Android OS

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Marsov
Posts: 32
Joined: 09/05/2021 10:21

#26126 Re: Android OS

Post by Marsov »

holowey wrote: 27/10/2022 09:25 promijenim google account lozinku na windows racunaru, klasika kombinacija znakova, brojeva, malih i velikih slova duzine cca 25 karaktera...
na telefonu koji je android 12 bez problema prihvati izmijenjenu lozinku... na telefonu koji je android 7 tu istu lozinku ne prihvata... u cemu je fazon?
naravno, bez ispravne lozinke ne radi playstore, youtube...

prethodna lozinka je bila slicne duzine i slicne kombinacije karaktera i radila je na oba telefona, ova izmijenjena ne prolazi na starijem androidu :? :sad: :-x
Isti problem imam n android tv.
Ne mogu pristupiti play store.
Tv star 5...6 godina.
Ima li neko kakav savjet
Marsov
Posts: 32
Joined: 09/05/2021 10:21

#26127 Re: Android OS

Post by Marsov »

Znači traži mi ponovnu prijavu na play store i neće da mi prihvati novu lozinku.
Na Google acauntu sam se uredno prijavila na tom istom tv
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8490
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#26128 Re: Android OS

Post by kokuz_sa »

Marsov wrote: 05/11/2022 09:35 Znači traži mi ponovnu prijavu na play store i neće da mi prihvati novu lozinku.
Na Google acauntu sam se uredno prijavila na tom istom tv
Unesi mail koji jebprvi bio kada se tek aktivirao taj tel
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#26129 Re: Android OS

Post by skafiskafsnjak »

Da li je neko imao problema sa sinhronizacijom kalendara?

Sve je sasvim normalno...Ali ne prikazuje nista
Marsov
Posts: 32
Joined: 09/05/2021 10:21

#26130 Re: Android OS

Post by Marsov »

kokuz_sa wrote: 05/11/2022 11:52
Marsov wrote: 05/11/2022 09:35 Znači traži mi ponovnu prijavu na play store i neće da mi prihvati novu lozinku.
Na Google acauntu sam se uredno prijavila na tom istom tv
Unesi mail koji jebprvi bio kada se tek aktivirao taj tel
Uvijek je bio moj mail i jedino on
Ne znam šta se dogadja osim što sam prije otprilike mjesec dana promijenula lozinku.
Na tv je android 7...da nije nešto do toga...sony tv
User avatar
Sanjarko
Posts: 23200
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#26131 Re: Android OS

Post by Sanjarko »

Blokirao Gugl sve ispod 8 Android OS-a mozda, nedavno bila vijest o tome, da ce blokirati te nize sisteme, i mene je nedavno zezalo sto sta i Gugl i Mikrosoft.
Marsov
Posts: 32
Joined: 09/05/2021 10:21

#26132 Re: Android OS

Post by Marsov »

Sanjarko wrote: 05/11/2022 15:02 Blokirao Gugl sve ispod 8 Android OS-a mozda, nedavno bila vijest o tome, da ce blokirati te nize sisteme, i mene je nedavno zezalo sto sta i Gugl i Mikrosoft.
Ipak je uredu sve...rješila sam.
Uglavnom uklonila račun....obrisala ga potpuno s tv-a pa se ponovo prijavila sa istim i proradila i trgovina🙄.
Prepadoh se da mi je ostario tv🤣
User avatar
Sanjarko
Posts: 23200
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#26133 Re: Android OS

Post by Sanjarko »

Marsov wrote: 05/11/2022 19:25
Sanjarko wrote: 05/11/2022 15:02 Blokirao Gugl sve ispod 8 Android OS-a mozda, nedavno bila vijest o tome, da ce blokirati te nize sisteme, i mene je nedavno zezalo sto sta i Gugl i Mikrosoft.
Ipak je uredu sve...rješila sam.
Uglavnom uklonila račun....obrisala ga potpuno s tv-a pa se ponovo prijavila sa istim i proradila i trgovina🙄.
Prepadoh se da mi je ostario tv🤣
Zna Google play zezat. Skini Google play update apk sa play-a koja će ti automatski stalno play ažurirati.

