Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
263
50%
 
Total votes: 526

User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10998
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41776 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

:lol:
User avatar
House
Posts: 46627
Joined: 17/03/2010 15:36

#41777 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by House »

jel neko igrao stray?


ja čekam grafičku (rx 6600) i series controller.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8695
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#41778 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by SanskiBiser »

Image

u beta fazi testiranja krek. :D do kraja sedmice bi valjda trebala biti finalna verzija..
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10998
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41779 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Završio Sniper Elite 4. Igra je izuzetno zabavna, al' mi je kampanja baš prekratka bila. Trebali su imat' još možda 3-4 misije, al' eto, to je to. Završio za otprilike 14 sati, a ja baš igram sporo.

Za 5 dolara baš fina zabava. :)
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#41780 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Igram VtMB, kao Brujah. Najdosadniji klan, ali dobar za melee build.
Image
Image
Najbolji quest u cijeloj igri
Image
User avatar
geralt
Posts: 5146
Joined: 14/09/2017 12:45

#41781 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by geralt »

ferratilis wrote: 02/08/2022 15:51 Igram VtMB, kao Brujah. Najdosadniji klan, ali dobar za melee build.
Koristis li kakve modove? Znam da je dosta toga izaslo za VtMB, ali nikad ih nisam probao osim osnovnog community patcha.
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#41782 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

geralt wrote: 02/08/2022 15:56
ferratilis wrote: 02/08/2022 15:51 Igram VtMB, kao Brujah. Najdosadniji klan, ali dobar za melee build.
Koristis li kakve modove? Znam da je dosta toga izaslo za VtMB, ali nikad ih nisam probao osim osnovnog community patcha.
Samo Unofficial Patch, basic verzija, to svaki put koristim. Plus verzija dodaje neke stvari za koje nisam bas zainteresiran, npr. lakse boss borbe ili precice u nekim dijelovima igre. Znam da ima dosta grafickih modova, ali ne da mi se peglat s tim jer koliko zaista mozes uljepsat tako staru igru? Nije toliko ni ruzna, budimo realni.
User avatar
Averus
Posts: 20339
Joined: 13/02/2008 17:07

#41783 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Evo, pa uljepšavajte :D
https://www.nexusmods.com/vampirebloodlines

Ja baš u subotu drugarici rekao da obavezno odigra Bloodlines, jer voli vampirske igre, lore itd. :D
Odlična igra stvarno, samo šteta što je prošla neprimjetno jedno 10 godina zbog nekakvih prokletstava koja je prate
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10998
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41784 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Aktivižn ih zajeb'o. Dali im nezavršeni Source engine od Valvea koji su prvo morali da dograde za svoje svrhe, pa im onda nisu dali dovoljno vremena da ispeglaju sve. A igra je fakat za 10.
User avatar
Averus
Posts: 20339
Joined: 13/02/2008 17:07

#41785 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Za razliku od Kingdom Code: Debuggerence koji i da nema sve te bugove i probleme nije ni za 7/10 :oops:
Najubagovanija i neispeglanija igra koju sam ikad igrao.
Free Spirit
Posts: 354
Joined: 03/02/2014 20:01

#41786 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Free Spirit »

Averus wrote: 02/08/2022 17:00 Za razliku od Kingdom Code: Debuggerence koji i da nema sve te bugove i probleme nije ni za 7/10 :oops:
Najubagovanija i neispeglanija igra koju sam ikad igrao.
Ja nekim čudom nisam imao puno bugova. Doduše igrao sam ga tamam oko godinu dana nakon izlaska pa je većina popravljeno. Možda sam crash imao 2 puta onako i jedan quest je imao problem pa sam morao reloadat ali to je to. Izgleda da sam ja ekstra prošao, ovo mi je inače u top5 igara koje sam igrao u zadnje vrijeme :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45222
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#41787 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

ma problem koji @Averus ima je druge prirode:

naime, Kingdom Come je igra koja teži realnosti. i naravno u stvarnom životu nema crnog i bijelog.

on je garant opet htio nekim kurvama dijeliti stipendije, da budu dobre, fine i oprane, i zbagovo igru i sad mu svi drugi krivi.

jbg.
User avatar
Averus
Posts: 20339
Joined: 13/02/2008 17:07

#41788 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Doslovno pratio samo Quest Log i one "zadatke".
Da sam jedini, pa haj'.
https://www.google.com/search?q=rapota+bug+failed+game


Nisam još odustao, pred kraj sam, ali bgm igra je smeće.
Priča je smiješna, a "RADZIG IS YOUR FATHER" je najgluplji pokušaj twista koji sam ikad u životu vidio. Čak i gori od negativca Istvana (prvo pojavljivanje na početku igre je bilo jasno da je on taj, al' haj' dobro).
Da ne pričam o tome da Henry iste sekunde počne Radziga zvati ocem 24/7 :lol:
Digla se ćuna ovim wannabe hardcore igračima što je borba (kao) zajebana i što su osnovne mehanike "teške" (čitaj: nisu ih ispeglali), pa proglasiše igru boljom nego što jes'.


