Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
264
50%
 
Total votes: 527

Project Lucian
Posts: 590
Joined: 28/04/2022 09:03

#41251 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Project Lucian »

Raigor Stonehoof wrote: 27/05/2022 15:55 Nisam igrao ovaj Elden Ring, ne privlaci me taj zanr pa necu sudit generalno o igri, ali brate ono sto sam vidio gameplaya i screenshotova, to bi moj Pentium MMX 266Mhz morao glatko moc pokrenut.

Igra je ruzna do bola, 3 boje i par nijansi, ne da gledat u sebe bukvalno. Lica ko u igrama iz 1998. Magle na sve strane. Veliki bos i po par manjih likova odjednom na ekranu. Sta je tu zahtjevno i jos izaziva stuttering na PC???
Kad te se averus dočepa sad. Gotov si.
User avatar
ferratilis
Posts: 7278
Joined: 25/11/2013 16:48

#41252 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Jednom veliki macevi, drugom ruzna grafika, ovo nema ni u nadrealistima jbt. :lol:

Jedna od najljepsih igara koje sam ikad vidio. Postoji razlika izmedju dobrog dizajna i onog sto svi zovu "dobra grafika" odnosno teksture visoke rezolucije. Istina je da je engine star i vrijeme je za novi, ali FromSoft je nedostatak tehnike uvijek nadomjestao vrhunskim dizajnom likova, oruzja, itema, i okruzenja. Stutter je vezan za DX12, nije to samo ER vec dosta novijih igara ima taj problem. To ce biti obiljezje ove generacije - shader compilation stutter. Uostalom, popravili su to, radi savrseno.

User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#41253 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Project Lucian wrote: 27/05/2022 17:20
Raigor Stonehoof wrote: 27/05/2022 15:55 Nisam igrao ovaj Elden Ring, ne privlaci me taj zanr pa necu sudit generalno o igri, ali brate ono sto sam vidio gameplaya i screenshotova, to bi moj Pentium MMX 266Mhz morao glatko moc pokrenut.

Igra je ruzna do bola, 3 boje i par nijansi, ne da gledat u sebe bukvalno. Lica ko u igrama iz 1998. Magle na sve strane. Veliki bos i po par manjih likova odjednom na ekranu. Sta je tu zahtjevno i jos izaziva stuttering na PC???
Kad te se averus dočepa sad. Gotov si.
Amm... Meni Elden Ring tacno isti dojam ostavlja kao i Raigoru
Meni su i Dark Souls preruzne igre i nikad nisam shvatio kako se neko tome divi...




A japanske maceve mi ne dirajte :D
Zato mene nervira vec odavno sto guraju bossove da u 90% slucajeva budu veci od vidljivog dijela igre (I'm looking at you FF). Kako je cactuar bio zajeban u starim igrama, a nema ga nista, cunga lunga...
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#41254 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by NecuVise »

Raigor Stonehoof wrote: 27/05/2022 15:55 Nisam igrao ovaj Elden Ring, ne privlaci me taj zanr pa necu sudit generalno o igri, ali brate ono sto sam vidio gameplaya i screenshotova, to bi moj Pentium MMX 266Mhz morao glatko moc pokrenut.

Igra je ruzna do bola, 3 boje i par nijansi, ne da gledat u sebe bukvalno. Lica ko u igrama iz 1998. Magle na sve strane. Veliki bos i po par manjih likova odjednom na ekranu. Sta je tu zahtjevno i jos izaziva stuttering na PC???
Ovo fazon reci mi da nisi igrao Elden Ring bez da mi kažeš da ga nisi igrao :D

Igra je odlična, grafika zadovoljavajuća. Svijet veličine pet igara a ne treba ti loading haman ni za jednu lokaciju osim ako se negdje teleportuješ. Tehničko dostignuće nikad nije bilo jača strana from software igara, to je tako pa ko prihvati prihvati, ko ne traži dalje. Zato je gameplay u samom vrhu industrije. FromSoftware igre su mi jedne od rijetkih jrpg da mi odgovaraju.
User avatar
ferratilis
Posts: 7278
Joined: 25/11/2013 16:48

#41255 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Averus wrote: 27/05/2022 18:36 A japanske maceve mi ne dirajte :D
Zato mene nervira vec odavno sto guraju bossove da u 90% slucajeva budu veci od vidljivog dijela igre (I'm looking at you FF). Kako je cactuar bio zajeban u starim igrama, a nema ga nista, cunga lunga...
Fazon je sto je za sve te ogromne maceve zasluzan Kentaro Miura. Od Final Fantasy do Soulsa, svi nose njegov utjecaj. Rip.
Image

I mene nerviraju ogromni bossovi, ER ih ima dosta. Da je Tito to naveo kao argument, mogao bi se lako sloziti. :D
User avatar
Riddle
Posts: 8196
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#41256 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Riddle »

Ja Elden Ring nisam igrao, pa ne mogu komentarisati iz licnog iskustva, ali sam pogledao jednu recenziju i so much empty space je ono sto je lik rekao, a to je stvarno moj prvi dojam. Kad god vidim da to neko igra, uglavnom se pjesaci. :mrgreen:
Project Lucian
Posts: 590
Joined: 28/04/2022 09:03

#41257 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Project Lucian »

Averus wrote: 27/05/2022 18:36
Project Lucian wrote: 27/05/2022 17:20

Kad te se averus dočepa sad. Gotov si.
Amm... Meni Elden Ring tacno isti dojam ostavlja kao i Raigoru
Meni su i Dark Souls preruzne igre i nikad nisam shvatio kako se neko tome divi...




