Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
263
50%
 
Total votes: 526

Mr.Fundamental
Posts: 561
Joined: 21/04/2009 18:48

#43726 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Mr.Fundamental »

Možda jedno glupo pitanje, ali ipak da pokušam :-D

Našao sam jednu dobru ponudu za EU Steam key, za koju mi piše da se ne može u BiH aktivirati. Međutim, pošto imam VPN, mogu prebaciti IP adresu u EU i tada mi piše da mogu aktivirati key. Da li mi je to sigurna opcija, ili da ipak da tražim global key?
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11039
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#43727 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Uništiše čovjeku život, a sad ispade da su lagale. :-)

https://www.forbes.com/sites/erikkain/2 ... 1626f155d8
Back in June of 2021 I reported on video game writer Chris Avellone’s libel lawsuit against two women who had accused Avellone of sexual assault on Twitter. Avellone publicly denied the accusations and announced he was taking both women to court over their statements.

Now, nearly two years later, the case has been settled. Avellone’s accusers, Karissa Barrows and Kelly Bristol, have signed a joint statement retracting their previous claims on social media and clearing Avellone of any wrongdoing. A seven-figure payment to Avellone is part of a confidential settlement between the parties.

In a blog post titled “Joint Statement From Karissa Barrows, Kelly Bristol,and Chris Avellone” Avellone writes:

“The parties resolved the matter and claims were dismissed with prejudice pursuant to a confidential settlement that provides for a seven-figure payment that includes the return of the attorney fee award entered against Mr. Avellone in California.

“I understand that Ms. Barrows has requested to retract her comments to the media about me.”

I have received a copy of the below statement from Mr. Avellone’s lawyers.

The statement from Barrows and Bristol reads:

“After engaging with Mr. Avellone, we have prepared the following statement:

“Mr. Avellone never sexually abused either of us. We have no knowledge that he has ever sexually abused any women. We have no knowledge that Mr. Avellone has ever misused corporate funds. Anything we have previously said or written about Mr. Avellone to the contrary was not our intent. We wanted to support women in the industry. In so doing, our words have been misinterpreted to suggest specific allegations of misconduct that were neither expressed nor intended. We are passionate about the safety, security and agency of women, minorities, LGBTQIA+ persons, and every other community that has seen persecution in the video game industry. We believe Mr. Avellone shares a desire to protect and uplift those communities. We believe that he deserves a full return to the industry and support him in those endeavors.”
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21556
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#43728 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by MarlboroGold »

Resident evil 4 remake je za sad odličan. Igrao sam ga jedno 3 sata. Preporuka definitivno
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72763
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#43729 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Velkoski »

10/10

treba rimejkat' sve ove dobre igre od prije ionako, nema fule :mrgreen:
DonieBrasco
Posts: 15356
Joined: 31/08/2016 16:09

#43730 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

Vjerovatno ce biti jos RE remake-ova ali mislim da prije toga RE 9 izlazi.

2,3, 4 su vrh odrađeni, vidjet cemo da li je naredni 1 ili 5.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21556
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#43731 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by MarlboroGold »

Onako dobru četvorku su učinili još boljom. Capcom je car kad je u pitanju remake bez sumnje.
Još da hoće biti remake Code Veronica i dosta. Može i 1 iako sam igrao i original i remaster.

I od mene 10/10.
User avatar
ferratilis
Posts: 7264
Joined: 25/11/2013 16:48

#43732 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Dzaba ti pare, steta je vec nanesena. Tacno se u Wrathfinderu vidi da njega nije bilo. Nikad u industriji video igara nece biti boljeg pisca.

https://www.pcgamer.com/chris-avellone- ... isconduct/
Chris Avellone accepts 'seven-figure payment' to settle libel suit with those who accused him of sexual misconduct
By Rich Stanton published about 1 hour ago
"We believe that he deserves a full return to the industry and support him in those endeavors."
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11039
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#43733 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Završio sa Greedfall, oko 45 sati mi je trebalo.

Igra je jako dobra, pis'o sam ovde osvrt kad sam im'o otprilike desetak sati u njoj. Ima tu ponekih mana, vidi se da igra nije AAA, al' nije ništa strašno. Ponajviše ima falinki u quest designu: ono što mi je možda najviše smetalo u designu igre je to da se baš puno hoda. Questovi imaju previše progresnih tački, znači nije ono staro provjereno dobij quest od tačke A, odeš na tačku B da ubiješ/pokupiš/uradiš/saznaš nešto, pa se vratiš na tačku A da dobiješ nagradu, već to nekad zna ić' gotov u nedogled preko cijelog svijeta to tačke Ž. Ovo su trebali bolje uradit'.

