Telekabel Zenica

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderators: Bobi, Benq

ElRe

#751 Re: Telekabel Zenica

Post by ElRe » 30/03/2012 11:04

iPod wrote:Ne, nisu niti njih niti Artnet iz Kiseljaka preuzeli, propali pregovori zbog ponudjene sume. U slucaju Vineta i Artneta prvi se iz daljnjeg procesa povukao MID. Odluka ili zeleno svjetlo konkurencijskog vijeca je u svemu preduslov da bi se kupovina mogla uopste realizirati, ali nije garant da ce se i obaviti, i kao sto rekoh Vinet i dalje ostaje samostalan.
Vinet i Telekabel ulaze u Telemach ove godine.

Pregovori sa ArtNetom su propali zbog par miliona KM razlike.

zemomak

#752 Telekabel Zenica

Post by zemomak » 31/03/2012 12:58

hoce li biti kakvog boljitka od tog dolaska telemaha u zenicu u odnosu na telekabelovu ponudu?

Sent from my iPad using Tapatalk

help_desk

#753 Re: Telekabel Zenica

Post by help_desk » 31/03/2012 13:14

Uporedi ponude pa ce ti biti jasno.

afannedim

#754 Re: Telekabel Zenica

Post by afannedim » 31/03/2012 13:54

kakavdanakneiskustvu wrote:imamo odnedavno arenasport 1 hr
ako padnete u ruke telemacha ostajete bez arenasport

afannedim

#755 Re: Telekabel Zenica

Post by afannedim » 31/03/2012 14:05

Telemach ne emituje arene, samo sportklubove

dinozzoM6

#756 Re: Telekabel Zenica

Post by dinozzoM6 » 31/03/2012 14:44

Telekabel ostaje Telekabel, samo je drugi vlasnik u pitanju, odnosno ta MID grupacija, koja je vlasnik mnogih drugih kablovskih i telefonskih operatera širom EU (između ostalog i Telemacha), znači Telekabel kao Telekabel nastavlja svoje poslovanje, tj. sve dok MID grupa ponudi iste uslove (plate, radne sate itd.) Esi, Mirzi, Terzi i ostaloj ekipi, oni ostaju, a samim tim nama ostaje kvalitet koji smo dosad imali. Eh sad, ako ovi iz MID krenu srat', fakat da će doć do promjena u poslovanju, jer ja im prvi ne bih ost'o :)

što znači da ako ostane rukovodstvo i ekipa, vjerovatno nećemo izgubiti ove kanale koje imamo, a da li će doći do promjena cijena i struktura paketa, to još ostaje da vidimo :)

fortaleza

#757 Re: Telekabel Zenica

Post by fortaleza » 31/03/2012 14:53

zemomak wrote:hoce li biti kakvog boljitka od tog dolaska telemaha u zenicu u odnosu na telekabelovu ponudu?

Sent from my iPad using Tapatalk
Što se tiče interneta biti će tu negdje po ponudi, možda telemachov malo povoljniji, nude i dosta veće brzine neta... Kablovska i digitalna vjerojatno bolja ponuda (ovisi koji paket uzmeš), umjesto arena dobivate sportklubove, ima HBO paket, i u ponudi HD paket... Eh, da dobivate i uslugu telefonije u ponudi koju telekabel nije imao.

http://www.tin.ba/telekabel/

http://www.telemach.ba/Telemach/1/Naslovna.shtml

dinozzoM6

#758 Re: Telekabel Zenica

Post by dinozzoM6 » 31/03/2012 15:51

možda jedni u ugovoru traže zabranu emitovanja drugih
nešto tipa serije i utakmice na HRT-u i Novoj vs. BHT i FTV što je RAK regulisao, zbog sponzora i to
hajd znaj

gentoo
System

#759 Re: Telekabel Zenica

Post by gentoo » 31/03/2012 20:47

dinozzoM6 wrote:Telekabel ostaje Telekabel, samo je drugi vlasnik u pitanju, odnosno ta MID grupacija, koja je vlasnik mnogih drugih kablovskih i telefonskih operatera širom EU (između ostalog i Telemacha), znači Telekabel kao Telekabel nastavlja svoje poslovanje, tj. sve dok MID grupa ponudi iste uslove (plate, radne sate itd.) Esi, Mirzi, Terzi i ostaloj ekipi, oni ostaju, a samim tim nama ostaje kvalitet koji smo dosad imali. Eh sad, ako ovi iz MID krenu srat', fakat da će doć do promjena u poslovanju, jer ja im prvi ne bih ost'o :)

što znači da ako ostane rukovodstvo i ekipa, vjerovatno nećemo izgubiti ove kanale koje imamo, a da li će doći do promjena cijena i struktura paketa, to još ostaje da vidimo :)
Big deal hoce li Eso,Mirza i Terza ostati.. Koga nema bez njega se moze. Ima u Zenici jos ljudi koji znaju komandu-dvije IOS-a i kako prokopati kanal od tacke A do tacke B. Ne mora se taj novi vlasnik mjesati u poslovanje ali isto tako moze reci "televizija vise nije 12 nego 22" i slicno pa ce se onda vjerovatno desiti ono sto sam spomenuo u predhodnom post-u.. tj. da ce izgubiti neke korisnike.
Pogledajte dobro cijene Telemach-a u Sarajevu pa ih uporedite sa trenutnim cijenama Telekabel-a..

