Telemach - ALL ABOUT

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
Rimad
Posts: 820
Joined: 20/05/2009 14:56

#2451 Re: Telemach - ALL ABOUT

Post by Rimad »

van Basten wrote:što se mene tiče situacija je poprilično jasna - ljudi daju uslugu i odlučili su da je poskupe. Njihovo pravo. Moje je pravo da im dam mahanje za to. Malo će se detaljno proučiti ugovor, a čak i da izdržim svih 12 mjeseci ugovora to je do novembra.
Drugo pitanje je - alternativa? Nažalost, ja se u svojoj mahali lol-u mogu nadati negdje 2025, a ni HS-a nema u blizini. Znači, osim ovih bezobraznika ostaje mi bhtelecom i moja tv. sve gore od goreg.
Kako god, čini mi se da su malo stabilizovali tu moju tv, pa ću, ako se zaista ovo poskupljenje desi i ako ne dobijemo nešto uistinu extra kvalitetno za uzvrat (ublehaški cinestar ne računam) staviti na papir ponudu i potrošnju. Taman kad bih se u septembru prijavio za moju tv, dočekao bih ih do nove godine a onda me ovi iz telemacha mogu povući za nježnik.
A kao korisnik d3 i interneta već sam davao 38,5km mjesečno + sam imao ozbiljnu namjeru uzeti telefoniju kad je osposobe, i ako bude nekih 100njak takvih kao ja, mislim da će već osjetiti to na svom budžetu...
šteta što su na snapustile boško buhe danam bombaju još malo o cisco pepeljarama...
Možda, ako imaš štelu. 50 000 zahtjeva je na čekanju za MojuTV, pa ti vidi. I ja sam među tih 50 000 - čim dobijem, odjavljujem Telemach. Šteta što mi u komšiluku nema ni HS ni Logosoft.
User avatar
Rimad
Posts: 820
Joined: 20/05/2009 14:56

#2452 Re: Telemach - ALL ABOUT

Post by Rimad »

Lud i ponosan wrote:
50 000 zahtjeva je na čekanju za MojuTV
Odvadi malo ;-)
E, j...i ga. Rekao mi čovjek koji radi na odjelu MojeTV u BH Telecomu. Ako je on slagao meni, onda i ja lažem...

Ovo se odnosi na čitavo područje BiH - ne samo za Sarajevo.
User avatar
Rimad
Posts: 820
Joined: 20/05/2009 14:56

#2453 Re: Telemach - ALL ABOUT

Post by Rimad »

EddinHubic wrote:Đesi bombaš. Pa toliko nema ni pretplatnika adsl-a :mrgreen:
Toliko, trenutno, nema ni pretplatnika MojeTV - njih je oko 30 000 na području BiH - prema mom izvoru. I meni je izgledalo puno. Ko zna možda se malo zezn'o.
User avatar
tazmaniaBAN4
Posts: 705
Joined: 27/04/2010 11:07

#2454 Re: Telemach - ALL ABOUT

Post by tazmaniaBAN4 »

dowydyenya wrote:
tazmaniaBAN4 wrote:ZASTO MI JE IZBRISAN POST?! :shock: :?

Nije ba aj ne sekiraj se samo si fulio temu :lol:

Re: Telemach kablovska & DTV
Ja sam se nakon nepunih 3 mjeseca odjavio sa telemacha! Nemogu vise da ih zivkam svaki dan za internet! Zgadili su mi se pravo, sat vremena imam internet sa prekidima i onda narednih 5 sati nema nikako! stari dobri ADSL!

:mrgreen:
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9909
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#2455 Re: Telemach - ALL ABOUT

Post by bordo gandalf »

Rimad wrote:
Možda, ako imaš štelu. 50 000 zahtjeva je na čekanju za MojuTV, pa ti vidi. I ja sam među tih 50 000 - čim dobijem, odjavljujem Telemach. Šteta što mi u komšiluku nema ni HS ni Logosoft.
Jaran podnio zahtjev kroz manje od mjesec danan mu prikljucili
User avatar
Rimad
Posts: 820
Joined: 20/05/2009 14:56

#2456 Re: Telemach - ALL ABOUT

Post by Rimad »

rashtiman wrote:
Rimad wrote:
Možda, ako imaš štelu. 50 000 zahtjeva je na čekanju za MojuTV, pa ti vidi. I ja sam među tih 50 000 - čim dobijem, odjavljujem Telemach. Šteta što mi u komšiluku nema ni HS ni Logosoft.
Jaran podnio zahtjev kroz manje od mjesec danan mu prikljucili
Kad je to bilo? Ima li štelu? Ja već čekam mjesec i po.
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9909
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#2457 Re: Telemach - ALL ABOUT

Post by bordo gandalf »

Rimad wrote:
rashtiman wrote:
Rimad wrote:
Možda, ako imaš štelu. 50 000 zahtjeva je na čekanju za MojuTV, pa ti vidi. I ja sam među tih 50 000 - čim dobijem, odjavljujem Telemach. Šteta što mi u komšiluku nema ni HS ni Logosoft.
Jaran podnio zahtjev kroz manje od mjesec danan mu prikljucili
Kad je to bilo? Ima li štelu? Ja već čekam mjesec i po.
Nema stelu...prije mjesec dva
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40814
Joined: 29/06/2011 23:39

#2458 Re: Telemach - ALL ABOUT

Post by dječak sa šibicama »

Platio racun ima 10 dana, dodje mi jutros racun, sad dug navukli na 67 km :-) a od pocetka imam dug 33,5 marke iako svaki racun placam na vrijeme.

