Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
233
44%
ne
30
6%
od*ebi Chmoljo, naporan si
263
50%
 
Total votes: 526

User avatar
FasterThanLight
Posts: 187
Joined: 08/07/2016 23:54

#20026 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by FasterThanLight »

Mega Man X wrote:Skinuo sam piratsku verziju da probam prije nego što kupim.
Image
Mega Man X
Posts: 1436
Joined: 13/04/2016 21:23
Location: Elysium

#20027 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Mega Man X »

FasterThanLight wrote:
Mega Man X wrote:Skinuo sam piratsku verziju da probam prije nego što kupim.
Image
Jbg jarane, počeo sam podržavati određene developere tako što ustvari kupim njihovu igru.
User avatar
FasterThanLight
Posts: 187
Joined: 08/07/2016 23:54

#20028 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by FasterThanLight »

Mega Man X wrote:Jbg jarane, počeo sam podržavati određene developere tako što ustvari kupim njihovu igru.
naravno, ali za sp igru od 4 sata , hmm
jos je cijena "svjeza"
User avatar
typeOnegative
Posts: 4851
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#20029 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by typeOnegative »

Da, ali igre koje imaju 3h kampanje se ni ne kupuju zbog sp, baš kao npr. CoD i BF, a Doom mislim da ima zanimljivu i zaraznu online komponentu :)

Sent from my GT-I8262 using Tapatalk
User avatar
FasterThanLight
Posts: 187
Joined: 08/07/2016 23:54

#20030 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by FasterThanLight »

typeOnegative wrote:Da, ali igre koje imaju 3h kampanje se ni ne kupuju zbog sp, baš kao npr. CoD i BF, a Doom mislim da ima zanimljivu i zaraznu online komponentu :)
koliko sam ja razumio doom je bas obrnut, sp je dobar dok je mp generic piece of..
Mega Man X
Posts: 1436
Joined: 13/04/2016 21:23
Location: Elysium

#20031 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Mega Man X »

FasterThanLight wrote:
Mega Man X wrote:Jbg jarane, počeo sam podržavati određene developere tako što ustvari kupim njihovu igru.
naravno, ali za sp igru od 4 sata , hmm
jos je cijena "svjeza"
Na PIKu 50 KM. To je već 70 maraka uštede. Na Steamu su igre na početku 120 KM (60 eura) tako da ne isplati se direktno preko Steama uzimati. Može ali jedino kad prođe 2-3 godine kad cijene padnu skroz.
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#20032 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by febo_acm »

User avatar
FasterThanLight
Posts: 187
Joined: 08/07/2016 23:54

#20033 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by FasterThanLight »

prije cete pomoci africkoj djeci lajkovanjem fb postova nego devovima kupovinom kljuceva
User avatar
ferratilis
Posts: 7223
Joined: 25/11/2013 16:48

#20034 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

FasterThanLight wrote:prije cete pomoci africkoj djeci lajkovanjem fb postova nego devovima kupovinom kljuceva
Da mogu, castio bi te pivom za ovo :thumbup:
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#20036 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by aditon »

Doom ima odličnu sp. Ustvari, igra je kako sam i očekivao, starog kova s mnogo akcije i definitivno opravdava očekivanja i mislim da developeri nisu lutali niti izmišljali toplu vodu. Ne vidim kako mp može biti odron u ovoj situaciji. To mogu samo govoriti oni kojima je prvi mp bio bf ili cod. Oni, poput mene, kojima je prvi mp bio quake, unreal turnament itd,ovaj doom dočikamo raširenih ruku. Ovakvih igara danas nema i baš mi je drago što su napravili nastavak. U svakom slučaju, jedna od rijetkih igara koja nastavlja slavu prethodnika i to u najboljem svjetlu.
Mega Man X
Posts: 1436
Joined: 13/04/2016 21:23
Location: Elysium

