Android OS

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Nermin_BH
Posts: 1166
Joined: 03/01/2011 18:07

#6351 Re: Android OS

Post by Nermin_BH »

andr0id wrote:Ljudi ne kontam sad ovo na ovom cm10.. stavio sam sd karticu od 8 gb i prihvatilo je.. imao sam na telefonu 500 slika u albumu... sad nema ni jedne.. gdje su? Gdje mogu sd karticu pregledati.. ?

Haman da sam isao na formatirati.. jer to mi je izbacilo kad sam karticu stavio.. ali kako su onda slike dospjele u karticu kad sam je tek ubacio u tel..

Kako backup uraditi??? Imam clockwork instaliran.. smijem li uci u recovery mode i restore uraditi ? Jer sam backup radio prije podizanja cm-a.. hoce li se sta zajebat ako restore uradim?

Sent from my GT-I9001
CWM ne backupuje sd karticu, ako je kod tebe ono interna 8 GB možda kad si ubacio memori karticu da se izbrisala virtualna kartica probaj izbaciti karticu resetartuj telefon pa vidi imal podataka ako nema probaj vratiti preko recuve.
sema911
Posts: 471
Joined: 21/03/2010 17:51

#6352 Re: Android OS

Post by sema911 »

moze mala pomoc android porodice

prije par dana je dosao u posjed s3 koliko su mi svi pricali o tom androidu i tom strasnom samsungu(odrasto sam na nokiama) malo sam se razocarao,.,.
dobra svar je sto ima se more aplaikacija,. sto mi se u neku ruku nesvidja jer nemogu da nadjem ono sto mi treba
al softwer ko softwer,.
e sada da popravim dojam o androidu moze par preporuka:
neki program da mogu gledat filmove zadzaba nesto free streem,.
za citanje e knjiga da ima u sebi trazilicu i da je naravno besplatan il sto jeftiniji,.
igrice sam nasao i ima ih poprilocno solidnih mada nisu potrebne,al dobro dodju
nesto cime mogu objedinit par mail adresa(kazu da postoji nesto tako) i nesto slicno za drustvene mreze


hvala
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#6353 Re: Android OS

Post by quarterback »

svetogrdje... :x
:lol:
sema911
Posts: 471
Joined: 21/03/2010 17:51

#6354 Re: Android OS

Post by sema911 »

quarterback wrote:svetogrdje... :x
:lol:
ako mislis na mene ja cu ostat jos dugo dugo dugo ponosni vlasnik nokia5800xp a ovaj s3 moze za posla posluzit hahahahaha :razz:
User avatar
Ray
Posts: 552
Joined: 23/08/2012 08:19
Location: SFRJ

#6355 Re: Android OS

Post by Ray »

Zna li iko,postoji li neki widget ili nesto u fazonu,sto ima iPhone...Kad je zakljucan i screen off telefon,pa ono samo upalis da vidis ima li notifikacija,pa na lockscreenu da pišu notifikacije?

Nesto u ovom fazonu

Image
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#6356 Re: Android OS

Post by arnes_king »

Ray wrote:Zna li iko,postoji li neki widget ili nesto u fazonu,sto ima iPhone...Kad je zakljucan i screen off telefon,pa ono samo upalis da vidis ima li notifikacija,pa na lockscreenu da pišu notifikacije?

Nesto u ovom fazonu

Image
Widgetlocker mislim da to moze
User avatar
Ray
Posts: 552
Joined: 23/08/2012 08:19
Location: SFRJ

#6357 Re: Android OS

Post by Ray »

sema911 wrote:moze mala pomoc android porodice

prije par dana je dosao u posjed s3 koliko su mi svi pricali o tom androidu i tom strasnom samsungu(odrasto sam na nokiama) malo sam se razocarao,.,.
dobra svar je sto ima se more aplaikacija,. sto mi se u neku ruku nesvidja jer nemogu da nadjem ono sto mi treba
al softwer ko softwer,.
e sada da popravim dojam o androidu moze par preporuka:
neki program da mogu gledat filmove zadzaba nesto free streem,.
za citanje e knjiga da ima u sebi trazilicu i da je naravno besplatan il sto jeftiniji,.
igrice sam nasao i ima ih poprilocno solidnih mada nisu potrebne,al dobro dodju
nesto cime mogu objedinit par mail adresa(kazu da postoji nesto tako) i nesto slicno za drustvene mreze


hvala
Za citanje knjiga,meni jedan genijalan program je - https://play.google.com/store/apps/deta ... JlYWRlciJd