Igra ne poštuje igračevo vrijeme.
Igra ima samo jedan interesantan quest - a to je opijanje i orgije s onim ludim popom.
Likovi isprani ko truleks u kafani.
Henry najdosadniji glavni lik u historiji video igara.
Igra nema niti jedan jedini trenutak u kojem je prisutan "satisfying" osjećaj kad ubiješ nekog od protivnika. Doslovno padnu ko drvo i hajmo dalje.


Na to sve, igra ima više bugova nego modela drveća.
Developeri davno prestali da rade na njoj po principu "uzeo lovu i zaboravio".
Svaki drugi main quest ima neki bug, većina se "riješi" ponovnim pokretanjem starijih savegame-ova čiji je broj ne samo ograničen, nego i uslovljen brojem Savior Schnappsova koje imaš.


Ako je ovo proglašeno dobrom igrom, onda je Cyberpunk trebao biti proglašen savršenstvom. :zoka:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45222
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#41789 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Al fkt ne kontam kako si toliko bugova imao, jer ja nisam :D

I ne vidim ništa loše i padanju protivnika ko drvo, jer i padne ko drvo, znam kad sam ja ubijo.

:mrgreen:

Tebi je samo krivo što nisi mogao biti goody goody i sad bzvz rondaš

:mrgreen:
User avatar
Averus
Posts: 20339
Joined: 13/02/2008 17:07

#41790 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Hej pa i to

Pojebes Terezu, Stefaniju, onu konobaricu i poslije toga niko ništa
Isto da se nikad sreli nisu, genericki odgovori
Onaj Divish kao treba da bude neki humble and noble lord to look up to, lik jebeni cuckold, pod njegovim krovom ga zena vara, on tamo gladi muda sa kapetanom :lol:

Jebote igra, samo da je zavrsim vise :oops:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10998
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41791 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Ne znam da li sam svih ovih godina ikad vidio Haverusa da je ovako isfrustriran. Ovo je k'o da je neko Raigora natjer'o da igra Kingmaker.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10998
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41792 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Što se tiče mog igranja: sinoć instalir'o Watch Dogs 2, igr'o možda sat vremena, i posle toga uninstall. Igra je prepuna hakerskih zajebancija koje mi nisu nimalo zabavne, nikako mi nije legla. Možda nekad budem opet prob'o.

E onda sam počeo da igram Prey, na preporuku @ferratilis. Počeo prije par mjeseci pa stao jer mi je nešto drugo tada odvuklo pažnju, al' sad sam se baš udubio. Odlična igra, ima mi taj neki System Shock 2 šmek. Inače, gotov svaka Arkane igra mi liježe, moraću probat' Dark Messiah of Might & Magic.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#41793 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by soha96 »

Ja imao samo jedan bug, pred kraj igre kad je ona opsada nisam mogao nastaviti nikako kod jedne misije. Nasao na google neko rijesenje ne sjecam se. Uglavnom rijesio kroz par minuta i to je to. Jel igras narodnu verziju ili orginal i preko kojeg launchera?
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21492
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#41794 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by MarlboroGold »

Tito_i_Partija wrote: 03/08/2022 16:34 Što se tiče mog igranja: sinoć instalir'o Watch Dogs 2, igr'o možda sat vremena, i posle toga uninstall. Igra je prepuna hakerskih zajebancija koje mi nisu nimalo zabavne, nikako mi nije legla. Možda nekad budem opet prob'o.