Mene isto zezalo nedavno i čak i Microsoft.
User avatar
odmor
Posts: 1157
Joined: 10/05/2006 12:42

#26134 Re: Android OS

Post by odmor »

Imam Android tv box, neki lijevi sa 4GB rama. Instaliro sam na njega iptv player i sad ono nadjem neku m3u listu i gledam te neke kanale. Zanima me posto neke liste imaju i ove filmove, pa to izgleda kao videoteka, ima li neki nacin da stavim i titl? Neki savjet koji iptv player da skinem sta kako.. moze i pvt.. hvala!
User avatar
Sanjarko
Posts: 23200
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#26135 Re: Android OS

Post by Sanjarko »

odmor wrote: 06/11/2022 22:09 Imam Android tv box, neki lijevi sa 4GB rama. Instaliro sam na njega iptv player i sad ono nadjem neku m3u listu i gledam te neke kanale. Zanima me posto neke liste imaju i ove filmove, pa to izgleda kao videoteka, ima li neki nacin da stavim i titl? Neki savjet koji iptv player da skinem sta kako.. moze i pvt.. hvala!
VOD, video on demand to se zove, za titl ti ne bi znao reci.
User avatar
PajaELdin
Posts: 690
Joined: 01/09/2018 13:30
Location: Mostar 🇧🇦

#26136 Re: Android OS

Post by PajaELdin »

Poz raja, zanima me da li postoji mogućnost ili neka aplikacija da vratim obrisana slike sa telefona? Vratio sam telefon na tvorničke postavke misleći da su mi slike spašene na Google Photos, međutim banana, sve otišlo. Android telefon je u pitanju.
zippoo87
Posts: 15470
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#26137 Re: Android OS

Post by zippoo87 »

PajaELdin wrote: 16/11/2022 14:31 Poz raja, zanima me da li postoji mogućnost ili neka aplikacija da vratim obrisana slike sa telefona? Vratio sam telefon na tvorničke postavke misleći da su mi slike spašene na Google Photos, međutim banana, sve otišlo. Android telefon je u pitanju.
Ocito ti nije bila ukljucena opcija za automatski backup na google photos a ni prije vracanja nisi uradio rucno sinhronizaciju.
Cudi me da prije reseta nisi ni usao u google photos da provjeris

Za vracanje ima nekih programa po netu ali za te stvari inace postoje posebni servisi koji imaju alate za vracanje obrisanog.
Nisam siguran da ima neka aplikacija za to.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23200
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#26138 Re: Android OS

Post by Sanjarko »

Pajdo, u vezi slika, vratiti se mozda mogu ali u posebnim servisima za to i kosta to od 100 KM do cak 1.000. Meni se izbrisala jedna davno kartica s 280 txt dokumenata i nikako nisam u mogucnosti bio da ih vratim s ovim besplatnim programima tipa Recuva i sl.

Nisam imao sredstava. Mozda nekad uspijem da ih vratim. Platim da ih u tim servisima vrate, ako mognu. Ipak 280 dokumenata s idejama itd je upitanju. Kaze meni nedavno neko jesu li ti bitni. Pa reko jesu meni, drugima nisu.
User avatar
Laplace
Posts: 10303
Joined: 19/11/2012 18:37

#26139 Re: Android OS

Post by Laplace »

Težak slučaj sa vraćanjem, naročito zbog toga što je rađeno i vraćanje telefona na fabričke postavke. Vraćanje fajlova nije lak zadatak a preporuka je da se sa time pokuša čim su izbrisani, prije nego što se na lokacije izbrisanih fajlova nešto smjestilo (i prije formatiranja memorije na kojoj je fajl bio smješten/zapisan). Mislim da je mala šansa da ćeš slike vratiti sve i da se obratiš profesionalcima.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17146
Joined: 31/03/2019 14:56

#26140 Re: Android OS

Post by vjeshalica »

Da li bi mi neko mogao pojasniti oko update aplikacija preko play store?
Npr.azuriram aplikacije danas, kad za dva tri dana opet trazi da se azuriraju iako u opisu stoji da je zadnji datum verzije bio prije nekoliko dana (na play store)?

Da li se stvarno uopce te aplikacije azuriraju ili samo besmisleno javlja i "azurira" stalno?

Ukratko dojadilo mi je stalno da se azurira nesto sto je azurirano
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#26141 Re: Android OS

Post by skafiskafsnjak »

vjeshalica wrote: 21/11/2022 20:24 Da li bi mi neko mogao pojasniti oko update aplikacija preko play store?
Npr.azuriram aplikacije danas, kad za dva tri dana opet trazi da se azuriraju iako u opisu stoji da je zadnji datum verzije bio prije nekoliko dana (na play store)?

