Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
263
50%
 
Total votes: 526

User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#35151 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ExNihilo »

ferratilis wrote: 13/12/2020 22:39 Taman je izbacio recenziju kad sam zavrsio igru. Slazem se sa svim sto je rekao :thumbup:
Pa koliko si to sati nakucao? :D
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#35152 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

ExNihilo wrote: 13/12/2020 22:46 Pa koliko si to sati nakucao? :D
34 :roll:
:run:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#35153 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ExNihilo »

Iznenađen sam da se uopće može završiti tako brzo.
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#35154 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Jao pa igra kraća od vičera :shock:
ProgramskiJezik
Posts: 564
Joined: 07/03/2019 13:47

#35155 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ProgramskiJezik »

Averus wrote: 13/12/2020 22:51 Jao pa igra kraća od vičera :shock:
Mozda samo main story, al evo ja imam 30h nisam ni blizu kraja.. radim dodatne misije, skupljam pare igram na Hard doduse, al nabavljam Cyberimplante razne, nezz kako je uspio tako brzo da zavrsi iskreno, ja sam negdje na 50% mozda kako sam vidio po quest list.. sigurno ce trebati jos 20h do krja
1Dante1
Posts: 1200
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#35156 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by 1Dante1 »

ferratilis wrote: 13/12/2020 22:39 Taman je izbacio recenziju kad sam zavrsio igru. Slazem se sa svim sto je rekao :thumbup:
Doci ce to na 9,5 kad se ispegla aBd 8-)
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#35157 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Pa i rekli su da igra nece biti preduga, nije nista cudno. Fokus je bio na replay value gdje pravis drugacije odluke u prici. Sve to bi bilo super kad bi gameplay bio iole dobar. Sve ostalo je super osim gameplaya. Deus Ex HR i MD imaju daleko bolji gameplay od Cyberpunka. Steta, jer su oruzja odlicno dizajnirana i odlicno zvuce, ali su protivnici bullet sponges kao u Borderlandsu pa ista ta oruzja gube svaki smisao. Voznja je najgora koju sam probao u open world igrama (iako su sama vozila nevjerovatno dobro dizajnirana, neka od najljepsih, cak i u racing zanru). Vjestacka inteligencija protivnika je nepostojeca, najveci domet im je cucnuti (u pola situacija cucnu na otvorenom) i povremeno baciti granatu preko ramena, sve ostalo je ili T-posing ili stojanje u mjestu. Citav sistem razvoja lika se zasniva na +5% damage, +running speed i slicno. Opet moram spomenuti Deus Ex, u kojem se citav gameplay mijenja smo jednim odabranim skillom. Mapa je veoma nepregledna, interfejs je pravljen za konzole, remapiranje konzola je krajnje ograniceno, itemizacija je uzas, ekonomija u igri nema smisla itd. itd. Sve primjedbe koje imam su na racun gameplaya. By the way, igra je kostala preko 300 miliona, to nikad ne treba zaboravit. Ovo su neoprostivi propusti za toliki budzet, da ne govorim o laznom marketingu kad su konzole u pitanju. Inace bi rekao "ko jebe konzole" ali otvoreno su lagali samo par sedmica prije izlaska same igre.

E sad, dobra stvar je sto sve ovo (ili skoro sve) mogu srediti ako se bace na ozbiljan overhaul svih gameplay elemenata. Ne mislim na nesto kao Enhanced Edition za Witcher 1 i 2, nego nesto vise od toga. Uz to bi morali pokazati i dobru volju prema igracima, mozda cak i podobro odgoditi razvoj multiplayer aspekta igre. Jer, ako se ne bace na ozbiljan posao, pogotovo za AI i gameplay, reputacija ce im biti debelo narusena. To je barem moje misljene (a po onome sto sam citao po forumima, jos dosta igraca tako misli). Ovo bi moglo biti jos jedno remek djelo, ali za godinu-dvije kvalitetnog dizajna i promisljanja od strane menadzera CDPR-a. Toliko od mene. :)

A ako ne isprave sve ove greske, onda trebaju dati moderima pun modkit, sa svim otkljucanim features. Mogu samo zamislit kakva bi cuda onaj lik sto je radio Enhanced Edition mod za Witcher 3 napravio sa Cyberpunkom. :-)
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#35158 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by soha96 »