PS.

O Ernadu i Marku sve najbolje.. Mirzu i Esu sam cak nekad davno i upoznao tako da je ovo gore samo parafraziranje ali i cinjenica.

dinozzoM6

#760 Re: Telekabel Zenica

Post by dinozzoM6 » 31/03/2012 23:03

ma dobro, i ja sam prioritetizirao pogrešno
na kraju, najbitnije za nas krajnje korisnike jeste odnos cijena/kvaliteta plaćene usluge

a pošto boravim u Sarajevu već duže vrijeme, i Telemachov sam pretplatnik, i mogu reć da za 37 KM koliko plaćam mjesečno (15 TV + 22 NET) nisam baš nešto prezadovoljan, valjda naučio na Telekabel heheh
ovih nazovi 6 Mb/s što imam na Telemachu, nekad zna bit 2, nekad 4, popne se ponekad i do 6 xD (i nije do mojih uređaja, al' to sad nije ni bitno xD)
'em što su nekako svi u podršci... ma tipična 'naša' podrška (tipa, ma doć ćemo možda za par dana/sedmica, ko vas j***...)

a što se tiče Telekabela, sve pohvale, internet s kojim barem ja nemam ama baš nikad problema,
a pogotovo za digitalnu TV, AreneSport u HD-u, i ona dva 3D kanala, meni se to sviđa, što su u korak s vremenom :)
i što ne uzimaju nikakvu dodatnu pretplatu za DTV niti traže da koristiš njihov tuner..

nek oni rade šta hoće, samo nek' nama ostanu iste cijene i ista usluga :) ili ako će već veća cijena, neka ide i usluga u korak s tim :)
to je ono najbitnije :)

Zvek

#761 Re: Telekabel Zenica

Post by Zvek » 01/04/2012 10:28

dinozzoM6 wrote:Telekabel ostaje Telekabel, samo je drugi vlasnik u pitanju, odnosno ta MID grupacija, koja je vlasnik mnogih drugih kablovskih i telefonskih operatera širom EU (između ostalog i Telemacha), znači Telekabel kao Telekabel nastavlja svoje poslovanje, tj. sve dok MID grupa ponudi iste uslove (plate, radne sate itd.) Esi, Mirzi, Terzi i ostaloj ekipi, oni ostaju, a samim tim nama ostaje kvalitet koji smo dosad imali. Eh sad, ako ovi iz MID krenu srat', fakat da će doć do promjena u poslovanju, jer ja im prvi ne bih ost'o :)

Primijenice se isti model kao i u slucaju bivseg Moneta, znaci nema vise Telekabela, postaje Telemach sa svojom ponudom i nacinom rada iz Sarajeva. Isti taj model koristi i SBB u Srbiji kad preuzima male kablovske operatere.

A sto se tice radnika Telekabela, ne znam koliko ce im se svidjeti ovo preuzimanje, jer su plate u Telemachu male. Rijetko ko prebaci 800 KM sa toplim, osim ukupno desetak ljudi iz vrha i par inžinjera.

Decerto
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.

#762 Re: Telekabel Zenica

Post by Decerto » 01/04/2012 12:16

Zvek wrote:

Primijenice se isti model kao i u slucaju bivseg Moneta, znaci nema vise Telekabela, postaje Telemach sa svojom ponudom i nacinom rada iz Sarajeva. Isti taj model koristi i SBB u Srbiji kad preuzima male kablovske operatere.

A sto se tice radnika Telekabela, ne znam koliko ce im se svidjeti ovo preuzimanje, jer su plate u Telemachu male. Rijetko ko prebaci 800 KM sa toplim, osim ukupno desetak ljudi iz vrha i par inžinjera.
Pa nigdje u ugovoru ne pise da ce se mijenjati provider...ako kvalitet bude losiji,a samim tim i brzina,ja iskljucujem net.

Eborg

#763 Re: Telekabel Zenica

Post by Eborg » 01/04/2012 12:31

Pa je li bolje onda potpisati ovaj ugovor sa trenutnom cijenom i dobiti novi modem ili čekati promjene?

Mada, pravo da vam kažem, ne vjerujem da će dizati cijene.

Zvek

#764 Re: Telekabel Zenica

Post by Zvek » 01/04/2012 12:54

Decerto wrote:
Zvek wrote:

Pa nigdje u ugovoru ne pise da ce se mijenjati provider...ako kvalitet bude losiji,a samim tim i brzina,ja iskljucujem net.
Vi koji koristite Telekabel pakete nastavicete da ih koristite i pod Telemachovim imenom, uz iste uslove. Kad se preuzimanje Telekabela zavrsi tada nece biti Telekabel paketa za nove korisnike.

