Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
263
50%
 
Total votes: 526

soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#37851 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by soha96 »

Averus wrote: 10/09/2021 08:49 Skoro sve će PS ekskluzive ići i za PC, samo će portovi ići dosta kasnije

Sony PS ima već Steam page, tako da :)
Pa necu kasnije, hocu odmah :D

Kakva je ovo privatizacija Star Warsa, nije im SW GOW, HZD i slicne gluposti. :bih:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45447
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#37852 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Tito_i_Partija wrote: 10/09/2021 09:13
Chmoljo wrote: 09/09/2021 23:40

Stani ba, ti igras solo ove dzidze? :shock:

Osim toga, meni su bila super medjusobna podjebavanja u PoE :D
It's the only way I play, baby. :-D

Razumijem ja da propustam poneku interakciju i dio price, al' ne mogu ba. Nimalo mi se ne da konstantno riktat', podesavat', i zajebavat' se oko individualne taktike svakog clana grupe svake dvije-tri sekunde da bi onda pauzir'o pa opet sve tako dok ne pobijem sve na bojnom polju. To mi je apsolutno dosadan i repetitivan proces i nije mi nimalo zabavan. I ne samo borba, nego i prosta navigacija kroz uske tunele tamnice zna bit' itekako frustrirajuci problem u bilo kojem RPG-u ako igras sa grupom.

S druge strane igranje solo donosi sa sobom i puno prednosti, pogotovo u D&D igrama. Ne dijelis XP sa drugim clanovima grupe, tako da levelujes puno brze. Ne dijelis blago i opremu sa drugima, tako da ulazes sve sto imas u samo jedan karakter. A volim i dodatni izazov koji solo gameplay pruza.

Pathfinder: Kingmaker je odlican u tome da ne zahtjeva od tebe da imas konstantno kompanjone kraj sebe ako hoces da imas uvid u njihovu situaciju i da budes dio njihove price. Nego, kad postanes baron, oni ti dodju sa problemom i pitaju te za pomoc. Onda ako pristanes da pomognes (a treb'o bi pogotovo ako je jedan od tvojih savjetnika u pitanju) vas dvoje odete na lice mjesta i rijesite problem, dobijes XP/nagradu, i to je to do sledeceg cina. Jako dobar sistem koji te ne veze ni za sta trajno.
Auuu, pa kako rjesavas vise neprijatelja? Jesi Mastera u PoE sam ubio? :shock:

Vjeruj mi da sam mislio da je PoE ono must play sa kompanjonima. Dok nisam uzeo svih sest mucio sam se.

Poslije je puno lakse islo. Ali stoji da mikromenadzment u borbi ubija taj neki flow same borbe.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11039
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#37853 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Chmoljo wrote: 10/09/2021 09:22
Tito_i_Partija wrote: 10/09/2021 09:13

It's the only way I play, baby. :-D

Razumijem ja da propustam poneku interakciju i dio price, al' ne mogu ba. Nimalo mi se ne da konstantno riktat', podesavat', i zajebavat' se oko individualne taktike svakog clana grupe svake dvije-tri sekunde da bi onda pauzir'o pa opet sve tako dok ne pobijem sve na bojnom polju. To mi je apsolutno dosadan i repetitivan proces i nije mi nimalo zabavan. I ne samo borba, nego i prosta navigacija kroz uske tunele tamnice zna bit' itekako frustrirajuci problem u bilo kojem RPG-u ako igras sa grupom.

S druge strane igranje solo donosi sa sobom i puno prednosti, pogotovo u D&D igrama. Ne dijelis XP sa drugim clanovima grupe, tako da levelujes puno brze. Ne dijelis blago i opremu sa drugima, tako da ulazes sve sto imas u samo jedan karakter. A volim i dodatni izazov koji solo gameplay pruza.