A japanske maceve mi ne dirajte :D
Zato mene nervira vec odavno sto guraju bossove da u 90% slucajeva budu veci od vidljivog dijela igre (I'm looking at you FF). Kako je cactuar bio zajeban u starim igrama, a nema ga nista, cunga lunga...
Sorry meni se učinilo da si ti ljubitelj elden ringa i fromsoft igara.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#41259 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by soha96 »

Eto nastavka igre koja i izgleda kao igra iz godine u kojoj je objavljena. Jedva cekam. :D
DonieBrasco
Posts: 15505
Joined: 31/08/2016 16:09

#41260 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

Obzirom da je EA u pitanju ocekivanja drzati na nuli za bilo koju njihovu igru.

Ceka se NFS za ovu godinu da vidimo jesu li se tu opametili.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#41261 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by arnes_king »

DonieBrasco wrote: 28/05/2022 09:56 Obzirom da je EA u pitanju ocekivanja drzati na nuli za bilo koju njihovu igru.

Ceka se NFS za ovu godinu da vidimo jesu li se tu opametili.
Pa i Jedi fallen order je bila od EA, pa je bila super igra.
Project Lucian
Posts: 590
Joined: 28/04/2022 09:03

#41262 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Project Lucian »

Toliko imaju materijala da mogu napraviti extra igru a oni se i dalje drže skajvolker timeline-a ko pijan plota. Niđe veze majke mi.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11050
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41263 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

To mi najviše smeta otkako je Disney preuzeo franšizu. Jebali vam Skywalkeri sve po spisku više.

Kako je lijepo bilo kad smo imali KOTOR 1 i 2, a ko zna da li ćemo opet.
Project Lucian
Posts: 590
Joined: 28/04/2022 09:03

#41264 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Project Lucian »

Tito_i_Partija wrote: 28/05/2022 17:51 To mi najviše smeta otkako je Disney preuzeo franšizu. Jebali vam Skywalkeri sve po spisku više.

Kako je lijepo bilo kad smo imali KOTOR 1 i 2, a ko zna da li ćemo opet.
Ja mislim kad bi snimili film sa Revan temom da bi film bio mega hit. Bilo bi nešto slično Guardian of the Galaxy filmu sve bi iznenadio.
Project Lucian
Posts: 590
Joined: 28/04/2022 09:03

#41266 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Project Lucian »

ferratilis wrote: 28/05/2022 23:06 Image
Tebe i averusa sam ja pomiješao :)
User avatar
ferratilis
Posts: 7278
Joined: 25/11/2013 16:48

#41267 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Project Lucian wrote: 28/05/2022 23:24 Tebe i averusa sam ja pomiješao :)
Kako to jbg, Averus voli autice, ja igram samo ozbiljne stvari. Tipa Souls, Pathfinder, Doom, pa i Prey. :D
User avatar
House
Posts: 46725
Joined: 17/03/2010 15:36

#41268 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by House »

ferratilis wrote: 28/05/2022 23:52
Project Lucian wrote: 28/05/2022 23:24 Tebe i averusa sam ja pomiješao :)
Kako to jbg, Averus voli autice, ja igram samo ozbiljne stvari. Tipa Souls, Pathfinder, Doom, pa i Prey. :D
:mrgreen:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11050
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41269 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

ferratilis wrote: 28/05/2022 23:52
Project Lucian wrote: 28/05/2022 23:24 Tebe i averusa sam ja pomiješao :)
Kako to jbg, Averus voli autice, ja igram samo ozbiljne stvari. Tipa Souls, Pathfinder, Doom, pa i Prey. :D
Baš sam te se sjetio sinoć. Završio Bioshock Infinite, instalir'o Prey. Počeću kad završim Burial at Sea DLCove.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#41271 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by arnes_king »

Riddle wrote: 27/05/2022 19:11 Ja Elden Ring nisam igrao, pa ne mogu komentarisati iz licnog iskustva, ali sam pogledao jednu recenziju i so much empty space je ono sto je lik rekao, a to je stvarno moj prvi dojam. Kad god vidim da to neko igra, uglavnom se pjesaci. :mrgreen:
Odigrao sam toliko igara u svom zivotu da mogu sigurno biti relevantan u misljenju. Nisam igrao open world igru sa vecom mapom a da je toliko prepuna sadrzaja. Svugdje, gdje god krenes ima nesto zanimljivo za pronaci, da li dungeon, pecina, dvorac, secret put, loot ili nesto drugo skroz.