Ovi tacno traze da ih korisnici otkace.
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#2459 Re: Telemach - ALL ABOUT

Post by neo7 »

KOme upali upali...neko se zezne pa ne sacuva racune..jadno :S
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40814
Joined: 29/06/2011 23:39

#2460 Re: Telemach - ALL ABOUT

Post by dječak sa šibicama »

Pa nema sanse da cuvam racune od proslog oktobra.

Ko zna gdje je sve to... po ladicama i kutijama.

Ne zanima me, ja placam mjesecno, a onaj nepostojeci dug neka im plati vodovod i kanalizacija. Kad tad cemo se razici, ja im ga platiti necu.

Primjetio sam da vecini raje salju taj nepostojeci dug u visini jedne mjesecne pretplate na tv i internet.
medoIL
Posts: 215
Joined: 12/10/2010 13:47

#2461 Re: Telemach - ALL ABOUT

Post by medoIL »

Koja je razlika izmedju D3 i MMDS posto ovaj dio kod mene ne moze D3 (tek za koji mjesec) ?
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9909
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#2462 Re: Telemach - ALL ABOUT

Post by bordo gandalf »

dječak sa šibicama wrote:Platio racun ima 10 dana, dodje mi jutros racun, sad dug navukli na 67 km :-) a od pocetka imam dug 33,5 marke iako svaki racun placam na vrijeme.

Ovi tacno traze da ih korisnici otkace.
Imas dole pise ti evidentirane uplate 22.50 KM ili koliko si platio, zanemari samo placaj 22 KM ili koji ti je paket, njima samo povisi glas i sve si rijesio :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40814
Joined: 29/06/2011 23:39

#2463 Re: Telemach - ALL ABOUT

Post by dječak sa šibicama »

Koliko su konfuzni, dakle zadnja evidencija uplate mi je 8 juni i pise "zakljucno sa 30 junom, imate dug od 33,5 km".

Ja sam platio 1 jula.

Medjutim, dakle oni napisu da mi je zakljucno sa 30 junom dug 33,5 km, a onda dole pod neizmirene obaveze racunaju 67 km

Jel oni i ovaj novi racun onda racunaju kao dug? vjerovatno je tih 33,5 km koje konstantno racunaju kao "neizmirene obaveze", dakle racun koji tek trebas dobiti odnosno dobio si ga.

Tek sad (mislim) da ih kuzim.
User avatar
žena sa broja 6
Posts: 747
Joined: 08/12/2010 23:03
Location: Sarajevo

#2464 Re: Telemach - ALL ABOUT

Post by žena sa broja 6 »

I ja sam imala problema sa njihovim računima - imam digitalnu TV, redovno plaćam, da bi mi jedan mjesec došao dug kao da nisam plaćala tri mjeseca. Nazvala ih, tražila da mi izlistaju stanje, na šta su rekli da to ne mogu, ali tvrde da taj dug postoji. Platim dug, jer su mi zatamnili par kanala i kada sam ih nazvala da vidim kada će mi to uključiti, kažu mi da ipak nema duga i da sam sada pretplatila. :? Nevjerovatni su... Međutim, sljedeći mjesec mi je došao regularan račun i taj "višak" nisam nigdje vidjela.

Izgleda da to oni tek tako poašlju da ima duga, pa gdje upali...
dowydyenya
Posts: 881
Joined: 27/01/2010 11:40

#2465 Re: Telemach - ALL ABOUT

Post by dowydyenya »

Od mene im je zagarantovano mahanje.Prosle sedmice sam predao zahtjev za moju tv a vec sam u utorak kontaktiran od njih tako da cekam prikljcak.Nemam snage vise da se borim sa Telemachom .Izmirit cu sve obaveze prema njima a u to ubrajam raskid ugovora i zadnji racun , cak cu im dati i opremu koju sam kupio od Eloba samo nek nose sve iz kuce da me nista vise ne podsjeca na njih.
User avatar
BaDa
Posts: 2342
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#2466 Re: Telemach - ALL ABOUT

Post by BaDa »

e jesu cigani citav dan neta nema tek sad stigao :x :x a vidim po banderama vise i nesta prave! :x
User avatar
oho
Posts: 47
Joined: 27/06/2010 17:21

#2467 Re: Telemach - ALL ABOUT

Post by oho »

Posljednjih 5-6 dana konekcija katastrofa!!!
Jel neko ima sličan problem Download max 0,24 MBps , a plaćam šatro 4 MB.?? :x :x
User avatar
Zvek
Posts: 1430
Joined: 16/10/2010 19:58

#2468 Re: Telemach - ALL ABOUT

Post by Zvek »

Ukucaj 192.168.100.1 i vidi koliki je Downstream signal i SNR.
User avatar
oho
Posts: 47
Joined: 27/06/2010 17:21

#2469 Re: Telemach - ALL ABOUT

Post by oho »

Ovu su podaci koje sam dobio.