Pathfinder: Kingmaker je odlican u tome da ne zahtjeva od tebe da imas konstantno kompanjone kraj sebe ako hoces da imas uvid u njihovu situaciju i da budes dio njihove price. Nego, kad postanes baron, oni ti dodju sa problemom i pitaju te za pomoc. Onda ako pristanes da pomognes (a treb'o bi pogotovo ako je jedan od tvojih savjetnika u pitanju) vas dvoje odete na lice mjesta i rijesite problem, dobijes XP/nagradu, i to je to do sledeceg cina. Jako dobar sistem koji te ne veze ni za sta trajno.
Auuu, pa kako rjesavas vise neprijatelja? Jesi Mastera u PoE sam ubio? :shock:

Vjeruj mi da sam mislio da je PoE ono must play sa kompanjonima. Dok nisam uzeo svih sest mucio sam se.

Poslije je puno lakse islo. Ali stoji da mikromenadzment u borbi ubija taj neki flow same borbe.
PoE sam poceo da igram, al' mi se nije svidio taj njihov sistem, tako da sam brzo odust'o. Probacu nekad opet.
User avatar
House
Posts: 46685
Joined: 17/03/2010 15:36

#37856 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by House »

arnes_king wrote: 10/09/2021 10:20
:igrac:
User avatar
Ultraviolent
Posts: 1615
Joined: 24/04/2015 20:18
Location: Somewhere I Belong

#37857 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Ultraviolent »

REDDEVILS wrote: 09/09/2021 17:24 Image
To mi raaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadi

:thumbup:
User avatar
House
Posts: 46685
Joined: 17/03/2010 15:36

#37858 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by House »

a mogli su ubaciti uncharted: the nathan drake collection :skoljka:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72764
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#37860 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Velkoski »

haha, stiže transvestit Revan :mrgreen:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45447
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#37861 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

bah, onog trenutka kad prestane potreba za paradiranjem i kada silovanje inkluzije ne bude slučaj, tek tada će ove zajednice istinski biti ravnopravne.

zbog lične koristi i vlastite promocije ovakvi smradovi samo podstiču veću mržnju prema onima koji ih kao brane. ko cukoljupci kada su od grada napravili azil za pse i pustili ih da postanu bijesne zvijeri.
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#37862 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by l33t »

Chmoljo wrote: 10/09/2021 23:24 bah, onog trenutka kad prestane potreba za paradiranjem i kada silovanje inkluzije ne bude slučaj, tek tada će ove zajednice istinski biti ravnopravne.

zbog lične koristi i vlastite promocije ovakvi smradovi samo podstiču veću mržnju prema onima koji ih kao brane. ko cukoljupci kada su od grada napravili azil za pse i pustili ih da postanu bijesne zvijeri.
Odlično poređenje :thumbup: Dosta igara je samo po sebi bilo inkluzivno, pogledaj Mass Effect ejlijeni sise guzovi razne rase i slično a niko nije trebao vikati i tweetati da se rewritea scenarij :run:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45447
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#37863 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Bez vike nema skretanja paznje na sebe. Bez skretanja paznje pada cijena.

Ta, nece kvalitet biti presudan, vec inkluzija...
User avatar
BaDa
Posts: 2339
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#37864 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by BaDa »

NBA 2K22-CODEX :D
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#37865 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Bas tako @Chmoljo
Ovo sto rade doslovno proizvodi kontra efekt.
Ne treba pretjerivati ni u cemu...
DonieBrasco
Posts: 15361
Joined: 31/08/2016 16:09

#37866 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

Image

Znaci ipak nece biti samo ekskluziva za PS5 nego ce i PS4 da dobije igru sto znaci da ce performanse igre, grafika, fizika i ostalo biti reduciarane da bi se hardver PS4 mogao sa time izboriit.

Pare, pare, pare ... :-)

Ja nikad nisam posjedovao konzolu tipa PS ili Xbox jer sam vise za kompjuter, ali mi je u sjecanju ostao Gran Tursimo 4 nekada davno na PS2 kod jarana sto smo igrali, i mogu reci da mi je bas krivo sto nova igra ne postoji za komjuter nije mi jasno da nikad nisu bile ni starije a tako veliki naslov - sta razmislja taj proizvođac iste.
ProgramskiJezik
Posts: 564
Joined: 07/03/2019 13:47

#37867 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ProgramskiJezik »

DonieBrasco wrote: 11/09/2021 12:14 Image

Znaci ipak nece biti samo ekskluziva za PS5 nego ce i PS4 da dobije igru sto znaci da ce performanse igre, grafika, fizika i ostalo biti reduciarane da bi se hardver PS4 mogao sa time izboriit.

