Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
264
50%
 
Total votes: 527

Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#33651 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Bobi »

Raigor Stonehoof wrote: 02/10/2020 11:24
imperator01 wrote: 02/10/2020 09:54 Manite se izgovora, djete, zena, posao itd. Ako nemos izdvojiti sad dva dnevno zamo za sebe, neki svoj hobby, bilo to igre, tekma ili nesto trece, ti si obican rob, ili magare koje je tu samo da tegli.
Ti si obican kurac od ovce sa svojih 15 godina, i ostat ces kurac od ovce do kraja zivota. Haj sad u cosak, rekla mama nema kompjutera danas.
7 dana za "kurac od ovce" ..out
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#33652 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Bobi »

imperator01 wrote: 02/10/2020 09:54 Manite se izgovora, djete, zena, posao itd. Ako nemos izdvojiti sad dva dnevno zamo za sebe, neki svoj hobby, bilo to igre, tekma ili nesto trece, ti si obican rob, ili magare koje je tu samo da tegli.
7 dana za "rob..magare"
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#33654 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by arnes_king »

Ovo je blago, ja na bug.hr forumu imao 8 godina acc nikad problema nikad nista, jednom napisao kako moderator ne radi svoj posao jer mi je na report napisao poglupu poruku i bez upozorenja, bez bilo cega ban :lol: Zato sam im napustio forum za stalno, ovdje bobi blaze mjere ima i zna kad treba reagovati :D :thumbup: :bih:
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#33655 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by aditon »

imperator01 wrote: 02/10/2020 10:44 Razumijem ja da se trebaju napraviti nekakvi kompromisi, sve ok.
Al kad vidim neke od raje, nema vise vremena ni za termin, za kafu, za gaming, al ima vremena redovno posjecivati punicu :lol:
Vidis na njima da su u nekoj depri, da ih napusta zivotna mana sto bi rekli.

@aditon i sta ces sutra kad dijete malo poraste? Davat mu tablete za spavanje da bi ti imao svoje vrijeme za kompjuterom :lol:
Ili ces mu turit tablet u ruke pa da postane fortnite gamer, gluho i daleko bilo :D

Nego ode ovo previse off.
Eno CD project uveo radne subote i prekovremeno, mirise na delay.
kad dijete poraste aBd ima da bude gamer hahaha
User avatar
shalla
Posts: 9328
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#33657 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by shalla »

jasko_ba wrote: 02/10/2020 10:55
aditon wrote: 02/10/2020 10:07
imperator01 wrote: 02/10/2020 09:54 Manite se izgovora, djete, zena, posao itd. Ako nemos izdvojiti sad dva dnevno zamo za sebe, neki svoj hobby, bilo to igre, tekma ili nesto trece, ti si obican rob, ili magare koje je tu samo da tegli.
meni se dijete rodilo, ja skoro 4 milje komp platio :D ali činjenica je da se nema vremena kao ranije, moje vrijeme za kompom se svodi na vrijeme kad dijete spava, međutim dovoljno mi je i to...doduše, nekad me igra uvuče, kao što je npr bio witcher 3 pa mi je onda malo bilo koliko god vremena da provedem...a vrijeme mi je letilo 3 sata = 3 minute :D
Sad zena i dijete, ko misli da moze isto, dobro se vara. Ustanes u 6, vratis se sa posla do 4. Rucak/pregledas neke emisije/procitas knjigu, to ti dodje vec 18 sati. Odes na fudbal/trcanje, eto vec 20 sati. Drustvo pozove na pice, ostanes do 22/23 sata. Ovo je idealno skoro :lol: a uzmi u obzir zelje i zene i djeteta, nekad i ne upalis i po 2/3 dana. :sad:
Suština svega, odlično rečeno :thumbup:
Ja prije znao sjediti do 2h i ustajati bez problema u 6.30h na posao, sad oko 23.30h već pada glava ko da je 4h ujutro :lol: :lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#33658 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Ko misli da je gaming bitniji od porodice, nije se trebo zeniti ni djecu praviti.

To je hobi koji iziskuje jako mnogo vremena, a benefiti osim satisfakcije igranja skoro da ne postoje. Ako ce mi dijete biti nesretno i zeljno mene, ne moram ga vise nikada upaliti.