Takođe nema nekih pretjerano teških izbora da te muče k'o npr. u Witcher 3, gotov svi izbori se svode na good vs. evil. Al' u neku ruku je to i dobra stvar jer ovde nema onog glupog bait-and-switch izbora k'o što ga je bilo na tone u W3: ako u Greedfall napraviš dobar izbor, možeš bit' siguran da će ishod bit' dobar, a ne neka katastrofa 20 sati kasnije koja je van tvoje kontrole. Cijenim takvu iskrenost developera u ovom vremenu kad ih većina pokušava da kopira CDPR-ovo glupiranje oko etike i morala.

Što se tiče borbe, dobra je. Nije naravno Dark Souls, al' za igru koja se često poredi sa Dragon Age, combat u Greedfall je puuuuuuno bolji. Voice acting mi je se takođe svidio, vidi se da je se tu puno truda utrošilo. Sve u svemu, dobra igra. Još jednom se zahvaljujem drugu @ferratilis na igri. :)

Sad imam dva izbora za sledeću: Death Stranding ili Dishonored 2. Možda Death Stranding jer sam već cijeli Greedfall prohod'o, lakša će bit' tranzicija u pravi walking simulator. :lol:
User avatar
ferratilis
Posts: 7264
Joined: 25/11/2013 16:48

#43734 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Tito_i_Partija wrote: 30/03/2023 14:18 Još jednom se zahvaljujem drugu @ferratilis na igri.
:thumbup:
Drago mi je da si zavrsio igru, za razliku od nekih ovdje koje necemo imenovati. :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11039
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#43735 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

ferratilis wrote: 30/03/2023 14:52
Tito_i_Partija wrote: 30/03/2023 14:18 Još jednom se zahvaljujem drugu @ferratilis na igri.
:thumbup:
Drago mi je da si zavrsio igru, za razliku od nekih ovdje koje necemo imenovati. :D
Wrath of the Righteous na ljeto aBd. :) :thumbup:
User avatar
vaučer
Posts: 9120
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#43736 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by vaučer »

Ako ikad završim Sekiro smatrat ću to svojim najvećim gaming uspijehom u 30 godina igranja. Brutalna i brutalno dobra igra. Trenutno na Father Owl-u, jebeni trench warfare od borbe.
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#43737 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

E3 got cancelled
User avatar
Riddle
Posts: 8193
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#43738 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Riddle »

vaučer wrote: 30/03/2023 20:41 Ako ikad završim Sekiro smatrat ću to svojim najvećim gaming uspijehom u 30 godina igranja. Brutalna i brutalno dobra igra. Trenutno na Father Owl-u, jebeni trench warfare od borbe.
To je meni najteza borba u igri, teza i od zadnje. Owl koristi svaku tehniku koju bi i ti trebao znati u tom stadiju igre. Bori se bas kao shinobi i ne preza ni od cega.

Meni najbolja borba ipak ostaje Genichiro Ashina. To je lik koji te nauci da igras. Nema dalje osim preko njega.

Ja sam nedavno na Steamu kupio igru, pa je opet povremeno igram. Pauzirao sam mozda mjesec dana i mislim da sam stao kod onog viteza.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11039
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#43739 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Počeo Death Stranding. Šta je ovo braćo draga? Ovo uopšte nije igra, već jedan film sa ponekim elementima igre.

"Igraš" deset minuta, pa onda pola sata sjediš i gledaš cutscene. I sve tako.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18594
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#43740 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by SmokingMan »

Pa oduvijek je bio Cut scene game. Ako te ne naročito ne interesuju pojedinosti, samo skip. :D
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#43741 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Ironman_88 »

Tito_i_Partija wrote: 31/03/2023 13:57 Počeo Death Stranding. Šta je ovo braćo draga? Ovo uopšte nije igra, već jedan film sa ponekim elementima igre.

"Igraš" deset minuta, pa onda pola sata sjediš i gledaš cutscene. I sve tako.
Zadnji cuscene traje 1,5h. :lol: Ako već sada očajavaš, šanse su da se nećeš dobro provesti u igri.
User avatar
_coRey_
Posts: 657
Joined: 30/12/2013 10:36

#43742 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by _coRey_ »

Tito_i_Partija wrote: 31/03/2023 13:57 Počeo Death Stranding. Šta je ovo braćo draga? Ovo uopšte nije igra, već jedan film sa ponekim elementima igre.