E onda sam počeo da igram Prey, na preporuku @ferratilis. Počeo prije par mjeseci pa stao jer mi je nešto drugo tada odvuklo pažnju, al' sad sam se baš udubio. Odlična igra, ima mi taj neki System Shock 2 šmek. Inače, gotov svaka Arkane igra mi liježe, moraću probat' Dark Messiah of Might & Magic.
Odlična. Combat je ubjedljivo najzanimljiviji segment igre. Da je samo Skyrim imao takav combat gdje bi mu bio kraj...
Jbt zalediš pod, a kad protivnici trče prema tebi slome se na ledu i onda zabiješ mač u njih :mrgreen:
Ima raznih kombinacija kako ubiti protivnike, a na najtežem difficulty moraš puno više razmišljati i koristiti okolinu da bi ih mogao ubiti.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10998
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41795 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

MarlboroGold wrote: 03/08/2022 16:49
Tito_i_Partija wrote: 03/08/2022 16:34 Što se tiče mog igranja: sinoć instalir'o Watch Dogs 2, igr'o možda sat vremena, i posle toga uninstall. Igra je prepuna hakerskih zajebancija koje mi nisu nimalo zabavne, nikako mi nije legla. Možda nekad budem opet prob'o.

E onda sam počeo da igram Prey, na preporuku @ferratilis. Počeo prije par mjeseci pa stao jer mi je nešto drugo tada odvuklo pažnju, al' sad sam se baš udubio. Odlična igra, ima mi taj neki System Shock 2 šmek. Inače, gotov svaka Arkane igra mi liježe, moraću probat' Dark Messiah of Might & Magic.
Odlična. Combat je ubjedljivo najzanimljiviji segment igre. Da je samo Skyrim imao takav combat gdje bi mu bio kraj...
Jbt zalediš pod, a kad protivnici trče prema tebi slome se na ledu i onda zabiješ mač u njih :mrgreen:
Ima raznih kombinacija kako ubiti protivnike, a na najtežem difficulty moraš puno više razmišljati i koristiti okolinu da bi ih mogao ubiti.
Znači odatle dolazi taj njihov Immersive Sim izvor, po čemu su i poznati, jer doslovno u svakoj igri im je combat takav da ima kamaru načina kako da rokneš neprijatelja.

Probaj Prey ako nisi, odlična je. Nije mi jasno kako nije napravila veliki bum k'o što je recimo Dishonored, iako vidim da je svi hvale.
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#41796 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Ako je VtMB patio zbog toga sto je napravljen sa nedovrsenim Source engineom, onda je Dark Messiah suprotno, vrhunac onog sto je taj engine mogao postici sa animacijama i gameplayom. Arkane je uvijek stremio da im igre budu interaktivne kao Ultima Underworld, Dark Messiah je jedan od najboljih primjera upravo zbog enginea. Toliko su ga dobro savladali da su odusevili i Valve, koji ih je unajmio za jednu epizodu Half-Lifea, ali nazalost Valve se odlucio da otkaze epizodni format, iako je Arkane dosta toga vec uradio.

User avatar
Averus
Posts: 20339
Joined: 13/02/2008 17:07

#41797 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

soha96 wrote: 03/08/2022 16:37 Ja imao samo jedan bug, pred kraj igre kad je ona opsada nisam mogao nastaviti nikako kod jedne misije. Nasao na google neko rijesenje ne sjecam se. Uglavnom rijesio kroz par minuta i to je to. Jel igras narodnu verziju ili orginal i preko kojeg launchera?
Original, EPIC
Ali guglajuci, skontah da svi imaju neke bugove, a ja sam jedan od rijetkih koji ih ima skoro sve :lol:
Jedino sam preskocio bug koji se desava tokom misije Night Raid.

Btw Hans Capon isto nije los lik, kad se sve uzme u obzir :D

Ali je igra i dalje smece :lol:
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#41798 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by soha96 »

To ti je do Epica :D

Tamo dok pokrenes igru vec pregori racunar od onog zabagovanog launchera. :mrgreen:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45222
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#41799 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Tito_i_Partija wrote: 03/08/2022 16:11 Ne znam da li sam svih ovih godina ikad vidio Haverusa da je ovako isfrustriran. Ovo je k'o da je neko Raigora natjer'o da igra Kingmaker.
:lol:

Ne znam za vas, ali ja @Raigor Stonehoof odmah zamislim ko Johna McEnroa kad mu sudija dosudi out na čist njegov poen :mrgreen:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10998
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41800 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Chmoljo wrote: 03/08/2022 18:16
Tito_i_Partija wrote: 03/08/2022 16:11 Ne znam da li sam svih ovih godina ikad vidio Haverusa da je ovako isfrustriran. Ovo je k'o da je neko Raigora natjer'o da igra Kingmaker.
:lol:

Ne znam za vas, ali ja @Raigor Stonehoof odmah zamislim ko Johna McEnroa kad mu sudija dosudi out na čist njegov poen :mrgreen:
Nema ga nešto, haman je opet završio u paklu droge zvanom Dota 2. Malo je 5000 sati jbg, tek je počeo. :lol:
Post Reply