StupskaBitanga

#765 Re: Telekabel Zenica

Post by StupskaBitanga » 01/04/2012 16:41

Eborg wrote:Pa je li bolje onda potpisati ovaj ugovor sa trenutnom cijenom i dobiti novi modem ili čekati promjene?

Cijene će biti iste kao u Sarajevu/Mostaru
Jedino šta bi moglo biti drukčije je programska shema ništa više

Decerto
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.

#766 Re: Telekabel Zenica

Post by Decerto » 01/04/2012 16:46

Eborg wrote:Pa je li bolje onda potpisati ovaj ugovor sa trenutnom cijenom i dobiti novi modem ili čekati promjene?

Mozda nece dizati cijene,ali sta ce biti sa brzinom interneta ? Hoce li nas koji smo potpisali ugovor i koji imamo 8 mbps vratiti na 6 ili ?

fortaleza

#767 Re: Telekabel Zenica

Post by fortaleza » 01/04/2012 21:14

Decerto wrote:

Mozda nece dizati cijene,ali sta ce biti sa brzinom interneta ? Hoce li nas koji smo potpisali ugovor i koji imamo 8 mbps vratiti na 6 ili ?
Za 8KM manje je 6 mbps, ili za 5KM više 12 mpbs... Mislim da će kod svih korisnika Telemacha biti isto...

sheikh

#768 Re: Telekabel Zenica

Post by sheikh » 12/04/2012 21:26

Ovdje vjerovatno ima vise upucenijih od mene glede TK :)
Ima jedno petnaestak dana otisao sam gore radi zamjene modema i oni mi rekli da trenutno nema novih modema i da ce me nazvati kada dodju.....ostavih ja broj i sve podatke,ali bogami modema nema :)
Mislim da ima i vise od petanestak dana....elem,da li znate ima li tih modema vise,hocu li ja sutra svratiti do njih i vidjeti sta je problem :) ??????

Kralj Tvrtko I.

#769 Re: Telekabel Zenica

Post by Kralj Tvrtko I. » 12/04/2012 22:44

pa da ima, sigurno bi ti dali...i njima je u cilju da sto vise ljudi potpise ugovor....
siguran sam da nemaju dovoljno modema...trenutno.
Ja bi otisao opet pa pitao sta je problem...

funny luu

#770 Re: Telekabel Zenica

Post by funny luu » 13/04/2012 10:07

Ja sam prije 7 dana podnio zahtjev za kablovsku Tv. I onaj mi u kancelariji rece doci cemo prikljucit najdalje do sutra. A ja jnemu kazem da do moje bandere nije sporveden kabal,znaci do moje bandere trebaju pruzit kabal na jos 3 bandere.Kaze on ma nema problema oko toga danas ce ekipa doc' na tvoju adresu. Evo i sedmica prosla jnih nema. I ja i jos dvojica komsija ih zvali jer i oni hoce prikljucit kablovsku.Niko se ne javlja.Ne gine nam da odem dole direktno i vidimo u cemu je problem. Do sad su bili korektni(sto se tice interneta) al' ovo sad je van svake mjere. :x

casper_

#771 Re: Telekabel Zenica

Post by casper_ » 14/04/2012 12:32

kablovska propada ko grcka. iz pouzdanih izvora

ArrisModem

#772 Re: Telekabel Zenica

Post by ArrisModem » 14/04/2012 14:15

Sto se tice korisnika Telekabla nece biti ni smanjena brzine ni povecanja cijena. Dobicete bolju programsku semu i VECE brzine interneta. Takodjer i za korisnike u Sarajevu i Mostaru također slijede vece brzine uskoro. Provjereno od insidera u Telemachu ;)

casper_

#773 Re: Telekabel Zenica

Post by casper_ » 14/04/2012 14:19

ArrisModem wrote:Sto se tice korisnika Telekabla nece biti ni smanjena brzine ni povecanja cijena. Dobicete bolju programsku semu i VECE brzine interneta. Takodjer i za korisnike u Sarajevu i Mostaru također slijede vece brzine uskoro. Provjereno od insidera u Telemachu ;)
gluposti

ArrisModem

#774 Re: Telekabel Zenica

Post by ArrisModem » 14/04/2012 14:23

kakavdanakneiskustvu wrote:
ArrisModem wrote:Sto se tice korisnika Telekabla nece biti ni smanjena brzine ni povecanja cijena. Dobicete bolju programsku semu i VECE brzine interneta. Takodjer i za korisnike u Sarajevu i Mostaru također slijede vece brzine uskoro. Provjereno od insidera u Telemachu ;)

od kada?
Ubrzo. Kad se prenos vlasnistva sprovede do kraja. Uglavnom bicete blagovremeno obavjesteni :)

piroman25

#775 Re: Telekabel Zenica

Post by piroman25 » 21/04/2012 16:20

Imate li vi danas problema sa internetom?

Image

Post Reply