Budući da baš ne kontam sve ovo, jel ok ili nije!! :? :?


Frequency 746000000 Hz

Signal To Noise Ratio 36.5 dB

Power Level -1.6 dBmV
The Downstream Power Level reading is a snapshot taken at the time this page was requested. Please Reload/Refresh this Page for a new reading
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#2470 Re: Telemach - ALL ABOUT

Post by The Nightwatchman »

opet nemam interneta. ali dobro, mislim da je bolje da se javljam na forum onda kad ga ima. ja i zena sampanjac otvorimo. telemach VOZDRAAAAA
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#2471 Re: Telemach - ALL ABOUT

Post by The Nightwatchman »

je li jos neko ima problema sa netom. ja sam na 3G za lijekove im trebalo. posao mi ovisi o internetu diletanti jedni!! dabogda vam lijek u infuziji proticao kao sto je moja konekcija. fuuuj, sline jedne, niste deset dana sastavili uslugu da valja!!! tipicna prevara i dovodjenje u zabludu klijenata!! ali neka, nije nicija do zore gorila... propast cete svakako. da nije ovako kasno sad bih vam smjestio sve zive i mrtve inspekcije, medije i sve zivo sto vam se cista obraza moze smjestiti. uostalom, najbolje o vama govore komentari korisnika na clanku (placenom oglasu) objavljenom nedavno na sa-x. kakva hrpa diletanata!!!! ako ne mozete SVIM korisnicima pruziti JEDNAKU uslugu - odstupite bando. nismo u kamenom dobu... dabogda vam iduci racun koji mi ispostavite odgovornima u firmi za kremu za hemeroide trebao. fuj. ja treba otkaz da dobijem radi nesposobnog internet providera. majko moja sta cu jos docekatikorisnika na clanku (placenom oglasu) objavljenom nedavno na sa-x. kakva hrpa diletanata!!!! ako ne mozete SVIM korisnicima pruziti JEDNAKU uslugu - odstupite bando. nismo u kamenom dobu... dabogda vam iduci racun koji mi ispostavite odgovornima u firmi za kremu za hemeroide trebao. fuj. ja treba otkaz da dobijem radi nesposobnog internet providera. majko moja sta cu jos docekati
dowydyenya
Posts: 881
Joined: 27/01/2010 11:40

#2472 Re: Telemach - ALL ABOUT

Post by dowydyenya »

Ja vec preko dva dana al kod mene je mmds net.Vise ih ne zovem samo djaba telefon da trosim.Pustit cu da radi kako radi sve do novog operatera kojeg cekam.
User avatar
Zvek
Posts: 1430
Joined: 16/10/2010 19:58

#2473 Re: Telemach - ALL ABOUT

Post by Zvek »

U SA svi imaju mogućnost priključenja ADSL-a od BHT-a.
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#2474 Re: Telemach - ALL ABOUT

Post by shiljak »

The Nightwatchman wrote:je li jos neko ima problema sa netom. ja sam na 3G za lijekove im trebalo. posao mi ovisi o internetu diletanti jedni!! dabogda vam lijek u infuziji proticao kao sto je moja konekcija. fuuuj, sline jedne, niste deset dana sastavili uslugu da valja!!! tipicna prevara i dovodjenje u zabludu klijenata!! ali neka, nije nicija do zore gorila... propast cete svakako. da nije ovako kasno sad bih vam smjestio sve zive i mrtve inspekcije, medije i sve zivo sto vam se cista obraza moze smjestiti. uostalom, najbolje o vama govore komentari korisnika na clanku (placenom oglasu) objavljenom nedavno na sa-x. kakva hrpa diletanata!!!! ako ne mozete SVIM korisnicima pruziti JEDNAKU uslugu - odstupite bando. nismo u kamenom dobu... dabogda vam iduci racun koji mi ispostavite odgovornima u firmi za kremu za hemeroide trebao. fuj. ja treba otkaz da dobijem radi nesposobnog internet providera. majko moja sta cu jos docekatikorisnika na clanku (placenom oglasu) objavljenom nedavno na sa-x. kakva hrpa diletanata!!!! ako ne mozete SVIM korisnicima pruziti JEDNAKU uslugu - odstupite bando. nismo u kamenom dobu... dabogda vam iduci racun koji mi ispostavite odgovornima u firmi za kremu za hemeroide trebao. fuj. ja treba otkaz da dobijem radi nesposobnog internet providera. majko moja sta cu jos docekati
dobro je Ajnštajn :D
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9909
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#2475 Re: Telemach - ALL ABOUT

Post by bordo gandalf »

Zvek wrote:U SA svi imaju mogućnost priključenja ADSL-a od BHT-a.
Nemaju
Locked