#20037 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Mega Man X »

aditon wrote:Doom ima odličnu sp. Ustvari, igra je kako sam i očekivao, starog kova s mnogo akcije i definitivno opravdava očekivanja i mislim da developeri nisu lutali niti izmišljali toplu vodu. Ne vidim kako mp može biti odron u ovoj situaciji. To mogu samo govoriti oni kojima je prvi mp bio bf ili cod. Oni, poput mene, kojima je prvi mp bio quake, unreal turnament itd,ovaj doom dočikamo raširenih ruku. Ovakvih igara danas nema i baš mi je drago što su napravili nastavak. U svakom slučaju, jedna od rijetkih igara koja nastavlja slavu prethodnika i to u najboljem svjetlu.
Imali smo Wolfenstein: The New Order, sada Doom. I još sada ostaje najnoviji Quake na id Tech 6 engine-u. Ono baš sve u paketu. :D
Leon16v
Posts: 5716
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#20038 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Leon16v »

Slabo ja ovo igram, al pogledam ponekad sta, jucer sam sa mali rodjakom kod njega igrao PES 17, svidja mi se :-D
Volio bi probati Life is Strange, mada kolko znam svaki dio se placa oko 20 eura ?
I jos nisam igrao famozni GTA 5, nikad vremena, a i kompjuter je prahistorijski pa koristim samo za forum/film/internet :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#20039 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by amar1994 »

Ako se neko sjeca, a vjerovatno vecina se sjeca
meni jos uvijek najbolja igra svih vremena :)

Image

:izet:

i dan danas upalim ponekad :D
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#20040 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by dezurni_ucenik »

Leon16v wrote:Slabo ja ovo igram, al pogledam ponekad sta, jucer sam sa mali rodjakom kod njega igrao PES 17, svidja mi se :-D
Volio bi probati Life is Strange, mada kolko znam svaki dio se placa oko 20 eura ?
I jos nisam igrao famozni GTA 5, nikad vremena, a i kompjuter je prahistorijski pa koristim samo za forum/film/internet :lol:

Life is strange je odlicna igra. 20 eura po epizodi? Koji bezobrazluk, zbog takvih cijena podrska pirateriji. 5 epizoda 200 maraka :twisted:
savsvoj
Posts: 512
Joined: 13/01/2009 17:55

#20041 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by savsvoj »

Buy Life Is Strange Complete Season (Episodes 1-5) 19,99€
Prva epizoda besplatna
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#20042 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by dezurni_ucenik »

savsvoj wrote:Buy Life Is Strange Complete Season (Episodes 1-5) 19,99€
Prva epizoda besplatna
Onda u u redu.

Life is Strange Season 2 confirmed to be in development
:thumbup:
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#20043 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by aditon »

wolfenstein je odlična igra al za mene daleko od najbolje koje sam igrao. Najbolju pak ne mogu izdvojiti jer svaka igra ima misnuse i pluseve. Fallout serijal ima među boljim pričama ali i tu ima dosta minusa, tako da je teško reći koja je igra najbolja.

Nego da pitam ove malo starije generacije, da li se sjećaju igre OMF? Znam da sam sate i sate na tome ostavio prije više od 20 godina :D Čak sam učestvovao i na jednom turniru u toj igri ali tako je to davno bilo da mi je sve u magli :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45203
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#20044 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

ma meni je lako reći koja mi je najbolja, odnosno koja mi je ostavila najbolji utisak, a da pritom postoji konsenzus među publikom i kritikom: Mass Effect trilogija.

poslije toga ide GTA serijal.

pa onda Elder Scrolls serijal...

pa onda Sim City 4...

paaa Witcher serijal...

tako nekako... to su igre gdje sam najviše vremena izgubio, i gdje sam najviše uživao. ima tu još more igara koje su bile odlične, ali ove nekako... najbolje pamtim. :)

još nisam igrao Dragon Age... ali imam osjećaj da bi i ona mogla gore na spisak...
Phobius
Posts: 334
Joined: 09/05/2004 22:00

#20045 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Phobius »

Ima li neko problema sa NBA 2k17 ?

