mada treb'o si igru razvuć' još malo, šta ćemo sad sa Raigorom, pašće nam u depresiju. :lol:
ma meni je drastično popravio ugođaj promjena na turn-based. ok, moglo je i uz stalno pauziranje kao što sam gledao da ljudi igraju Pillars na taj način, ali ja jednostavno nisam mogao upratiti sve te cake. e sad bih možda i mogao igrati real time, tek kada sam skontao: aha vidiš, ovaj udari jer ima taj ability, aha ovaj spell ovako šljaka, aha jedna runda nije jedan udarac nego ovisi od tog i tog itd...

jednostavno sam se pomirio sa tim da nemam dovoljno vremena da guram neke teške nivoe i da se ustručavam olakšati sebi. i da budem iskren, da mi gaming iskustvo ne bude stres, grind ili još jedna obaveza koju imam u životu.

svakako tebi i feri hvala na preporukama i insistiranju da su ovo dobre igre. svakako bih preporučio svakome ko za razliku od Raigora podnosi čarobnjake, zmajeve, čarobno prstenje i ostali fantasy folklor. :D

a ako me ne odbije zastarjela grafika (a mislim da ne bi trebala i da sam poprilično tolerantan u tom pogledu) mislim da bih nekad u budućnosti mogao pokušati opet i Dragon Age Origins :) ješčuo @Averuse, saradniče Vačmodžoa :D
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#41071 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Čmoljo, Dragon Age se ne proba, nego živi :D

Code: Select all

https://www.nexusmods.com/dragonage/mods/686
https://www.nexusmods.com/dragonage/mods/15/
https://www.nexusmods.com/dragonage/mods/577/
https://www.nexusmods.com/dragonage/mods/664/
@Tito_i_Partija jeste, ja mislim da je mrvicu teži b2 od prvog Bioshock-a. Tehnički je bolje odrađen, ali mene je malo smorio što se dešava haman na istoj lokaciji kao i prvi :D
Ali kad ga završiš biće ti drago.
Treći je isto odličan.

Izguraj da se udubiš u igru i nećeš se pokajati što si ga odigrao.
Ovo ti govori neko ko FPS igre veeeeeeeoma teško konzumira. Ja sam Bioshock igrao isto kao Dishonored - trudio se da što više budem sneaky i tih :lol:



Čak mislim da negdje na temi imaš moj review Bioshock dvice ako se ne varam :zoka: 8-) :D
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#41072 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by arnes_king »

Ja kad god u ovu temu udjem spominju se 3-4 iste, stare igre. Jel stvarno to sve sto igrate i ako jeste sta je fazon?

Kupite masine od 1000-2000KM i to je onda samo za ukrasa?
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#41073 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by soha96 »

arnes_king wrote: 17/05/2022 15:27 Ja kad god u ovu temu udjem spominju se 3-4 iste, stare igre. Jel stvarno to sve sto igrate i ako jeste sta je fazon?

Kupite masine od 1000-2000KM i to je onda samo za ukrasa?
Ista reakcija :D
User avatar
Spiritbreaker
Posts: 1503
Joined: 24/06/2020 14:41

#41074 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Spiritbreaker »

Stare igre imaju ono sto nove nikad nece imat -dušu!
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#41075 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by arnes_king »

Spiritbreaker wrote: 17/05/2022 15:52 Stare igre imaju ono sto nove nikad nece imat -dušu!
:?
Post Reply