A sto se tice filmova i streama,i ja to ganjam otkako sam imao prvi mobitel na androidu,i bezuspjesno - nema od toga nista :)
sema911
Posts: 471
Joined: 21/03/2010 17:51

#6358 Re: Android OS

Post by sema911 »

ok hvala za e knjige a za filmove imam neki x muvie player medjutim isti film nekad moze nekad nemoze,
User avatar
Ray
Posts: 552
Joined: 23/08/2012 08:19
Location: SFRJ

#6359 Re: Android OS

Post by Ray »

sema911 wrote:ok hvala za e knjige a za filmove imam neki x muvie player medjutim isti film nekad moze nekad nemoze,
kakav je to program,sta je to? :D
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#6360 Re: Android OS

Post by Eborg »

Koristi li iko Cerberus za zastitu od kradje?
itekako
Posts: 789
Joined: 21/12/2011 11:17

#6361 Re: Android OS

Post by itekako »

quarterback wrote:svetogrdje... :x
:lol:
:thumbup: :mrgreen:
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#6362 Re: Android OS

Post by quarterback »

sema911 wrote:
quarterback wrote:svetogrdje... :x
:lol:
ako mislis na mene ja cu ostat jos dugo dugo dugo ponosni vlasnik nokia5800xp a ovaj s3 moze za posla posluzit hahahahaha :razz:
samo ti, imam i ja jednu nokiu 9000, sluzi mi kad mijenjam galaxy za noviji model istog, ostatak vremena mi sluzi da potklocam auto kad mijenjam gumu :D
User avatar
Mommy's_little_ Monster
Posts: 193
Joined: 27/02/2008 23:23

#6363 Re: Android OS

Post by Mommy's_little_ Monster »

Evo ako je nekome potrebno kako da instalira aplikaciju sa sdcard putem terminal emulatora

Code: Select all

su

Code: Select all

pm install xxx.apk
User avatar
Traktor`
Posts: 1774
Joined: 03/08/2010 23:36
Location: Sarajevo

#6364 Re: Android OS

Post by Traktor` »

ja se nadam da ce mi neko pomoci... :D

imam Galaxy S3 koji sam kupio u telecomu, nekad u septembru...do danas sam bio na stock romu i danas odlucim nabaciti neki custom rom i izaberem UltimaROM (koji je pravljan za ovaj moj mob.)...preko Odina sam uradio root i CWM Recovery...sve super, divno krasno...eh ubacim fino zip file UltimaROM-a u telefon, ugasim, pokrenem u recovery modu, uradim nandroid backup, wipe data i factory reset i onda krenem sa instalacijom roma...kad se instalacija ravrsi i krene reboot, meni uopste ne pokrene sistem, nego samo stoji na crnoj podlozi ono Samsung Galaxy SIII bla bla...da napomenem da sam pokusao sa vadjenjem baterije, pa wipe dalvik cache i opet ista stvar...

nakon toga, skinem taj isti rom, ali verziju prije i sve opet isto uradim, s tim da mi nakon reboota, prodje taj crni ekran i to, i nakon sto zavrsi boot animaciju, samo ostane na animaciji i nista se dalje ne desava, znaci opet nece da pokrene sistem...probao sve kao i s verzijom prije i opet nece...

ako neko ima neko rjesenje, molio bih da malo pomogne...i da li je moguce da mi ne da instalaciju custom roma zbog toga sto je telefon brendiran hebenim telekomom??

HITNO :D
User avatar
Frtalj_Duše
Posts: 739
Joined: 11/08/2012 18:23

#6365 Re: Android OS

Post by Frtalj_Duše »

Traktor` wrote:ja se nadam da ce mi neko pomoci... :D

imam Galaxy S3 koji sam kupio u telecomu, nekad u septembru...do danas sam bio na stock romu i danas odlucim nabaciti neki custom rom i izaberem UltimaROM (koji je pravljan za ovaj moj mob.)...preko Odina sam uradio root i CWM Recovery...sve super, divno krasno...eh ubacim fino zip file UltimaROM-a u telefon, ugasim, pokrenem u recovery modu, uradim nandroid backup, wipe data i factory reset i onda krenem sa instalacijom roma...kad se instalacija ravrsi i krene reboot, meni uopste ne pokrene sistem, nego samo stoji na crnoj podlozi ono Samsung Galaxy SIII bla bla...da napomenem da sam pokusao sa vadjenjem baterije, pa wipe dalvik cache i opet ista stvar...