Svaku igru koju sam presao, kad sam uporedio svoje vrijeme igranja i prosjecno vrijeme na google/forumima ispostavilo se da sam igrao 3-4 puta duze, bas sam prespor i kad ne igram side misije i slicno. :mrgreen:
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#35159 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by soha96 »

ferratilis wrote: 13/12/2020 23:09
A ako ne isprave sve ove greske, onda trebaju dati moderima pun modkit, sa svim otkljucanim features. Mogu samo zamislit kakva bi cuda onaj lik sto je radio Enhanced Edition mod za Witcher 3 napravio sa Cyberpunkom. :-)
Je li to ovaj mod, uskoro cu witcher 3 poceti pa da navrnem?

https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/3522
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#35160 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ExNihilo »

Oni tu igru prave 8 godina. Witcher 3 nije dobio ni pola tog vremena. Čisto sumnjam da će dodatna godina napraviti razliku ovdje. Mislim da je zalogaj bio prevelik i da ova igra nikada neće biti što je obećala da hoće.
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#35161 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

@soha96 Da, to je taj mod. Uz njega ti nista drugo ne treba, ukljuceno je dosta quality of life modova uz ogroman overhaul borbe i alhemije :thumbup: Samo da znas, preskoci taj mod ako igras prvi put, neces znati kud udaras :D

@ExNihilo Na Cyberpunku je aktivan development poceo tek 2016., nakon sto su zavrsili Blood and Wine ekspanziju. Ali bez obzira, kroz igranje sam stekao dojam da je Cyberpunk imao los menadzment. Obicno kad igras nesto, mozes prepoznat stvari koje su izbacene zbog nedostatka vremena. Ovdje imas aspekte koji su potpuno zapostavljeni, ne izbaceni. Najvise mislim na AI. Ali i dalje imam nadu da ce oni to srediti. Dosad su se pokazali kao consumer friendly, valjda nastave.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#35162 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by soha96 »

@ferratilis Prvi put igram, preskocit cu onda, hvala. :thumbup:
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#35163 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

soha96 wrote: 13/12/2020 23:25 @ferratilis Prvi put igram, preskocit cu onda, hvala. :thumbup:
Za prvi put uvijek preporucujem da ne koristis nikakve modove. Witcher 3 nema gamebreaking bugova. Kad je jednom predjes, onda koristi modove koji ispravljaju ono sto te najvise nervira. Uzivaj u jednom od najboljih RPG-a ikad :thumbup:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#35164 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ExNihilo »

Na šta bi tek ličila da je nisu odgodili 15 puta. :D
DonieBrasco
Posts: 15234
Joined: 31/08/2016 16:09

#35165 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

Averus wrote: 13/12/2020 22:51 Jao pa igra kraća od vičera :shock:
Main story je kratak ali ne toliko kako se prezentuje ako bas cijeli dan i noc igras samo glavne misije mozes da pređes brzo, a side misije i razne ludarije ima da igras danima. Također levelovanje lika, talenti, build ima i toga dosta prilicno.

Za godinu-dviije dana kada srede sve bugove i kada budu DLC-ovi ova igra ce da bude savrsena. Ovo je moje neko misljnje sudeci po ovome sto sam vidio na streamovima, a ja cu sacekati jer ova moja kanta je dala svoje, taman da skupim jos love za novi PC.
User avatar
_coRey_
Posts: 656
Joined: 30/12/2013 10:36

#35167 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by _coRey_ »

DonieBrasco wrote: 14/12/2020 00:04
Averus wrote: 13/12/2020 22:51 Jao pa igra kraća od vičera :shock:
Main story je kratak ali ne toliko kako se prezentuje ako bas cijeli dan i noc igras samo glavne misije mozes da pređes brzo, a side misije i razne ludarije ima da igras danima. Također levelovanje lika, talenti, build ima i toga dosta prilicno.

Za godinu-dviije dana kada srede sve bugove i kada budu DLC-ovi ova igra ce da bude savrsena. Ovo je moje neko misljnje sudeci po ovome sto sam vidio na streamovima, a ja cu sacekati jer ova moja kanta je dala svoje, taman da skupim jos love za novi PC.
3rd person mode za drugi playthrough i od mene 10ka :mrgreen:

ne zna se ko je gora opcija :lol:

Rodzer Mur
Posts: 322
Joined: 27/08/2018 18:28

#35168 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Rodzer Mur »

Et' covjek prekucao igru i pise o istim stvarima koje ja spomenuh, bice da se neke stvari mogu primijetiti i bez igranja (fakat nije bilo tesko :mrgreen: )
Najbolje zaboraviti na igru i nekad za po' godine probati, vjerujem da ce biti bolja, bar malo...