Isto se odnosi i na moju zenu.

Vezes za sebe ljudska bica, i onda se ponasas ko krele, odbijas ih od sebe, jer eto hoces da vidis jel Geralt jebo Yennefer ili Triss :|

Mislim iskreno da ovo sve nije off. Jer smo bukvalno prva generacija koja je odrasla na gamingu i koja sada nailazi na zivotni izazov kako sve uklopiti.
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#33659 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Veigar »

Chmoljo wrote: 02/10/2020 14:11 Ko misli da je gaming bitniji od porodice, nije se trebo zeniti ni djecu praviti.

To je hobi koji iziskuje jako mnogo vremena, a benefiti osim satisfakcije igranja skoro da ne postoje. Ako ce mi dijete biti nesretno i zeljno mene, ne moram ga vise nikada upaliti.

Isto se odnosi i na moju zenu.

Vezes za sebe ljudska bica, i onda se ponasas ko krele, odbijas ih od sebe, jer eto hoces da vidis jel Geralt jebo Yennefer ili Triss :|

Mislim iskreno da ovo sve nije off. Jer smo bukvalno prva generacija koja je odrasla na gamingu i koja sada nailazi na zivotni izazov kako sve uklopiti.
Pa dobro je neko prije mene reko, odvojiš vrijeme za sve, nije dobro ni da roditelj non stop bude sa djecom, jer djeca postaju zavisna od roditelja i njihove pažnje, kad se otisne u svijet kad tad, neće bit babe ni mame da ga tetoše, u prevodu umjereno treba sve. Zato riješite problem ko ja, napravite 3 djece i onda se ona igraju međusobno a vi ne morate non stop bit s njima da im nije dosadno. :D
Samo ima jedna caka, ne smije razlika među djecom bit veća od 2 godine. :D
User avatar
spree
Posts: 7886
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#33660 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by spree »

malac nema ni dvije godine, a ja sam mu napravio acc na epicu i grabim ove free igrice. ulazem u buducnost :D . jedva cekam kad cemo nesto zajedno u mp igrati. vjerovatno ce gtaV biti aktuelan i za jedno 10 god kako su krenuli :D
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#33661 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Veigar »

spree wrote: 02/10/2020 15:37 malac nema ni dvije godine, a ja sam mu napravio acc na epicu i grabim ove free igrice. ulazem u buducnost :D . jedva cekam kad cemo nesto zajedno u mp igrati. vjerovatno ce gtaV biti aktuelan i za jedno 10 god kako su krenuli :D
U mene su dvije curice i dječak, mi skoro pa možemo imati cijeli tim za League of Legends kad porastu. :D
kad bi ženu još nagovorio to bi bilo to al tanka nafaka. :)
User avatar
ferratilis
Posts: 7287
Joined: 25/11/2013 16:48

#33662 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Ima li na ovoj temi ijedan nezenja?! :shock: Vi rusite stereotip da gameri nikad zenska nisu vidjeli :D
User avatar
spree
Posts: 7886
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#33663 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by spree »

sto napisa cmoljo prva generacija, pa nismo znali da se ne treba zeniti :D
User avatar
spree
Posts: 7886
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#33664 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by spree »

Veigar wrote: 02/10/2020 15:39
spree wrote: 02/10/2020 15:37 malac nema ni dvije godine, a ja sam mu napravio acc na epicu i grabim ove free igrice. ulazem u buducnost :D . jedva cekam kad cemo nesto zajedno u mp igrati. vjerovatno ce gtaV biti aktuelan i za jedno 10 god kako su krenuli :D
U mene su dvije curice i dječak, mi skoro pa možemo imati cijeli tim za League of Legends kad porastu. :D
kad bi ženu još nagovorio to bi bilo to al tanka nafaka. :)
pravi jos :D
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#33665 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Veigar »

ferratilis wrote: 02/10/2020 15:40 Ima li na ovoj temi ijedan nezenja?! :shock: Vi rusite stereotip da gameri nikad zenska nisu vidjeli :D
To očigledno i jeste samo stereotip.
Al skontaj, kad gejmaš a ne izlaziš po kafanama ti si faktički non stop kod kuće, uvijek si pri ruci kad šta zatreba, ne švaleraš se i ne praviš probleme. Idealan muškarac za žene je u stvari gejmer, samo to žene još nisu prepoznale u pravom smisli riječi. :D
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#33666 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Veigar »

