Android OS

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#26151 Re: Android OS

Post by skafiskafsnjak »

zippoo87 wrote: 08/12/2022 22:50 :lol: :lol: :lol:
Dobar dobar
Kod mene xiaomi punjaci evo vec 5 godina...nijedan nije zasvijetlio nikada a vecinom su cijelu noc bili ustekani.
Vise ne punim preko noci,jer za par minuta dopunim bateriju,pa nema svrhe drzati cijelu noc na punjacu a napuni pola baterije za 15 minuta
On i xiaomi :skoljka:

Uopste nije problem drzati citavu noc na punjacu ako je sve ispravno.
User avatar
Burkoff
Posts: 258
Joined: 02/07/2012 15:57

#26152 Re: Android OS

Post by Burkoff »

@kokuz_sa

[/quote]

Koja radnja?

Imaju 3 u Visokom
2 su regularne sa robom, a jedna ima i jednu i drugu vrstu
[/quote]

U pitanju je Cehajic. Kad sam dosao traziti reklamaciju ponudio mi je da ucestvujem 17 KM po pola sa njim za novi isti kopirani punjac. Donese mi on i upalim quick charge. Reko ne radi ti ovdje na sta mi je rekao sto ce ti quick charge kad steti bateriji ?
Ljudino nekad ce mi trebati brza dopuna s posla da negdje dalje krenem i fabrika je to napravila da bi ti meni reko sto ce ti ?
Mislio sam ako je 35 KM da je opet orginal a nema fiskalni racun za njega pa zato je jeftiniji. Inace sam oduvijek dobijao punjac uz mobitel ali eto sa novim serijama nema.

Kaze eto ti si prvi koji je imao problem da mu crkne. Ako je tako budite gazde i dajte mi zamjenski kineksi jer sam Vam ostavio skoro 2000 KM u radnji.
Prvobitno nisam ni testirao quickcharge vec kupio pod pretpostavkom da ce raditi kad mi zatreba a nisam ga stigo ni aktivirati pa je opet crkao na obicnom procesu punjena.
Rekao je da je telefon star mjesec dana i dosao s vana ali sam nasao fiskalni racun iz slovenije slucajno u kutiji gdje se vidi jasno da je prije skoro 3 mjeseca kupljen. Dobro je sto sam nasao racun ali ne volim uljepsavanje cinjenica.

Sorry za dugacak tekst ali sto se mene tice topla preporuka da im se ne ide. Ima sigurno i lijepih iskustava kod njih inace ne bi tako dugo postojali ali kad se desi eto slucaj jedan u 50,100,1000 budite susretljivi jer svaki kupac je reklama a nikad ne znas koliko taj covjek ljudi zna i svakom ce reci da ti zaobilaze radnju.

PS: Reko ovaj ti punjac izgleda kopija na sta mi je odgovorio mi ga kupujemo pod orginal a vise je mislio prodajemo pod orginal :D
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8491
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#26153 Re: Android OS

Post by kokuz_sa »

Ne bih da aman komentaisem ih.. znam ih jako dobro..
I znam da ljudi atoje iza svake prodaje i sve uvaze ako bude belaj.

Ovo tvoje pod PS
Samo da mi je znati kako poznas sta je orig a sta ne.

Samo 1 atvar je razlicita..a to obicni insan ne moze skontat al nikako..
I ja koji se tim bavim nekad omanem u raspoznavanju
User avatar
Burkoff
Posts: 258
Joined: 02/07/2012 15:57

#26154 Re: Android OS

Post by Burkoff »

kokuz_sa wrote: 08/12/2022 23:51 Ne bih da aman komentaisem ih.. znam ih jako dobro..
I znam da ljudi atoje iza svake prodaje i sve uvaze ako bude belaj.

Ovo tvoje pod PS
Samo da mi je znati kako poznas sta je orig a sta ne.

Samo 1 atvar je razlicita..a to obicni insan ne moze skontat al nikako..
I ja koji se tim bavim nekad omanem u raspoznavanju
Radio sam kod njih prije 3-4 godine zamjenu baterije i utora za punjenje na Xperia Z2 sto je ispao odlican posao. Moja baterija i njihove ruke.
Telefon bio gotov za ispod 2 sata i bez mane sklopljen kako treba gdje sam se odusevio. To je bilo davno i mozda je razlog koga zadesis na smjeni...