Juče sam konačno dobio novi procesor, i5 4460, i sa mojom gtx 970, sada imam konfiguraciju koja je iznad preporučene. Ipak, igra radi problematično. Da bih dobio fluidnih 60 fps u gameplayu, moram isključiti Anti Aliasing što uzrokuje ružan prikaz. Isto tako, opet ponekad trza i imam velike frame dropove u cut scenama. Pokušao sam razne kombinacije vsync-a (Nvidia control panel, interni, Riva Tuner), ali ništa ne pomaže. NBA 2k16 je radio fenomenalno na 1080p. Ne znam u čemu je problem. Valjda bi to bez problema trebalo da radi na 60 fps sa konfiguracijom koja je iznad prepourčene.
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#20046 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by aditon »

to je ustvari sve do ukusa, šta kome bolje leži. Ako čemo realno, najviše sam vremena izgubio na PES-u i Travianu :izet: :lol: te i dan danas pamtim neke golove ili akcije koje su se desile prije npr 10 godina :D Igra koju sam najviše puta iznova prešao je Duke Nukem 3D, te i iz te igre i dan danas mi u sječanju neki kill-ovi :)

Mnogo je dobrih igara bilo, niko npr ne spominje prvi dio Crysisa ili Far Cry serijal koji su također odlični. Metro mi je isto tako jedna od najboljih igara, Last Light, kao nastavak, čak i bolji, što je inače rijetkost da nastavak nadmaši original.
Teško se ovako sad i sjetiti svega što sam u proteklim decenijama igrao ali uvijek je bilo dobrih igara. Ne smijem zaboraviti i kultni Half Life, Quake serijal, CoD 2, mnogo potrošenog vremena igrajuči Need for Speed serijal itd itd....
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#20047 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Eborg »

Što se tiče serijala, nema boljeg od Monkey Islanda. :D Onda idu Mass Effect, Dragon Age, Grand Theft Auto, The Witcher, Europa Universalis, Football Manager, Assassin's Creed, Tropico, Civilization, Broken Sword itd.

Uzeo sam na saleu The Silent Age i Deus Ex GOTY za nekih 6 KM ukupno. :D Znam koliko sam slinio krajem devedesetih na Deus Ex pa evo konačno da se isproba, znam da sam imao poster u sobi iz PC Playa. :D
User avatar
SmokingMan
Posts: 18507
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#20048 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by SmokingMan »

Chmoljo wrote:ma meni je lako reći koja mi je najbolja, odnosno koja mi je ostavila najbolji utisak, a da pritom postoji konsenzus među publikom i kritikom: Mass Effect trilogija
Za mene najbolja SF/ARP/third person shooter igra ikada izdata za bilo koju od platformi.Sada je vrijeme da dodaju šlag na tortu sa ME:Andromedom,i konačno stave kraj na jednu dobru priču.Ali,ko zna,gaming biznis ne mari za onim šta bi igrači željeli igrati.Gaming indrustrija u velikoj mjeri mari samo za profitom.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45203
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#20049 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

ja još uvijek imam Savegames od Mass Effecta, ako SLUČAJNO bude opcija da se importuje.

mada je potvrđeno da Sheparda neće biti. bar ne u glavnoj ulozi... bat hu nouz, možda budu trebali kao njegova ostavština... zamisli... krećeš sa relativno novom igrom u univerzumu koji je takav kakav je zahvaljujući tvojim postupcima... to bi bilo kul...
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#20050 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Eborg »

Mislim da ce biti kao Dragon Age Keep jer Bioware to isto radi. Mada treba cuvati i savegameove, mozda bude nesto.

Imas online aplikaciju i putem nje izberes kakav svijet zelis (ko je prezivio, ko nije, kakve si odluke donio i sl.).

Najveci je problem sjetiti se svega, npr. jesam li se posvadjao ili nisam sa onom arapskom reporterkom, sta je bilo na onim sporednim misijama itd.
Post Reply