Chmoljo, kolko imaš godina? Baš me onako živo interesuje, mislim da si ko ja tu negdje oko 40. :D
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#33667 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by He1972 »

Veigar wrote: 02/10/2020 10:02
imperator01 wrote: 02/10/2020 09:54 Manite se izgovora, djete, zena, posao itd. Ako nemos izdvojiti sad dva dnevno zamo za sebe, neki svoj hobby, bilo to igre, tekma ili nesto trece, ti si obican rob, ili magare koje je tu samo da tegli.
Tako je nek si him rek'o. :D
jarabum, negativna stvora :skoljka: :mrgreen:
User avatar
shalla
Posts: 9328
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#33668 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by shalla »

Ma ljudi individualno je, ne kažem ja da je ničije ispravnije, svako svoje vrijeme raspoređuje kako želi :thumbup:

Evo recimo mog radnog dana. Buđenje u 6:30h, higijena, spremanje, odlazak na posao (pritom ostavljam malca u školu, dakle eto ujutro provedemo nekih pola sata zajedno gdje je pretežno "hajde sine, hajde ženo, oboje su spori ko... :lol: ). Povratak sa posla u 17h, uzimam ga iz produženog boravka, kući malo igranja sa njim, ručak, to je već nekih 18.30h. Ponedjeljak, srijeda i petak on ima trening od 19 do 20h, gdje ga vodimo ili žena ili ja dok ovo drugo ide na svoj trening. Povratak sa treninga 20.30h, dok se još malo poigra, eto spavanja u 21.30h. Kad malac zaspi, malo bi i žena tog našeg vremena, ona ide na spavanje oko 22.30h - 23h... Dakle, radnim danom, u 95% slučajeva, ja prvi put mogu uzeti laptop u ruke u 23h. a u ponoć mi se već spava hahahahahaha.

Dakle, nit nešto pretjerujem u provedenom vremenu sa djetetom, a i da jest tako, jebiga nakon 7 godina čekanja na njega, mislim da zaslužuje da dobije svojih 3 sata dnevno od hanume i mene ;-)
DonieBrasco
Posts: 15547
Joined: 31/08/2016 16:09

#33669 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

Nemaju svi iste zivotne navike, nekima je to tesko shvatiti, pogotovo je tesko novopecenim roditeljima.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#33670 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

shalla wrote: 02/10/2020 16:13 Ma ljudi individualno je, ne kažem ja da je ničije ispravnije, svako svoje vrijeme raspoređuje kako želi :thumbup:

Evo recimo mog radnog dana. Buđenje u 6:30h, higijena, spremanje, odlazak na posao (pritom ostavljam malca u školu, dakle eto ujutro provedemo nekih pola sata zajedno gdje je pretežno "hajde sine, hajde ženo, oboje su spori ko... :lol: ). Povratak sa posla u 17h, uzimam ga iz produženog boravka, kući malo igranja sa njim, ručak, to je već nekih 18.30h. Ponedjeljak, srijeda i petak on ima trening od 19 do 20h, gdje ga vodimo ili žena ili ja dok ovo drugo ide na svoj trening. Povratak sa treninga 20.30h, dok se još malo poigra, eto spavanja u 21.30h. Kad malac zaspi, malo bi i žena tog našeg vremena, ona ide na spavanje oko 22.30h - 23h... Dakle, radnim danom, u 95% slučajeva, ja prvi put mogu uzeti laptop u ruke u 23h. a u ponoć mi se već spava hahahahahaha.