nakon toga, skinem taj isti rom, ali verziju prije i sve opet isto uradim, s tim da mi nakon reboota, prodje taj crni ekran i to, i nakon sto zavrsi boot animaciju, samo ostane na animaciji i nista se dalje ne desava, znaci opet nece da pokrene sistem...probao sve kao i s verzijom prije i opet nece...

ako neko ima neko rjesenje, molio bih da malo pomogne...i da li je moguce da mi ne da instalaciju custom roma zbog toga sto je telefon brendiran hebenim telekomom??

HITNO :D
Nema to veze, čim ti njega možeš instalirati znaći da je root bio uspješan! Moguće da si fulio prilikom instalacije, jesi uradio wipe cache? I probaj odraditi FIX PERMISSIONS (isto pod advanced u CWM-u)! Daj link tog' roma, možda ima neka napomena oko instalacije ili sl. Ako ništa, probaj ovaj:

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1663656

Samo odradi wipe data i factory reset, instaliraj rom i reboot, mora upaliti! :thumbup:
User avatar
Traktor`
Posts: 1774
Joined: 03/08/2010 23:36
Location: Sarajevo

#6366 Re: Android OS

Post by Traktor` »

Frtalj_Duše wrote:
Traktor` wrote:ja se nadam da ce mi neko pomoci... :D

imam Galaxy S3 koji sam kupio u telecomu, nekad u septembru...do danas sam bio na stock romu i danas odlucim nabaciti neki custom rom i izaberem UltimaROM (koji je pravljan za ovaj moj mob.)...preko Odina sam uradio root i CWM Recovery...sve super, divno krasno...eh ubacim fino zip file UltimaROM-a u telefon, ugasim, pokrenem u recovery modu, uradim nandroid backup, wipe data i factory reset i onda krenem sa instalacijom roma...kad se instalacija ravrsi i krene reboot, meni uopste ne pokrene sistem, nego samo stoji na crnoj podlozi ono Samsung Galaxy SIII bla bla...da napomenem da sam pokusao sa vadjenjem baterije, pa wipe dalvik cache i opet ista stvar...

nakon toga, skinem taj isti rom, ali verziju prije i sve opet isto uradim, s tim da mi nakon reboota, prodje taj crni ekran i to, i nakon sto zavrsi boot animaciju, samo ostane na animaciji i nista se dalje ne desava, znaci opet nece da pokrene sistem...probao sve kao i s verzijom prije i opet nece...

ako neko ima neko rjesenje, molio bih da malo pomogne...i da li je moguce da mi ne da instalaciju custom roma zbog toga sto je telefon brendiran hebenim telekomom??


trenutno skidam ovaj, pa cu s njim pokusati http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2052926

a ovaj koji sam pokusao pa mi nije uspjelo je ovaj http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1911572

sto se tice omege, ne znam...to ce mi biti zadnja opcija... :D
HITNO :D
Nema to veze, čim ti njega možeš instalirati znaći da je root bio uspješan! Moguće da si fulio prilikom instalacije, jesi uradio wipe cache? I probaj odraditi FIX PERMISSIONS (isto pod advanced u CWM-u)! Daj link tog' roma, možda ima neka napomena oko instalacije ili sl. Ako ništa, probaj ovaj:

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1663656

Samo odradi wipe data i factory reset, instaliraj rom i reboot, mora upaliti! :thumbup:
trenutno skidam ovaj, a prije toga sam pokusao sa ovim UltimaROM...omega mi je zadnja solucija...
User avatar
Frtalj_Duše
Posts: 739
Joined: 11/08/2012 18:23

#6367 Re: Android OS

Post by Frtalj_Duše »