E'o i Aris napuseni fino objasnio :mrgreen:

User avatar
geralt
Posts: 5146
Joined: 14/09/2017 12:45

#35169 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by geralt »

Prvi put da mi je drago sto sam kokuz koji ne kupuje full-price igre :)

Do ljeta ce igra biti sredjena i ispeglana, na sale-u ce se moci uzeti za 30 dolara, bice DLC-ova ko u prici, a i ja cu valjda uzeti novi PC. I onda uzivanje.
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#35170 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Veigar »

geralt wrote: 14/12/2020 07:58 Prvi put da mi je drago sto sam kokuz koji ne kupuje full-price igre :)

Do ljeta ce igra biti sredjena i ispeglana, na sale-u ce se moci uzeti za 30 dolara, bice DLC-ova ko u prici, a i ja cu valjda uzeti novi PC. I onda uzivanje.
Isti sam takav. :)
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#35171 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Ako vam je gameplay iznad grafike, kao meni, mozete igrat Deus Ex dok ne srede Cyberpunk. Na Fanatical je trenutno na snizenju, oko 5 maraka. :)
https://www.fanatical.com/en/game/deus- ... ctor-s-cut
User avatar
geralt
Posts: 5146
Joined: 14/09/2017 12:45

#35172 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by geralt »

A sto se bugova i nezavrsenosti tice, sve se moze srediti i ispolirati ako je ispod povrsine kvalitetna igra.

Prvi Witcher je bio prakticno neigriv, sto zbog bugova sto zbog interfejsa, dok nije izasao Enhanced Edition. Od drugih developera, Fallout New Vegas je isto bio neigriv po izlasku, a danas je najbolja Fallout igra i jedan od najboljih RPG-ova ikad. Svaka Bethesdina igra se krpi pola godine nakon izlaska (dok im ne dosadi i ne prebace posao na moddere), samo oni imaju dobar PR i revieweri im to ne zamjeraju.

Ovdje je CD Project i sam postao zrtva hype-a i pre-ordera, jer bi ih raja razapela da su jos jednom odlozili igru (dovoljno je vratiti ovu temu na period kad je zadnji put pomjerena). Jbg, zinula im guzica da pocnu prodavati dvije godine prije izlaska igre, normalno da ce ljudi koji su dali pare biti nestrpljivi.
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#35173 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Mislim da bi ih najvise razapeli investitori, prica ce da su bas investitori razlog sto nisu jos jednom odgodili, jer su dionice pocele padati pa su morali uvjeriti investitore da projekat nece biti propast. Jucer sam gledao, dionice i dalje padaju iako su zaradili sav ulozeni novac.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#35174 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by arnes_king »



I Sony je dozvolio refunde za PS4 konzole direktno preko store-a.


Problem je sto sad moraju jos vise vremena ulagati u last gen tako da ce next gen verzije kao i bitne stvari se rijesavati tek poslije.
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#35175 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Kao što rekoh i ranije - ne treba biti ni fanboy, ali ni razapeti ljude
Već su milion puta dokazali da su među korporacijama ipak za nekoliko nijansi bolji, tako da vjerujem da će zaista i uložiti da riješe probleme s igrom i od nje učine nešto mnogo bolje nego što je u trenutnom stanju


Ono što mi prolazi kroz um je da se ovdje radi o jebenoj tržišnoj psihologiji... Firme poput Double Fine productions, koji su svaku igru do sad izdali ispeglanu i savršeno sređenu, su dosadni. O njima se ne priča, ne diže pompa i samim time nisu među velikim igračima. A ako nisi među velikim igračima, onda si faktički bačen u "niche" scenu.
Veoma je moguće da je neki američki advokatski/psihološki/PR tim sjeo i savjetovao CDPR da ovako postupe. Kad izdaš nesavršenu igru (kao što rade EA, Ubisoft i drugi), a onda je nakon nekog vremena središ i ona zaista bude ono što si prvobitno obećavao - ističeš se među tim velikanima kao "dobar". Public opinion ilitiga baljenje fanova se popravlja i na duže staze budeš poznat kao onaj dobri.
Na to sve dodajem da ostaješ relevantan ako svaki mjesec izađe veliki naslov "HUGE PATCH FIXES MOST OF CYBERPUNK'S ISSUES" i time postižeš efekat kao da svaki mjesec izdaš igru ponovo, jer se dosta raje koja je čekala, pa odustala kad su vidjeli debakl, vrati da isproba "jel' sad bolje" :D
Možda griješim, ali nekako se ne mogu oteti dojmu da ima i toga u ovoj priči...
Post Reply