Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
264
50%
 
Total votes: 527

Free Spirit
Posts: 354
Joined: 03/02/2014 20:01

#36076 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Free Spirit »

aditon wrote: 19/02/2021 08:36

o ovoj igri svi pričaju, a radi se o indie survival igri koja se prije 7 dana pojavila na steamu...mnogi će reći, da bolju igru nisu igrali..bar ne u ovom nekom survival žanru..inače igra je dostupna i na torrentima
E da jednom vidim da još neko prati recenzije ovog lika. Inače igra izgleda pravo interesantno

Let's reeead the words :D
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#36077 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Veigar »

Zadnju survival igricu koju sam odigrao bila je S.T.A.L.K.E.R.

Fallout 1&2 su orginialne survival igrice također. :D
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#36078 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by aditon »

ne pratim ovog lika, jednostavno sam najpregledaniji video postao, a za igru sam čuo na jednoj drugoj platformi...uglavnom, ogroman hype oko igre, a gledajući video teško je dobiti pravi feeling...treba probati pa prosuditi
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#36079 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by MarlboroGold »

Potvrđen Diablo 2 remaster 8-)
User avatar
House
Posts: 46722
Joined: 17/03/2010 15:36

#36080 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by House »

MarlboroGold wrote: 19/02/2021 23:51 Potvrđen Diablo 2 remaster 8-)
:thumbup:

User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#36081 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by MarlboroGold »

:thumbup:

Goodbye life :mrgreen:

Jbt 8 godina sam igrao dvicu.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36082 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

A pazite ovo, ja diabla nisam igrao. Znam, sramota rec, ali jednostavno tako ispalo.

I sad sam i prilici igrati remaster :D ljepota :D
User avatar
Rockefeller
Posts: 7302
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#36083 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Rockefeller »

Chmoljo wrote: 20/02/2021 11:23 A pazite ovo, ja diabla nisam igrao. Znam, sramota rec, ali jednostavno tako ispalo.

I sad sam i prilici igrati remaster :D ljepota :D
Isti smo :lol:
DonieBrasco
Posts: 15425
Joined: 31/08/2016 16:09

#36084 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

Blizzard nema konkurencije kada su u pitanju traileri i prezentacije igara.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#36085 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ExNihilo »

Birvaktile je postojala ta šizma pretendenata na CRPG tron.

S jedne strane veliki Diablo, a s druge Fallout. Sudar gaming filozofija: linearno i kompaktno RPG iskustvo naspram slobode Wastelanda. Diablo je bio, čini mi se, daleko popularniji, ali prava raja je znala da je Fallout istinska revolucija. 8-)

Good times. Kad se prisjetim tog vremena, osjetim miris užarenog CD-a u romu.
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#36086 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Qler »

Rockefeller wrote: 20/02/2021 11:31
Chmoljo wrote: 20/02/2021 11:23 A pazite ovo, ja diabla nisam igrao. Znam, sramota rec, ali jednostavno tako ispalo.

I sad sam i prilici igrati remaster :D ljepota :D
Isti smo :lol:
Isto :)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36087 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

:mrgreen: :thumbup:
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#36088 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Raigor Stonehoof »

ja sam samo diablo 3 igrao, ali ova dvica remastered izgleda super :)
belfy
Posts: 7672
Joined: 06/08/2007 09:00

#36089 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by belfy »

ExNihilo wrote: 20/02/2021 12:43 Birvaktile je postojala ta šizma pretendenata na CRPG tron.

S jedne strane veliki Diablo, a s druge Fallout. Sudar gaming filozofija: linearno i kompaktno RPG iskustvo naspram slobode Wastelanda. Diablo je bio, čini mi se, daleko popularniji, ali prava raja je znala da je Fallout istinska revolucija. 8-)

Good times. Kad se prisjetim tog vremena, osjetim miris užarenog CD-a u romu.
prava raja je igrala obe. ne sjecam da sam i sa kim imao diskusiju Diablo2 vs. Fallout. doduse, to moze biti iz ovog prvog razloga sto rekoh. svi smo igrali i jednu i drugu...
DonieBrasco
Posts: 15425
Joined: 31/08/2016 16:09

#36090 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

Ja nisam ni jedan Diablo niti Fallout igrao, doci ce na red nekada.
User avatar
Averus
Posts: 20358
Joined: 13/02/2008 17:07

#36091 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Ja sam probao Diablo 1, Fallout 1, 2 i još neki noviji i nisu mi legli... Diablo mi je bio nekako ružan, prljav, ne znam, nije mi se igrao nikako

Ali sam zato Dungeon Siege 1&2 prešišao 50 puta :lol:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11046
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#36092 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

ExNihilo wrote: 20/02/2021 12:43 Birvaktile je postojala ta šizma pretendenata na CRPG tron.

S jedne strane veliki Diablo, a s druge Fallout. Sudar gaming filozofija: linearno i kompaktno RPG iskustvo naspram slobode Wastelanda. Diablo je bio, čini mi se, daleko popularniji, ali prava raja je znala da je Fallout istinska revolucija. 8-)

Good times. Kad se prisjetim tog vremena, osjetim miris užarenog CD-a u romu.
Jedna vrsta sizme jeste bila, samo sto Fallout nije u njoj igr'o nikakvu ulogu. To je bio Diablo vs. Baldur's Gate, odnosno Diablo 2 vs. Baldur's Gate 2.

Obadvije igre izasle u isto vrijeme, obe su situirane u high-fantasy medieval settingu, obadvije bile blockbuster inovativne igre sa jako visokim kritickim acclaimom.