Ja sebe nisam prozvao strucnjakom za orginal i ne-orginal ali kad sam dosao da reklamiram nosi mi isti takav punjac (kutija sa nekim samsung hologramom otpakovana kaze travel adapter super fast charging 25W) pa sam da potvrdim teoriju trazio u radnji da ga probam i kad sam vidio da telefon ne prepoznaje brzo punjenje odustao sam od daljneg razgovora. Rekao sam dajte Vi meni taj crknuti (da imam za uporedbu jer sam imao namjeru u Domodu kupiti pravi) i necemo nista vise po tom pitanju. Mozda su njima uvalili orginal kutiju sa kopijom ili oni to znaju ali evo primjer.
Ima se kupiti Galaxy Buds 2 za 175 KM na olx u piljarama dok sam u tehnomag itd 250 ja licno platio. Ove od 175 nemaju fiskalni logicno ali su orginal opet i spojice se na samsung app slusalica itd. Dakle postoji orginal vjerovatno ali snizen jer nema pravog racuna gdje se covjek moze debelo zeznuti.
Pod izgovorom sam sebi covjek kaze pa moguce je punjac za 25 KM jer nemam pravi racun...

Ako iko na svijetu cuva hardware ja sam ali ne samo to. Takav sam i kod svega. Kupio sam na poslu punjac neki jeftini za posudit ali svoj ne dam.
Moj punjac ide samo u moj telefon da mi babo dodje sa 1% i place tako da ako mislis da sam se lose ponasao pa mi crklo eto nije.

Evo imam obe kutije kod sebe i punjaca ali ne da mi se sad pod lampom traziti indikator zasto je kopija kopija.
Naucio sam lekciju i zdravo. Poenta je ako mi neces da das jebeni punjac za 35 KM reklamacijski ali ti ga kupujes za 15-20 sta da ocekujem ako mi sad ovaj S21 ultra slucajno bude imao problem sa zvucnikom, kamerom ?
Osjecaj nije ni malo lijep.
User avatar
Laplace
Posts: 10367
Joined: 19/11/2012 18:37

#26155 Re: Android OS

Post by Laplace »

kokuz_sa wrote: 08/12/2022 23:05
Burkoff wrote: 08/12/2022 21:00

Odgovor vezano za punjac je zapravo vrlo jednostavan. Meni su uz S21 ultra uvalili kopiju od 35 KM koja ne podrzava ni fast charge niti super fast charge. Punjac je crkao za manje od 20 dana. Radnja je u Visokom locirana. Kad sam trazio reklamaciju nudili mi opet isti takav kopiju, naljutim se i kupim za 55 KM u domodu. Probaj domod, ekupi jer oni nemaju kopije ubijedjen sam. Nemoj zalit pare da ti ne bi zasijevalo kao meni. Kad sam vidio kako se usmrdi i puce punjac noge mi se bile oduzele. Ode reko 2000 milje u vodu 🥲.
Koja radnja?

Imaju 3 u Visokom
2 su regularne sa robom, a jedna ima i jednu i drugu vrstu
Jesi li provjerio u Imtecu? Tu bi trebalo biti pouzdano.
User avatar
Laplace
Posts: 10367
Joined: 19/11/2012 18:37

#26156 Re: Android OS

Post by Laplace »

skafiskafsnjak wrote: 08/12/2022 23:07
zippoo87 wrote: 08/12/2022 22:50 :lol: :lol: :lol:
Dobar dobar
Kod mene xiaomi punjaci evo vec 5 godina...nijedan nije zasvijetlio nikada a vecinom su cijelu noc bili ustekani.
Vise ne punim preko noci,jer za par minuta dopunim bateriju,pa nema svrhe drzati cijelu noc na punjacu a napuni pola baterije za 15 minuta
On i xiaomi :skoljka:

Uopste nije problem drzati citavu noc na punjacu ako je sve ispravno.
A ako nije ispravno, imaćeš dodatno grijanje sobe u ovim hladnim danima.
zippoo87
Posts: 15535
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#26157 Re: Android OS

Post by zippoo87 »

Ispravno je sve i nikada nije bilo problema ni sa punjacima ni sa telefonima.
Uvijek originalni punjaci koji dolaze uz telefon.
User avatar
Laplace
Posts: 10367
Joined: 19/11/2012 18:37

#26158 Re: Android OS

Post by Laplace »

zippoo87 wrote: 09/12/2022 12:58 Ispravno je sve i nikada nije bilo problema ni sa punjacima ni sa telefonima.
Uvijek originalni punjaci koji dolaze uz telefon.
Zato što Xiaomi (još uvijek) u kutiji sa uređajem isporučuje i punjač.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#26159 Re: Android OS

Post by skafiskafsnjak »

zippoo87 wrote: 09/12/2022 12:58 Ispravno je sve i nikada nije bilo problema ni sa punjacima ni sa telefonima.
Uvijek originalni punjaci koji dolaze uz telefon.
Pa u svakom slucaju.
Ne kazem da valja tel drzati preko noci na punjacu, ali svakako je mala sansa da se desi ako je sve ispravno.