Traktor` wrote:
Frtalj_Duše wrote:
Traktor` wrote:ja se nadam da ce mi neko pomoci... :D

imam Galaxy S3 koji sam kupio u telecomu, nekad u septembru...do danas sam bio na stock romu i danas odlucim nabaciti neki custom rom i izaberem UltimaROM (koji je pravljan za ovaj moj mob.)...preko Odina sam uradio root i CWM Recovery...sve super, divno krasno...eh ubacim fino zip file UltimaROM-a u telefon, ugasim, pokrenem u recovery modu, uradim nandroid backup, wipe data i factory reset i onda krenem sa instalacijom roma...kad se instalacija ravrsi i krene reboot, meni uopste ne pokrene sistem, nego samo stoji na crnoj podlozi ono Samsung Galaxy SIII bla bla...da napomenem da sam pokusao sa vadjenjem baterije, pa wipe dalvik cache i opet ista stvar...

nakon toga, skinem taj isti rom, ali verziju prije i sve opet isto uradim, s tim da mi nakon reboota, prodje taj crni ekran i to, i nakon sto zavrsi boot animaciju, samo ostane na animaciji i nista se dalje ne desava, znaci opet nece da pokrene sistem...probao sve kao i s verzijom prije i opet nece...

ako neko ima neko rjesenje, molio bih da malo pomogne...i da li je moguce da mi ne da instalaciju custom roma zbog toga sto je telefon brendiran hebenim telekomom??


trenutno skidam ovaj, pa cu s njim pokusati http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2052926

a ovaj koji sam pokusao pa mi nije uspjelo je ovaj http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1911572

sto se tice omege, ne znam...to ce mi biti zadnja opcija... :D
HITNO :D
Nema to veze, čim ti njega možeš instalirati znaći da je root bio uspješan! Moguće da si fulio prilikom instalacije, jesi uradio wipe cache? I probaj odraditi FIX PERMISSIONS (isto pod advanced u CWM-u)! Daj link tog' roma, možda ima neka napomena oko instalacije ili sl. Ako ništa, probaj ovaj:

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1663656

Samo odradi wipe data i factory reset, instaliraj rom i reboot, mora upaliti! :thumbup:
trenutno skidam ovaj, a prije toga sam pokusao sa ovim UltimaROM...omega mi je zadnja solucija...
Ako već ideš na ovaj AOKP JB, onda uzmi barem najbolji:

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1815285

:thumbup:
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#6368 Re: Android OS

Post by cappy_tempo »

ja maloprije dodjem kuci sa xperiom P, ko malo dijete sa vrata raspakujem sve,jebo papire daj da ja mobitel cackam :D ,a kako umoran sa posla nisam ja ni razmisljo o sim kartici. ja ha karticu,a ono ha pingvini zdravo :( . sad sam u dilemi,a znam da ce me jaran prebiti ako to uradim,bil ja sam rezo karticu ili da cekam do veceras da mi on rezacem to odradi :mrgreen: . belaj je sto treba cekati veceras do 8,a meni se mobitel cacka malo je reci :mrgreen:
User avatar
vukojebina
Posts: 1609
Joined: 11/08/2009 20:02

#6369 Re: Android OS

Post by vukojebina »

pa mozes telefon valjda cackat i bez sim kartice...
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#6370 Re: Android OS

Post by Neradnik »

cappy_tempo wrote:ja maloprije dodjem kuci sa xperiom P, ko malo dijete sa vrata raspakujem sve,jebo papire daj da ja mobitel cackam :D ,a kako umoran sa posla nisam ja ni razmisljo o sim kartici. ja ha karticu,a ono ha pingvini zdravo :( . sad sam u dilemi,a znam da ce me jaran prebiti ako to uradim,bil ja sam rezo karticu ili da cekam do veceras da mi on rezacem to odradi :mrgreen: . belaj je sto treba cekati veceras do 8,a meni se mobitel cacka malo je reci :mrgreen:
Ako imas kakvu postu,radnju mobitela u blizini trkni do njih trebali bi imat rezac.
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#6371 Re: Android OS

Post by cappy_tempo »

Lud i ponosan wrote:
cappy_tempo wrote:ja maloprije dodjem kuci sa xperiom P, ko malo dijete sa vrata raspakujem sve,jebo papire daj da ja mobitel cackam :D ,a kako umoran sa posla nisam ja ni razmisljo o sim kartici. ja ha karticu,a ono ha pingvini zdravo :( . sad sam u dilemi,a znam da ce me jaran prebiti ako to uradim,bil ja sam rezo karticu ili da cekam do veceras da mi on rezacem to odradi :mrgreen: . belaj je sto treba cekati veceras do 8,a meni se mobitel cacka malo je reci :mrgreen:
Ma mozes i sam ako imas kakvu kvalitetnu ostricu, odnosno laganu ruku... :D Ima na youtube klipova koliko ti volja, pa pogledaj.
Ja bih sacekao veceras, ko ce se sa tim peglati.