Pare, pare, pare ... :-)

Ja nikad nisam posjedovao konzolu tipa PS ili Xbox jer sam vise za kompjuter, ali mi je u sjecanju ostao Gran Tursimo 4 nekada davno na PS2 kod jarana sto smo igrali, i mogu reci da mi je bas krivo sto nova igra ne postoji za komjuter nije mi jasno da nikad nisu bile ni starije a tako veliki naslov - sta razmislja taj proizvođac iste.
naravno da je pare.. pa Horizon Forbiden West novi ce imati PS4 verziju koja ce kostat 60$ a i Ps5 verziju koja je 70$ pa ti vidi..
DonieBrasco
Posts: 15361
Joined: 31/08/2016 16:09

#37868 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

U nedostatku grafickih kartica za PC, suosjecam se sa vlasnicima PS5 i novog Xboxa sto cete biti uskraceni za bolje i kvalitetnije igre zbog profita.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#37869 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by arnes_king »

ProgramskiJezik wrote: 11/09/2021 12:19
DonieBrasco wrote: 11/09/2021 12:14 https://i.ibb.co/Fhs2WnD/image-8.png

Znaci ipak nece biti samo ekskluziva za PS5 nego ce i PS4 da dobije igru sto znaci da ce performanse igre, grafika, fizika i ostalo biti reduciarane da bi se hardver PS4 mogao sa time izboriit.

Pare, pare, pare ... :-)

Ja nikad nisam posjedovao konzolu tipa PS ili Xbox jer sam vise za kompjuter, ali mi je u sjecanju ostao Gran Tursimo 4 nekada davno na PS2 kod jarana sto smo igrali, i mogu reci da mi je bas krivo sto nova igra ne postoji za komjuter nije mi jasno da nikad nisu bile ni starije a tako veliki naslov - sta razmislja taj proizvođac iste.
naravno da je pare.. pa Horizon Forbiden West novi ce imati PS4 verziju koja ce kostat 60$ a i Ps5 verziju koja je 70$ pa ti vidi..
Ali ces moci kupiti PS4 verziju i besplatno uradit upgrade na PS5 verziju :D I mene malo frustrira ovo sto nas i dalje prosla generacija drzi i vuce dole, ali opet najavljene igre super izgledaju i zbog tog se jos vise radujem pravim next gen (current) igrama.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#37870 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by arnes_king »

Ako neko koristi dualsense na PC ima ovaj program/driver koji omogucuje koristenje hapticnih vibracija i triggera. Do sada sam koristio ds4windows, koji radi odlican posao, ali ovaj dualsensex nudi vise mogucnosti i cak je napravljena demo igra za PC gdje se moze vidjeti kako radi u praksi. Takodjer je omoguceno developerima igara da dodaju podrsku za to sve koristeci ovaj program.

https://paliverse.itch.io/dualsensex-game-demo

ProgramskiJezik
Posts: 564
Joined: 07/03/2019 13:47

#37871 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ProgramskiJezik »

arnes_king wrote: 11/09/2021 13:32
ProgramskiJezik wrote: 11/09/2021 12:19

naravno da je pare.. pa Horizon Forbiden West novi ce imati PS4 verziju koja ce kostat 60$ a i Ps5 verziju koja je 70$ pa ti vidi..
Ali ces moci kupiti PS4 verziju i besplatno uradit upgrade na PS5 verziju :D I mene malo frustrira ovo sto nas i dalje prosla generacija drzi i vuce dole, ali opet najavljene igre super izgledaju i zbog tog se jos vise radujem pravim next gen (current) igrama.
hah, placas 10$ za upgrade horizon na sa ps4 na ps5 makar je tako Sony rekao?