Da li se stvarno uopce te aplikacije azuriraju ili samo besmisleno javlja i "azurira" stalno?

Ukratko dojadilo mi je stalno da se azurira nesto sto je azurirano
Pa sto da ne, isprave neki novi bug i objave.
Tebe niko ne tjera da apdejtujes svaki dan.
elq
Posts: 384
Joined: 25/06/2017 08:26

#26142 Re: Android OS

Post by elq »

A i mozes nastimat da automatski azurira
User avatar
Sanjarko
Posts: 23200
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#26143 Re: Android OS

Post by Sanjarko »

vjeshalica wrote: 21/11/2022 20:24 Da li bi mi neko mogao pojasniti oko update aplikacija preko play store?
Npr.azuriram aplikacije danas, kad za dva tri dana opet trazi da se azuriraju iako u opisu stoji da je zadnji datum verzije bio prije nekoliko dana (na play store)?

Da li se stvarno uopce te aplikacije azuriraju ili samo besmisleno javlja i "azurira" stalno?

Ukratko dojadilo mi je stalno da se azurira nesto sto je azurirano
Hoće ti sjbt smartfon da moraš kupiti novi. Ima tema, ali zamrla. Naziva: App/apk i OS postaju sve gore i gore, tako nekako.

Ja nedavno otvorio je ponukan s konstantnim ažuriranjem istih i sve više zahtjevnijim svojim programskim resursima tj resursno.

Čitao i taj dan članak kako ih je prozvao neki iz vrha Amazona i Gugla, bivši valjda direktor nekog sektora.

Kaže da s smjenom direktora, nova administracija zahtjeva novu verziju app/apk i softvera i OS jer ganjaju bonuse tj keš.

Valjda više love dobiju ako izbace novo to sve.

Ja ponukan bio to da tražim s Fejsbukom koji je se na smartmob od stare instalirao i to da se ne može update deinstalirati.

Upravu je ovaj bivši iz vrha Amazona i Gugla.
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3676
Joined: 23/04/2011 12:21

#26144 Re: Android OS

Post by Mr.Sojic »

Ja se samo pitam zasto su se neke app, poput Browser, Anti Virus.."udebljale" od nekih 50MB na nekih 500MB. :mrgreen:
adsubzero
Posts: 2999
Joined: 08/02/2013 15:52

#26145 Re: Android OS

Post by adsubzero »

Mr.Sojic wrote: 24/11/2022 14:08 Ja se samo pitam zasto su se neke app, poput Browser, Anti Virus.."udebljale" od nekih 50MB na nekih 500MB. :mrgreen:
Kes (cache) memorija...
User avatar
PajaELdin
Posts: 690
Joined: 01/09/2018 13:30
Location: Mostar 🇧🇦

#26146 Re: Android OS

Post by PajaELdin »

Poz raja, molim vas ako neko može staviti sliku kako izgleda originalni punjač za Samsung Galaxy A73 5G? Mislim da je to onaj za super brzo punjenje od 25W. Gledao sam po Piku i ima ih od 25KM pa do 70KM, čak i skupljih, pa me to sve zbunilo. Bio bih zahvalan puno, jer ne želim neku kinesku kopiju, pošto sam kupio nov telefon, pa želim da mi i punjač za njega bude original. I ako neko iz Sarajeva može podijeliti iskustvo u vezi ove radnje Mobil Shop Delta, pošto sam kod njih kupio ovaj telefon??? Da li su provjeren Shop? Hvala!
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8490
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#26147 Re: Android OS

Post by kokuz_sa »

PajaELdin wrote: 07/12/2022 15:59 Poz raja, molim vas ako neko može staviti sliku kako izgleda originalni punjač za Samsung Galaxy A73 5G? Mislim da je to onaj za super brzo punjenje od 25W. Gledao sam po Piku i ima ih od 25KM pa do 70KM, čak i skupljih, pa me to sve zbunilo. Bio bih zahvalan puno, jer ne želim neku kinesku kopiju, pošto sam kupio nov telefon, pa želim da mi i punjač za njega bude original. I ako neko iz Sarajeva može podijeliti iskustvo u vezi ove radnje Mobil Shop Delta, pošto sam kod njih kupio ovaj telefon??? Da li su provjeren Shop? Hvala!
Odes po malo jacim radnjama u Sa..
Imaju police sa Samsung punjacima..sve imaju one magnetne kljucice protiv kradje..
Uzmes punjac, okrenes kutiju
Pisu ti 2 reda serijskih brojeva..
Boldirana
I ispod pise deklaracija..gdje je navedeno 1god garancije