"Igraš" deset minuta, pa onda pola sata sjediš i gledaš cutscene. I sve tako.
UPS Simulator
User avatar
ferratilis
Posts: 7264
Joined: 25/11/2013 16:48

#43743 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Tito_i_Partija wrote: 31/03/2023 13:57 Počeo Death Stranding. Šta je ovo braćo draga? Ovo uopšte nije igra, već jedan film sa ponekim elementima igre.

"Igraš" deset minuta, pa onda pola sata sjediš i gledaš cutscene. I sve tako.
Welcome to the world of Hideo Kojima.
Image
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11039
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#43744 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Ironman_88 wrote: 31/03/2023 14:20
Tito_i_Partija wrote: 31/03/2023 13:57 Počeo Death Stranding. Šta je ovo braćo draga? Ovo uopšte nije igra, već jedan film sa ponekim elementima igre.

"Igraš" deset minuta, pa onda pola sata sjediš i gledaš cutscene. I sve tako.
Zadnji cuscene traje 1,5h. :lol: Ako već sada očajavaš, šanse su da se nećeš dobro provesti u igri.
De ba nemoj zezat. Ozbiljno? :shock:

Mislim igra izgleda kvalitetno, produkcija je vrhunska nema šta, al' majka mu stara mog'o sam upalit' Netflix i odgledat' seriju, haman mi isto dođe k'o i ovo.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11039
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#43745 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

ferratilis wrote: 31/03/2023 14:57
Tito_i_Partija wrote: 31/03/2023 13:57 Počeo Death Stranding. Šta je ovo braćo draga? Ovo uopšte nije igra, već jedan film sa ponekim elementima igre.

"Igraš" deset minuta, pa onda pola sata sjediš i gledaš cutscene. I sve tako.
Welcome to the world of Hideo Kojima.
Image
Nevjerovatno je koliko ti ova igra tuvi u mozak da je ovo Hideo Kojima igra. Znači oko prvi sat igranja, kroz cijeli prolog, sam vidio njegovo ime jedno deset puta.

A Hideo Kojima Game
Directed by Hideo Kojima
Game Designed by Hideo Kojima
Casting Director Hideo Kojima
Original Story by Hideo Kojima
i tako dalje.

Ispada smiješno skroz. Nikad nisam vidio da jedan game designer ovoliko razbacuje svoje ime k'o da je neki blagoslov. Dobro je ba, eto napravio si igru, jel' još moram stavit' tvoju uramljenu sliku kraj monitora dok igram, da ne bi slučajno zaboravio ko mi daje ovo nezaboravno iskustvo? :-)
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#43746 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Ja instalirao Final Fantasy 8 (1999)... Prekucao 100 puta, ali sad hocu da dobijem achievemnts na Steamu :D

Razlog je jednostavan: Nista mi se ne igra :oops:
User avatar
JMGuti
Posts: 349
Joined: 26/04/2010 23:25

#43747 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by JMGuti »

ferratilis wrote: 17/03/2023 23:12
Dok su neke, kao npr. Doom i Quake, ostarile kao vino. Gameplay je i dalje top.
Ja dan danas igram Quake 3, uglavnom dm17 rail only, i što je više igram tu igru više volim. 2002. godine sam je igrao prvi put, 21 godina poslije i dalje koristim demo verziju za online igranje.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11039
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#43748 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Averus wrote: 31/03/2023 15:24 Ja instalirao Final Fantasy 8 (1999)... Prekucao 100 puta, ali sad hocu da dobijem achievemnts na Steamu :D

Razlog je jednostavan: Nista mi se ne igra :oops:
Ma ne počinje ti se ništa novo, jer valja izučavat' novi sistem od početka. Meni je tako svaki put kad trebam da počnem nešto novo, al' prođe to brzo.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72763
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#43749 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Velkoski »

Tito_i_Partija wrote: 31/03/2023 13:57 Počeo Death Stranding. Šta je ovo braćo draga? Ovo uopšte nije igra, već jedan film sa ponekim elementima igre.

"Igraš" deset minuta, pa onda pola sata sjediš i gledaš cutscene. I sve tako.
nisi valjda preskočio MGS serijal? :mrgreen:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11039
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#43750 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Velkoski wrote: 31/03/2023 15:53
Tito_i_Partija wrote: 31/03/2023 13:57 Počeo Death Stranding. Šta je ovo braćo draga? Ovo uopšte nije igra, već jedan film sa ponekim elementima igre.

"Igraš" deset minuta, pa onda pola sata sjediš i gledaš cutscene. I sve tako.
nisi valjda preskočio MGS serijal? :mrgreen:
Nisam im'o Playstation kad je bio vakat, tako da je ovo moj prvi sudar sa Sensei Kođimom.

#pcmasterrace
Post Reply