Android OS

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
zLatk0
Posts: 1283
Joined: 05/07/2009 01:21

#5726 Re: Android OS

Post by zLatk0 »

*#*#4636#*#*

Tako je barem na HTCovim telefonima, odes pod Usage statistics i vidis sta se koliko puta pokrenulo, a ako ti izbaci i Phone meni, namjestis pod mrezu GSM Auto PRL, bolje je nego GSM/WCDMA
bullx
Posts: 21
Joined: 28/09/2012 02:15

#5727 Re: Android OS

Post by bullx »

agent_zero wrote:
bullx wrote:Evo kako to izgleda na Galaxy S3 sa SuperNexus 4.1.2 romom. O fluidnosti i brzini imam sve rijeci hvale. Iskreno i ja asm se iznenadio kako to sve fluidno i brzo radi, jer sam se sa 4s prebacio na S3(stock verziju) koja je bila "laggavija" od iphone 2. Nakon sto sam rootao telefon i ubacio ovaj rom, telefon se je prporodio i pokazao svoju pravu snagu i brzinu.
Ne znam šta se isčuđavaš, zar bi trebalo na quad core-u nešto da šteka? Sramota je da treba quad core da bi radilo sve fluidno.
Da se imalo razumijes znao bi da je do OS a ne do hardvera
harygamer
Posts: 4
Joined: 23/11/2012 12:49

#5728 Re: Android OS

Post by harygamer »

Ma sve to probao,mobitel nemam na sebi ni jedne applikacije,sve vraceno na tvornicki i uradjen hardreset nit ima SIM Karticu i nju sam izvadio jer ga nekoristim ovakvkog vise al i dalje on crpi bateriju nenormalo...Daj molim vas pomozite...
Ak ima neko bas strucan da mi detaljno preko pp objasni kako da ga roootam i flashujem sa nekim provjerenim romom...LP
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#5729 Re: Android OS

Post by agent_zero »

bullx wrote:
agent_zero wrote:
bullx wrote:Evo kako to izgleda na Galaxy S3 sa SuperNexus 4.1.2 romom. O fluidnosti i brzini imam sve rijeci hvale. Iskreno i ja asm se iznenadio kako to sve fluidno i brzo radi, jer sam se sa 4s prebacio na S3(stock verziju) koja je bila "laggavija" od iphone 2. Nakon sto sam rootao telefon i ubacio ovaj rom, telefon se je prporodio i pokazao svoju pravu snagu i brzinu.
Ne znam šta se isčuđavaš, zar bi trebalo na quad core-u nešto da šteka? Sramota je da treba quad core da bi radilo sve fluidno.
Da se imalo razumijes znao bi da je do OS a ne do hardvera
A ti ćeš mi reći da li se razumijem ili ne? :lol:
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#5730 Re: Android OS

Post by Cossack »

agent_zero wrote:
Cossack wrote:BTW Koje su aplikacije najbolje sto se tice battery saver-a i task killer-a :?:
To nije preporučljivo kod ICSa koristiti, već je u samom sistemu integrisan algoritam gašenja procesa i taskova kad treba.

S tim što ti hoćeš samo možeš izjebat sistem i onda ćeš opet doći sa problemom.

Ništa ne diraj i uživaj.
Nakon uklanjanja Easy battery savera i Easy task killera telefon (Xperia S) mi je prodisao! :thumbup:

Cak i baterija traje duze... 8-)
User avatar
nermin.padez
Posts: 926
Joined: 23/05/2012 17:08

#5731 Re: Android OS

Post by nermin.padez »

agent_zero wrote: Ne znam šta se isčuđavaš, zar bi trebalo na quad core-u nešto da šteka? Sramota je da treba quad core da bi radilo sve fluidno.
Nek ima i 18 jezgri da radi normalno, samo da zadrzi velicinu i cijenu. Meni ostalo nista ne znaci :) 8-)

Ko kaze da je Android toliko zahtjevan. Kod mene na jednom jezgru 1GHzi 512 RAM-a, radi odlicno sto se tice brzine i fluidnosti.

Steka samo kad sljamsung, htc i ostali stave svoj Launcher, dodajnu razni bloatware itd :zoka:
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#5732 Re: Android OS

Post by quarterback »

je li neko probao puniti galaxy s2 sa jacim chargerom ?

zidni originalni charger je 700 mah, onaj koji imam za auto je navodno 1000 mah mada mislim da daje manje

npr dok koristim mobitel u autu za navigaciju taj auto charger koji navodno daje 1000 mah nije dovoljne jacine da ga drzi upaljenog i puni, nego se baterija polako prazni, radi toga sam kupio dual charger koji je namjenjen i mobitelima i tabletima, jedan izlaz je 1000 mah, drugi 2100 mah

smijem li spojiti mobitel da se puni na ovaj jaci izlaz ?
da li je neko probao ?
User avatar
nermin.padez
Posts: 926
Joined: 23/05/2012 17:08

#5733 Re: Android OS

Post by nermin.padez »

Nemoj se zajrbavati. Koristi samo originalne punjace da ne sjebes bateriju. I nije "mAh" nego "mA" :D

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#5734 Re: Android OS

Post by quarterback »

KvaziExpert wrote:
Sutra sam slobodan, ako se sjetim izmjerit cu napone i struje punjenja originalnog i ostalih punjaca, pa cu postati.
hvala drug
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#5735 Re: Android OS