Uvoznik pise Asbis

Oni su jedini ovlasteni uvoznici Samsung i Apple popretne opreme i punjaca za BiH
User avatar
Burkoff
Posts: 258
Joined: 02/07/2012 15:57

#26148 Re: Android OS

Post by Burkoff »

PajaELdin wrote: 07/12/2022 15:59 Poz raja, molim vas ako neko može staviti sliku kako izgleda originalni punjač za Samsung Galaxy A73 5G? Mislim da je to onaj za super brzo punjenje od 25W. Gledao sam po Piku i ima ih od 25KM pa do 70KM, čak i skupljih, pa me to sve zbunilo. Bio bih zahvalan puno, jer ne želim neku kinesku kopiju, pošto sam kupio nov telefon, pa želim da mi i punjač za njega bude original. I ako neko iz Sarajeva može podijeliti iskustvo u vezi ove radnje Mobil Shop Delta, pošto sam kod njih kupio ovaj telefon??? Da li su provjeren Shop? Hvala!
Odgovor vezano za punjac je zapravo vrlo jednostavan. Meni su uz S21 ultra uvalili kopiju od 35 KM koja ne podrzava ni fast charge niti super fast charge. Punjac je crkao za manje od 20 dana. Radnja je u Visokom locirana. Kad sam trazio reklamaciju nudili mi opet isti takav kopiju, naljutim se i kupim za 55 KM u domodu. Probaj domod, ekupi jer oni nemaju kopije ubijedjen sam. Nemoj zalit pare da ti ne bi zasijevalo kao meni. Kad sam vidio kako se usmrdi i puce punjac noge mi se bile oduzele. Ode reko 2000 milje u vodu 🥲.
zippoo87
Posts: 15470
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#26149 Re: Android OS

Post by zippoo87 »

:lol: :lol: :lol:
Dobar dobar
Kod mene xiaomi punjaci evo vec 5 godina...nijedan nije zasvijetlio nikada a vecinom su cijelu noc bili ustekani.
Vise ne punim preko noci,jer za par minuta dopunim bateriju,pa nema svrhe drzati cijelu noc na punjacu a napuni pola baterije za 15 minuta
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8490
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#26150 Re: Android OS

Post by kokuz_sa »

Burkoff wrote: 08/12/2022 21:00
PajaELdin wrote: 07/12/2022 15:59 Poz raja, molim vas ako neko može staviti sliku kako izgleda originalni punjač za Samsung Galaxy A73 5G? Mislim da je to onaj za super brzo punjenje od 25W. Gledao sam po Piku i ima ih od 25KM pa do 70KM, čak i skupljih, pa me to sve zbunilo. Bio bih zahvalan puno, jer ne želim neku kinesku kopiju, pošto sam kupio nov telefon, pa želim da mi i punjač za njega bude original. I ako neko iz Sarajeva može podijeliti iskustvo u vezi ove radnje Mobil Shop Delta, pošto sam kod njih kupio ovaj telefon??? Da li su provjeren Shop? Hvala!
Odgovor vezano za punjac je zapravo vrlo jednostavan. Meni su uz S21 ultra uvalili kopiju od 35 KM koja ne podrzava ni fast charge niti super fast charge. Punjac je crkao za manje od 20 dana. Radnja je u Visokom locirana. Kad sam trazio reklamaciju nudili mi opet isti takav kopiju, naljutim se i kupim za 55 KM u domodu. Probaj domod, ekupi jer oni nemaju kopije ubijedjen sam. Nemoj zalit pare da ti ne bi zasijevalo kao meni. Kad sam vidio kako se usmrdi i puce punjac noge mi se bile oduzele. Ode reko 2000 milje u vodu 🥲.
Koja radnja?

Imaju 3 u Visokom
2 su regularne sa robom, a jedna ima i jednu i drugu vrstu
Post Reply