To preko noci posebno nema smisla sa brzim punjacima.
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#26160 Re: Android OS

Post by crnivrag »

Stigao update za Xperia 1 III telefone na Android 13, prošli mjesec je update dobio Xperia 1 IV.

Još nije za moju regiju, ali bi trebalo u toku ove sedmice :D
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#26161 Re: Android OS

Post by crnivrag »

Image
User avatar
holowey
Posts: 8430
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#26162 Re: Android OS

Post by holowey »

maloprije pogledam za a52s kad ima i za njega nesto novo...

Image
zippoo87
Posts: 15535
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#26163 Re: Android OS

Post by zippoo87 »

holowey wrote: 13/12/2022 10:06 maloprije pogledam za a52s kad ima i za njega nesto novo...

Image
Nejma tu nista novo...to je android sigurnosna zakrpa 😁
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#26164 Re: Android OS

Post by vjeshalica »

Image
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#26165 Re: Android OS

Post by Qler »

Ja čitav život držim punjač uštekane u struju 24/7 I telefone punim preko noći... Tj od 2001 godine tako... Ne vidim problem...
starac12
Posts: 7
Joined: 02/02/2018 21:53

#26166 Re: Android OS

Post by starac12 »

Zdravo ljudi, imam jedan vrlo interesantan problem, bio bih zahvalan kad bi mi neko ponudio pomoc. Naime kupim prije nekoliko dana Philips android tv, spojim na net i to, a kad sam pokusao da se logujem na google racun nema sanse, svaki put dobijem poruku kako mi se ne podudaraju sifra i pass. Evo isti problem na njihovom sajtu https://support.google.com/accounts/thr ... y-tv?hl=en . Da li je neko imao slican problem sa nekim android uredjajem ?
User avatar
holowey
Posts: 8430
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#26167 Re: Android OS

Post by holowey »

starac12 wrote: 18/12/2022 17:07 Zdravo ljudi, imam jedan vrlo interesantan problem, bio bih zahvalan kad bi mi neko ponudio pomoc. Naime kupim prije nekoliko dana Philips android tv, spojim na net i to, a kad sam pokusao da se logujem na google racun nema sanse, svaki put dobijem poruku kako mi se ne podudaraju sifra i pass. Evo isti problem na njihovom sajtu https://support.google.com/accounts/thr ... y-tv?hl=en . Da li je neko imao slican problem sa nekim android uredjajem ?
prestara verzija androida...ja imam identican problem sa samsung galaxy s6 edge+, odljetos kada sam promijenio sifru, sa novom se ne uspijevam ulogovati...isti broj i tip karaktera kao stara sifra ali ne prolazi...na novom telefonu prolazi ali na starom ne...preko browsera prolazi logovanje na gmail, ali playstore mi ne radi...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#26168 Re: Android OS

Post by skafiskafsnjak »

starac12 wrote: 18/12/2022 17:07 Zdravo ljudi, imam jedan vrlo interesantan problem, bio bih zahvalan kad bi mi neko ponudio pomoc. Naime kupim prije nekoliko dana Philips android tv, spojim na net i to, a kad sam pokusao da se logujem na google racun nema sanse, svaki put dobijem poruku kako mi se ne podudaraju sifra i pass. Evo isti problem na njihovom sajtu https://support.google.com/accounts/thr ... y-tv?hl=en . Da li je neko imao slican problem sa nekim android uredjajem ?
Rjjesenje firestick ili android box
Verocious
Posts: 1613
Joined: 28/06/2012 23:47

#26169 Re: Android OS

Post by Verocious »

Pozdrav raja, zakovo mi Xiaomi mi 10 na bootanju, otvori se onaj Android ikonica, resetuje se i samo se vrti tu... Kroz recovery probao na safe mode, reboot, nasao da je nekome uspjelo vadjenje sim kartice, probao i to i ništa.
Znam da bi ga vjerovatno mogao dici kad bi uradio wipe data/hard reset al bih da pokusam spasiti podatke na njemu.
Imate li neki savjet ili za preporuciti neki servis/majstora ko bi mogao procackati to?

