Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
263
50%
 
Total votes: 526

User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#38976 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by mirsek »

Koristi li neko Boosteroid cloud platformu za igrice, slicno GF Now ?
User avatar
House
Posts: 46627
Joined: 17/03/2010 15:36

#38977 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by House »



aleluja!
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#38978 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Da Chmoljo ne igra sam Kingmakera na temi, i ja sam krenuo nanovo. Motherless Tiefling/Slayer/Irori. Planiram ici na Slayer/Fighter/Dragon Disciple sa malo Bard Archeologist. Lawful Good. Itemi u pocetku su smece dok ne nabavim neki keen shortsword i uzmem Two Weapon Fighting :)

Image
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#38979 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

ferratilis wrote: 30/11/2021 22:31 Da Chmoljo ne igra sam Kingmakera na temi, i ja sam krenuo nanovo. Motherless Tiefling/Slayer/Irori. Planiram ici na Slayer/Fighter/Dragon Disciple sa malo Bard Archeologist. Lawful Good. Itemi u pocetku su smece dok ne nabavim neki keen shortsword i uzmem Two Weapon Fighting :)

Image
Ja ne znam da li sam dosad igr'o ijednu rasu osim Human. Extra feat i skillpoints su tako dobri da bez njih ne mogu. A i izgledaju mi "najnormalnije". :D
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#38980 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Nisu tiflinzi za bacit: fire, cold, electric resistance +5. I Motherless dobija +2 strength i wisdom. Plus, cisto da se malo promijeni. Svi igraju human i aasimar, dosadilo vise. Inspiracija za build mi je Aerushalae iz WotR koja je demon spawn ali pokusava biti dobra. :)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45221
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#38981 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Ja sam odradio prekvalifikaciju :mrgreen: u obicnog fightera i odabrao sam lawful good da bih mogao imati multiclass sa monkom. To sam odmah sad odradio jer sam vidio da je glulo duplati skillove obzirom da u ekipi imam samo cetvero.

U ekipi mi je moj lik, val, amira barbarka i nura. Kontam zamijeniti barbarku i staviti harrima jer bi mi dobro dosao heal spell.

Malo cu eksperimentisati. Tartuccia sam rokno ko kobolda.

Trebam otici do elk hrama, ubiti vepra... Tako, interesantno je. :-D uzivam u igranju, bjezim od fajtova koji su mi teski zasad. Otisao sam u elk hram i tamo me docekao medo i naravno pomete me, tek poslije vidim komentare da je kao moguce i sa levelom 3 da se rokne. A ja isao sa levelom 2 :lol:
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#38983 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Do nove godine dajem Humble Bundle-u još fore
Ali kako je krenulo, uskoro će da budu cancellovani. Prime je u dva mjeseca dao više zanimljivih igara nego HB za cijelu ovu godinu...
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4416
Joined: 21/02/2011 12:56

#38984 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by REDDEVILS »

Averus wrote: 01/12/2021 11:40 Do nove godine dajem Humble Bundle-u još fore
Ali kako je krenulo, uskoro će da budu cancellovani. Prime je u dva mjeseca dao više zanimljivih igara nego HB za cijelu ovu godinu...
Kod mene je Humble Bundle stalno na pauzi :lol:
Amazon Prime koristim vec tri mjeseca :)
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#38985 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by foxlife »

kakvih simulatora ima zanimljivih?
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#38986 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

REDDEVILS wrote: 01/12/2021 11:48
Averus wrote: 01/12/2021 11:40 Do nove godine dajem Humble Bundle-u još fore
Ali kako je krenulo, uskoro će da budu cancellovani. Prime je u dva mjeseca dao više zanimljivih igara nego HB za cijelu ovu godinu...
Kod mene je Humble Bundle stalno na pauzi :lol:
Amazon Prime koristim vec tri mjeseca :)
Ja sam na Prime-u već dvije godine ja msm
A HB sam prvi put u Novembru pauzirao :oops:
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#38987 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Chmoljo wrote: 01/12/2021 10:29 Ja sam odradio prekvalifikaciju :mrgreen: u obicnog fightera i odabrao sam lawful good da bih mogao imati multiclass sa monkom. To sam odmah sad odradio jer sam vidio da je glulo duplati skillove obzirom da u ekipi imam samo cetvero.