Post by Heller »

nermin.padez wrote:Nemoj se zajrbavati. Koristi samo originalne punjace da ne sjebes bateriju. I nije "mAh" nego "mA" :D

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
jest mAh miliAMPEhours, ili ti miliamper sati


P.S. sad vidim, ja konto on priča o bateriji
aduka11
Posts: 294
Joined: 19/09/2012 22:21

#5736 Re: Android OS

Post by aduka11 »

Ima li neko stručan da objasni šta znači mreža GSM auto PRL ?
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#5737 Re: Android OS

Post by febo_acm »

aduka11 wrote:Ima li neko stručan da objasni šta znači mreža GSM auto PRL ?
GSM auto (PRL) - The GSM phone is capable of using both 2G and 3G data communication and when signal strength is low 2G is favored more.
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#5738 Re: Android OS

Post by Revolucionar ★ »

Da li neko zna aplikacuju koja blokira pozive .. treba mi nesto tako da budem nedostupan,a da to nije preusmjeravanje poziva ili gasenje telefona
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#5739 Re: Android OS

Post by febo_acm »

Revolucionar ★ wrote:Da li neko zna aplikacuju koja blokira pozive .. treba mi nesto tako da budem nedostupan,a da to nije preusmjeravanje poziva ili gasenje telefona
Airplane mode? Treba li ti SMS?
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#5740 Re: Android OS

Post by Revolucionar ★ »

Joj mene, toga se nisam sjetio :lol: Moze i ova varijanta, hvala
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#5741 Re: Android OS

Post by febo_acm »

Revolucionar ★ wrote:Joj mene, toga se nisam sjetio :lol: Moze i ova varijanta, hvala
:mrgreen: :thumbup:
Nermin_BH
Posts: 1166
Joined: 03/01/2011 18:07

#5742 Re: Android OS

Post by Nermin_BH »

harygamer wrote:Ma sve to probao,mobitel nemam na sebi ni jedne applikacije,sve vraceno na tvornicki i uradjen hardreset nit ima SIM Karticu i nju sam izvadio jer ga nekoristim ovakvkog vise al i dalje on crpi bateriju nenormalo...Daj molim vas pomozite...
Ak ima neko bas strucan da mi detaljno preko pp objasni kako da ga roootam i flashujem sa nekim provjerenim romom...LP
Nema mu spasa vec je neko postavljo temu za isti mobitel i isti problem. Manite se xperia mini, mini pro loši su skroz.
harygamer
Posts: 4
Joined: 23/11/2012 12:49

#5743 Re: Android OS

Post by harygamer »

Nermin_BH wrote:
harygamer wrote:Ma sve to probao,mobitel nemam na sebi ni jedne applikacije,sve vraceno na tvornicki i uradjen hardreset nit ima SIM Karticu i nju sam izvadio jer ga nekoristim ovakvkog vise al i dalje on crpi bateriju nenormalo...Daj molim vas pomozite...
Ak ima neko bas strucan da mi detaljno preko pp objasni kako da ga roootam i flashujem sa nekim provjerenim romom...LP
Nema mu spasa vec je neko postavljo temu za isti mobitel i isti problem. Manite se xperia mini, mini pro loši su skroz.
Odnio sam ga danas u servis...kazu da ce ga pokusati flashat i vratiti na standardni Android 2.3.
Da bar hoce raditi jedan mjesec da ga se rijesim,da traje baterija bar dan sa pozivima :) :) :)
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#5744 Re: Android OS

Post by un1ted »

Pod rijesis, mislis uvalis nekome !?
hugo555
Posts: 47
Joined: 03/12/2012 15:05

#5745 Re: Android OS

Post by hugo555 »

treba li mi na xperiji p task manager? updatao sam ju na ics
zLatk0
Posts: 1283
Joined: 05/07/2009 01:21

#5746 Re: Android OS

Post by zLatk0 »

Ako dodje uz sistem, neka ga.. Ako ne dodje, ne instaliraj nista.. A i ako imas, ne cackaj puno, ima ICS svoj rezim gasenja background app
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#5747 Re: Android OS

Post by Cossack »

hugo555 wrote:treba li mi na xperiji p task manager? updatao sam ju na ics
"Most experts would tell you that task killers are unnecessary and in fact can contribute to battery drain, because many apps will just turn themselves on after you kill them, and the constant cycling can eat up power. I would guess that's why they junked the task killer for ICS."

http://forums.androidcentral.com/droid- ... nager.html

Ukratko... ne! :mrgreen:
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#5748 Re: Android OS

Post by agent_zero »

hugo555 wrote:treba li mi na xperiji p task manager? updatao sam ju na ics
Već nekoliko puta rečeno - NE.
hugo555
Posts: 47
Joined: 03/12/2012 15:05

#5749 Re: Android OS

Post by hugo555 »

Cossack wrote:
hugo555 wrote:treba li mi na xperiji p task manager? updatao sam ju na ics
"Most experts would tell you that task killers are unnecessary and in fact can contribute to battery drain, because many apps will just turn themselves on after you kill them, and the constant cycling can eat up power. I would guess that's why they junked the task killer for ICS."

http://forums.androidcentral.com/droid- ... nager.html

Ukratko... ne! :mrgreen:
hvala lipa decki
User avatar
No_Ke
Posts: 129
Joined: 04/12/2012 18:17

#5750 Re: Android OS

Post by No_Ke »

Pozdrav
Hocu da se pocastim novim telefonom...moj izbor je za sada pao na HTC One X, vase misljenje o ovom telefonu, jel ima neko?
Post Reply