Hvala unaprijed, LP
zippoo87
Posts: 15535
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#26170 Re: Android OS

Post by zippoo87 »

Verocious wrote: 18/12/2022 19:20 Pozdrav raja, zakovo mi Xiaomi mi 10 na bootanju, otvori se onaj Android ikonica, resetuje se i samo se vrti tu... Kroz recovery probao na safe mode, reboot, nasao da je nekome uspjelo vadjenje sim kartice, probao i to i ništa.
Znam da bi ga vjerovatno mogao dici kad bi uradio wipe data/hard reset al bih da pokusam spasiti podatke na njemu.
Imate li neki savjet ili za preporuciti neki servis/majstora ko bi mogao procackati to?

Hvala unaprijed, LP
Pa ako si imao backup ili ukljucen backup na mi accountu,onda slobodno obrisi sve i kada budes ponovo postavljao telefon,samo vratis backup.
Ako nisi,onda tesko da ima nacina da vratis telefon bez brisanja svega.
starac12
Posts: 7
Joined: 02/02/2018 21:53

#26171 Re: Android OS

Post by starac12 »

holowey wrote: 18/12/2022 19:06
starac12 wrote: 18/12/2022 17:07 Zdravo ljudi, imam jedan vrlo interesantan problem, bio bih zahvalan kad bi mi neko ponudio pomoc. Naime kupim prije nekoliko dana Philips android tv, spojim na net i to, a kad sam pokusao da se logujem na google racun nema sanse, svaki put dobijem poruku kako mi se ne podudaraju sifra i pass. Evo isti problem na njihovom sajtu https://support.google.com/accounts/thr ... y-tv?hl=en . Da li je neko imao slican problem sa nekim android uredjajem ?
prestara verzija androida...ja imam identican problem sa samsung galaxy s6 edge+, odljetos kada sam promijenio sifru, sa novom se ne uspijevam ulogovati...isti broj i tip karaktera kao stara sifra ali ne prolazi...na novom telefonu prolazi ali na starom ne...preko browsera prolazi logovanje na gmail, ali playstore mi ne radi...
a izvini, jel ti dolazi ona poruka da dokazes da si to ti, meni nikakva notifikacija na mobilni ne dolazi, ukljuceno je ono two step vrification na postavkama.. covjek od kog sam kupio tv mi se kune da tako uspjeva da se loguje, ima i slike od ranije sa svim aplikacijama, i nije mu trebao box.
User avatar
holowey
Posts: 8430
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#26172 Re: Android OS

Post by holowey »

starac12 wrote: 19/12/2022 23:44
holowey wrote: 18/12/2022 19:06
prestara verzija androida...ja imam identican problem sa samsung galaxy s6 edge+, odljetos kada sam promijenio sifru, sa novom se ne uspijevam ulogovati...isti broj i tip karaktera kao stara sifra ali ne prolazi...na novom telefonu prolazi ali na starom ne...preko browsera prolazi logovanje na gmail, ali playstore mi ne radi...
a izvini, jel ti dolazi ona poruka da dokazes da si to ti, meni nikakva notifikacija na mobilni ne dolazi, ukljuceno je ono two step vrification na postavkama.. covjek od kog sam kupio tv mi se kune da tako uspjeva da se loguje, ima i slike od ranije sa svim aplikacijama, i nije mu trebao box.
ne...i kod mene je dvostepena aktivna ali nista mi ne dolazi kada pokusam logovanje... preko web browsera logovanje na gmail dodje notifikacija, ali update accounta ili logovanje na playstore ne prolazi...
nelle_tz
Posts: 849
Joined: 30/09/2012 19:11

#26173 Re: Android OS

Post by nelle_tz »

Postavit cu i ovdje ovo pitanje, postavio sam na temo o Led tv takodjer.
Moze li mi neko preporuciti neku cast aplikacuju za android tv. U mom slucaju je Hisense android tv , ima ugradjen googlechromecast, ali sem youtubea se ne moze nista castati.Sinoc sam samo sa jedne aplikacije na android xiaomi telefonu uspio castati jednu seriju sa weba na android tv. Vec danas ne ide, koci i nece
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#26174 Re: Android OS

Post by mufa1 »

Google Home je sve što ti treba...
LMNOP
Posts: 62
Joined: 26/11/2020 16:14

#26175 Re: Android OS

Post by LMNOP »

S22 ultra telefon

Preporuka za zaštitnu masku i staklo?
Šta je dobro? Otterbox proizvodi izgledaju odlično, ali ljudi ne rade shipping u našu zemlju...
Post Reply