Pogotovo je zabavno jer si slobodan da sam istrazujes i snalazis se, a ne da ti igra da 200 zadataka koje su kao rjesavanje obaveza sa checkboxom gdje je odmah od starta teski smor.

Ova igra mi je oborila rekord za najvise odigranih sati, 150 sati, a sto je najbitnije nije mi ni sekunde bila smor. Inace u bilo kojoj igri kada dodjem na oko 70ak sati, vec me pocne smarati i dosadjivati, ovdje mi se to nikad nije desilo i htio sam sve istraziti. Bez obzira koliko sam obilazio odredjeno podrucje te mislim da sam sve pronasao, vratim se kasnije i opet nadjem nesto novo.

To sto vi na ovoj temi niste navikli igrati dobre igre je totalno druga stvar. Vecinom kad vidim o cemu ovdje pisete samo se cudim kako mozete igrati takve stvari, a ostalo sve pljujete.

Prije nego sam probao Demons Souls Remake, i samog me atmosfera ovih igara odbijala od istih. Kontam, wtf, onako sve tmurno i depresivno, kako to da mi bude zabavno. Kasnije sam skontao da je to jedna od stvari koje ove igre cine ovako dobrim, te da je drugacija atmosfera ne bi to bilo to.

User avatar
vaučer
Posts: 9159
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#41272 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by vaučer »

Elden Ring je Candy Crush vizualno u usporedbi sa Souls serijalom. Kao i sve From igre, paleta boja i svjetlo su pažljivo dizajnirani i tu su s razlogom, dio su narativa.
User avatar
Amomiman
Posts: 508
Joined: 26/04/2011 17:24

#41273 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Amomiman »

Fazon je u tome što su za neke od nas dungeon, pećina, dvorac, tajni puteljak, i loot sve sami filleri. Ne moram igrati 200h pećine, ali daj mi kvalitetnu priču, a ne samo lore koji ispunjava sav taj ogromni svijet u koji ću utrpati nekoliko stotina sati.

I slažem se da Souls igre imaju grdnu estetiku. Kad god čujem nekoga da hvali izgled Souls igara, pitam se je li fakat toliki fanboy da je samog sebe ubijedio kako su sivi poligoni pojam ljepote. Ništa me ne podsjeti na PS1 eru grafičkog sivila kao Souls igre. :|
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#41274 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by arnes_king »

Amomiman wrote: 29/05/2022 11:23 Fazon je u tome što su za neke od nas dungeon, pećina, dvorac, tajni puteljak, i loot sve sami filleri. Ne moram igrati 200h pećine, ali daj mi kvalitetnu priču, a ne samo lore koji ispunjava sav taj ogromni svijet u koji ću utrpati nekoliko stotina sati.

I slažem se da Souls igre imaju grdnu estetiku. Kad god čujem nekoga da hvali izgled Souls igara, pitam se je li fakat toliki fanboy da je samog sebe ubijedio kako su sivi poligoni pojam ljepote. Ništa me ne podsjeti na PS1 eru grafičkog sivila kao Souls igre. :|
Takvi kao ti većinom pljuju story driven igre kako nema gameplaya i kako ne žele gledati film, a onda u igri koja je čisti fun gameplay opet se kuka kako nema priče i kako je sama igra i zabava filler.

Ako sam fanboy što sam prvi put prije par mjeseci odigrao des remake, pa mi se svidjela te odigrao i elden ring, onda ok, neka bude.
User avatar
Amomiman
Posts: 508
Joined: 26/04/2011 17:24

#41275 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Amomiman »

arnes_king wrote: 29/05/2022 11:25
Amomiman wrote: 29/05/2022 11:23 Fazon je u tome što su za neke od nas dungeon, pećina, dvorac, tajni puteljak, i loot sve sami filleri. Ne moram igrati 200h pećine, ali daj mi kvalitetnu priču, a ne samo lore koji ispunjava sav taj ogromni svijet u koji ću utrpati nekoliko stotina sati.

I slažem se da Souls igre imaju grdnu estetiku. Kad god čujem nekoga da hvali izgled Souls igara, pitam se je li fakat toliki fanboy da je samog sebe ubijedio kako su sivi poligoni pojam ljepote. Ništa me ne podsjeti na PS1 eru grafičkog sivila kao Souls igre. :|
Takvi kao ti većinom pljuju story driven igre kako nema gameplaya i kako ne žele gledati film, a onda u igri koja je čisti fun gameplay opet se kuka kako nema priče i kako je sama igra i zabava filler.

Ako sam fanboy što sam prvi put prije par mjeseci odigrao des remake, pa mi se svidjela te odigrao i elden ring, onda ok, neka bude.
Kakav film, o čemu pričaš?
Post Reply