Razlika, i ono po cemu je sizma nastala, je da je BG bila tradicionalna RPG, vodjena jakom pricom i obilnim izborima za igrace. Igra koja je revitalizirala interes u nekad popularni, ali pomalo i rigidni sistem D&D-a, i koja je glavni razlog zasto je danas D&D popularniji nego ikad prije.

Diablo nije bio vodjen aktivnom pricom niti je imao ikakvog izbora za igrace u tom smislu, nego mu je glavni adut bio dotad nevidjeni loot i skill sistem. Kombinovan sa aktivnim i brzim gameplayom ubijanja horde za hordom neprijatelja, Diablo je bio toliko popularan da je stvorio svoj pod-zanr, ARPG, koji se i danas kopira po sablonu Blizzarda.

I od tada su se vodile debate, koja je igra bolja, inovativnija, i uticajnija, ili cak da li se Diablo uopste moze smatrati RPG igrom. Od kraja devedesetih pa sve do danas se vodi ta debata, i vidim neki retrospektivni editorijal na tu temu gotov svakog mjeseca.

Za Fallout licno nisam vidio da ga iko poredi sa Diablom, jednostavno jer su te dvije igre toliko razlicite i nemaju nekih ofirno dodirnih tacaka. Vise ima smisla poredit' Witcher sa Diablom (sto sam i vidio na par navrata).
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#36093 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ExNihilo »

Tito_i_Partija wrote: 20/02/2021 17:03
ExNihilo wrote: 20/02/2021 12:43 Birvaktile je postojala ta šizma pretendenata na CRPG tron.

S jedne strane veliki Diablo, a s druge Fallout. Sudar gaming filozofija: linearno i kompaktno RPG iskustvo naspram slobode Wastelanda. Diablo je bio, čini mi se, daleko popularniji, ali prava raja je znala da je Fallout istinska revolucija. 8-)

Good times. Kad se prisjetim tog vremena, osjetim miris užarenog CD-a u romu.
Jedna vrsta sizme jeste bila, samo sto Fallout nije u njoj igr'o nikakvu ulogu. To je bio Diablo vs. Baldur's Gate, odnosno Diablo 2 vs. Baldur's Gate 2.

Obadvije igre izasle u isto vrijeme, obe su situirane u high-fantasy medieval settingu, obadvije bile blockbuster inovativne igre sa jako visokim kritickim acclaimom.

Razlika, i ono po cemu je sizma nastala, je da je BG bila tradicionalna RPG, vodjena jakom pricom i obilnim izborima za igrace. Igra koja je revitalizirala interes u nekad popularni, ali pomalo i rigidni sistem D&D-a, i koja je glavni razlog zasto je danas D&D popularniji nego ikad prije.

Diablo nije bio vodjen aktivnom pricom niti je imao ikakvog izbora za igrace u tom smislu, nego mu je glavni adut bio dotad nevidjeni loot i skill sistem. Kombinovan sa aktivnim i brzim gameplayom ubijanja horde za hordom neprijatelja, Diablo je bio toliko popularan da je stvorio svoj pod-zanr, ARPG, koji se i danas kopira po sablonu Blizzarda.

I od tada su se vodile debate, koja je igra bolja, inovativnija, i uticajnija, ili cak da li se Diablo uopste moze smatrati RPG igrom. Od kraja devedesetih pa sve do danas se vodi ta debata, i vidim neki retrospektivni editorijal na tu temu gotov svakog mjeseca.

Za Fallout licno nisam vidio da ga iko poredi sa Diablom, jednostavno jer su te dvije igre toliko razlicite i nemaju nekih ofirno dodirnih tacaka. Vise ima smisla poredit' Witcher sa Diablom (sto sam i vidio na par navrata).
Sve što si napisao jeste tačno, ali se ipak ne slažem sa zaključkom. Obje igre (Fallout i Diablo) zamišljene su kao izometrijski RPG za PC i obje su napravile revoluciju u žanru, svaka na svoj način. Diablo, kako si već dobro rekao, gameplayom i loot sistemom, a Fallout sandbox pristupom. Debate se i nisu vodile oko toga koliko su igre slične, nego baš oko toga koliko nisu.

Kako rekoh u ranije postu, radilo se o dvije različite filozofije, stajali smo na potencijalnom izvorištu nečeg novog u oba slučaja, jasno je bilo da sa žanr grana i lista u novim pravcima. Samim tim, stavljati Fallout i Diablo u sraz, debatirati o tome koja je igra utjecajnija i inovativnija, značilo je odgovarati na pitanje o budućnosti žanra.
Last edited by ExNihilo on 20/02/2021 20:37, edited 1 time in total.
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#36094 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by NecuVise »

Od sve ove priče sekunda mi fali da opet kupim diablo 3 :run:

Usput, koji vam je omiljeni dio u diablo 2 a koji najviše mrzite? Ja baš ne volim onaj dio u pustinji, čini mi se da je to act 2, gdje imaju ona čudovišta koja kada udariš ispuštaju elektricitet.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#36096 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by MarlboroGold »

Diablo, Fallout, Baldur's Gate naravno stare... stvarno je teško reći šta mi je draže. Jednostavno su sve special. Tu je i Heroes of might and magic 3 mada skroz drugi tip.

Možda za nijansu BG2 ispred ostalih, a Diablo 2 sam igrao daleko najduže od svih igara.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#36097 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

malo sam šokiraT činjenicom da besplatne igre od Epica uzimamo od decembra 2018. :shock: dvije godine i kusur prođe u iščekivanju šta će biti iduće hefte... jebote :lol:
DonieBrasco
Posts: 15425
Joined: 31/08/2016 16:09

#36098 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

Dobrih igara su poklonili i hvala im na tome. :thumbup:
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#36099 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by aditon »



:D malo ga zaore na početku ali onda gas gas
Post Reply