U ekipi mi je moj lik, val, amira barbarka i nura. Kontam zamijeniti barbarku i staviti harrima jer bi mi dobro dosao heal spell.

Malo cu eksperimentisati. Tartuccia sam rokno ko kobolda.

Trebam otici do elk hrama, ubiti vepra... Tako, interesantno je. :-D uzivam u igranju, bjezim od fajtova koji su mi teski zasad. Otisao sam u elk hram i tamo me docekao medo i naravno pomete me, tek poslije vidim komentare da je kao moguce i sa levelom 3 da se rokne. A ja isao sa levelom 2 :lol:
Da budem iskren, mislio sam da ces odustat, a ti vec radis multiclass. Svaka cast. :D :thumbup:

Harrim je dobar za act 1, ali cim Trisitian postane dostupan, odmah mu dam otkaz. Tristian je najbolji healer u igri. :)
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#38988 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Chmoljo wrote: 01/12/2021 10:29 Ja sam odradio prekvalifikaciju :mrgreen: u obicnog fightera i odabrao sam lawful good da bih mogao imati multiclass sa monkom. To sam odmah sad odradio jer sam vidio da je glulo duplati skillove obzirom da u ekipi imam samo cetvero.
Dobra odluka. Jesi naš'o build, il' ti to onako ofrlje? :-D

Mada i ako ideš pure Monk nećeš pogriješit', oni dobijaju kamaru bonusa, ofanzivnih i defanzivnih. Obavezno uzmi Crane Style i Crane Wing featove (i Crane Riposte ako bude bilo mjesta) i uključi Defensive Fighting. A dobra ti je odluka da ideš Lawful Good, jer LG Monkovi mogu da nose najbolji AC Robe u igri.

https://pathfinderkingmaker.fandom.com/ ... r%27s_Robe

Obavezno drži Perception, Persuasion i Trickery na maksimumu. Use Magic Device će ti isto pomoć, mada je taj skill važniji ako igraš solo. Ne mora sve bit' na jednom karakteru, mada je Perception toliko važan da bi ga maxir'o na dva karaktera. Jer ako jednom failaš skill check, ne možeš ga ponovit' dok ne dobiješ novi level, a bez Perceptiona nećeš moć otkrit' mnoga skrivena mjesta ni na world mapi ni na lokalnoj.
Last edited by Tito_i_Partija on 01/12/2021 15:15, edited 1 time in total.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#38989 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Averus wrote: 01/12/2021 11:40 Do nove godine dajem Humble Bundle-u još fore
Ali kako je krenulo, uskoro će da budu cancellovani. Prime je u dva mjeseca dao više zanimljivih igara nego HB za cijelu ovu godinu...
Ma jest', al' mada i ovo što Prime daje je manje-više ono što nam je već Epic dao. Control, Frostpunk, itd.
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#38990 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Qler »

Ja kupi Forza Horizon 4 - 18 dolara...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45221
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#38992 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Tito_i_Partija wrote: 01/12/2021 14:21
Chmoljo wrote: 01/12/2021 10:29 Ja sam odradio prekvalifikaciju :mrgreen: u obicnog fightera i odabrao sam lawful good da bih mogao imati multiclass sa monkom. To sam odmah sad odradio jer sam vidio da je glulo duplati skillove obzirom da u ekipi imam samo cetvero.
Dobra odluka. Jesi naš'o build, il' ti to onako ofrlje? :-D

Mada i ako ideš pure Monk nećeš pogriješit', oni dobijaju kamaru bonusa, ofanzivnih i defanzivnih. Obavezno uzmi Crane Style i Crane Wing featove (i Crane Riposte ako bude bilo mjesta) i uključi Defensive Fighting. A dobra ti je odluka da ideš Lawful Good, jer LG Monkovi mogu da nose najbolji AC Robe u igri.

https://pathfinderkingmaker.fandom.com/ ... r%27s_Robe

Obavezno drži Perception, Persuasion i Trickery na maksimumu. Use Magic Device će ti isto pomoć, mada je taj skill važniji ako igraš solo. Ne mora sve bit' na jednom karakteru, mada je Perception toliko važan da bi ga maxir'o na dva karaktera. Jer ako jednom failaš skill check, ne možeš ga ponovit' dok ne dobiješ novi level, a bez Perceptiona nećeš moć otkrit' mnoga skrivena mjesta ni na world mapi ni na lokalnoj.
Pa ti mi reko da je monk dobar :mrgreen: :mrgreen:

I hajd vidim da dosta raje radi multiclass, koji ne bih vjerovatno radio da mi je u partyju 6 likova. Kako ih je cetiri, kontam malo obogatiti ponudu.