P.S. Priznaj da si se javio samo da se pohvalis da si uzeo novi mob, necu ti nista. :D Kakva kartica, kakvi bakraci. :D
furamo se kvalitetno :mrgreen:

@vukojebina mogu ja cackati bez kartice i to sam vec precackao ali mi sad fali kartica i za internet i tako to.
jahh
Posts: 1501
Joined: 20/08/2010 12:41

#6372 Re: Android OS

Post by jahh »

Eborg wrote:Koristi li iko Cerberus za zastitu od kradje?
Da, odličan je. Predobar :).

@Ray: Za te notifikacije, mislim da je to na 4.2.1. aosp-u.

@Traktor: Nisam sve pročitao, probaj ponovo obrisati cache i delvik pa probaj. Uglavnom ako ne ide jednostavno novi nabaci :).
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#6373 Re: Android OS

Post by Eborg »

jahh wrote:
Eborg wrote:Koristi li iko Cerberus za zastitu od kradje?
Da, odličan je. Predobar :).

@Ray: Za te notifikacije, mislim da je to na 4.2.1. aosp-u.

@Traktor: Nisam sve pročitao, probaj ponovo obrisati cache i delvik pa probaj. Uglavnom ako ne ide jednostavno novi nabaci :).
Onda se isplati uzeti. :)

Zanimaju me dvije stvari:

1) Piše da može na više uređaja. Je li svi moraju biti uvezani sa jednim Google accountom ili mogu i ostali ukućani sa svojim Androidima da se privale?

2) Ima li ikakve frke ako nisam rootan, gubim li nešto time?
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#6374 Re: Android OS

Post by arnes_king »

cappy_tempo wrote:ja maloprije dodjem kuci sa xperiom P, ko malo dijete sa vrata raspakujem sve,jebo papire daj da ja mobitel cackam :D ,a kako umoran sa posla nisam ja ni razmisljo o sim kartici. ja ha karticu,a ono ha pingvini zdravo :( . sad sam u dilemi,a znam da ce me jaran prebiti ako to uradim,bil ja sam rezo karticu ili da cekam do veceras da mi on rezacem to odradi :mrgreen: . belaj je sto treba cekati veceras do 8,a meni se mobitel cacka malo je reci :mrgreen:

Kada ti dosadi na stock romu i kada budes htio od extra telefona napraviti extra savrseni telefon javi mi se pa da ti proslijedim linkove do (za mene) najbolji custom rom i kernel.

Sa baterijom ces sigurno biti nezadovoljan ali zato kad promijenis kernel bude extra, evo meni nakon preko 8 sati aktivnog koristenja baterija na 85%, kada je zakljucan i ne koristim ga skoro da se i ne trosi, kada legnem spavati probudim se inace sa samo 1% nizom baterijom :D
jahh
Posts: 1501
Joined: 20/08/2010 12:41

#6375 Re: Android OS

Post by jahh »

Eborg wrote: Onda se isplati uzeti. :)

Zanimaju me dvije stvari:

1) Piše da može na više uređaja. Je li svi moraju biti uvezani sa jednim Google accountom ili mogu i ostali ukućani sa svojim Androidima da se privale?

2) Ima li ikakve frke ako nisam rootan, gubim li nešto time?

Može na 5 uređaja po jednoj licenzi ($2.99, što je prejeftino u odnosu na ono što dobiješ) na jedan Cerberus account. Dakle uopšte nije povezano sa google accountom. Ono što je "problem" je kad staviš 5 uređaja na istu licenzu onda možeš sa svih 5 mobitela pratit pozive, smsove, lokacije, slikati, snimati, prisluškivati itd. na jednom Cerberus accountu.

Tako da osim nekom baš bliskom (majka, žena, dijete) takvo nešto vjerovatno ne odgovara.


A za root nisam 100% siguran, ja sam na Redditu čuo za tu aplikaciju i tamo je stajalo da mora root. Na opisu aplikacije samo za par funkcija piše da mora root. Ako nema na sajtu probaj ih kontaktirat i pitati, iskreno ne znam :).
Post Reply