Dakle, nit nešto pretjerujem u provedenom vremenu sa djetetom, a i da jest tako, jebiga nakon 7 godina čekanja na njega, mislim da zaslužuje da dobije svojih 3 sata dnevno od hanume i mene ;-)
Slicno je i meni, sa tim sto je kod mene klinjo jos manji i vise vremena smo sa njim. Al kad bude.malo veci, bice i malo lakse. Inace i moja je to rutina, oko 23 ili ponoci sjednem, pa do dva, do tri... I onda ujutro u pola sedam :lol: nekad se navecer ukomiram, nekad izduram nekoliko dana, nekad mi je dan stresan i naporan na poslu, ali to je to. :D
User avatar
geralt
Posts: 5203
Joined: 14/09/2017 12:45

#33671 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by geralt »

Chmoljo wrote: 02/10/2020 14:11 jel Geralt jebo Yennefer ili Triss :|
Nisam majke mi.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#33672 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ExNihilo »

shalla wrote: 02/10/2020 16:13 Ma ljudi individualno je, ne kažem ja da je ničije ispravnije, svako svoje vrijeme raspoređuje kako želi :thumbup:

Evo recimo mog radnog dana. Buđenje u 6:30h, higijena, spremanje, odlazak na posao (pritom ostavljam malca u školu, dakle eto ujutro provedemo nekih pola sata zajedno gdje je pretežno "hajde sine, hajde ženo, oboje su spori ko... :lol: ). Povratak sa posla u 17h, uzimam ga iz produženog boravka, kući malo igranja sa njim, ručak, to je već nekih 18.30h. Ponedjeljak, srijeda i petak on ima trening od 19 do 20h, gdje ga vodimo ili žena ili ja dok ovo drugo ide na svoj trening. Povratak sa treninga 20.30h, dok se još malo poigra, eto spavanja u 21.30h. Kad malac zaspi, malo bi i žena tog našeg vremena, ona ide na spavanje oko 22.30h - 23h... Dakle, radnim danom, u 95% slučajeva, ja prvi put mogu uzeti laptop u ruke u 23h. a u ponoć mi se već spava hahahahahaha.

Dakle, nit nešto pretjerujem u provedenom vremenu sa djetetom, a i da jest tako, jebiga nakon 7 godina čekanja na njega, mislim da zaslužuje da dobije svojih 3 sata dnevno od hanume i mene ;-)
"malo bi i žena tog našeg vremena". :facepalm: :D
User avatar
shalla
Posts: 9328
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#33673 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by shalla »

ExNihilo wrote: 02/10/2020 18:34
shalla wrote: 02/10/2020 16:13 Ma ljudi individualno je, ne kažem ja da je ničije ispravnije, svako svoje vrijeme raspoređuje kako želi :thumbup:

Evo recimo mog radnog dana. Buđenje u 6:30h, higijena, spremanje, odlazak na posao (pritom ostavljam malca u školu, dakle eto ujutro provedemo nekih pola sata zajedno gdje je pretežno "hajde sine, hajde ženo, oboje su spori ko... :lol: ). Povratak sa posla u 17h, uzimam ga iz produženog boravka, kući malo igranja sa njim, ručak, to je već nekih 18.30h. Ponedjeljak, srijeda i petak on ima trening od 19 do 20h, gdje ga vodimo ili žena ili ja dok ovo drugo ide na svoj trening. Povratak sa treninga 20.30h, dok se još malo poigra, eto spavanja u 21.30h. Kad malac zaspi, malo bi i žena tog našeg vremena, ona ide na spavanje oko 22.30h - 23h... Dakle, radnim danom, u 95% slučajeva, ja prvi put mogu uzeti laptop u ruke u 23h. a u ponoć mi se već spava hahahahahaha.

Dakle, nit nešto pretjerujem u provedenom vremenu sa djetetom, a i da jest tako, jebiga nakon 7 godina čekanja na njega, mislim da zaslužuje da dobije svojih 3 sata dnevno od hanume i mene ;-)
"malo bi i žena tog našeg vremena". :facepalm: :D
:lol: :lol: :lol:
Nažalost, not in a way that I would suggest hahaha
User avatar
derion
Posts: 1113
Joined: 06/01/2008 17:08

#33674 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by derion »

ferratilis wrote: 02/10/2020 15:40 Ima li na ovoj temi ijedan nezenja?! :shock: Vi rusite stereotip da gameri nikad zenska nisu vidjeli :D
Ta teorija zavjere je smješnija od onih ravnozemljaša. :)
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#33675 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ExNihilo »

ferratilis wrote: 02/10/2020 15:40 Ima li na ovoj temi ijedan nezenja?! :shock: Vi rusite stereotip da gameri nikad zenska nisu vidjeli :D
Ja sam neženja i nisam vidio ženska. :lol: :lol: :lol:
Post Reply