I da, uglavnom idem naslijepo i na filing. Kontam da je i to car igre, pogotovo kad je prvi put. A trickeri mi je na nuri, perception na mom liku. Rasporedio sam na likove i forsiram to tako. To sam def skonto u pillars da treba imati specijaliste.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#38993 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by foxlife »

ferratilis wrote: 01/12/2021 19:03 Image
njoj ne treba simulator ona to uzivo :D
DonieBrasco
Posts: 15235
Joined: 31/08/2016 16:09

#38994 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

Na steamu po 5$ Euro truck simulator i American ts, sad ne znam sta je zabavnije za single player, ne da mi se glupirati online.

A cekam nadam se da ce oko Bozica Snow Runner biti jos jeftiniji da uzmem.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#38995 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Chmoljo wrote: 01/12/2021 19:36
Tito_i_Partija wrote: 01/12/2021 14:21

Dobra odluka. Jesi naš'o build, il' ti to onako ofrlje? :-D

Mada i ako ideš pure Monk nećeš pogriješit', oni dobijaju kamaru bonusa, ofanzivnih i defanzivnih. Obavezno uzmi Crane Style i Crane Wing featove (i Crane Riposte ako bude bilo mjesta) i uključi Defensive Fighting. A dobra ti je odluka da ideš Lawful Good, jer LG Monkovi mogu da nose najbolji AC Robe u igri.

https://pathfinderkingmaker.fandom.com/ ... r%27s_Robe

Obavezno drži Perception, Persuasion i Trickery na maksimumu. Use Magic Device će ti isto pomoć, mada je taj skill važniji ako igraš solo. Ne mora sve bit' na jednom karakteru, mada je Perception toliko važan da bi ga maxir'o na dva karaktera. Jer ako jednom failaš skill check, ne možeš ga ponovit' dok ne dobiješ novi level, a bez Perceptiona nećeš moć otkrit' mnoga skrivena mjesta ni na world mapi ni na lokalnoj.
Pa ti mi reko da je monk dobar :mrgreen: :mrgreen:

I hajd vidim da dosta raje radi multiclass, koji ne bih vjerovatno radio da mi je u partyju 6 likova. Kako ih je cetiri, kontam malo obogatiti ponudu.

I da, uglavnom idem naslijepo i na filing. Kontam da je i to car igre, pogotovo kad je prvi put. A trickeri mi je na nuri, perception na mom liku. Rasporedio sam na likove i forsiram to tako. To sam def skonto u pillars da treba imati specijaliste.
https://www.neoseeker.com/pathfinder-ki ... _Character

Build broj 10, staff monkster. Sa tim buildom sam prvi put završio igru solo. Ne baš identičan k'o taj, napravio sam par svojih modifikacija, al' ti ga možeš na normal slobodno koristit' kakav takav je.
User avatar
Project Sejuani
Posts: 771
Joined: 02/09/2021 10:06

#38996 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Project Sejuani »

Ja ne znam ko je od vas spomenuo da je Valhalla kratka, znači brate meni je preduuuuuuga. Mislim nije mi krivo, već ono ćisto zapažam, tek sam došao do Centa a imam još bruku onih pokrajina preoblikovat da mi budu allies. :D
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#38998 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Ovaj Prison Architect jos malo i pocet ce ga jehovini svjedoci donositi na vrata :lol:

Ovo ostalo zanimljivo bgm, hvala Epicu :D




Sad cekam jos Humble Bundle potez
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#38999 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Vidi Godfall sledeći, a skoro je izašla, bravo Epic.

Samo, vidim ima prilično niske ocjene na metacriticu. Oh well. :)
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#39000 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Godfall je pokusavao stvoriti neki hype, ali cim je izasao ostao je u ofsajdu
Post Reply