A sto se tice grafike iskreno nije toliko velik skok, mislim od PS3 do PS4 nije bio velik skok kao PS2 na PS3.. medjutim na PC sam i igram vecinom sad sa RTX stvarima i mogu rec da je to fkt poboljsalo atmosferu u igrama, mada sam dosad samo COD igrao sa RTX :D

EDIT: Vidim da su povukli tu odluku haha
User avatar
ferratilis
Posts: 7264
Joined: 25/11/2013 16:48

#37872 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

@Tito_i_Partija Hargulka me dobro namucio na Challenging tezini, dok mi nije pukao film i iskoristio sam svaki moguci buff. Ima visok will save, ne rade Hold Person, Grease, Web i slicni spellovi. Ali su zato Haste, Stoneskin, Archon's Aura, Prayer, Bane i Doom odradili posao :izet:

Odlican boss :thumbup:
Image
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#37873 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Raigor Stonehoof »

Poceo sam Mass Effect, skino legendary :)

Nekad davno poceo i odustao, sad lagano reko da krenem jednu po jednu.
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#37874 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Raigor Stonehoof wrote: 11/09/2021 22:57 Poceo sam Mass Effect, skino legendary :)

Nekad davno poceo i odustao, sad lagano reko da krenem jednu po jednu.
Zavidim ti. Uzivaj i budi spreman da ti ostane rupa u srcu i dusi nakon sto ih zavrsis :D






Nego, jel se ovo neko s teme okupio da pravi Chmoljinu dream igru? :lol:

https://www.reddit.com/r/bih/comments/p ... cena_u_bih
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11039
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#37875 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

ferratilis wrote: 11/09/2021 22:46 @Tito_i_Partija Hargulka me dobro namucio na Challenging tezini, dok mi nije pukao film i iskoristio sam svaki moguci buff. Ima visok will save, ne rade Hold Person, Grease, Web i slicni spellovi. Ali su zato Haste, Stoneskin, Archon's Aura, Prayer, Bane i Doom odradili posao :izet:
Hargulka ustvari nema veliki Will save, i to mu je slaba tacka. Njegov imunitet na Grease, Web, i Hold Person dolaze od njegovog oruzja, Mallet of Woe, koji mu daje trajni Freedom of Movement efekat.

https://pathfinderkingmaker.fandom.com/ ... ll_Trouble
Many of the tactics which have been recommended for difficult fights in this guide aren't going to work against Hargulka due to his Mallet of Woe, which prevents the player from taking advantage of his low reflex and will saves with spells such as Grease, Web, or Hold Person. Additionally his fire immunity makes some otherwise effective damage spells such as Scorching Ray and Fireball useless, and his absurd fortitude save bonus negates spells such as Stinking Cloud, Blindness, or Sound Burst. Hargulka's attack bonus is probably the highest the player has encountered yet as well, so even a well geared tank may get hit; to compensate for this, spells which reduce attack bonus such as Archon's Aura, Bane, Prayer, or Doom can be used to stack penalties on him since his will save is fairly low. Casting spells such as Blur or Displacement on characters that are likely to engage Hargulka in melee can be a massive boon, and a Haste spell can only make things easier on all fronts.

Dealing with Tartuk is easier, but still no simple matter. Your former rival is as annoying as ever, boasting a high armor class, the ability to buff Hargulka and himself with a Haste spell, and the ability to debuff the party with spells such as Blindness or Hold Person. Fortunately Tartuk doesn't have a lot of hit points, and his will save is low enough that he is susceptible to a Hold Person spell himself, which negates his armor class
Ja prvo sredim Tartuka, i to moras sto prije da mu prekines njegov prvi spell, Haste, jer je ubrzani Hargulka 10x tezi za pobijedit'. Sa mojom Monster Tactician of Urgathoa sam ga prilicno brzo sredio, jer summons sa teamwork feats su odlicni i drze ga na distanci dok ga ja marisem iz druge linije sa Fauchard + Bane Weapon.

Sa hasteovanim Eldrich Archerom je bilo jos lakse, jer ako skines Tartuka na vrijeme, sto je priliko lahko na ranged, mozes Hargulku cak i kite-ovati. I plus imas Mirror Image i ostale Magus buffove.
Post Reply